برگزیده های پرشین تولز

tourjo

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
31 دسامبر 2016
نوشته‌ها
27
لایک‌ها
11
سن
27
محل سکونت
تهران
تور ترکیه


درباره تور ترکیه و آب و هوای ترکیه
ترکیه یکی از برترین مقاصد گردشگری در دنیا میباشد. یکی از مهمترین دلایل این امر قیمت ارزان هتل ها و سایر امکانات توریستی میباشد و تور ترکیه از لحاظ ارزانی در لیست ۱۰ تور ارزان دنیا قرار دارد به خصوص برای گردشگران اروپایی و آمریکایی و اعراب و کشورهایی که واحد پول قوی دارند. از دلایل دیگر محبوبیت تور ترکیه باید به آب و هوای بسیار مطبوع و سواحل زیبای مدیترانه ، دریای سیاه و دریای اژه اشاره کرد. علاوه بر جاذبه های طبیعی ، شهرها و بناهای تاریخی مانند شهر افه سوس و موزه ایاصوفیا ، مراکز تفریحی و مراکز خرید و انواع جشنواره های موسیقی و فیلم ، از دیگر جاذبه های گردشگری در تور ترکیه محسوب میگردند.

درباره ترکیه
ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری است که بیش از ۹۵ درصد از آن در جنوب غرب آسیا و در منطقه آناتولی قرار گرفته و ۵ درصد آن در جنوب شرقی اروپا یا منطقه بالکان قرار گرفته است. ترکیه از شمال با دریای سیاه ، از غرب با دریای اژه و مرمره و از جنوب نیز با دریای مدیترانه محدود شده است و در شرق با ایران و نخجوان ، ارمنستان و گرجستان در شمال غربی با بلغارستان و یونان و در جنوب با عراق و سوریه مرز مشترک دارد.
این کشور بیش از ۷۸۳ هزار کیلومتر مربع وسعت و بیش از ۷۷ میلیون نفر جمعیت دارد. حدود ۷۵ درصد جمعیت ترکیه مسلمان سنی و حدود ۲۰ درصد شیعه علوی و مابقی مسیحی میباشند. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک ، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر اقوام ترکیه تشکیل می‌دهند . زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری شمسی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود.

آب و هوای ترکیه
ترکیه با آب های آزاد و کوه های بلند احاطه شده است بنابراین دارای شرایط آب و هوایی مختلفی از آب و هوای قاره ای تا مدیترانه ای و اقیانوسی می باشد.مناطق شمال ترکیه آب و هوای اقیانوسی دارند در حالی که مناطق جنوبی دارای آب و هوایی مدیترانه ای و معتدل هستند. شرایط آب و هوایی حاکم بر مناطق مرکزی باعث می شود که ترکیه یک کشور چهار فصل باشد.به طورکلی ترکیه چهار منطقه آب و هوایی دارد :سواحل دریای مدیترانه در جنوب و غرب با آب و هوایی مدیترانه ای ،سواحل دریای سیاه با تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل و مرطوب ، بخش های شرق و شمال شرقی ترکیه با آب وهوایی کوهستانی بخش های مرکزی فلات آناتولی با آب وهوای نسبتا خشک قاره ای.در نواحی کوهستانی و شمال ترکیه باران بسیار وبه صورت منظم می بارد ولی هرچه از سمت غرب به شرق می رویم از مقدار باران کاسته می شود . گرمترین ناحیه در تابستان ترکیه در آناتولی جنوب شرقی است

بهترین زمان مسافرت در تور ترکیه
همانطور که اشاره شد ترکیه آب و هوای مختلفی دارد بنابراین در فصلهای مختلف شاهد حضور گردشگران در مناطق مختلف ترکیه هستیم بدین شکل که در بهار و تابستان در مناطق جنوب و غرب که آب و هوای مدیترانه ای وجود دارد بیشتر مورد توجه گردشگران قرار دارد و در پاییز و زمستان مناطق مرکزی و شمالی ترکیه بیشتر مورد توجه گردشگران است.در مجموع باید گفت که بهترین زمان مسافرت به ترکیه بهار و پاییز است که آب و هوا در بیشتر ترکیه معتدل است اما توصیه میشود که با توجه به مقصد خود در این کشور بهترین زمان مسافرت را انتخاب نمایید. به عنوان مثال مناطق جنوبی مثل آنتالیا ، آلانیا ، در ماه های تابستان در بین گردشگران بسیار محبوب هستند و مناطق مرکزی و شمالی بیشتر مانند کوشی آداسی در ماه های زمستان توسط گردشگران بازدید می شوند و دارای امکانات توریستی و ورزشی می باشند.

جاذبه های گردشگری ترکیه

ico3333.jpg

مراکز خرید
ico222.jpg

رستوران ها
ico11111.jpg
 
بالا