برگزیده های پرشین تولز

hiholiday

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
18 ژانویه 2016
نوشته‌ها
51
لایک‌ها
0
سن
32
محل سکونت
تهران

شهر دهلی به همراه شهرهای آگرا و جیپور مثلث طلایی هند را تشکیل می دهد که در میان گردشگران محبوبیت ویژه ای دارد. با ما همراه باشید تا شما را با راهنمای سفر به دهلی شامل جاذبه های گردشگری دهلی و انواع تور هند آشنا کنیم.

دهلی قدمتی پنج هزار ساله دارد و به عنوان مرکز حکومت های گوناگون تاریخی خود به بخش های: ایندرا پاراشا، لال کت، قیلا رای پیتورا، سری، جهان پناه، فیروزآباد، دین پناه، تغلق آباد، دهلی شیرشاهی و نهایتا شاه جهان آباد، تقسیم می شود.
این شهر اولین پایتخت هند به عنوان حکومت مسلمانان از قرن دوازده تا 199 میلادی بوده است. طی قرن های متمادی، این شهر شاهد ویرانی و کشتار، طلوع و افول سلسله های حکومتی بوده است که مهمترین آنان حمله تیمور و نادرشاه به این شهر است. تخت طاووس و الماس معروف به دریای نور از غنائم باارزشی بود که از دهلی به ایران آمد.
اگرچه در اوایل دهه 18 دهلی به دست انگلستان افتاد، اما اشغالگران در سال 1911 مرکز حکومت خود را از کلکته به دهلی منتقل کرد.

آژانس های مسافرتی بسیاری تور هند را ارائه میدهند که می توانید برای سفر به هند با آنها مکاتبه کنید:
تور دهلی
پرواز مستقیم دهلی

جاذبه های گردشگری دهلی
دروازه هند
indian-gate.jpg

دروازه هند با ارتفاع 42 متر توسط معمار انگلیسی در سال 1931 به یاد 90 هزار سرباز هندی که در جنگ جهانی اول کشته شدند، ساخته شد. نام این سربازان بر دیوارهای این بنای طاق مانند حکاکی شده است.

چنتر منتر
Jantar-mantar.jpeg

بنا چنتر منتر به عنوان رصدخانه و مرکز تحقیقات نجومی توسط حاکم جیپور، در دهه 17 ساخته شد. به وسیله این بنا که دارای محاسبات نجومی است، گردش ستارگان را اندازه گیری می کردند.

پورانا کیلا (قلعه کهنه هند)
Purana-qila.jpg

قلعه کهنه هند بر روی خرابه های شهر پاندواها که زمانی در کنار رودخانه یامونا قرار داشته، به دستور شیرشاه سوری در اواسط دهه 155 ساخته شد.

آرامگاه همایون
humayun's-tomb.jpg

همایون فرزند بابر دومین پادشاه گورکانیان پس از آنکه از دربار ایران به هند برگشت، پس از چندماه بر اثر سقوط از پله های کتابخانه اش فوت کرد. همسر وی حمیده بانوبیگم که در ایران با معماری ایرانی آشنا شده بود، با الهام از مقبره های ایرانی و فضای چهارباغ، آرامگاه همایون را توسط معمار معروف ایرانی میرک میرزا قیاس ساخت. آرامگاه همایون اولین آرامگاه چهارباغ هند در دوره اسلامی است.

بازار جامع چندی چوک
street-chandni-chowk.jpg

بازار بزرگ چندی چوک به معنای میدان نقره توسط جهان آرا بیگم دختر شاه جهان رو به روی قلعه سرخ و در کنار مسجد جامع دهلی ساخته شد. این بازار سنتی دارای راسته های زیادی است که بازار اصلی شهر دهلی را تشکیل می دهد.


جاذبه های گردشگری هند را بیشتر بشناسید
  • تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
خیلی از کسانی که برای بار اول ازهند دیدن می کنند این حجم از تنوع را قبلا درهیج جا ندیده اند.برخی با انتظار دیدن سرزمین عجایب باستانی به این سرزمین سفر می کنند و وقتی با یکی از صنعتی ترین کشورها مواجه می شوند شگفت زده می شوند
مسجد جامع دهلی
delhi-Grand-mosque.jpg

مسجد جامع دهلی، بزرگترین مسجد دهلی با نام مسجد جهان نما در سال 1658 رو به روی قلعه سرخ توسط شاه جهان ساخته شد. این مسجد در مرکز شهر دهلی کهنه قرار دارد و از مهم ترین مراکز مسلمانان هند به شمار می رود.

قطب منار و شهر معابد
Delhi.jpg

مناره سنگی 72.5 متری جزو اولین بناهای عظیم هند در دوره اسلامی، در کنار مسجد قوت الاسلام در سال 1199 توسط قطب الدین ایبک در جنوب شهر دهلی ساخته شد. در صحن اصلی مسجد ستون فولادی بزرگی مربوط به قرن پنجم میلادی قرار دارد که مردم هند حلقه کردن دست از پشت دور این ستون را خوش یمن می دانند. این ستون هیچ گاه زنگ نمی زند که این نشان از دست یابی هندیان به صنعت فولادسازی در هند باستان بوده است. در چند کیلومتری جنوب این مجموعه، در حاشیه یک خیابان عریض، معابد بسیار بزرگی مربوط به شاخه های دین هندویی و به سبک معماری هندویی مناطق مختلف هند، ساخته شده است.

کاخ ریاست جمهوری
Presidential-Palace.jpg

در انتهای خیابان عریض منشعب از دروازه هند، مجموعه بزرگ کاخ ریاست جمهوری هند قرار دارد و بخشی از معماری مهم دهلی نو است. این بنا دارای تالارهای بزرگ و 3400 اتاق است. باغ معروف مغولی آن در فصل سرمای هند بر روی عموم باز است.

آرامگاه صفدر جنگ
Safdarjung-Tomb.jpg

بنای آرامگاه صفدر جنگ، آخرین سبک معماری باغ مقبره ای دهلی است که در اواسط دهه 17 میلادی در زمان محمد شاه، پادشاه گورکانی هند ساخته شد.

درگاه حضرت **** الدین
Nizamuddin-tomb.jpg

در نزدیکی آرامگاه همایون، درگاه صوفی بزرگ هند، خواجه **** الدین اولیا در محلی شلوغ و پر تراکم، میزبان جمع کثیری از زائران مسلمان و غیرمسلمان است.

آکشاردهام
akshardham.jpg

این معبد یکی از شاهکارهای بزرگ معماری و مرکز فرهنگی معاصر هند است که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه معاصر جهان شناخته می شود. این مجموعه شامل معبد، نمایش نور و صدا و همچنین موزه های متعددی است که بیانگر داستان های این شاخه از هندویسم است. این بنا با استفاده از روشهای سنتی و بدون استفاده از سیمان در عصر حاضر ساخته شده است.

فیروز شاه کوتلا و حوض خاص
feroze-shah-kotla.jpg

فیروز شاه کوتلا آثار بجا مانده مانند قلعه و مسجد و شهر پنجم دهلی است در سال 1354 میلادی ساخته شده است.این شهر از مجموعه بناهای آرامگاهی و آبگیر بزرگ حوض خاص از جنوب دهلی شروع و تا این مکان که در پانصد متری دروازه شرقی دهلی کهنه است، ادامه دارد. به غیر از این دو نقطه که به عنوان آثار تاریخی حفظ می شود، به نظر می آید باقیمانده شهر فیروز شاه در طراحی و ساخت شهر دهلی نو که یکصد سال پیش آغاز شد، از بین رفته است.

باغ لودی
lodhi-garden.jpg

باغ لودی که دارای بناهای آرامگاهی سلسله لودهی است آخرین نمونه معماری دوران سلطنت مسلمانان هند است. باغ لودهی علاوه بر بناهای آرامگاهی دارای باغ طراحی شده و زیبایی است که هر روز صبح زود پذیرای جمع زیادی از ورزشکاران یوگاست.

باغ وحش دهلی
Delhi_Zoo.jpg

در کنار قلعه کهنه هند که بر روی خرابه های شهر باستانی ایندرا پراساد ساخته شده، باغ وحش دهلی با تالاب های وابسته به آن قرار دارد. در این پارک جنگلی حیوانات مختلفی نظیر زرافه، ببر، اسب آبی، شیر، فیل آفریقایی و انواع پرندگان در محیطی باز نگهداری می شوند.


ویدئوی دیدنی جاذبه های گردشگری جیپور هند
  • تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۵
فرهنگ، هنر و تاریخ پادشاهان هند در غالب جاذبه های گردشگری جیپور، سالانه گردشگران زیادی را به سفر به هند ترغیب می کند. با ما همراه باشید تا متوجه شوید چرا سفر به جیپور را حداقل یک بار در زندگی باید تجربه کرد.
اماکن اقامتی دهلی
دو منطقه کارول باغ و بهار گنج که نزدیک ایستگاه راه آهن دهلی می باشد، مناطق گردشگری رایجی است که هتل های خوب و متوسط دارند. گردشگرنی که به دنبال هتل با قیمت مناسب هستند، غالبا در این دو محل اقامت می کنند. بهار گنج هم به ایستگاه راه آهن نزدیکترند و هم دسترسی مناسبی به مرکز اصلی شهر کانات پلیس دارد. هتل های پنج ستاره دهلی اکثرا در خیابان جان پست واقع شده اند.
 
بالا