منتخب بازارچه

برگزیده انجمنها

net_tours2018

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
5 ژوئن 2017
نوشته‌ها
18
لایک‌ها
0
سن
29
تور چین 96

چین کشوری در شرق آسیا است و دارای یکی از قدرتمند ترین اقتصاد های جهان امروزی است. این کشور در خاور دور و در نزدیکی کشورهایی چون ژاپن، کره شمالی و کره جنوبی قرار گرفته است. در دهه 700 در این کشور با تغییرات سیاسی و سرمایه گذاری در زیر ساخت های صنعت توریسم پیشرفت های زیادی در حمل و نقل، هتل داری و سایر بخش های توریستی حاصل شد که در نتیجه باعث رشد چشمگیری در زمینه سفرهایی با مقصد تور چین شد. چنانچه در سال 2011 چین با 566 میلیون گردشگر، سومین کشور پر توریست دنیا معرفی شد. چین همواره یکی از پایدارترین تمدن های بشریت در دوران کهن بوده است. تنوع در فرهنگ و آب و هوای چین در مناطق مختلف این کشور بسیار است. همینطور جاذبه های گردشگری چین بسیار فراوان و متنوع است که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

%DA%86%DB%8C%D9%86(3).jpg


پل مارکوپولو پکن
پل مارکوپولو قدیمی ترین پل پکن و جهان محسوب می شود که توسط سلسله شیزونگ ساخته شده است. این پل دو ساحل رودخانه یونگ دینگ را به هم وصل می کند و به آن Guangli نیز می گویند. این پل از این نظر مارکوپولو خوانده می شود که مارکو در سفر خود به چین از این پل دیدن کرده و در مورد آن بسیار نوشته است. در دوران کهن مردم بومی آن را یکی از 8 منظره اصلی چین می دانسته اند. این پل 260 متر طول دارد و از 11 قوس و دهانه تشکیل شده است. در هر دو طرف آن شیر های سنگی ای ساخته و مستقر شده اند که از نظر اندازه و شکل هیچ دو مجسمه ای شبیه هم نیستند. در گذشته مردم چین اعتقاد داشته اند که این شیر ها از پل قدیمی محافظت می کنند. تعداد این مجسمه های شیری به 485 عدد در هر دو طرف پل می رسد. از دیگر نکات جالب درمورد این پلِ زیبا، برگزاری هر ساله جشن ماه پاییز است که با توجه به منظره و نمای این پل بسیار دیدنی و چشم نواز است.

%D9%BE%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84%D9%88-%D9%BE%DA%A9%D9%86.JPG


معبد زنگ بزرگ پکن
در لفظ عامیانه به آن Jue Sheng می گویند. این معبد یکی از معابد بوداییان چینی است که قدمت بسیار دارد. شهرت اصلی این معبد به خاطر زنگ بزرگ و غول پیکری است که در آن وجود دارد. این زنگ بزرگ 5.5 متر ارتفاع و 46 تن وزن دارد و اگر در سکوت نیمه شب نواخته شود می تواند صدایی به بزرگی 120 دسیبل ایجاد کند که از حدود 50 کیلومتری آن شنیده می شود. این معبد توسط امپراطور یونگ ژنگ ساخته شده است. البته شهرت این زنگ بزرگ بیشتر به خاطر این است که اسم و مشخصات 230 هزار بودایی بر روی آن نوشته شده است. در کنار این جاذبه، محیط و طبیعت زیبای این معبد نیز دیگر عامل جذب گردشگران به این معبد بزرگ است.

%D9%85%D8%B9%D8%A8%D8%AF-%D8%B2%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%BE%DA%A9%D9%86.jpg

از دیگر جاذبه های گردشگری چین می توان به مواردی همچون دیوار بزرگ چین، قصر ممنوعه، قصر تابستانی، پارک بیهای، معبد لاما، معبد مینگ، میدان تیان آن من و ... اشاره کرد.


برای اطلاع از سایر اطلاعات گردشگری درباره چین به قسمت های مختلف سایت ما مراجعه فرمایید. برای اطلاع از شرایط تور مورد علاقه خود به لیست تورهای ما در منوی سایت مراجعه کرده ودر صورت تمایل مناسب ترین تور چین را برای خود ثبت نمایید.
 
بالا