برگزیده های پرشین تولز

توضيح در رابطه با خدمات هاستينگ و اين جور چيزا

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
براي من يه چند وقتي هستش كه سوال پيش اومده خدمات هاستيگ رو كه بعضي از شركت ها يا بچه ها ارايه مي كنند به چه صورت هستش...
امكانش هست يه خورده در رابطه با هاستينگ و شكل و شمايل اون توضيح بديد كه اصلا چي هست و چطوري ميشه خدمات هاستينگ راه اندازي كرد...؟
و آيا اين خدمات در ايران هستش يا بايد از شركت هاي هاستينگ در آمريكا . كانادا و يا آلمان خريداري بشه ؟

ممنون يشم يه توضيحي چيزي بديد
72.gif

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
من اطلاعان زیاد ندارم
اما اینا مثلا میرن یه سرور میگیرن از سایتهای مثل
planet
مثلا میشه ماهی 300 هزار تومان بد میتونن هاست یدن اون سرور هم با ریموت دست خودشونه اینجوری هاست میدن یا بعضی مواقع ریسلر شرکتهای خراجی رو میگیرن

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
ممنون از بابت توضيحات... :)
ايني كه گفتي ماهي هستش يا سالي...؟ امكانش هست سالي خريداري بشه ؟ تجربه اي چيز خاصي براي مديرت اون احتياج هست و ... :)
و.... :blink:

.... و ( آها ! :D ) و ميشه يه خورده توضيحات بيشتر در اين رابطه اگه كسي ميدونه بده :) :happy:

athar

Registered User
لایک‌ها
8
جی تی جان
اول کار سرور به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه.
من خودم هاستینگ رو از دی ماه پارسال شروع کردم که خوشبختاته تا اینجا پیشرفت خوبی داشتم. شاید باورت نشه اما اولش حتی رسیلر هم نبودم و نماینده یه هاستینگ بودم و براش مشتری جلب میکردم. اما بعد رسیلر شدم و الان هم که با ادمین سرور مستقیما کار میکنم و از سرور روت دارم.
روش کار پیشنهادی به این صورت هست. قدم به قدم.
اول باید یه دامین خوب تهیه کنی. اگه پایه قضیه بودی خودم میتونم بگردم باهات و یه دامین خوب باهم پیدا کنیم. مثلا من خیلی گشتم و وقتم رو صرف کردم تا دامین HHoster.com رو که واقعا دوستش دارم رو پیدا کردم. اینقدر دامین های کوتاه وجود دارن که هنوز رجیستر نشدن. فقط باید وقت بذاری و بگردی پیدا کنی. بعد باید سایت رو طراحی کنی. البته سایت رو بعد از انجام کارهای هاستینگ انجام بده که بتونی واسه خودت مفتی اکانت واسه سایتت باز کنی. برای طراحی میتونی از قالب های TemplateMonster یا قالب های متفرقه استفاده کنی که البته باید ویرایش مناسب روش انجام بگیره. حالا بریم سراغ هاستینگ.
این صفحه مربوط به قیمت های من هست که میتونی پلن مورد نظرت رو انتخاب کنی.
http://plughost.com/resellers.html
البته اگه دقت کنی متوجه میشی که تا 15 اگوست ما پهنای باند و فضای دو برابر حالت نرمال رو ارائه میکنیم. یعنی همه چیز دو برابر با همون قیمت که تقریبا میشه 50% تخفیف. مناسب با هر پلن هم تعدادی آی پی اختصاصی که توی سایت درج شده در اختیارت قرار میدیم. این آی پی اخصاصی الکی نیست ها. یعنی دست کم نگیرش. اکثر سرورها در کل از یه آی پی استفاده میکنن. اما ما به رسیلرها حداقل 2تا آی پی میدیم.
حالا شما همه چیزت حاظر هست. تبلیغاتت رو شروع میکنی و به محض اینکه کسی ازت هاست خواست وارد WebHostManager میشی و هاست رو میسازی.
اگه سوالی هست در خدمتت هستم.

athar

Registered User
لایک‌ها
8
در مورد خودمون جوابت رو میدم. ما هم سالیانه و هم ماهیانه حساب میکنیم. کار کردن با WebHostManager واقعا ساده هست. من خودم یه دوره رایگان آموزشی برای ساختن اکانت (تضمینی :D ) برات میذارم. ;)

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
وووه ! :happy:
هه هه ...! خيلي توضيحاتت بالاي ديپلوم بود به سختي قورتشون دادم ولي بالاخره هضمشون كردم :happy:
خدمات سورتون رو ديدم ميتونم بگم در نوع خودش بي نظيره... :cool:
اين شركتي كه باهاش همكاري مي كني ايراني هستش ؟ فكر نمي كنم چنين چيزايي تو ايران باشه ؟ :blink: هست ؟
من معني اين reseller رو كه شما ها به كار مي بريد رو متوجه نميشم ميشه يه خورده توضيح بدي ! :)
اين FREE Dedicated IP's ها به چه دردي مي خوره ؟
ببخشيد اگه ميپرسم چون همون طور كه گفتم كووچيك ترين زمينه اطلاعاتي در اين باره ندارم و بحث با يكي از بچه ها بود برام سوال پيش اومد و گفتم بيام مطرح كنم شايد به يه نتايج و نقطه نظراتي رسيدم :cool:

در رابطه با هاست و وب سايت و اين جور چيزا من فعلا با وب سايت خودم درگيرم ... يه مدت كه كار اون راه افتاد و باهاش مشكلي نداشتم حتما براي يه سري خرت و پرت مزاحمت ميشم مخصوصا اين كه تو پي تي هستي و ميتونم هميشه پيدات كنم :happy: البته اگه در نري :D ( شوخي ! :happy: )
يه جا نوشته بود Monthly Bandwidth ... اين Bandwidth هستش كه اگر كسي سروي رو از شما اجاره كنه در يافت مي كنه...؟ :blink: يعني اگر شخصي 50 تا كاربر از سرورش داشته باشه.. انتقال ماهيانه هر كي براش 1 گيگ فقط در مياد ؟ :eek: :blink: قطعا دارم اشتباه مي كنم ممنون ميشم يه توضيحي در اين باره بهم بدي :)
در كل بقيه خدماتش بي نظيره :happy:

منتظر جوابت هستم فقط اين دفه لطفا يه لطفي به معده دير هضم من بكن :( :happy:

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
با اجازه اطهر ریسلر یعنی یکی متلا بیاد از یه شرکتی نمایندگی بگیره کارای اون شرکتو هر چی باشه بفروشه یا..
باندویچم اره همون که گفتی درسته اخه خوب وقتی یکی 50 تا میگیره نباید 50 تا مشتری داشته باشه که باید به اندازه مشتری باند بگیری

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
جی تی عزیز، با اجازه دوستان و حرفه ایی ها، من یک بار یک سری توضیحات مقدماتی برای این کار رو در تایپک زیر
http://forum.persiantools.com/t20365.html&highlight=هاست

دادم.
در هر صورت چیزی بود بگو تا بچه ها یا خودم جواب بدم.
اما :
1- اگر می خواهی توی ایران کارت رو شروع بکنی، دیگه با خدا است، یعنی ممکنه کارت بگیره و .... یا اینکه ورشکست بشی! اما خلاصه برای همچین کاری باید خوب خرج کنی و البته با هوشمندی زیاد قدم برداری.
2- اگر هم برای فروش نمی خواهی ، و برای کارهای شخصی هست، کار بدی نمی کنید، اما باید توانایی دادن حداقل ماهی 150 هزار تومن( در حدود کرایه یک آپارتمان در تهران) رو داشته باشی!

اما با اینحال ، خوب چشمهاتن رو باز کن، حتما یک فرصت مناسب برای شما خالی هست و داره انتظار شما رو میکشه، به شرط اینکه خودت هم « پایه » باشی.
23.gif

athar

Registered User
لایک‌ها
8
ممنون از بقیه دوستان
من گفتم سرور به هیچ وجه برای ابتدای کار پیشنهاد نمیشه. خود من هم هنوز نمیخوام سرور جداگانه بخرم. به دو دلیل. چون برای یه سرور تقریبا خوب باید ماهی تقریبا 250 دلار پیاده بشم. حالا باید فروش من اونقدر زیاد باشه که بتونم 250 دلار اول رو در بیارم و بقیش سود باشه که بعید میدونم کسی که تازه شروع کرده بتونه حتی سرمایه اولیه رو در بیاره. در ضمن وقتی شما سرور رو از دیتاسنتر خریداری میکنی اونها سیستم عامل رو بعلاوه نرم افزارهای نصب شده تحویلت میدن. دیگه همه چیزش پای خودت هست. مهمترین مساله ای که از وسط هست امنیت سرور هست که که دیتاسنتر نقشی نداره و شما باید با بستن سرویس های اضافی و کانفیگ درست و پچ و آپگرید نرم افزارها امنیت سرور رو تضمین کنی. البته در حال حاظر هم کسانی که چندین ماه یا سال تجربه کار با سرور رو داشتن هم هنوز سرورهاشون قابل نفوذ هست. (این رو به تجربه میگم)
حالا که من و شما پول و دانش برای خرید سرور نداریم باید چیکار کنیم؟ نرم افزار WebHostManager به ادمین سرور اجاره میده که رسیلر هایی رو در اختیار کاربرها بذاره. رسیلر در حقیقت همون سرور مجازی هست. یعنی شما فضایی مثلا یک گیگابایت رو خریداری میکنی. حالا این فضا رو میتونی به هر ترتیبی که بخوایی بفروشی. یعنی 1000 تا اکانت یک مگابایتی یا 10 تا صدمگابایتی به قیمت دلخواهت بفروشی. تنها کاری هم که باید بکنی همون ساختن اکانت ها هست که واقعا ساده هست و منم قول دادم تضمینی بهت یاد بدم. بقیه کارها مربوط به ادمین سرور هست.
در مورد بحث IP ها هم بحث یکم تخصصی شد. اما ارزشش رو حرفه ای میدون. چون همونطور که گفتم سرورها مثلا با 500تا سایت از یه آی پی اشتراکی استفاده میکنن. اما ما به رسیلرهای خودمون هم آی پی اختصاصی میدیم.
حداقل سرمایه ای که برای فروش رسیلر نیاز داری ایناست:
یک دامین که میشه تقریبا 8 دلار
یک عدد اکانت رسیلر مثلا یک گیگابایتی که ماهی 15.000 تومان در میاد.
البته شرایط دیگه ای هم خودم با هایپرهاست دارم که به این خوبی نیست. فضاها پایینتر هست. کیفیت خدمات یکی هست. سرور هم یکی هست. اما شرایط مقداری فرق میکنه که در کل پیشنهاد میکنم از پلاگ بگیری.

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون اطهر جان
اطلاعات خیلی خوبی برای کسانی که تازه می خواهند شروع بکنند و در کل ریسلر های بیان کردی
27.gif

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
البته یه کار دیگر هم می تونید بکنید و اون گرفتن سرور اختصاصی مجازی یا همون VPS یا VDS هست . سرور اختصاصی مجازی برای اونایی خوبه که مشتری متوسط دارن و خیلی هم از سرور سر در نمی یارن و یا می خوان تجربه ای در این مورد داشته باشن . این سرور چند تا مزیت داره
1- هزینش خیلی پایین هست ( پلان اول ما 50 تومان ماهیانه ) در حدود 1/5 سرور اختصاصی هست
2- شما می تونید برای خودتون نماینده داشته باشید ( reselleri بدین )
3- نرم افزار و هر چی که دلتون خواست نصب کنید
4- ram و cpu گرانتی شده در اختیارتون قرا می گیره .( مثل سرور اصلی )
5- کلیه نرم افزار ها و فایروال ها رو ما براتون نصب کردیم . ( دیگه لازم نیست نگران امنیت سرور خود باشین )
6- مشکلات بک آپ گیری و اینا هم نداره ( ما براتون رو یه سرور دیگه حجم بک آپهاتون هر چه قدر هم باشه می گیریم .)
....

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از shervinrv :
اون قالبي که گفتيد مجانيه؟ بعد اينکه من اگه ماهانه فضا رو بگيرم ميتونم به يه نفر سالانه بفروشم؟
در مورد اکانت های رسیلری به این صورت هست که شما می تونید بر روی این اکانت اکانت های مشتری هاتون رو درست کنید و این اکانت ها در اختیار شما هستن و می تونید ببندید باز کنید ، کمش کتید و یا زیادش کنید و شما ماهیانه اگه به سرور پول بدین و اکانت شما باز باشه اکانت های زیر مجموعتون هم که مشتری هاتون باشن استفاده می کنن و الا اونا هم بسته می شن و مسئول سایت ها فقط خودتون هستید و اگر هم از اعتبار اکانتی 20 ماه هم مونده باشه چون شما ماهیانه اجاره کردین باز همه اکانت ها در صورت بسته شدن اکانتتون بسته می شن .

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
يه سوال از شماها که قبلا اين کارو کرديد. چيکار بايد کرد تا کار بگيره؟ کجاها تبليغ بايد کرد؟ به نظرتون يه زبون انگليسي بزنم بعد تو سايتاي خارجي تبليغ کنم جواب ميده؟

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از shervinrv :
يه سوال از شماها که قبلا اين کارو کرديد. چيکار بايد کرد تا کار بگيره؟ کجاها تبليغ بايد کرد؟ به نظرتون يه زبون انگليسي بزنم بعد تو سايتاي خارجي تبليغ کنم جواب ميده؟
خدمات هاستینگ هم مثل تجارت هست در اوایل کار و باید تاجر خوبی باشی و محصولتو بشناسونی ، ولی بعد از مدتی که مشتری هات زیاد شد دیگه خودت هم لازم نیست زیاد تبلیغ کنی و مهمترین کار که از همه چیز هم مهم هست خدمات مخصوصا پشتیبانی خوب سریع می باشد .سایت انگلیسی هم خوب هست ولی به شرطی که توان رقابت داشته باشی .

athar

Registered User
لایک‌ها
8
مهمترین نکته در ابتدا به نظر من طراحی حرفه ای سایت هست.
مثلا این سایت رو ببینین
http://mypagehost.com/
یکی از سایت های ما هست که رفیقم طراحیش کرده و شاید در نگاه اول خیلی ساده به نظر برسه. اما نکته همینجاست. چون در عین سادگی خیلی نکات توش داره که باعث میشه به سرعت جای خودش رو در بین بقیه سایت ها باز کنه. من یه کتاب دارم که به مشتری هام میدم. توش مطالبی داره که جواب سوال این دوستمون رو به طور کامل داده.
و نکته آخر: توی هر کاری خوب فکر کنی و سیاست هایی جدا از سیاست های معمول رو به کار ببری اون کار رو به بهترین وجه ممکن میتونی انجام بدی.

burzum_group

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اطهر جان اگه بخوام نماینده بشم چه باید کرد؟ نه اینکه ریسلر بگیرم فقط مشتری جمع کنم.
میشه یه توضیحی در این باره هم بدین که چطوریاست ما باید هاست و دامین سایتی رو که خدمات میدیم رو خودمون باید تهیه کنیم؟ و اینکه چند درصدی هستش؟

athar

Registered User
لایک‌ها
8
umm
شما یه سایت هاستینگ طراحی میکنی. قیمت های ما رو میبینی و با توچه به قیمت های ما قیمت های دلخواه توی سایت خودت میذاری. ما درصدی حساب نمیکنیم. میتونی به همون قیمت از ما بخری و به قیمت دلخواهت بفروشی. کارهایی هم واسه مخفی موندن اینکه از ما میخری میتونی انجام بدی. مثل PrivateDNS یا PrivateIP.
و یه خبر خوش مخصوص خود تو. امروز یه سرور دیگه سفارش دادیم و امروز فردا در دسترس قرار میگیره. سایت های جدید روی این سرور قرار میگیرن. یعنی تا مدتها لود سرور روی اعشار سوم 0.0x میمونه. :lol:

burzum_group

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:D ایول...پس اینطور....بعد طراحی و هاست و دامین و اینها سرجمع چند درمیاد؟
چون من زیاد از این چیزها سردرنمیارم.
راستی شما که قیمت هاتون به دلاره!؟ چطور باید محاسبه کرد و اینکه شماره حسابی واسه این کار دارین؟

بالا