سایت ساز وبزیخرید بک لینک

توقيف شرکتهای تلفن اينترنتی در ايران

شروع موضوع توسط b_amighi ‏10 می 2004 در انجمن گفتگوی آزاد

1. b_amighi

b_amighi کاربر تازه وارد

تعداد شرکتهای فعال در زمينه ارتباطات اينترنتی در ايران که دادستانی و شرکت مخابرات فعاليتشان را متوقف کرده اند در حال افزايش است.

دو هفته قبل، وزارت ارتباطات به شرکتهايی که امکان مکالمه ارزان قيمت تلفنی از طريق اينترنت را فراهم می آوردند اعلام کرد که حق ايجاد ارتباط از خارج به داخل ايران را ندارند.

در اين راستا از روز پنجشنبه ششم مه (هفدهم ارديبهشت) روند پلمب کردن اين شرکتها از سوی شرکت مخابرات و دادستانی آغاز شد و در آن روز بيست شرکت در تهران پلمب شدند که اين تعداد در حال افزايش است.

شرکت مخابرات ايران با شرکتهای تلفن اينترنتی درگير رقابتی سخت شده است، تا حدی که چندی قبل مجبور شد هزينه مکالمات خارج از کشور را به ميزان زيادی کاهش دهد.

همچنين ايجاد شرکتهای تلفن اينترنتی باعث شده است که نه تنها درآمد شرکت مخابرات ايران از برقراری تماس با خارج از کشور کاهش يابد، بلکه در مواقعی اين سازمان متضرر نيز بشود.

شرکتهای تلفن اينترنتی از بهار سال گذشته مجبور به تشکيل پرونده فعاليت در شرکت مخابرات شدند، اما اين شرکت تاکنون هيچ مجوزی جهت فعاليت به آنها نداده است.

بجز مسئله حصول اطمينان از عدم امکان برقراری تماس تلفنی از خارج به داخل، فيلتر کردن سايتهای اينترنتی نيز معيار ديگری بود که مورد توجه بازرسان قرار داشت، گرچه به اذعان مديران برخی شرکتهای تلفن اينترنتی که در جريان بازرسيها شرکتشان تعطيل شده، عدم رعايت معيارهای فيلترينگ مطلوب از نظر بازرسان، دليل تعطيلی برخی از اين شرکتها بوده است.

اين درحالی است که نوع استفاده شرکتهای تلفنی از ارتباطات اينترنتی، رعايت يا عدم رعايت فيلترينگ را بلاموضوع می سازد.

ضمن اينکه بر اساس قوانين موجود شرکتهای موسوم به نقطه تماس با اينترنت (ICP) که در واقع ارتباط شرکتهای سرويس دهنده اينترنت (ISP) يا شرکتهای تلفن اينترنتی را با خارج برقرار می سازند، مسئول فيلترکردن سايتها هستند.

برخی کارشناسان معتقدند استناد به ضعف در فيلترينگ هنگام تعطيل کردن شرکتها، نارضايتی قوه قضائيه از عملکرد مخابرات در اين امر را می رساند.

اما برخی هم معتقدند وزارت ارتباطات برای در دست گرفتن انحصار در برقراری ارتباط تلفنی به خارج از ايران که درآمد حاصل از آن برای اين نهاد حياتی محسوب می شود، پشت سپر قوه قضائيه و مسئله فيلترينگ پنهان شده است.

در تأييد اين موضوع، نمايندگان شرکتهايی که برای رسيدگی به تعطيلی به مراجع قضايی مراجعه کرده اند می گويند هيچکدام از شرکتهايی که خطوط ارتباطی آنها به اينترنت از طريق مخابرات يا شرکتهای وابسته به آن تأمين می شود، در ميان شرکتهای تعطيل شده نيستند.

فهرست بيش از سيصد شرکت ارائه کننده خدمات تلفن و اينترنت جهت بازرسی منتشر شده که تاکنون بيش از بيست شرکت تعطيل شده اند.

قرار است سعيد مرتضوی، دادستان تهران برای حل اين مسئله ديداری با مسئولان شرکتهای اينترنتی داشته باشد.

به نقل از BBC

2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
  3. Hooman

Hooman کاربر تازه وارد

بابك جان يه خبرگذاری راه بندازيم با کمک خوبی كن عزيز؟

4. b_amighi

b_amighi کاربر تازه وارد

فكر بدي هم نيست :)

راستي اين قضيه با توجه به اينكه اينجا هم تلفن اينترنتي در اختيار ميگذاره براي Persian Tools مشكل ايجاد نميكنه؟

5. faridbahal

faridbahal Registered User

راستي من نمي فهمم اگه قرار به ضرر و زيان مخابرات باشه بايد تماس از داخل به خارج رو قطع كنه نه خارج به داخل اخه اگه كسي از امريكا به ايران با تلفن معمولي زنگ بزنه چه سودي براي مخابرات داره؟

6. b_amighi

b_amighi کاربر تازه وارد

تا جايي كه اطلاعات من اجازه ميده, اگه كسي از كشوري با كشور ديگري تماس بگيره, كشور تماس گيرنده موظفه به كشوري كه باهاش تماس گرفته شده هزينه پرداخت كنه. به همين دليله كه اگه ما با كشوري تماس بگيريم شركت مخابرات بايستي به اون كشور هزينه استفاده از تجهيزاتشونو بپردازه و بالعكس. مقايسه كنيد اين حالت رو با تمبري كه روي نامه زده ميشه و فرستنده بايد هزينه رو بپردازه.
    اين قضيه كه گفتم مال زماني است كه از خط تلفن عادي استفاده ميكنيم و شرايط تلفنهاي اينترنتي متفاوته. به همين دليل احتمالا پولي تو جيب مخابرات نميره.

7. fotocopy

fotocopy مدیر بازنشسته

8. amir

amir مدیران قدیمی

پرشين تولز خدمات تلفن از داخل به خارج مي ده كه مشكلي نداره
    گير مخابرات الان روي تماس از خارج به داخل است !

9. iranvig

iranvig کاربر تازه وارد

مخابرات جدا استاد در امر پول پارو كردنه. دمشون گرم كلي از بودجه همين نهاد هايي مثل قوه غذاييه از اين طريق تامين ميشه . بلاخره بايد دم همو داشته باشن يا نه.

10. Hooman

Hooman کاربر تازه وارد

سایت خبری یا خبرگذاری؟
    نامش هم که مشخصه: خبرگذاری و پایگاه اطلاع رسانی copy&paste!

11. Kako

Kako کاربر تازه وارد

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

12. b_amighi

b_amighi کاربر تازه وارد

مطمئنم از خبرگزاري هاي ديگه اي كه تو كشور هستند چيزي كم نداريم, تازه روشمون هم كم و بيش يكيه, البته با يه اختلاف اساسي و اونم اينه كه در مورد خبرهاي اين خبرگزاري تحليل و اظهار نظر هم صورت ميگيره.
    بريم ثبتش كنيم هومن جان :)

13. PersianMag.com

PersianMag.com Guest

ببينيد اينكه بايد مجاري همه چيز قانونمند بشه كار خوبيه. همه بايد شناسنامه دار بشن گرچه پولش تو جيب آدماي ... هم بره. فردا در موردش توي وبلاگم يك موضوع جالبي مي نويسم و كوپيش رو مي گذارم اينجا عزيز دل برادر.

14. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

مشكل اصلي اينجاست كه مخابرات نمي خواد سود رو از دست بده. در صورتيكه اگه يك نفر عاقل توي اون سيستم مي رفت و نظر كارشناسي مي داد مخابرات مي فهميد كه آزاد كردن تماس از ايران به خارج و از خارج به ايران با ترفندهايي مي تونه به نفع مخابرات هم باشه. البته ديگه سودش مثل قبل نيست براي مخابرات چون اون موقع دقيقه اي 400 تومان براي تماس با مثلا آميركا مي گرفت ولي امروز با دقيقه اي 45 تومان هم مي تونيد اني كار رو بكنيد.
    ولي چيزي كه بايد در نظر گرفت اينه كه از اونجايي كه تقاضا براي تلفن اينترنتي زياده و از طرفي سيستمهاي ارتباطاتي خيلي گسترده هستند روز به روز تهيه و راه اندازي پهناي باند آسون تر مي شه. مسلما روزي مي رسه كه مخابرات نمي تونه همه رو محدود به استفاده از ICP ها کنه (و خودش هم می دونه) همونطور که نتونستن جلوی ماهواره رو بگیرن. خوب پهنای باند راه اندازی بشه. مشتری هم که از خداشه که زنگ بزنه ارزون تر بنابراین هر کاری کنند باز نمی تونند جلوی همه رو بگیرند.

15. Hooman

Hooman کاربر تازه وارد

بزن بریم! مبنای کار هم می تونه گفتگو، بررسی و تبادل نظر درباره خبرهای خبرگذاری ها، پایگاه های خبری، روزنامه ها و هر جای دیگه باشه همراه لینک به اصل خبرها.

این که در حدود ۱۰۰ تا آی اس پی را در تهران بسته اند و مخابرات تلفن هاشون را قطع کرده، درسته؟ می دانید بهانه شون چه بوده؟

16. b_amighi

b_amighi کاربر تازه وارد

اينم يه خبر سفارشي در اين مورد از قول جناب وزير ;)

×××​

امروز نامه اي که بين من و آقاي معتمدي در مورد تعطيلي ICP ها رد و بدل شده را روزنوشتم مي کنم.

- جناب آقاي معتمدي
    دوستان اينترنتي من خيلي سؤال پيچم کرده اند که چرا اين حمله گازانبري به ISP ها شده است. والّا جواب ندارم. چه بايد بهشون بگم؟

- حساسيت اصلي اين وزارت در مورد اقدامهاي خلاف قوانين موجود و خصوصاً قاچاق مخابرات است که سالانه مبالغ بسيار کلاني به منافع ملي لطمه وارد مي کند. خصوصاً ارتباط خارج به داخل (termination) که سود آن صرفاً متوجه شرکتهاي خارجي و دلالهاي آنها در داخل کشور است و هيچ اثري روي نرخ مکالمه از داخل به خارج کشور ندارد يا به عبارت ديگر هيچ نفعي از آن براي مردم کشورمان متصور نيست. از طرف ديگر اين امر مورد اعتراض ICP هايي که داراي مجوز هستند و در چارچوب ضوابط کار مي کنند نيز گرديده است، چرا که توجيه اقتصادي فعاليت آنها را به شدت کاهش مي دهد. بر همين اساس نيز از مدتها پيش در مورد اين تخلفات شکايت گرديده و ظاهراً برخوردهاي اخير نيز بر همين اساس صورت گرفته است.

در مورد فيلترينگ سايتها اين وزارت اختيار و مسئوليت ندارد بلکه بر اساس مصوبه کميته سه نفره، صرفاً در مورد شرکت هاي وابسته و ICP هاي داراي مجوز عمل مي کند و در ارتباط با تخلفات ساير دستگاههاي دولتي و يا بخش خصوصي مسئوليتي ندارد. به همين دليل هم اقدامي از طرف اين وزارت صورت نگرفته است.

لازم به يادآوري است که خصوصي سازي، به ويژه در عرصه فناوري اطلاعات جزو سياستهاي راهبردي اين وزارت است و تا کنون نيز بر همين اساس انجام شده است و کليه ISP ها و ICP ها و ساير موارد که مجوز دريافت کرده اند و بطور قانوني عمل مي کنند کاملاً مورد حمايت اين وزارت مي باشند و اگر شکايتي دارند مي توانند به اين وزارت جهت پيگيري ارائه نمايند.

به نقل از سايت وب نوشت

17. ehsan

ehsan Administrator

این مطلب آخر از وب نوشت جالب بود. مخابرات و تقریبا خیلی از ارگانهای دولتی دوست دارن پول بگیرن. تحمل اینکه یه عده پول در بیارن و چیزی به اونا نرسه ندارن.

18. PersianMag.com

PersianMag.com Guest

گزارش مصطفي قاجار http://www.ghajar.ws در اين رابطه از انجمن صنفي آي اس پي ها:
    امروز به جلسه مطبوعاتی که انجمن اصنفی آی اس پی ها برگزار کرده بود رفتم. حرف های جالب و خنده داربعضی از آی سی پی دارها شاید باعث شد که ما کلی بخندیم اما وقتی فکر کردم دیدم به جای خنده باید گریه کرد.یکی از سرویس دهندگان اینترنت می گفت: در شرکت ما گاز اشک آور زدند.دیگری می گفت: ماموران اماکن برای وارد شدن به شرکت درها را شکستند .دیگری می گفت: موظب باشید حتی اگر فیلترینگ داشته باشید به دیش گیر می دهند و اگر چیزی برای گیر دادن نداشته باشند به حجاب خانم های آن شرکت گیر می دهند.

دیگری می گفت: «نمی دانم چرا پرونده ما را در اداره مفاسد اجتماعی ودر کنار اراذل اوباش بررسی می کنند.در حالی کنار من یک مشروب فروش از دورریختن عرق سگی هایش افسوس می خورد باید کنار این ها محاکمه شوم.به قاضی می گویم من چه کار کرده ام می گوید شغل شما فساد برانگیز است .می گویم شغل یک قصاب که فسادش بیشتر است که غرق در خون است وکار او چاقو واین هم عاقبت ماست به عنوان صنفی که در کنار برترین تکنولوژی های دنیا قرار داریم با ما این گونه رفتار می کنند حتی یکی از دوستانم را داخل گونی انداخته اند.

مصطفی محمدی رئیس انجمن صنفی هم از دیدارهایش با قاضی مرتضوی، هاشمی شاهرودی و علیزاده گفت.البته خیلی هم آسان نیست که یک رئیس انجمن غیر دولتی بتواند با مقامات مهم قضایی دیدار کند. اما محمدی به دلیل رابطه نزدیکش با علیزاده و شاهرودی توانسته آن ها را به جلسه وملاقات حضوری راضی کند.محمدی می گفت: برایشان دلیل می آورم که ما خودمان طرفدار فیلترینگ هستیم اما نه بدون ظابطه وقانون، به این سرویس دهندگان اینترنتی هم لیستی داده نشده اگر لیستی داده بودید و ما فیلتر نمی کردیم آن وقت دلیل شما درست بود.دلیل آوردم که یا مجموعه دولت با اینترنت مخالف است یا آن که معتقد به استفاده درست است واگر به راه دوم معتقدید این راهش نیست.قاضی مرتضوی در جواب می گوید شما صبر کنید من درستش می کنم من بساط این جور کارها را بر می دارم. محمدی می گوید:جواب این همه جوان تحصیل کرده که در این صنف مشغول به کارند را چه می دهید: می گوید خوب بروند دنبال یک کار آبرومند.
    می گویم هر روز که می گذرد این شرکت ها بیشتر ضرر می دهند. می گوید: ما روی این طرح 6 ماه کار کردیم و آی اس پی های بدون فیلتر را شناسایی کردیم.می خواهیم بساط توهین به ائمه اطهار، رهبر و روحانیون را از روی اینترنت بر بچینیم.

محمدی می گوید: با بستن چهار سایت این درست نمی شود.جوانان فیلترها را دور می زنند.قاضی مرتضوی می گوید:پس بگذارم به جگر گوشه امام حسین در اینترنت توهین کنند.محمدی هم می گوید: پس بروید یقه مخابرات را هم بگیرید وخط تلفن را هم قطع کنید چون در تلفن ممکن است دختر و پسر حرف های غیر شرعی حرف بزنند.این حرف ها که می گفتند از یک طرف دلم را گرفته بودم و می خندیدم از یک طرف فکر هم نمی کردم نگاه ها به اینترنت تا این اندازه بدبینانه باشد.محمدی گفت: در آینده همایشی برای مسائل حقوقی و آی تی برگزار می شود لطفا به ما کمک کنید تا به این ها نشان دهیم از اینترنت می توان استفاده خوب هم کرد.این حرف های بدون سانسور بود اگر با سانسور می خواهید از این جا ایسنا بخوانید.

19. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

خیلی توپ بود !

20. arash_kh

arash_kh کاربر تازه وارد

آقا يه فحشه خيلي بد دادم به اين قاضيه . . . كه اينجا نمي شه نوشت.
    بيشرف آخر سره همه سايتارو و سرويس دهنده هاي اينارنت رو ميكنه زيره آب.

21. faridbahal

faridbahal Registered User

پس چي مگه نميدوني كه اينجا ايرانه؟

عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی