منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

تولد نوزادانی با سه پدر و مادر!

Merdas50

Registered User
تاریخ عضویت
28 نوامبر 2010
نوشته‌ها
831
لایک‌ها
960
در پی حمایت دولت انگلیس از روش‌های لقاح مصنوعی به نظر می‌رسد که مقدمات تولد نوزادانی که از «دی‌ان‌ای» سه نفر به وجود آمده‌اند در این کشور در حال فراهم شدن است.

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، در صورت اجرای این طرح انگلیس اولین کشوری خواهد بود که اجازه تولد نوزادانی با دی‌ان‌ای بدست آمده از سه نفر را می‌دهد.

پیش‌نویس مقررات مربوط به این شیوه لقاح مصنوعی در اواخر سال 2013 میلادی آماده خواهد شد و در مدت دو سال بعد از آن، امکان استفاده از این شیوه برای تولد نوزادان فراهم می‌شود.

به گفته کارشناسان، استفاده از دی‌ان‌ای سه نفر برای لقاح مصنوعی می‌تواند احتمال انتقال بیماری‌های میتوکندریایی از مادر به نوزاد را کاهش دهد. این بیماری‌ها می‌توانند برای نوزاد کشنده یا معیوب‌کننده باشند.

از سوی دیگر مخالفان این طرح می‌گویند که استفاده از چنین شیوه‌ای غیراخلاقی است. آنها همچنین می‌گویند زوج‌هایی که ممکن است نوزادشان دچار بیماری خاصی شود، می‌توانند نوزاد دیگری را به فرزندی قبول کنند یا از تخمک‌های اهدایی برای بارداری بهره بگیرند.

میتوکندری‌ها مخازن انرژی زیستی بسیار کوچک درون سلول‌ها هستند که انرژی بدن را تامین می‌کنند و از یک مادر – از طریق تخمک او – به فرزندش منتقل می‌شوند.

احتمال این که یک نوزاد میتوکندری معیوب داشته باشد، یک مورد در هر 6500 نوزاد است. در چنین حالتی، فرد با کمبود شدید انرژی روبه‌رو است و بر اثر آن دچار ضعف ماهیچه، نابینایی یا ناراحتی قلبی می‌شود و در بدترین حالت می‌میرد.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که استفاده از میتوکندری تخمک سالمی که اهدا شده است، می‌تواند مانع انتقال این بیماری شود.

پیش‌بینی شده است که در صورت طی مراحل قانونی و آغاز استفاده از این شیوه، سالانه 10 زوج بتوانند با استفاده از این روش بچه‌دار شوند.

با این حال، استفاده از این روش می‌تواند باعث شود که نوزاد، حامل ژن‌های والدین و نیز مقدار بسیار کمی از ژن‌های نفر سوم (اهداکننده تخمک) باشد، چون میتوکندری‌ها دی‌ان‌ای خاص خود را دارند.

پیش‌نویس مقررات مربوط به استفاده از این شیوه، امسال آماده می‌شود و انتظار می‌رود که نسخه نهایی آن در طول سال 2014 میلادی در مجلس انگلیس مورد بررسی و رای‌گیری قرار گیرد.

جزئیات این مقررات هنوز مشخص نیست، ولی انتظار می‌رود که اجازه استفاده از این شیوه تنها در موارد خاص و نادر و برای خانواده‌هایی داده شود که واقعا به استفاده از آن برای بچه‌دار شدن نیاز دارند.

همچنین این احتمال داده می‌شود که طبق مقررات، افرادی که با این شیوه متولد می‌شوند، حقی برای دانستن هویت اهداکننده تخمک سالم نداشته باشند. در عین حال که احتمالا هر کودکی که با این شیوه متولد شود تا پایان عمر تحت نظارت نزدیک و دائمی خواهد بود.
 

mani sh

Registered User
تاریخ عضویت
18 ژوئن 2012
نوشته‌ها
839
لایک‌ها
117
این 3 نفر 2 تا زن یه مردن یا 2مرد یه زن؟:D

بدبخت بچه وقتی نامه اولیا مربیان براش میاد نمیدونه باید به کی بده.
 

javadyazdani

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2012
نوشته‌ها
5,464
لایک‌ها
10,627
لقاح مصنوعی دیگه چرا?
به نوبت کارشونو انجام بدن دیگه
 

sin eater

Registered User
تاریخ عضویت
5 ژانویه 2012
نوشته‌ها
551
لایک‌ها
42
بنده هم به استکبار جهانی وعنگلستان و کلا دشمن از همین تریبون امادگیه خودمو برای اهدای اسپرم درجه 1 اعلام میکنم. ترجیحا حضوری:lol:
 

linkoln

Registered User
تاریخ عضویت
15 دسامبر 2012
نوشته‌ها
4,300
لایک‌ها
2,632
محل سکونت
بلقیوم
بنده هم به استکبار جهانی وعنگلستان و کلا دشمن از همین تریبون امادگیه خودمو برای اهدای اسپرم درجه 1 اعلام میکنم. ترجیحا حضوری:lol:
عامو کوپی رایت را ریاعایت کونید:hmm:
 
بالا