برگزیده های پرشین تولز

تو رو خدا کمکم کنید"به نظر شما کدوم بهتره؟"

flower boy2

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوستان .من تو آزمون سراسری از رشته برق قدرت غیر انتفاعی سراج تبریز در اومدم و تو آزمون دانشگاه آزادم در رشته مکانیک آزاد تبریز قبول شدم. بد جوری گیج شدم .نمیدونم کدومو انتخاب کنم و ثبت نام کنم .لطفا شما راهنماییم کنید و بگید کدوم برم بهتره وچرا؟
از جهت علاقه میشه گفت به هر دو رشته تقریبا در یک حده,اما با چند نفر که هرکدوم در یکی از این رشته ها فارغ النحصیل شده بودند صحبت میکردم گفتند که این رشته ها دقیقا اون چیزی نیست که از دور نشون میدن یعنی مثلا:درسای دانشگاهی و بازار کار آینده شون شاید اون چیزی نیست که افراد قبل از ورود به این رشته ها تصور دارن!
ولی با این شرایط بیشتر بازار کار آینده برام مد نظر هست!
کسی میدونه بازار کار برق و مکانیک دقیقا چیه ؟یعنی فرصت شغلی کدوم یکیشون بیشتره و کجا ها میشه مشغول به کار شد؟

WISE

Registered User
لایک‌ها
6,739
به نظر من بازارکار مکانیک متنوعتره

nima_0098916

Registered User
لایک‌ها
22
من جات بودم حاضر میشدم مهندسی پنچر گیری ک اندوم دانشگاه آزد قزوین برم ولی دانشگاه غیر انتفاحی نرم..

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
همه حرفهایی که در مورد بازار کار بهت زده میشه را بریز دور. هر کدومو فکر می کنی علاقه داری بهش برو.

flower boy2

Registered User
لایک‌ها
4
من جات بودم حاضر میشدم مهندسی پنچر گیری ک اندوم دانشگاه آزد قزوین برم ولی دانشگاه غیر انتفاحی نرم..

حالا من زیاد رو نوع دانشگاهش کلید نکردم.بیشتر سردرگمم کدوم رشته رو برم بخونم که آینده بهتری داشته باشه.دانشگاه سراج هم در تبریز بهترینه بین غیر انتفاعی ها

flower boy2

Registered User
لایک‌ها
4
همه حرفهایی که در مورد بازار کار بهت زده میشه را بریز دور. هر کدومو فکر می کنی علاقه داری بهش برو.

مساله هم سر اینه که من به بحث های دینامیک و خازن و موج همیشه علاقه پایاپایی داشتم و الان اینجا همین علاقه برابر منو به دردسر انداخته !
تو این 2-3 روزه هم انقدر از فارغ اتحصیل ها و دانشجو های این دوتا رشته تحقیق کردم که بیشتر گیج شدم.الان دیگه زیاد مهم نیست برم تو کدوم ثبت نام کنم.بیشتر حالا آینده کاری و اون شغلی که قراره تو آینده خواهم داشت برام مهمه که دقیق ندونستم تا حالا مهندسین برق و مکانیک تو کجاها مشغول به کار میشن؟

nima_0098916

Registered User
لایک‌ها
22
اول بگو از کدوم فصل های کتاب فیزیک خوشت میمود؟
مدار ها ی برقی
یا مسائل مربوط به اجسام در حال حرکت و کار نیروی وزن و آسانسور و ...؟

irancashu

Registered User
لایک‌ها
17
آزاد. مکانیک

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
فرقی نمی کنه هر کدومش که بری آخرش باید یه کار دیگه ای بکنی ..... چون تو اونقدر علاقه نداری که پی کارت رو بگیری و بهت انگیزه بده و کار آفرینم بشی و ....

برو رشته ای که دختر بیشتری در دسترس داشته باشه ،

با تشکر

sarzamine_man88

Registered User
لایک‌ها
11
ببین دوست عزیز شما اگر به فیزیک الکتریسیته و ریاضیات علاقه مند هستید حتما قدرت رو انتخاب کنید .

دروس اصلی قدرت شامل الکترونیک1،2و3 هست که خودش مباحثی مثل ترانزیستور ها ، دیودها ،MOSFET ها و ... رو شامل میشه .

من خودم به شخصه به اینور درس ها که همگی بر مبنای قوانین کهیرشف ( KVL و KCL ) هستن خیلی علاقه دارم . مثلا داخل دروس مدارهای الکتریکی 1و2 که در گرایش قدرت هم هستن به وفور در مورد خازن ها ، مقاومت ها ، سلف ها و ... بحث و گفتگو میشه که واقعا لذت بخشه ( البته اگه به فیزیک الکتریسته علاقه دارید )

درس هایی هم مثل تجزیه تحلیل سیگنال ها وسیستم ها یا کنترل خطی هم واقعا شگفت انگیز هستن . چون ریاضیاتی که شما در دوران مدرسه و همچنین چند ترم اول دانشگاه پاس می کنید رو به شکل بسیار کاربردی نشون میده و دید شما رو نسبت به ریاضیات عوض می کنه .
در کل به نظر من قدرت یکی از بهترین گرایش های مهندسی هست که 80% ارگان ها و شرکت ها و سازمان بش نیاز دارن .

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
مساله هم سر اینه که من به بحث های دینامیک و خازن و موج همیشه علاقه پایاپایی داشتم و الان اینجا همین علاقه برابر منو به دردسر انداخته !
تو این 2-3 روزه هم انقدر از فارغ اتحصیل ها و دانشجو های این دوتا رشته تحقیق کردم که بیشتر گیج شدم.الان دیگه زیاد مهم نیست برم تو کدوم ثبت نام کنم.بیشتر حالا آینده کاری و اون شغلی که قراره تو آینده خواهم داشت برام مهمه که دقیق ندونستم تا حالا مهندسین برق و مکانیک تو کجاها مشغول به کار میشن؟

ببین تا شما بیای آماده ورود به بازار کار بشی اوضاع جامعه و بازار کار خیلی تغییر خواهد کرد و هیچ حکم کلی ای نمیشه داد، به همین خاطره که میگم عامل اصلی تصمیم گیری را علاقه خودت قرار بده. ولی به هر حال در حال حاضر میشه گفت که از لحاظ بازار کار فرق چندانی بین این دو رشته نیست. کلا هر چیزی که تو آینده بشی به توان 1000 به تلاش و فعالیت و خواست خودت بستگی داره، تو هر دو رشته اگه زحمت بکشی و چیز یاد بگیری موفق خواهی شد و میتونی کارهای بزرگ دست بگیری.

راستی مکانیکه گرایشش چیه؟

jackmorfy

Registered User
لایک‌ها
154
سلام
والا نظر منو میخوای کلاً دور آزاد رو خط بکش. چون اولین چیزی که کمرت رو میشکنه پولش هست مخصوصاً واسه رشته مکانیک که ترم های اخر شهریه 2ملیونی رو شاخشه
رشته برق هم خیلی بازار خفنی داره مخصوصاً گرایش های جالبی داره
فکر نکن که پولداری بری آزاد . اگر آدم پولداره دلیل نمیشه پولشو بریزه دور وقتی میتونه بره دانشگاه خوب و رشته خوب
همون پولو میزاری جیبت
بنظرم برق گزینه خوبیه

flower boy2

Registered User
لایک‌ها
4
فرقی نمی کنه هر کدومش که بری آخرش باید یه کار دیگه ای بکنی ..... چون تو اونقدر علاقه نداری که پی کارت رو بگیری و بهت انگیزه بده و کار آفرینم بشی و ....

برو رشته ای که دختر بیشتری در دسترس داشته باشه ،

با تشکر
ای دیگه از اون حرفا بود:blink:

flower boy2

Registered User
لایک‌ها
4
ببین دوست عزیز شما اگر به فیزیک الکتریسیته و ریاضیات علاقه مند هستید حتما قدرت رو انتخاب کنید .

دروس اصلی قدرت شامل الکترونیک1،2و3 هست که خودش مباحثی مثل ترانزیستور ها ، دیودها ،MOSFET ها و ... رو شامل میشه .

من خودم به شخصه به اینور درس ها که همگی بر مبنای قوانین کهیرشف ( KVL و KCL ) هستن خیلی علاقه دارم . مثلا داخل دروس مدارهای الکتریکی 1و2 که در گرایش قدرت هم هستن به وفور در مورد خازن ها ، مقاومت ها ، سلف ها و ... بحث و گفتگو میشه که واقعا لذت بخشه ( البته اگه به فیزیک الکتریسته علاقه دارید )

درس هایی هم مثل تجزیه تحلیل سیگنال ها وسیستم ها یا کنترل خطی هم واقعا شگفت انگیز هستن . چون ریاضیاتی که شما در دوران مدرسه و همچنین چند ترم اول دانشگاه پاس می کنید رو به شکل بسیار کاربردی نشون میده و دید شما رو نسبت به ریاضیات عوض می کنه .
در کل به نظر من قدرت یکی از بهترین گرایش های مهندسی هست که 80% ارگان ها و شرکت ها و سازمان بش نیاز دارن .

در پست های ابتدایی گفتم که همیشه بین مباحث فیزیک علاقه برابری داشتم و همینم منو الان تو هچیل انداخته .کلا با همه موضوعات فیزیک حال میکردم .
اما همیشه کمی تو ریاضیات لنگ میزدم:cool:
اما بگی نگی یه خورده به بحث الکترسیته علاقه بیشتری داشتم!
اما من تو این تحقیقاتم !یه چی دستگیرم شد که دیگه رشته برق مث سابق پر رونق نیستو بازار کارش با توجه به فارغ التحصیلای زیاد اشباع شده است.آیا این درسته؟

flower boy2

Registered User
لایک‌ها
4
ببین تا شما بیای آماده ورود به بازار کار بشی اوضاع جامعه و بازار کار خیلی تغییر خواهد کرد و هیچ حکم کلی ای نمیشه داد، به همین خاطره که میگم عامل اصلی تصمیم گیری را علاقه خودت قرار بده. ولی به هر حال در حال حاضر میشه گفت که از لحاظ بازار کار فرق چندانی بین این دو رشته نیست. کلا هر چیزی که تو آینده بشی به توان 1000 به تلاش و فعالیت و خواست خودت بستگی داره، تو هر دو رشته اگه زحمت بکشی و چیز یاد بگیری موفق خواهی شد و میتونی کارهای بزرگ دست بگیری.

راستی مکانیکه گرایشش چیه؟
فعلا که گرایش مشخص نکردن

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
فعلا که گرایش مشخص نکردن

جدا؟ دانشگاه آزادم اینطوری شده پس. اون زمان گرایشو موقع ثبت نام کنکور انتخاب میکردیم. این طوری بهتره به نظرم، چون یه 4 ترمی وقت داری برای فکر کردن به گرایش مورد نظرت.

یه سوال دیگه؛ خودت چی میدونی از این دو انتخابی که داری؟! درسهایی که باید پاس کنی، مفاهیمی که باهاشون سر و کار خواهی داشت، انتظاری که ازت به عنوان یه مهندس مکانیک یا مهندس برق میره...؟

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
برا خودت می گم ....

من که از دانشگاه فقط خاطرات ایکس ایکس الش برام مونده ، حالا میری تو گود می فهمی ...

با تشکر (حالا شما به سبک خودت زندگی کن البته)

flower boy2

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
والا نظر منو میخوای کلاً دور آزاد رو خط بکش. چون اولین چیزی که کمرت رو میشکنه پولش هست مخصوصاً واسه رشته مکانیک که ترم های اخر شهریه 2ملیونی رو شاخشه
رشته برق هم خیلی بازار خفنی داره مخصوصاً گرایش های جالبی داره
فکر نکن که پولداری بری آزاد . اگر آدم پولداره دلیل نمیشه پولشو بریزه دور وقتی میتونه بره دانشگاه خوب و رشته خوب
همون پولو میزاری جیبت
بنظرم برق گزینه خوبیه
خوب شما هم که میگی برق خوبه و چند نفر دیگه هم مکانیک!
از نظر مالی خداروشکر خیلی مشکل ندارم و تا 700-800 تومن میتونم از پسش در بیام.تاجایی که پرس وجو کردم و فهمیدم غیر انتفاعی همچین ارزونم در نمیاد و اونم حدود 500-600 تومن ترمش میشه

بالا