برگزیده های پرشین تولز

ثبت نام گرین کارت امریکا لاتاری

decilion69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
از طریق پست الکترونیک بهتون اطلاع میدن ( اما فقط و فقط در صورت برنده شدن ) وگر نه بابت بدشانسیتون هیچ پاسخی دریافت نخواهید کرد

گه

كامل رد ميشه !!!

در سايت رسما اعلام شده كه فقط از طريق آدرس پستي نتايج براي افرادي كه برنده شده اند ارسال ميشه... و هيچ ايميلي دال بر قبول شدن و رد شدن ارسال نميشه...

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
در مورد لاتاری احتیاجی به ساپورت مالی نیست . در لاتاری همه با هم برابرن . در موردمخارج هم طبق فرمول ppp که فعلا از این دقیق تر نداریم . هزینه زندگی تو امریکا حدود2.6 برابر ایرانه , یعنی اگه تو تهران ماهی 1000$ خرج کنی تو N.Y ماهی 2600$ خرج میکنی . البته قیمت خونه مثلا ارزون تره .
میانگین در امد مردم امریکا (gdp) حدود 46000$هست , ایران حدود 4200$
حد اقل دستمزد نزدیک 8 دلاره که البته فقط مکزیکی ها به این راضی میشن و معمولااز 10$ شروع میشه . تو colorado
مالیات بستگی به در امدت داره اگه کم باشه و یا خرج چند چند نفر رو بدی بیشترش بر میگرده , اما در حالت عادی تو colorado حدود فکر میکنم 6-7% هست .
امریکایی ها از لحاظ سطح زندگی بر اساس ppp بعد از لوکزامبرگ , لیختن اشتاین , نروژ و.... در دنیا ششم هستن .
هزینه زندگی , یه چند تا فاکتور بگو من بهت بگم
اگه سوالی داشتی بپرس , خوشحال میشم

ممنون دوست عزیز.

شما خودت کدوم شهر هستی؟

هزینه مسکن(اجاره و خرید) چطور هست؟

به طور کلی حداقل با ماهی چقدر میشه سر کرد؟(برای 1 نفر)

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوستان بخصوص pany اطلاعات خیلی کاملی دادند. پارسال هم اینجا یک تاپیک ایجاد شده بود که اطلاعات خوبی توش بود.
این آدرس اون تاپیک:
http://forum.persiantools.com/t73154.html
اینهم یک وبلاگ که اطلاعات کاملی از مراحل پس از برنده شدن تا دریافت گرین کارت رو داره:
http://safareman.persianblog.ir/
به منوی سمت راستش یک نگاهی بندازید (بخش موضوعات)

چند تا نکته رو جمع بندی کنم:
1- سایت رسمی همون http://www.dvlottery.state.gov/ هست نه هیچ سایت دیگه ای. ثبت نام هم مجانی است، این سایتها یا شرکتهایی که پول میگیرند، اکثرا کلاهبردار هستند و در ازای پول شاید حتی فرمها رو هم برای شما پر نکنند. در هر حال بهتره که خودتون فرمها رو پر کنید، چون در صورت برنده شدن در لاتاری، اگر مفاد فرمهایی که پر کردید با مدارک شما انطباق نداشه باشه، رد میشید.

2- برنده شدن در لاتاری فقط طی نامه پستی به آدرس پستی که داده اید، اعلام میشود نه ایمیل. (تا پارسال که اینطوری بود و به صراحت در سایت اعلام شده بود)

3- بعد از برنده شدن، طی مدت محدودی که توی نامه بهتون اعلام شده فرصت دارید که مدارک رو بفرستید و مراحل کار رو بگذرونید. اگر نرید، مهلت تمدید یا عقب انداختن بهیچوجه ندارید.

4- ثبت نام فقط در همون بازه زمانی که توی سایت اعلام شده، صورت میگیره. بنابرین سایتها یا شرکتهایی که در تمام طول سال میگن ما براتون فرم پر میکنیم، کلاه بردارانی بیش نیستند.

5- از چند روز قبل از شروع ثبت نام، راهنمای کامل ثبت نام میاد روی سایت، دوستانی که میخوان شرکت کنند بهتره که اونو کامل و دقیق بخوانند.

6- همونطور که دوستان گفتند برای نگه داشتن گرین کارن، حداقل 6 ماه یکبار باید وارد خاک آمریکا بشید (یا اونجا اقامت داشته باشید)
فقط اینکه pany جان گفتند در این مورد سختگیری نمیکنند، تا جایی که من میدونم در سالهای گذشته بود (مثلا تا 15-20 سال پیش) که سختگیری نمیکردند ولی الان در این مورد سختگیری میکنند.

7- بنابرین برای کسانی که قصد زندگی در آمریکا رو ندارن، داشتن گرین کارت سخته. هم به لحاظ هزینه و هم به لحاظ زمانی.
چون هم هزینه رفت و برگشت هست (که برای آمریکا هزینه کمی نیست)، هم اگر کسی رو اونجا نداشته باشید، هزینه اقامت خیلی زیاد خواهد شد.
از نظر زمانی هم فرض کنید، کسی یک کار دائم اینجا داشته باشه با مرخصی های محدود ، اونوقت اینکه 6 ماه یکبار مرتب بخواد بره و بیاد براش سخت خواهد شد.

8- از نظر زندگی هم داشتن یک زندگی متوسط برای یک مهاجر که مهارت خاصی یا سرمایه خیلی زیادی نداره، و بخصوص اگه بخواد یک خانواده رو اداره کنه، اصلا راحت نیست. پیدا کردن یک شغل با درآمد مناسب، و مهمتر از اون نگه داشتن شغل آسون نیست. بنظر من برای جوانانی خوبه که در سن رفتن به کالج و یا دانشگاه هستند و میتونند از اول زندگی خودشون رو اونجا بسازند. وگرنه از خیلی جهات شاید یک زندگی متوسط در ایران راحت تر از یک زندگی متوسط در آمریکا باشه.

9- از نظر بیمه پزشکی هم همینطور که pany گفت، با شرایط خاصی تعلق میگیره و کسانی که آمریکا زندگی نمیکنند اگر بخواهند اونجا خودشون رو بیمه کنند، کلی پول باید بدن. بنابرین برای کسانی که اونجا نمیخوان زندگی کنند، اگر در زمان مسافرتهاشون به آمریکا، خدای ناکرده براشون مشکل پزشکی پیش بیاد، کلی باید هزینه کنند.

pany جان، در مورد شهریه دانشگاه برای کسانی که گرین کارت دارن، آیا قانون خاصی وجود داره و آیا این افراد باید شهریه بدن یا نه، ممنون میشم در این مورد اگر اطلاعاتی دارید، بفرمایید.

Last edited:

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همین لاتاری هم فقط یک فرم پر کردن نیست . کسی اونجا با درآمد خوب نباشه که اثبات کنه تو رو ساپورت میکنه ، توی قرعه کشی هم که بالافررررض برنده بشی ، بعدا توی مصاحبه میگن متاسفیم ! بای .

1. شما اینو مطمئنی؟

در مورد لاتاری احتیاجی به ساپورت مالی نیست

روی حدس و فرض که نمیشه صحبت کرد:)
بله! برای شرکت کردن و برنده شدن ، ساپورت مالی نمیخواد. ولی اینها بخش اولش هست.
بخش دوم ، بعد از برنده شدن هستش که باید مدارکت رو ببری و مصاحبه بشی و ... ( ضمنا اینجاست که کافیه چند تا سابقه درخشان بسیج و انرژی اتمی و پتروشیمی و ... داشته باشی !!! :) )
اونجا یک فرمی باید تحویلشون بدی که شخصی توی آمریکا اونو باید بفرسته واست و حتی اونجا authorize بشه و .. که دقیقا دارایی های اون فرد ، tax return چند سال اخیر و ... رو باید نشون بده . تا خیالشون راحت بشه که کسی اونجا هست که در بدو ورود، تو رو ساپورت میکنه از نظر مالی و قرار نیست بری توی مترو بخوابی ! اسم فرمش هم فکر کنم I-134 یا چنین چیزی هست . زیاد توی این جریانات نبودم .

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
در مورد درآمد ، بستگی به تخصصت داره .
بری subway کار کنی ، 10 دلار !
ولی شرکت سابق من ، قراردادهایی که با مشتری میبنده ، ساعتی 100 دلار هست .

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
در مورد ورود - خروج : اجازه خروج نخواهی داشت تا موقعی که به اداره مهاجرت اونجا اثبات بشه که زندگیت در آمریکا هست ( خونه ، ماشین ، دانشگاه ، محل کار و ... ) که معمولا یک سالی میشه .

Just Mohamad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
بچه ها در کنار همه نکات به این نکته هم توجه داشته باشید، که طبق قانون ایالت متحده کسانی که شهروند آمریکا هستند، از قانون پرداخت مالیات به صورت بین اللملی تبعیت می کنند. یعنی یه شهروند آمریکا اگه بره تو هر کشور دیگه ای هم زندگی کنه، باید مالیات دارمدش رو به دولت آمریکا بده.

bat

Registered User
لایک‌ها
12
بچه ها در کنار همه نکات به این نکته هم توجه داشته باشید، که طبق قانون ایالت متحده کسانی که شهروند آمریکا هستند، از قانون پرداخت مالیات به صورت بین اللملی تبعیت می کنند. یعنی یه شهروند آمریکا اگه بره تو هر کشور دیگه ای هم زندگی کنه، باید مالیات دارمدش رو به دولت آمریکا بده.

اگر حقوق بگیر دولت امریکا باشه ودر کشور دیگری کار بکند خوب باید مالیاتش را بده
اگر اینطور باشه هم مالیات آن کشور و هم مالیات کشور خودش برداخت کنه دیگه پولی براش باقی نمیماند که زندگی کنه

pany

Registered User
لایک‌ها
19
در مورد ورود - خروج : اجازه خروج نخواهی داشت تا موقعی که به اداره مهاجرت اونجا اثبات بشه که زندگیت در آمریکا هست ( خونه ، ماشین ، دانشگاه ، محل کار و ... ) که معمولا یک سالی میشه .
نه اینطور نیست bell جان . میتونی فردای گرفتن گرین کارت از کشور خارج شی مثل خیلی ها که با گرین کارت تو ایران زندگی میکنن و سالی یه بار میرن .
,حتی میتونی درخواست پاسپورت سفید کنی , (پاسپورت نیست اما بهش میگن) . پاسپورت سفید برای خروج از کشور بیش از 6 ماه تا معمولا یکسال هست . برای این گذاشتن که اگه کار ناتمومی در کشورت داری بری انجام بدی .
احتیاجی به اونم نیست من 8 ماه بعد از گرفتن گرین کارت دلم تنگ شد گریه کنان برگشتم .

Just Mohamad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
نه اینطور نیست bell جان . میتونی فردای گرفتن گرین کارت از کشور خارج شی مثل خیلی ها که با گرین کارت تو ایران زندگی میکنن و سالی یه بار میرن .
,حتی میتونی درخواست پاسپورت سفید کنی , (پاسپورت نیست اما بهش میگن) . پاسپورت سفید برای خروج از کشور بیش از 6 ماه تا معمولا یکسال هست . برای این گذاشتن که اگه کار ناتمومی در کشورت داری بری انجام بدی .
احتیاجی به اونم نیست من 8 ماه بعد از گرفتن گرین کارت دلم تنگ شد گریه کنان برگشتم .

هاااااااااااااا، من الان گیج وزدم :wacko:

یعنی بعد لاتاری قبول شدن اگه رفتم ایالات متحده، چقدر طول می کشه گرین کارت بیاد؟ بعد چقدر طول می کشه سیتیزن شیم؟ بعد در هر کدوم از این فاصله ها می شه از کشور خارج شد؟

pany

Registered User
لایک‌ها
19
هاااااااااااااا، من الان گیج وزدم :wacko:

یعنی بعد لاتاری قبول شدن اگه رفتم ایالات متحده، چقدر طول می کشه گرین کارت بیاد؟ بعد چقدر طول می کشه سیتیزن شیم؟ بعد در هر کدوم از این فاصله ها می شه از کشور خارج شد؟
shoma green card dary vaghty miry.faghat 1 mah tool mikeshe barat befrestan,,5 sal bad citizen mishi ,dar hame hal mishe az keshvar kharej shod

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
حالا دوستان (مخصوصا pany که در آمریکا زندگی میکنه) قضیه گرفتن گرین کارت
بوسیله سرمایه گذاری و خرید سهام چیه؟ تا چند ملیون باید سهام بخری؟ بعد
فورا گرین کارت میدن؟ غیر از این پول هم باید اونجا یه بیزنس هم راه بندازی
شنیدم تو تگزاس بهتر میشه بیزنس ارزان راه انداخت! برای یه بیزنس ساده تو
تکزاس چقد پول لازمه؟(مثلا یه کارگاه تعمیر اتومبیل)
اینا رو از برنامه حمیدرضا لواسانی تو تپش شنیدم

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
حالا دوستان (مخصوصا pany که در آمریکا زندگی میکنه) قضیه گرفتن گرین کارت
بوسیله سرمایه گذاری و خرید سهام چیه؟ تا چند ملیون باید سهام بخری؟ بعد
فورا گرین کارت میدن؟ غیر از این پول هم باید اونجا یه بیزنس هم راه بندازی
شنیدم تو تگزاس بهتر میشه بیزنس ارزان راه انداخت! برای یه بیزنس ساده تو
تکزاس چقد پول لازمه؟(مثلا یه کارگاه تعمیر اتومبیل)
اینا رو از برنامه حمیدرضا لواسانی تو تپش شنیدم

اگه منظورت EB-5 است که حداقل سرمایه 500.000 دلاره که باید یا این سرمایه سهام یک شرکتی رو به مدت 2 سال بخری و حق فروشش رو نداری , در عوض دولت به تو یک گرین کارت مشروط (Conditional) میده که شما این شرط رو 2 ماه مونده به پایان 2 سال تقاضای برداشتش رو می دهی. بعدش هم می تونی سهام شرکت رو بفروشی , اون دیگه شانست هستش که سهامت بعد از 2 سال افزایش قیمت داشته باشه یا کاهش.
البته این قانون آخر آگوست امسال منقضی می شد , نمی دونم که دوباره تمدیدش کردند یا نه..

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
یه دختر 9 ساله که مادر و پدرش فوت کردند و یک خواهر بالای 21 سال و یه برادر بالای 21 سال داره تکلیفش چیه؟ میتونه شرکت کنه تو لاتاری؟!

bat

Registered User
لایک‌ها
12
یه دختر 9 ساله که مادر و پدرش فوت کردند و یک خواهر بالای 21 سال و یه برادر بالای 21 سال داره تکلیفش چیه؟ میتونه شرکت کنه تو لاتاری؟!

آیا برای شرکت در قرعه کشی شرایط سنی وجود دارد؟

خیر , افراد بالای 18 سال می توانند به راحتی در قرعه کشی شرکت کنند و افراد زیر 18 سال می باییست همراه والدین یا ولی قانونی خود در قرعه کشی شرکت کنند. در این مرحله فقط یک استثناء وجود دارد و آن افرادی که زیر 18 سال سن داشته ولی دیپلم متوسطه خود را گرفته باشند می توانند به تنهایی در قرعه کشی شرکت کنند.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دوستان خیلی ممنون از اطلاعات کامل شما....

فقط من 2 تا سوال دارم:

1-این راهنمای ثبت نام کی روی سایت میاد؟؟؟ تو همین صفحه هست دیگه؟: http://www.dvlottery.state.gov/

2-من مجردم...فقط عکس خودم لازمه دیگه؟؟؟ شرایط و نوع عکس و همچنین این که از کدام یک از اعضای خانواده باید عکس و از چه نوعی بذاریم کی معلوم میشه؟؟؟

ممنون:blush:

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من با اينکه اقامت انگلستان دارم آرزوم هست برم آمريکا.بدبختانه کسانيکه تابعيت بريتانيايی دارن نميتونن تو لاتاری گرين کارت شرکت کنن.حالا سوال اينه کسانيکه دو مليته هستن چطور؟ مثلا من ميتونم به عنوان ايرانی شرکت کنم تو لاتاری يا داشتن تابعيت انگليس خرابش ميکنه؟

Just Mohamad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
آقا شما دیگه چرا؟ من که شنیدم هر انگلیسی می تونه با پاپورتش یبار بدون اینکه تو نوبت ویزا باشه بره آمریکا... راسته؟

pany

Registered User
لایک‌ها
19
آقا شما دیگه چرا؟ من که شنیدم هر انگلیسی می تونه با پاپورتش یبار بدون اینکه تو نوبت ویزا باشه بره آمریکا... راسته؟
فقط 90 روز , ایشون منظورش زندگیه ,

ما هم 30 سال قبل با پاسپورت ایران میتونستیم اروپای غربی بریم .مثل فرانسه , المان , انگلیس و ....

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
ببینم اگه تو اون قسمت که عکس رو چک می کنه تائید شه یعنی دیگه حلّه؟

بالا