برگزیده های پرشین تولز

ثبت وب سایت در گوگل وب مستر

modirantarah

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
22 آگوست 2014
نوشته‌ها
47
لایک‌ها
11
محل سکونت
تهران
google_web_master_banner.jpg
ابزار گوگل وب مستر و یا Google Webmaster Tools یکی از ابزارهای ضروری است ، که هر وب مستر می بایستی برای معرفی و ثبت وب سایت در گوگل از آن استفاده کند.
یکی از مهمترین موتورهای جستجو در بستر وب ، گوگل است ، پس برای هر وب سایتی میزان بازدید و یا داشتن ورودی از موتور جستجو گوگل امری ضروری است که این کار به کمک ثبت وب سایت در گوگل وب مستر راحتر شده است.
مدیر وب سایت با معرفی و ثبت وب سایت در گوگل وب مستر ، امکان مدیریت ، خطاها و میزان صفحات ثبت شده خود را در این ابزار دارد و همچنین میتواند میزان وروردی به وب سایت را از طریق موتور جستجو گوگل با کلمات جستجو شده توسط کاربران را مدیریت کند و …

در بسیاری از مشتریان (مدیران وب سایت) و یا افرادی که به تازگی علاقه مند به طراحی وب سایت شده اند ، غالبا این طرز فکر نادرست شکل میگیرد که ، به محض خرید فضای میزبانی و ثبت دامنه ، نتایج مربوط به محتوای وب سایت خود در موتورهای جستجو نظیر گوگل منتشر شده و به راحتی قابل دسترس می باشند.

یک مدیر وب سایت و یا وب مستر برای اینکه محتوای برگه ها و یا نوشته های خود را لیست نتایج موتورهای جستجو بیند ، نیاز به برخی اقداماتی دارد ، که در ادامه به نحوه معرفی و ثبت وب سایت برای موتور جستجو گوگل از طریق ابزار قدرتمند گوگ وب مستر می پردازیم ، به طور معمول یک وب سایت پس از اتمام مراحل طراحی و برنامه نویسی و ثبت وب سایت از طریق ابزار گوگل وب مستر ، در صورت داشتن شرایط بهینه و استاندارد (سئو و بهینه سازی ، محتوای مناسب ، تصاویر بهینه سازی شده ، برگه ها ، عدم نقص برنامه نویسی و … ) در طی مدت یکماه به طور نسبتا کامل در لیست نتایج گوگل قرار میگیرد.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که وب سایت های فاقد محتوا و یا دارای تعداد برگه های کم ، شانس بالا آمدن در نتایج گوگل را از دست خواهند داد ، ضمنا انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، محتوای کپی نشده و … (برای مطالعه بیشتر کلیک کنید) منجر به ایندکس و یا ثبت صفحات وب سایت شما در ابزار گوگل وب مستر خواهد شد.

برای ثبت وب سایت در ابزار گوگل وب مستر Google Webmaster Tools به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://www.google.com/webmasters

پس از ورود به صفحه مربوطه بر روی گزینه Sign in to Webmaster Tools کلیک نمایید.


ورود به ابزار گوگل وب مستر

در صورتی که از قبل اکانتی از Gmail دارید ، نام کاربری (آدرس ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید ، و اگر هنوز اکانت ایمیلی از طریق سرویس گوگل تهیه نکردید ، برای ثبت نام رایگان در این سرویس بر روی گزینه Create an account کلیک کنید.


ورود به اکانت Gmail برای ثبت وب سایت در گوگل وب مستر

برای ثبت آدرس URL وب سایت خود ، در صفحه جدید باز شده بر روی دکمه قرمز رنگ ADD SITE کلیک کرده و در کادر باز شده آدرس URL (صفحه اصلی) وب سایت خود را درج نمایید ، سپس بر ادامه مراحل ، بر روی گزینه Continue کلیک کنید.


اضافه کردن و ثبت وب سایت در گوگل وب مستر

در مرحله بعدی ، شما می بایستی صحت مالکیت وب سایت خود را از طریق یکی از راه های پیشنهادی گوگل وب مستر تعیین نمایید.

در این مقاله آموزشی ما به بررسی روش پیشنهادی ثبت وب سایت در گوگل وب مستر ، یعنی روش آپلود فایل HTML می پردازیم.

برای دانلود فایل تائیدیه HTML بر روی نوشته this HTML verification file کلیک نمایید ، سپس فایل HTML مربوطه را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید ، و بعد فایل دانلود شده را بدون هیچ تغییری در نام و یا محتوا از طریق اتصال پروتکل FTP درون پوشه اصلی وب سایت خود آپلود و یا بارگزاری نمایید ، دقت داشته باشید که پوشه اصلی در هاست لینوکس (سی پنل و یا دایرکت ادمین) پوشه public_html بوده و برای هاست ویندوز محتوای داخل www/root محسوب میشود.

برای اطمینان از طریقه صحیح فایل آپلود شده میتوانید پس از وارد کردن آدرس وب سایت خود ، نام صفحه دانلود شده را وارد نمایید.


آپلود و بررسی صحت فایل تائیدیه گوگل روی هاست از طریق پروتکل FTP

در صورتی که محتوایی مشابه به تصویر زیر نمایش داده شد ، میتوانید در صفحه گوگل وب مستر بر روی گزینه Verify برای ارسال درخواست تائید وب سایت خود اقدام نمایید.


Verify کردن ثبت وب سایت در گوگل وب مستر

در صورت انجام صحیح مراحل بالا ، پیام موفقیت آمیز بودن ، ثبت وب سایت در گوگل وب مستر نمایان میشود. تبریک میگوییم
icon_wink.gif
شما نیز به گوگل معرفی شدید…


پیام موفقیت آمیز بودن ، ثبت وب سایت در گوگل وب مستر

روش ثبت وب سایت در گوگل وب مستر ویژه وردپرسی ها
برای ثبت وب سایت در گوگل وب مستر ، از طریق پنل مدیریت وردپرس اخیرا افزونه ایی تحت عنوان Google Publisher در مخرن وردپرس (رایگان) منشر شده است ، برای انجام مراحل ثبت وب سایت در گوگل وب مستر ، ابتدا از طریق پالت افزونه ها ، اقدام به نصب و فعال سازی افزونه Google Publisher نمایید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید ، که قبل از نصب و فعال سازی افزونه می بایستی طبق توضیحات داده شده در بالا وارد اکانت جی میل خود شده باشید.

از داشبورد وردپرس به تنظیمات رفته و گزینه Google Publisher را انتخاب نمایید ، سپس بر روی گزینه Get Started کلیک کرده و پس از نمایش صفحه جدید دکمه Verify را برای تائید صحت مالکیت انتخاب نمایید.


ثبت وب سایت در گوگل وب مستر از طریق افزونه Google Publisher

قدم بعدی برای تکمیل فرایند ثبت وب سایت در گوگل وب مستر ، مشاهده محتوای برگه و نوشته های وب سایت در نتایج گوگلایجاد و ثبت نقشه وب سایت در ابزار گوگل وب مستر می باشد.
 
بالا