برگزیده های پرشین تولز

جابجا كردن فرم با گرفتن هرجاي آن بدون كمك API (نكته جالبي

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
فقط با كپي كردن كد زير درون قسمت كد يه فرم ميشه اون رو بدون گرفتن قسمت Caption Bar و با كليك و دراگ كردن هر قسمت اون جابجا كرد.

[code:1]Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)

Static oldX As Integer, oldY As Integer

If Button = vbLeftButton Then

Me.Move Me.Left - (oldX - X), Me.Top - (oldY - Y)

Else

oldX = X

oldY = Y

End If

End Sub

[/code:1]

نكته جالب اون اينه كه حتي اگه كامپيوتري كه اونو اجرا ميكنه قابليت ديده شدن فرمها در حين حركت رو فعال نكرده باشه, بازم در هنگام حركت كل فرم (بر خلاف معمول كه فقط حاشيه دورش ديده ميشه) ديده ميشه.

يه چند وقتيه خودم براي برنامه هام از اين روش استفاده ميكنم. تاحالا كه مشكلي ازش نديدم.
اينم بگم كه ميشه اين كد رو با تغيير Me ها به يه Picture Box هم نسبت داد و مثلا يه Caption Bar عمودي درست كرد كه خيلي هم باكلاسه.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
كسي كدي از اين تميز داشت بده.

Adeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام خدمت همه شما دوستان
اولا خدمت آقا يا خانم MoZa عرض كنم كه :
1. استفاده نكردن از توابع API هنر نيست فقط بهره نگرفتن از امكانات است .
2. در ضمن شما ادعا كرديد كه از توابع API استفاده نكرديد در صورتي كه شما در خط سوم برنامه خود از Me.Move استفاده كرديد كه تابع Move كه خود يكي از توابع عضو شئ Form است از تابع API اي به نام MoveWindow استفاده مي كند .
3. كد خوبيه ولي آدم به چيزي كه اطمينان نداره حرف نمي زنه .
والسلام
موفق باشي

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
حالا تو ذوق نزن ديگه...به هر حال هيچ کس از حرفی که ميزنه مطمئن نميتونه باشه...کسی که تا بحال مثلاً از يک غار
بيرون نرفته که نميدون بيرون غار چه خبر هست..هر چی هم که بگه دنيا من همينه خوب راست گفته(البته هيچ گونه منظور از
تشبيه نداشتم MoZa جان..فقط مثال بود)

Adeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام دوباره البته من منظورم اين نبود كه كسي را ناراحت يا به كسي توهين كرده باشم ولي فرض كنيد من كه هيچ چيزي از برنامه نويسي تحت سيستم عامل ويندوز نمي دانم اين مطلب بخوانم قبول كنيد كه در نوع تفكر من اثر مي گذارد .
ولي در هر حال اگر ناراحت شديد ببخشيد منظوري نداشتم .
در ضمن من نرم افزار en2fa را ديدم خوبه ولي روي الگوريتم اون كم كار شده سرعتش پائينه .
در هر حال خوشحال شدم اگر كمكي در هر ضمينه اي از من بر مي آيد خوشحال مي شم در خدمتتون باشم .
موفق باشيد .

بالا