برگزیده های پرشین تولز

جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
Last edited:

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
جام جهانی با علاقمندی رییس فدراسیون وقت فرانسه یعنی آقای ژول ریمه پا گرفت . ایشان علاقمند بودند که به مانند مسابقات المپیک ، مسابقاتی فقط مختص به فوتبال هر 4 سال یکبار انجام شود. بنابراین با رای زنی های بسیار و با آن شرایط سالهای آخر دهه 20 میلادی بالاخره موفق شدند اولین مسابقات جهانی فوتبال را در سال 1930 در کشور اروگوئه برگزار کنند. در آن سالها تیمهای بریتانیایی اصلا روی خوشی به این مسابقات نشان ندادند و شروع این مسابقات با غیبت تیم انگلستان که آنروزها پر اسم و رسم ترین تیم جهان بود قرین شد.
اینگونه مقرر شد که هر تیمی توانست 3 بار قهرمان این مسابقات شود صاحب همیشگی جام ژول ریمه گردد و حتما همه می دانند که آن تیم ، تیمی نبود جز برزیل که موفق شد در سالهای 1958، 1962 و 1970 اولین تیمی باشد که موفق به فتح سه باره جام شود .
از سال 1974 به بعد جام ژول ریمه به جام جهانی فوتبال یا فیفا ورد کاپ تغییر نام داد .
اولین قهرمان جام جهانی با نام جدید ، آلمان غربی بود که موفق شد در کشورش برای دومین بار به مقام قهرمانی برسد .
این جام تاکنون ادامه پیدا کرده است و دوره آتی آن در سال 2010 میلادی برای اولین بار در قاره آفریقا و در کشور آفریقای جنوبی برگزار خواهد شد.
از سال 1930 تا کنون 18 دوره این مسابقات هر چهار سال یکبار برگزار گردیده است و آفریقای جنوبی برای نوزدهمین بار میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد. این جام فقط در فاصله زمانی جنگ جهانی دوم و در زمانی که اروپا درگیر این ویرانی عظیم بود ( دهه 40 میلادی ) برگزار نشد .
پر افتخارترین تیم این مسابقات برزیل با 5 عنوان قهرمانی می باشد و بعد از این تیم تیمهای ایتالیا با 4 بار قهرمانی ، آلمان با 3 عنوان ، آرژانتین و اروگوئه با 2 عنوان ، انگلستان و فرانسه هر کدام با یک عنوان در رده های بعدی قرار دارند .تنها 7 کشور در دنیا تا به حال افتخار کسب قهرمانی این مسابقات را دارند .

نکته دیگر که گفتنش خالی از لطف نیست این هست که : بیشترین حضور یک بازیکن در جامهای جهانی 5 دوره است که متعلق به آنتونیو کارباخال گلر تیم ملی مکزیک در فاصله سالهای 1950 تا 1966 و لوتار ماتیوس بازیکن تیم ملی آلمان هست که از سال 1982 تا 1998 در 5 دوره مسابقات حضور داشته اند. همچنین پر افتخارترین مرد این مسابقات اسطوره فوتبال برزیل ،پله هست که موفق شد در 3 جام جهانی همراه برزیل فاتح این مسابقات بشود.

در پایان گفتنی اینکه مسابقاتی که زمانی برای راه اندازیش آن همه تلاش و کوشش و خواهش شد و در دوره اول برگزاری مسابقاتش تنها 13 تیم شرکت کرده بودند ، در حال حاضر با تقاضای بیش از 150 تیم برای حضور در این مسابقات روبرو است که پس از بازیهای بسیار، تیمهای قویتر و مستعدتر افتخار کسب حضور در این رقابتها را به دست می آورند.

برای بسیاری از علاقمندان فوتبال و حتی کسانی که به صورت حرفه ای پیگیر این ورزش نیستند فاصله زمانی بین خرداد و تیرماه هر چهار سال به مثابه جشن بزرگی است که تمام کشورهای جهان با هر رویکرد سیاسی ، دینی و با هر نژادی جهت کسب موفقیت با هم به رقابت می پردازند.

پ.ن:با تشکر از ساسان عزیز

Last edited by a moderator:

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
خوب با اجازه پیشکوستان این امر:happy:تاپیک رو می زنیم و به استقبال جام جهانی میریم
دلیل اینکه خیلی زود این تاپیک را می زنم این هست که می خوایم تاریخچه ی تیم هایی که در جام جهانی شرکت دارن رو به طور کامل بررسی کنیم

این تاریخچه شامل:

تاریخچه تیم های راه یافته
1_بررسی ادوار حضور آن تیم در جام جهانی(مقام ها/اسامی بازیکن های کلیدی/مربی ها/سال های حضور)
2_چگونگی راه یابی آن تیم به این دوره جام جهانی
3_معرفی بازیکن های کلیدی
4_معرفی مربی تیم
5_پیش بینی نتایج آن تیم

تاریخچه ی جام جهانی:
1_سال های برگزاری
2_تیم های شرکت کننده
3_مقام های اول تا چهارم
4_کشورهای میزبان
5_عکس هایی از دوره های مختلف:blush:

پ.ن:این پست ادیت خواهد شد برای تکیمل کردن اهداف تاپیک:rolleyes:از دوستان می خوام که یاری کنند
تذکر مهم:
هر گونه بحث و جدل و کری خواندن و پست هایی که باعث انحراف تاپیک باشد بدون تذکر ریپورت داده خواهد شد

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
مرجان عزیز
ممنون از اینکه این تاپیک رو استارت کردید . اگر کاری از دست بنده بر میومد در خدمت هستم .
از همه دوستانی که در تالار فوتبال حضور همیشگی دارند خواهش می کنم برای رسیدن به اهداف مشخص شده همکاری داشته باشند . شاد و پیروز باشید

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
مرجان عزیز
ممنون از اینکه این تاپیک رو استارت کردید . اگر کاری از دست بنده بر میومد در خدمت هستم .
از همه دوستانی که در تالار فوتبال حضور همیشگی دارند خواهش می کنم برای رسیدن به اهداف مشخص شده همکاری داشته باشند . شاد و پیروز باشید

در مورد تاریخچه تیم ها به شدت به شما نیازمندم ساسان عزیز

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
در مورد تاریخچه تیم ها به شدت به شما نیازمندم ساسان عزیز

در خدمت هستم . شما اعلام کنید چه تیپ اطلاعاتی می خواهید تا من برای یافتن اون اطلاعات کوشش خودم رو شروع کنم .
اگر موافق باشید به امید خدا فردا یک مقدمه کلی برای تاپیک هم می نویسم و اشاره ای به تاریخ شروع مسابقات جام جهانی خواهم داشت.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
خیلی تاپیک خوب و مفیدی هست . ما بچه ها هم حسابی ساپورت می کنیم و کمک می کنیم تا تو عالم بچه گی یک مرجع کامل و خوب تا جام جهانی داشته باشیم .

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
در خدمت هستم . شما اعلام کنید چه تیپ اطلاعاتی می خواهید تا من برای یافتن اون اطلاعات کوشش خودم رو شروع کنم .
اگر موافق باشید به امید خدا فردا یک مقدمه کلی برای تاپیک هم می نویسم و اشاره ای به تاریخ شروع مسابقات جام جهانی خواهم داشت.

ممنون ساسان عزیز
اطلاعاتی مختصر و مفید می خوام که در حوصله خوندن همه ی بچه ها باشه:blush:
خیلی تاپیک خوب و مفیدی هست . ما بچه ها هم حسابی ساپورت می کنیم و کمک می کنیم تا تو عالم بچه گی یک مرجع کامل و خوب تا جام جهانی داشته باشیم .

:happy:دمت گرم

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
سلام

دوست عزیز جناب 1408 ممنون از وقتی که برای جمع آوری و قرار دادن اطلاعات چند دوره اول گذاشتی ولی فکر کنم خواست مرجان عزیز اینطوری نبوده که صرفا یکسری اطلاعات فقط کپی و پیست بشه مسلما ایشون نظم و ذوق بیشتری برای این کار مد نظرشون بوده برای همین اون پست ها رو پاک کردم چون هم از حوصه خوندن جمع خارجه و هم بعضی آمارها دارای نوشته کپی برداری ممنوع بود !!

فکر میکنم دوستانی که میخوان همکاری کنن بهتر باشه مطالبی که گردآوری میکنن رو با پی ام به مرجان عزیز بدن تا ایشون با روشی که مد نظرشه با نام سایر دوستان ازش استفاده کنه

درود و سپاس

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
یه لیست از تیم های که تا الان راه یافتن به جام جهانی می خوام و اینکه مابقی تیم ها تا کی مشخص می شوند:)

در ضمن دوستانی که مایل هستن در مورد روند این تاپیک نظری بدن می تونن به من پی ام بزنن:blush:

اگر موافق باشید تیم های راه یافته رو بررسی کنیم یه مدت زمان هم برای معرفی تیم می زاریم مثلا یک هفته یا ده روز

کسانی که مایل هستن خودشون این کار رو انجام بدن به من پی ام بزنن تا بهشون اطلاع بدم و اینکه دوست دارن کدوم تیم ها رو مورد بررسی قرار بدن(هر تعداد که باشه مشکلی نیست)
مطالب هر چی خلاصه و کوتاه باشه بهتره
مطالب کپی شده همه جا هست چیزی باشه که خودتون خلاصه بکنید و از نظرهای خودتون هم توش دخیل باشه بهتر هست از دید من
عکس از ستاره یا ستاره های اون تیم و مربی تیم

والا به دلیل علاقه به هلند دوست دارم اول تیم خودم باشه ولی فکر کنم از پرافتخار ترین تیم جام(برزیل)بر خلاف میل قلبی من:happy: شروع بشه بهتره..

نظری هست بگید تا استفاده کنیم و تاپیک رو راه بندازیم
اگر صحبتی و نظری در طول تاپیک خواستید بدید که خارج از بحث جاری تاپیک بود به من پی ام بزنید تا به موقعش نظرتون رو مطرح کنم

منتظر نظرات شما دوستان هستم:rolleyes:
با تشکر

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان
در خصوص تیمهایی که تا الان جواز حضور در جام جهانی رو گرفتن گفتنی هست که از قاره اروپا تا الان فقط تیم ملی هلند به صورت قطعی صعود کرده به این مسابقات و سایر تیمها هنوز صعودشون 100% نشده ، از تیمهایی که صعودشون احتمالا در اولین بازی مسجل خواهد شد میشه از تیمهای ملی انگلستان و آلمان نام برد .
در قاره آسیا همونطور که در جریان هستید 4 تیم استرالیا ، ژاپن ، کره جنوبی و کره شمالی صعودشون به جام جهانی 2010 مسجل شده است .
در قاره های آمریکا ( جنوبی و کونکاکاف ) ، آفریقا هنوز صعود هیچ تیمی قطعی نشده است.
می تونیم از همین هلند شروع کنیم که حضورش قطعی شده در جام جهانی.

Last edited:

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
سلام خدمت دوستان
در خصوص تیمهایی که تا الان جواز حضور در جام جهانی رو گرفتن گفتنی هست که از قاره اروپا تا الان فقط تیم ملی هلند به صورت قطعی صعود کرده به این مسابقات و سایر تیمها هنوز صعودشون 100% نشده ، از تیمهایی که صعودشون احتمالا در اولین بازی مسجل خواهد شد میشه از تیمهای ملی انگلستان و آلمان نام برد .
در قاره آسیا همونطور که در جریان هستید 4 تیم استرالیا ، ژاپن ، کره جنوبی و کره شمالی صعودشون به جام جهانی 2010 مسجل شده است .
در قاره های آمریکا ( جنوبی و کونکاکاف ) ، آفریقا هنوز صعود هیچ تیمی قطعی نشده است.
می تونیم از همین هلند شروع کنیم که حضورش قطعی شده در جام جهانی.

موافقم:happy:
اگر اقا بهروز قبول می کنم هلند رو میدیم به ایشون:blush:

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
لاله های نارنجی؛هلند

سال 1930 ... اروگوئه ...
شروع فوتبال هلند در جام جهانی با یک ناکامی بزرگ همراه بود . این رویای ژول ریمه بود که می خواست یک تیم بزرگ را در جام جهانی ببینید .

اما تیم میزبان با روحیه ای بالا و با پیروزی هایی که در المپیک 1924 و 1928 بدست آورد , توانست با پیروزی 4-2 در برابر آرژانتین قهرمان جهان شود و هلند در اولین حضور خود اصلا موفق نبود .
در 1934 هلند بار دیگر به جام جهانی رفت و این بار توانست کمی پیشرفت را نشان دهد اما باز هم با شکست 3 بر 2 مقابل سویس با جام وداع گفت و به کشورش باز گشت . این اتفاق در سال 1938 نیز تکرار شد و هنلد این بار 3 بر 0 به چکسلواکی باخت و حذف شد .

دوران سیاه هلند را می توان از 1950 تا 1970 دانست . با توجه به حضور انها در تمام ادوار جام جهانی در این 20 سال اما هیچگاه نتوانستند حتی از مرجله گروهی صعود کنند و بلافاصله حذف می شدند .
جام جهای 1974 در آلمان دوران اوج فوتبال هلند بود آنها توانستند به صورت انفجاری با سیستم جدیدی که ارائه کردند به فینال برسند و در مقابل هلند قرار گرفتند . هلندی ها حتی توانستند گل ابتدایی را توسط Neeskens به آلمان بزنند اما کمی بعد دو گل از Müller و Breitner نتیجه را 2-1 کرد و هلند از قهرمانی باز ماند .

هلندی ها 4 سال بعد , در جام جهانی 1978 آرژانتین باز هم به فینال رسیدند اما این بار هم 3-1 از میزبان شکست خورد و قهرمانی را از دست داد .

از جام جهانی 1982 به بعئ , هلند عنوان خاصی را بدست نیاورد شاید تنها مقام چهارمی در سال 1998 بهترین عنوان آنها است .

هلند همیشه به عنوان طراح سیستم های مدرن فوتبال جهان شناخته می شود و بازیکن های بزرگی چون Neeskens, J. , Rep, J. , Cruyff, J. , Rensenbrink, R. , Rijkaard, F. , Krol, R. , Gullit, R. و Van Basten, M. را دنیای فوتبال دنیا معرفی کرد . اما همه کارشناسان دنیا بر این عقیده هستند که آنها هرگز حق خود را از جام جهانی نگرفتند .

هلند امسال با ترکیبی خوب , از نسل بازیکن های جدیدی به عنوان اولین تیم آروپایی راه یافته به رقابت های جام جهانی معرفی شد و خیلی ها اعتقاد دارند آنها امسال یکی از بخت های قهرمانی هستند .

با تشکر از بهروز عزیز

پ.ن1:عکس اضافه شد
پ.ن2:از الان به مدت یک هفته در مورد تیم هلند صحبت می کنیم

فایل های ضمیمه

• _44732148_dutch_ap.jpg
    _44732148_dutch_ap.jpg
    80.1 KB · نمایش ها: 6
  • russia_victory_5_BM_595512g.jpg
    russia_victory_5_BM_595512g.jpg
    46.2 KB · نمایش ها: 6
  • gulit8.JPG
    gulit8.JPG
    11.7 KB · نمایش ها: 6
  • jun88-vanbasten-gullit.jpg
    jun88-vanbasten-gullit.jpg
    32.8 KB · نمایش ها: 7
  • k8aouomi0aowijbbcnsw.jpg
    k8aouomi0aowijbbcnsw.jpg
    35.2 KB · نمایش ها: 6
  • L00940808465.jpg
    L00940808465.jpg
    84.8 KB · نمایش ها: 6
  • pic50629.jpg
    pic50629.jpg
    40.2 KB · نمایش ها: 5
Last edited:

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
خوب اول خودم شروع می کنم؛
هلند تیمی که به شدت هر چه تمام تر عاشقشم و همیشه تیمی بوده که ستاره ها و بازیکن های دوست داشتنی داشته و همیشه فوتبال رو دیدنی و جذاب بازی کرده:blush:
و البته همیشه یه تیم ناکام بوده:(
تو ویترین افتخاراتش واقعا جای خالی کاپ قهرمانی جام جهانی به شدت احساس می شه و از صمیم قلب آرزو می کنم این دوره نوبت نارنجی های محبوب باشه:blush:

همیشه به عنوان یکی از تیم های مدعی هست و خوب شروع می کنه ولی یهو انگار انرژیش تحلیل میره..مثل الان که با نتایج خیلی خوب صعود کرده به جام جهانی ولی ترسم از این هست که باز موقع حساس ترمز بریده بشه:wacko::(

یه چیزی که حداقل من تو این چند ساله دیدم مهاجم های خوبی داشته
من زیاد نمی تونم بحث تخصصی بکنم دوستان وارد بحث بشن(و البته بزرگان:happy:)تا استفاده کنیم:rolleyes:

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,542
سلام دوستان

هلند تیم بزرگیه همیشه بازیکناش توی تیم های مختلف دنیا ستاره بودن و اکثرا هستن.
همونجوری که مرجان گفت همیشه شروع بسیار عالی داره ولی نمیدونم چرا نمیتونه تا پایان خوب کار کنه و همیشه ناکام بوده!!

به نظر من امسال توی جام جهانی جزو یکی از 4 تیم میشه
happysmiley.gif

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
احیانا دوستان رفقا نمی خوان در مورد هلند صحبتی بکنن؟!!:blink:

Omid_Z

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
213
هلند همیشه تیم دوست داشتنی بوده! وقتی رابین فن پرسی هم عضو تیم باشه خیلی دوست داشتنی تر میشه! هلند و اسپانیا تیم های مورد علاقه من هستن که اکثر اوقات ناکام بودن ... خوشبختانه اسپانیا توی یورو 2008 به حقش رسید ،امیدوارم هلند هم توی جام جهانی به حقش که نایب قهرمانی ه برسه!http://************/files/0yq134db2vr9m1qpxd2z.gif( گفتم نایب قهرمان چون اسپانیا قهرمان ه!)

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
هلند
سبك بازيش رو خيلي دوست دارم
جز يكي از چند تيم محبوبمه ولي همونطور كه همه ميدونيد اولاي جام عاليه آخراش يه سري عوامل دست به دست هم ميدن حذف ميشه :(
اميدوارم تو اين دوره به حق واقعي خودش برسن

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
وقتی اسم هلند میاد همیشه یک چیزی توی ذهنم ظاهر می شه :

... فوتبال مدرن ...

هلندی ها شبیه ماشین احیای فوتبال هستند . سیستم های مختلف فوتبال را می گیرند و تغییر می دهند و آنها را عرضه می کنند . این کار را برزیلی ها هم انجام می دهند اما با این تفاوت که برزیل نگارش سیستم را برای خود انجام می دهد اما هلند آنرا به همه دنیا آموزش می دهد .

به هر حال امیدوارم اگه قراره فرانسه و اسپانیا قهرمان نشند , صمیمانه آرزو می کنم هلند قهرمان بشه ...

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
هلند تیم خیلی خوبی هست ولی به نظر من نداشتن یک مربی درست و حسابی همیشه بهش ضرر زده
به نظر من اگه هلند مربی مثل گاس رو در اختیار داشت می تونست جام ملتها رو قهرمان بشه
ولی شاید اگه هلند تئورسین های و مربی های مثل ایتالیا رو در اختیار داشت احتمالا وضع اش بهتر از این می بود
من همیشه بازی های زیبا هلند رو دوست داشتم ولی هیچ وقت ندیدم که این بازی های زیبا به نتیجه برسه و این درست بر عکس برزیل هست که اونها هم بازی روان و زیبا انجام می دهند و بیشتر اوقات نتیجه گرفتن و برای همین هست من بیشتر برزیل رو دوست دارم
تیم هلند کمتر ستاره ساز هست و چهره های که دارند بازیکن های خوبی هستند ولی نمیشه بهشون ستاره گفت و شاید یکی از دلایل ناکامی هایشون هم همین باشه که تیم اون شخصیت قهرمانی رو نداره و به نظر من اگه بتونه جام جهانی رو بدست بیاره باعث شکسته شدن این ناکامی ها میشه و هلند هم از یک تیم که زیبا بازی می کنه و لی در آخر هیچی نمیشه در میاد

من یک بازی که خیلی دوست داشتم بازی ایتالیا و هلند در نیمه نهایی جام ملتها بود که هلند 120 دقیقه حمله کرد و در بازی هم دو تا پنالتی رو از دست داد و آخر هم تو پنالتی ها باخت بازی خیلی زیبای انجام دادن ولی باز هم ناکام شدن و از پس دفاع ایتالیا بر نیامدن

بالا