برگزیده های پرشین تولز

جديدترين اخبار از دنياي گوگل

amir7310

همکار بخش موتورهای جستجو و سئو
همکار انجمن
تاریخ عضویت
12 مارس 2013
نوشته‌ها
4,857
لایک‌ها
14,456
به نقل از مرکز ماهر، اخیراً شرکت گوگل به‌روزرسانی‌هایی را به منظور وصله ۱۱ ‫آسیب‌پذیری موجود در مرورگر کروم منتشر کرده است.


دو مورد از این آسیب‌پذیری‌ها (CVE-۲۰۲۱-۳۰۶۳۲ و CVE-۲۰۲۱-۳۰۶۳۳) روز صفرم بوده و تحت بهره‌برداری فعال قرار دارند.


این آسیب‌پذیری‌ها موتور متن‌باز جاوا اسکریپت V۸ مرورگر کروم را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. جزئیات فنی بیشتری از آسیب‌پذیری‌های مذکور منتشر نشده است.


به کاربران توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر مرورگر خود را به نسخه ۹۳.۰.۴۵۷۷.۸۲ به‌روزرسانی کنند.


اعمال به‌روزرسانی‌ها از طریق مسیر ' Settings > Help > 'About Google Chrome و سپس انتخاب گزینه به‌روزرسانی انجام می‌پذیرد.


مرکز ماهر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این آسیب‌پذیری‌ها این لینک را معرفی کرده است.
 

amir7310

همکار بخش موتورهای جستجو و سئو
همکار انجمن
تاریخ عضویت
12 مارس 2013
نوشته‌ها
4,857
لایک‌ها
14,456
طراحی وب سایت فروشگاه گوگل پلی قرار است بعد از مدت‌ها تغییر کند تا امکانات متنوع آن راحت تر در دسترس قرار بگیرد.

طراحی این وب سایت به زمان عرضه نسخه لیلی پاپ سیستم عامل اندروید باز می گردد و حالا گوگل قصد دارد فروشگاه آنلاین خود را با سیستم عامل‌های جدیدتر اندروید نیز سازگار کند.


بازطراحی گوگل پلی این فروشگاه آنلاین را با اپلیکیشن‌های فعلی تلفن همراه بیشتر سازگار می‌کند و دسترسی پذیری آن را نیز بیشتر می‌کند. با تغییر طراحی، میله ابزار کناری گوگل پلی و کارت‌های آن کوچک‌تر شده و امکاناتی برای یافتن سریع برنامه‌های مورد نیاز اضافه می‌شود.


بازطراحی گوگل پلی کماکان در دست انجام است و هنوز مشخص نیست این کار چه زمانی به اتمام می‌رسد. گفته می‌شود قرار است تغییرات یادشده ابتدا در نسخه کره‌ای گوگل پلی اعمال شود و البته نسخه تایوانی نیز به سرعت به روز می‌شود. گوگل هنوز به طور رسمی در این زمینه اظهارنظر نکرده است.
 

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
19,924
لایک‌ها
17,686
محل سکونت
اوهایو - دیتون

گوگل نسل بعدی هوش مصنوعی را معرفی کرد​

تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۰
به گفته «جف دین» مدیر مرکز توسعه هوش مصنوعی در شرکت گوگل و یکی از بنیانگذاران «پروژه مغز» گوگل، مدل‌های امروزی هوش مصنوعی معمولا برای انجام تنها یک کار آموزش دیده‌اند.
با این وجود یک رویکرد ویژه به نام Pathways می‌تواند چیزی شبیه به یک سگ تربیت‌پذیر ارائه کند تا در نهایت هوش مصنوعی چندین ترفند و عملکرد را به طور همزمان انجام دهد.
آقای دین سیستم جدید Pathways را به عنوان «معماری نسل بعدی هوش مصنوعی» توصیف می‌کند که «ما را قادر می‌سازد یک مدل واحد را برای انجام هزاران یا میلیون‌ها کار آموزش دهیم».
سیستم Pathways در اصل می‌تواند محدودیت‌های ظرفیت یک مدل هوش مصنوعی برای پاسخ دادن به اطلاعات واحد را از یک حس حذف کند و به آن امکان دهد به حواس چندگانه مانند متن، تصویر و گفتار پاسخ دهد.
آقای دین در این خصوص توضیح داد:‌ «سیستم Pathways می‌تواند مدل‌های چندوجهی را فعال کند و درک بینایی، شنوایی و زبان را به طور همزمان دربر گیرد».
برای مثال، این مدل می‌تواند کلمه «پلنگ»، صدای کسی که می‌گوید «پلنگ» یا ویدیویی از دویدن «پلنگ» را پردازش کند.
منبع: zdnet
 

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
19,924
لایک‌ها
17,686
محل سکونت
اوهایو - دیتون

رشد چند برابری درخواست دولت‌ها برای حذف مطالب از گوگل​

تاریخ انتشار : ۴ آبان ۱۴۰۰
شرکت گوگل نسخه جدید «گزارش شفافیت حذف محتوا» را برای نیمه نخست سال 2021 میلادی منتشر کرد و هشدار داد که همچنان شاهد روند رو به افزایش درخواست‌های دولت‌ها است و هر روز قوانین تازه‌تر برای حذف محتوا به تصویب می‌رسد.
«دیوید گراف» معاون بخش اعتماد و امنیت گوگل توضیح داد: «این قوانین بسته به کشور و منطقه متفاوت است و نیاز به حذف محتوا در طیف گسترده‌ای از درخواست‌ها ارائه می‌شود – از نفرت‌پراکنی گرفته تا محتوای مناسب بزرگ‌سالان و فحاشی، اطلاعات نادرست پزشکی، نقض حریم شخصی و مالکیت معنوی».
در ادامه این گزارش آمده است: «درحالی که حذف محتوا و اعمال قوانین محلی در بیشتر موارد به ****‌های *****‌گر مرتبط است، ولی باید توجه داشت که به شکل فزاینده دیگر کشورها هم این درخواست‌ها را اعمال می‌کنند و بنابراین اقدامات مذکور فقط به این گونه کشورها محدود نمی‌شود».
گوگل در این گزارش توضیح داد که روسیه، هند، کره جنوبی و ترکیه از پیشتازان تعداد بالای درخواست‌ها برای حذف محتوا بوده‌اند و پس از آن هم به ترتیب کشورهای پاکستان، برزیل، آمریکا، استرالیا، ویتنام و اندونزی قرار دارند.
از نظر حجم مواردی که باید حذف شوند نیز گفته شد که اندونزی به واسطه یک درخواست برای حذف بیش از 500 هزار آدرس اینترنتی در مجمع‌الجزایر خود به دلیل نقض قوانین قمار در رتبه نخست قرار دارد. گوگل در این بازه زمانی بیش از 20 هزار آدرس اینترنتی را حذف کرده و مابقی آنها را هم در دست بررسی قرار داده است.
منبع: zdnet
 
بالا