برگزیده های پرشین تولز

جشن بابک خرمدین

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اين کوهستان جايگاه قلعه ای است که بنابر اسناد تاريخی، حدود دوازده قرن پيش، پايگاه مبارزات بابک خرمدين، سردار ايرانی بوده که بيش از دو دهه همراه با پيروانش که به خرمدينان يا سپيدجامگان شهرت داشتند به نبرد با حکومت دولت عربی اسلامی خلفای عباسی پرداخت و سرانجام به اسارت در آمد و به دستور معتصم، خليفه عباسی کشته شد.

گردهمايی آذربايجانيان در قلعه بابک در اين ايام خاص در واقع به يادبود بابک و به نيت بزرگداشت او صورت می گيرد.

مردم محلی دليل اينکه اين گردهمايی با چنين وسعتی تنها در سالهای اخير باب شده است را احداث راه ماشينرو برای کوهستان بذ و ساخت پلکانی می دانند که صعود به قلعه بابک را که در مکانی بسيار مرتفع و صخره ای قرار دارد و پيشتر تنها کوهنوردان امکان دسترسی به آن داشتند را برای عموم مردم امکانپذير کرده است.

بيرون آمدن نام بابک خرمدين از دل کتابهای تاريخ و افتادن آن بر سر زبانها و گردهمايی بسيار گسترده مردم برای گراميداشت اين شخصيت تاريخی توجه زيادی را طی سالهای اخير به خود جلب کرده و واکنشهای گوناگونی به همراه داشته است.
http://www.azadtribun.com/505.htm

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما ازين قهرمان هاي پيروز (با خونشون پيروز شدن!) زياد داشتيم و داريم! يكي ديگه ميتونم بهزاد گيلاني رو نام ببرم.

فقط نميدونم چرا تلويزيون ايران از اين پهلوانان هيچ سخني نميگه
59.gif
! و سعي در گم كردن اونا در تاريخ داره!
49.gif

اينا فقط بلدن ازونجاي مالك اشتر و كميل بالا برن
39.gif

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
آخه اغلب دونوع دید نسبت به بابک خرمدین (و امثالش) در حال حاضر وجود داره! این دو دیدگاه هم کاملا متضاد هستند!
یکی بابک (و امثالش) رو یک ناسیونالیست و قهرمان ملی معرفی میکنه که به خاطر کشورش از جونش هم گذشت!
در عوض اون یکی از اون به عنوان یک یاغی و شورشی معمولی و خائن یاد میکنه! که این دیدگاه در دوران معاصر (منظورم خیلی معاصره مثلا بعد انقلاب) بیشتر شده (و اصلا شاید به وجود اومده!) !
و البته من دیدگاه اولی رو قبول دارم ! بد نیست مردممون تجربه ی داشتن یک قهرمان ملی( جدیدتر از رستم!!!!) رو بکنن! شاید یکم وابستگی به ایران (منظورم کشور ایرانه!وطن) بیشتر بشه از وابستگی به چیزای دیگه!!

merulaalba

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از kasra_kh :
آخه اغلب دونوع دید نسبت به بابک خرمدین (و امثالش) در حال حاضر وجود داره! این دو دیدگاه هم کاملا متضاد هستند!
یکی بابک (و امثالش) رو یک ناسیونالیست و قهرمان ملی معرفی میکنه که به خاطر کشورش از جونش هم گذشت!
در عوض اون یکی از اون به عنوان یک یاغی و شورشی معمولی و خائن یاد میکنه! که این دیدگاه در دوران معاصر (منظورم خیلی معاصره مثلا بعد انقلاب) بیشتر شده (و اصلا شاید به وجود اومده!) !
و البته من دیدگاه اولی رو قبول دارم ! بد نیست مردممون تجربه ی داشتن یک قهرمان ملی( جدیدتر از رستم!!!!) رو بکنن! شاید یکم وابستگی به ایران (منظورم کشور ایرانه!وطن) بیشتر بشه از وابستگی به چیزای دیگه!!
اولا سلام كسري جان!
دوما با امضات كاملا موافقم.تاپيك خيلي جالبي بود.منم فلش 7 نداشتم.تا اومدم دانلود بكنمش و نقاشي بكشم ديدم پي تي تره و تاپيك نيست!

چهارما دليل اينكه قضيه شورشي بودن بابك خرم دين اين اواخر باب شده(البته فكر كنم اين موضوع قبل از انقلاب هم بوده) شايد برگرده به اين قضيه كه بعضي از هموطنهاي آذري ما بابك رو براي خودشون مصادره كردند و اون حس ناسيوناليستي كه شما گفتي در اونا به يه صورت ديگه جريان داره.اين موضوع با دخالت گروههاي پان تركيست اون ور مرز رنگ و بوي ديگه اي به خودش ميگيره.اين رفتار به نوعي در قبال افرادي مثل ستارخان و باقرخان هم اعمال ميشه شايد اين جوابي باشه براي اين سوال كه چرا اين جور افراد اين روزها توسط رژيم ناديده گرفته ميشن.وگرنه در قهرمان بودن و جريان ساز بودن اونا هيچ شك و شبهه اي نيست.

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
سلام! چطوری حمید جان؟
اولا چرا هیشکی اینجا سوما (و مضاربش) رو نداره:D
دوما بیا آدرسش اینه http://drawapig.desktopcreatures.com/index.asp
سوما هم مثل بقیه نداریم
چهارما والا من احساس میکردم بیشتر به خاطره ملی بودن و نداشتن وجهه ی دینی هست ! ولی حال میبینم این هم شاید دلیلی براش باشه!
باقر خان و ستار خان بازم وجهه ی بهتری دارن!حداقل من تاحالا ندیدم جایی ازشون بد یاد بشه!
ولی مسخره هست , نیست؟ تاریخ رو اونجوری که میخوایم میخونیم (و احتمالا تغییرش میدیم) و همونطوری که میخوایم برای نسل بعدی تعریف میکنیم! به نظر شاید بهتر باشه تاریخ رو بزاریم واقعی باقی بمونه ! تمومه شخصیت های بزرگی که میشناسیم (و البته قدیمی) و ازشون تعریف میکنیم و به وجودشون افتخار میکنیم شاید اصلا اونی نباشن که ما فکر میکنیم و همینطور هم بدترین آدمهایی که میشناسیم شاید اصلا بد نبودند! میترسم!!! میترسم که برای آیندگان یه کسری دروغین باقی بمونه!

merulaalba

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از kasra_kh :
سلام! چطوری حمید جان؟
اولا چرا هیشکی اینجا سوما (و مضاربش) رو نداره:D
دوما بیا آدرسش اینه http://drawapig.desktopcreatures.com/index.asp
سوما هم مثل بقیه نداریم
چهارما والا من احساس میکردم بیشتر به خاطره ملی بودن و نداشتن وجهه ی دینی هست ! ولی حالا میبینم این هم شاید دلیلی براش باشه!
باقر خان و ستار خان بازم وجهه ی بهتری دارن!حداقل من تاحالا ندیدم جایی ازشون بد یاد بشه!
ولی مسخره هست , نیست؟ تاریخ رو اونجوری که میخوایم میخونیم (و احتمالا تغییرش میدیم) و همونطوری که میخوایم برای نسل بعدی تعریف میکنیم! به نظر شاید بهتر باشه تاریخ رو بزاریم واقعی باقی بمونه ! تمومه شخصیت های بزرگی که میشناسیم (و البته قدیمی) و ازشون تعریف میکنیم و به وجودشون افتخار میکنیم شاید اصلا اونی نباشن که ما فکر میکنیم و همینطور هم بدترین آدمهایی که میشناسیم شاید اصلا بد نبودند! میترسم!!! میترسم که برای آیندگان یه کسری دروغین باقی بمونه!
قربونت! بهترم! :)
1.خب اين برميگرده به موجي كه يكي از دوستان صاحب سبك! :happy: و دوست داشتني ما در پي تي راه انداخت.
2.ممنون :)

4.درسته.هر چي باشه باقر خان و ستار خان معاصر تر و مسلمانتر! هستن كه خب اين باعث ميشه اون سكوتي كه در مورد امثال بابك خرمدين اعمال ميشه براي اونا وجود نداشته باشه.
در مورد تاريخ هم متاسفانه واقعيت همينه.تاريخي كه بدست ما رسيده خواه نا خواه توسط انسانهاي مختلف با گرايشهاي مختلف نوشته شده و خيلي بعيده كه يك مورخ سليقه شخصي و احساساتشو توي نوشته هاش دخالت نده.خب حتما ميدوني كه بخش اعظم دونسته هاي غرب درباره تاريخ سلسله هاي پيش از اسلام ما و به طور مشخص هخامنشيان از طريق هرودت هستش.خب انتظار داري همچين شخصي كه كشورش با امپراطوري ايران دشمن بود چه تصويري از ايران و ايراني ارائه بده؟ نتيجه ش اين ميشه كه مثلا توي فيلم اسكندر سپاهيان ايران يك مشت وحشي رنگين پوست فيل سوار! نشون داده ميشن.
:lol: نترس! مطمئنم كه آيندگان از كسري به نيكي ياد خواهند كرد. :)

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نظر من تاريخ ايران هم مثل بقيه چيزهاش متاسفانه دچار كج سليقگي مسئولينش شده.

متن ويرايش شده:متاسفانه تاريخ ايران هم, مثل بقيه مسائل از كج سليقگي مسئولين مربوطه رنج ميبره!

merulaalba

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از SherlockHolmes :
به نظر من تاريخ ايران هم مثل بقيه چيزهاش متاسفانه دچار كج سليقگي مسئولينش شده.

متن ويرايش شده:متاسفانه تاريخ ايران هم, مثل بقيه مسائل از كج سليقگي مسئولين مربوطه رنج ميبره!
سلام شرلوك عزيز. :)
درسته.شديدا موافقم.مخصوصا با بقيه مسائل!
راستي قضيه hsn و پياله ش ديگه چيه؟! :lol:

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
سلام دكتر عزيز!!:)

البته آدم عاقل هيچ وقت تاريخ رو باور نميكنه!!;)

بجاي تاريخ بهتره از واژه افسانه استفاده بشه! حالا حكومتش فرقي نميكنه!

در مورد hsn هم ديدم زده كسي پياله اضافي نداره؟!!منم داشتم گفتم بياد بگيره!!:lol:

البته تا حالا نيومده نامرد!!

merulaalba

Registered User
لایک‌ها
7
:)
درسته! به قول بزرگي "براي اينكه تاريخ تا ابد دروغ باشد تنها كافيست يك نفر حقايق را كتمان كند" كاش يه نفر بود.تا حالا هزاران نفر اين كارو كردن!
:lol: كه اينطور.پس قضيه از اين قرار بوده :lol:

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
دقيقا!!

يعني حتي نياز نيست كه تاريخ اتفاق خيلي دور باشه!!همين الان توي اون فروم اگه يكي 18تير رو كتمان كنه!!و بگه اونطور نبوده ,هيچ مدركي

براي رد نظر طرف موجود نيست!

توصيه غير اخلاقي:استفاده از فحش در اين مواقع شديدا توصيه ميشود!!:D

توصيه اخلاقي: كم آوردي سوت بزن!!

بزرگ ديگري هم در تعريف تاريخ گفته"تاريخ مجموع وقايعيست كه توسط شاهان خونخوار و عده اي سرباز احمق اتفاق مي افتد!!"

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
168.gif

نگاه كن چه همديگرو دوست دارن و حال همديگرو ميپرسن. ولي هيشكي تو اين گيتي نيست حال منو بپرسه. من در پايان در تاريخ فراموش ميشم
99.gif

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
این همون جشنی بود که سال گذشته گروه های فشار برهمش زدند ...
اینها از اینکه یک میهن پرست در مقابل حمله وحشیانه عرب به ایران ایستادگی کرده همه جاشون سوخته ... برا همین این مرد بزرگ رو خائن میدونند ...

نتیجه اخلاقی : راه رو بر عرب وحشی باز کن تا خائن نشوی ...

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرگ بر عرب ددمنش!

فشار بر گروه هاي فشار!

مرگ بر اون آقاهه كه رئيسشونه!

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
سلام دكتر عزيز!!:)

البته آدم عاقل هيچ وقت تاريخ رو باور نميكنه!!;)

بجاي تاريخ بهتره از واژه افسانه استفاده بشه! حالا حكومتش فرقي نميكنه!

در مورد hsn هم ديدم زده كسي پياله اضافي نداره؟!!منم داشتم گفتم بياد بگيره!!:lol:

البته تا حالا نيومده نامرد!!

:D :D :D :D
1-سلام شرلوك
2-سلام مربا جون (اقا نبودي خيلي وقته :rolleyes: نميگي ملت دلشون تنگ ميره واسه دكترشون؟ :D )

سوما نداريم
4- از بابت پياله هم ممنونم شرلوك جان :D

5- در مورد بابك هم منم باهاتون موافقم و دوباره همون حرفايي كه در مورد مولوي زدم رو تكرار ميكنم:
ملتي كه به فكر مفاخرش نباشه هميشه هستن كسايي كه اين مفاخرو بنام خودشون مصادره كنن

نمونه ش هم همين بابك يا مولوي يا نظامي يا فضولي يا ابن سينا يا فارابي يا.......(بازم بگم؟؟؟)

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
من یه بار از تلویزیوت جمهوری آذربایجان مراسم جشن بابکو دیدم
آقا چه غوغایی بود چقدر ملت اومده بودن اصلا باورم نشد
دریغ از یه فریم یا یه سکانس ازین جشن در رسانه ملی مون...........نهلتی ها :D :D
خب دنیا هم این جریانو از تلوزیون اونا میبینه فکر میکنن مال اوناس دیگه و اینطوری تازریخ رو به دروغ به نفع خودشون تحریف میکنن :cool:

کارآگاه

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درسته درسته! یه نمونش من! من بزرگترین کارآگاه جهان بودم. منو که میشناسین؟ کارآگاه علوی هستم. منتها اینقدر بی اهمیتی کردن به من این آخوندا که بلاخره خارجکی ها منو دزدین و با نام شرلوک هلمز به جهانیان شناساندند

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
من یه بار از تلویزیوت جمهوری آذربایجان مراسم جشن بابکو دیدم
آقا چه غوغایی بود چقدر ملت اومده بودن اصلا باورم نشد
دریغ از یه فریم یا یه سکانس ازین جشن در رسانه ملی مون...........نهلتی ها :D :D
خب دنیا هم این جریانو از تلوزیون اونا میبینه فکر میکنن مال اوناس دیگه و اینطوری تازریخ رو به دروغ به نفع خودشون تحریف میکنن :cool:
اينجاست كه ميگن!:( :(

پر كن پياله را.....

در ضمن چطوري دايي حسام

پياله چطوره؟سوراخ بود بيار عوضش كنم برات!!:D

درسته درسته! یه نمونش من! من بزرگترین کارآگاه جهان بودم. منو که میشناسین؟ کارآگاه علوی هستم. منتها اینقدر بی اهمیتی کردن به من این آخوندا که بلاخره خارجکی ها منو دزدین و با نام شرلوک هلمز به جهانیان شناساندند
گول اين بچه رو نخوريد اين شاگرد خونه من بود!!اونقدر كودن بود كه اخراجش كردم!! :happy:
همش هم دنبال در وداف بازي بود!!
بگذريم آقا ....
اين بحثهاي روح خراش تاريخي هم فقط اعصاب خورد كنيه!!:( :(

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
اينجاست كه ميگن!:( :(

پر كن پياله را.....

در ضمن چطوري دايي حسام

پياله چطوره؟سوراخ بود بيار عوضش كنم برات!!:D

گول اين بچه رو نخوريد اين شاگرد خونه من بود!!اونقدر كودن بود كه اخراجش كردم!! :happy:
همش هم دنبال در وداف بازي بود!!
بگذريم آقا ....
اين بحثهاي روح خراش تاريخي هم فقط اعصاب خورد كنيه!!:( :(

پيالش حرف نداره جون دايي ;)
فقط دادم حاجي حكم شرعي رو روش جاري كنه :D :D :D
يه عده ميگن اگه با اين پياله آبگوشت بخوري باطله واسه همين تو تاپيك مربوطه از حاجي استعلام كردم حالا تا اون موقع عجالتا
پر كن پياله رو دايي جون كه....

بالا