سایت ساز وبزیکسب درآمد

جمشید و خورشید برای مقابله با 300 می آید

شروع موضوع توسط daneshmand ‏18 مارس 2007 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. daneshmand

  daneshmand Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏26 فوریه 2005
  نوشته ها:
  1,539
  تشکر شده:
  19
  [​IMG]
  فارس: فيلم انيميشن«جمشيد و خورشيد» پس از 3 سال كار و هزينه‌اي بيش از 500 ميليون تومان آماده نمايش شده است.
  اين فيلم باهدف توليد و نمايش آثار برگرفته از واقعيت‌ها و فرهنگ كهن ايراني ساخته شده است.
  تهيه‌كننده فيلم انيميشن سينمايي «جمشيد و خورشيد»امروز در نشستي به مناسبت آماده شدن اين فيلم گفت: هاليوود همواره تلاش كرده است قهرمان‌هاي دروغين خود را از طريق آثار سينمايي و انيميشن به دنيا صادر كند.
  نادر يغمائيان گفت: فيلم «300»،‌اسكندر و آثاري با اين مضامين براي تخريب واقعيت‌هاي تاريخي و فرهنگي ملت صلح دوست ايراني ساخته مي‌شوند و تلاش دارند در راستاي تبليغات دروغين عليه ما افكار عمومي را مورد تاثير قرار دهند.
  ويادامه داد: توليد و نمايش فيلم «300» محصول فعاليت دولت‌هايي است كه با نظام جمهوري اسلامي ايران مشكل دارند و تلاش مي‌كنند با استفاده از قدرت رسانه‌اي اهداف خودشان را شكل بدهند.
  تهيه‌كننده «جمشيد و خورشيد» تاكيد كرد:‌ يكي از راه‌هاي مقابله با تحريف واقعيت‌هاي فرهنگي ما توليد و نمايش آثار برگرفته از واقعيت‌ها و فرهنگ كهن ايراني است، فيلم «جمشيد و خورشيد» نيز با همين هدف ساخته شده و امروز آماده نمايش در داخل و خارج كشور است.
  يغمائيان گفت: امروز شخصيت‌هاي انيميشن آمريكا، ژاپن و چند كشور ديگر سال‌هاست در تلويزيون و ويدئوهاي خانه‌هاي ما نمايش داده مي‌شود و بايد با توليد و نمايش آثار ايراني تاثير اين قهرمان‌هاي غيرواقعي را در ميان مخاطبان از ميان برد.
  بهروز يغمائيان كارگردان فيلم «جمشيد و خورشيد» نيز گفت: توليدفيلم‌هاي اينميشن يا آثاري كه از تكنيك‌هاي كامپيوتري بهره‌ مي‌برند، هزينه كمتري نسبت به آثار رئال ندارد، اما هاليوود با توجه به تاثير اين گونه آثار كه مخاطبان زيادي دارند، سعي در تخريب فرهنگ و تاريخ ملت بزرگ ما دارد.
  وي كه پيش از اين فيلم انيميشن سينمايي «خورشيد مصر» را ساخته است، افزود: نمايش فيلم «300» قطعا بي‌هدف نيست، چرا كه اين گونه فيلم‌ها فرصت مناسبي براي تهاجم عليه تاريخ و فرهنگ كهن ما به شمار مي‌آيد و از آنجا كه آثار سينمايي مخاطبان بسياري در سراسر دنيا دارد هنرمندان ما نيز بايد با آثار ارزشمند خود به مقابله با اين تهاجم برخيزند.
  بهروز يغمائيان تاكيد كرد: وجود لوح كوروش يا شعر سعدي در سردر سازمان ملل فرهنگ و صلح طلبي ملت ايران را به نمايش مي‌گذارد، اما مخالفان تلاش مي‌كنند با نمايش فيلم‌هايي نظير 300 تصوير خشن و جنگجو و غيرواقعي از ايرانيان ارائه دهند.
  در اين نشست همچنين فريدون فرهودي فيلم‌نامه نويس و مشاور فيلم‌نامه فيلم «جمشيد و خورشيد» در همين‌باره گفت: در سينماي هاليوود همواره تلاش شده است كه با خلق و نمايش قهرمان‌هاي مختلف واقعيت را به نفع خودشان جلوه بدهند. در آثار مختلف از تارزان گرفته تا فيلم‌هايي مثل 300 آنها با استفاده از شيوه‌هاي روايتي و ساختاري تحريف‌هاي خود را به رنگ واقعيت درآوردند.
  وي افزود: خارجي‌ها حتي در نمايش آثار ايراني و حضور فيلم‌هاي ما در جشنواره‌ها نيز آثاري را گزينش مي‌كنند كه نگاهي منتقدانه به مسايل داخلي داشته باشد، به همين دليل آثار دفاع مقدس را مورد بي‌توجهي قرار مي‌دهند و فيلم‌هاي داستاني ما بي‌توجه‌اند.
  فرهودي گفت: نمايش فيلم‌هايي مثل جمشيد و خورشيد گام كوچكي براي باورپذيري و ارايه چهره انساني، صلح دوست و با فرهنگ ايرانيان است.
  گفتني است، فيلم «جمشيد و خورشيد» پس از 3 سال كار و هزينه‌اي بيش از 500 ميليون تومان آماده نمايش شده است. در اين فيلم پرويز پرستويي، ترانه عليدوستي و چنگيز جليلوند،‌ رامبد جوان،‌ ثريا قاسمي و...به جاي شخصيت‌هاي فيلم حرف زده‌ان
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی