سایت ساز وبزیکسب درآمد

جنايت تجاوز چگونه رخ می‌دهد؟

شروع موضوع توسط acostic ‏21 می 2014 در انجمن پزشکی و سلامت

 1. acostic

  acostic Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏11 نوامبر 2013
  نوشته ها:
  1,140
  تشکر شده:
  756
  ابتکار در یادداشتی به قلم سید افشین طباطبایی نوشت:

  تجاوز به عُنف (به اجبار و خشونت)، جنايتى ساده و يا حادثه اي اتفاقى نيست، گرچه شمارى از فجايع اين چنينى به دست اراذل و اشرار سابقه دار صورت مى پذيرد، ولى درصد كلان آن به واسطه روابطى نزديك مابين جانى و قربانى، و پله پله در پى روش هاى خُدعه آميز جاني به وقوع مى پيوندد كه موضوعى پيچيده و غامض محسوب مى گردد. بايد توجه کنيم شيوه هاى حل مسايل پيچيده نيز پيچيده است و نياز به دقت عمل مناسب دارد.

  نبايد تجاوز جنسى را با ديگر خلاف ها و ناهنجارى هاى اجتماعى، مقايسه نمود. در طبقه بندى جرايم، مبارزه با اين جنايت، نيازمند آشنايى و آگاهى كافى و لازم است. طبق نظر كارشناسان و آمار وارقام موجود، در مورد دلايل و انگيزه هاى جانيان، مى توان اطلاعاتي تقريبي و مشابه به دست آورد. چگونگى حالات روانى وشرايط قربانيان را نيز مى شود با اختلافاتى جزيى، در مجموعه اى واحد جمع بندى نمود. (نيازهاي جنسي جاني- تحريک جاني توسط قرباني – بي بند و باري- شرب خمر- مصرف موادمخدر و نيروزا- عدم پايبندي به مسايل اعتقادي- معضلات عديده ي خانوادگي- مشکلات رواني و خيلي دلايل ديگر، مي توانند باعث و ريشه ي يک تجاوز شوند).

  وقوع بسيارى از حوادث، حاصل بى تجربگى و كمى مهارت افراد و يا قربانيان به هنگام پيش آمدن آن هاست. زمستان، برف و يخبندان در جاده هاى كوهستانى موجب سُر خوردن، تصادف و سقوط به پرتگاه مى شود، براى همين راننده با تجربه از سفر در چنين شرايطى خوددارى مي كند: يا شب هنگام نمى رود، يا اين كه با تجهيزات كامل ايمنى و ضرورى اقدام به سفر مى كند. اگر راننده ى نادانى بدون زنجير چرخ و بدون داشتن بخارى، آذوقه و پوشاك كافى، در شب زمستان و برف به جاده بزند، احتمال وقوع حادثه برايش زياد است. اگر چنين چيزى روى دهد، تقصير را به گردن شانس و بدبيارى و سرنوشت و قضا و قدر انداختن و شانه از زير بار مسئوليت شخصى خالي نمودن، عملى جاهلانه است.

  در مورد خطرات موجود و دركمين براى دختران و زنان جوان نيز مسئله را به همين صورت، مي توان بررسى كرد; آشنايى با خطرات بالقوه در سطح جامعه، روابط با افراد غريبه، رفت وآمدهاي نسجيده، حضور در محل هاي بالقوه خطرناک، رفتارهاي تحريک کننده ي جنسي و... عمق ارتباطات و ميزان و چارچوب و دايره ى آشنايى ها همه و همه و دهها مطلب ريز و درشت ديگر، از مواردى ست كه مى توان در موضوع تعرض جنسى به بحث و نقد كشيد. در هر واقعه اي، عوامل متعددى دخيل هستند، از جمله خود قربانى نيز يكى از آن علل محسوب مى گردد.

  در تقابل شكارچى و شكار، آن كه هوشيارتر و داناتر باشد، قطعا برترى و پيروزى نصيبش خواهد شد. مسئله اى كه موضوع تجاوز را از انواع ديگر جرايم و ناهنجارى هاى اجتماعى متمايز مى كند، پيچيده بودن مراحل تكوين آن است. در شكل گيرى اين جرم فجيع، معمولا خلاف هاى اخلاقى ديگرى از قبيل موادمخدر، الكل و... دخيل مى باشند، يعني در بسيارى موارد با جمع چند جرم و اتحاد ناهنجارى هاى متعدد، جنايت تجاوز و تعرض وقوع مى يابد. در نتيجه به خاطر اين پيچيدگى ها و نداشتن آگاهى و توانايى، قربانيان كمي از چنين فجايعى نجات مي يابند. تجاوز، برخلاف ديگر جنايت ها، محدوده ى وقوع بسيار گسترده و متنوعي دارد. نمى توان آن را در چارچوب هاى معينى، جمع بندى كرد. آگاهي، شناخت و هوشيارى حداقل مى تواند در كاستن از ميزان آن، مؤثر واقع شود.
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
 3. LambOfChips

  LambOfChips Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏25 نوامبر 2013
  نوشته ها:
  1,462
  تشکر شده:
  1,774
  محل سکونت:
  IslamicSh1tPublic
  وقتی ذات کثیف نَرها کم کم شکل میگیره!

  Life Is Penis Law :general211:
   
  Tidus و Armadillo از این نوشته تشکر کرده اند.
 4. takesh

  takesh Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏4 مارس 2012
  نوشته ها:
  5,395
  تشکر شده:
  4,346
  محل سکونت:
  جَـفَـنـگِـــستــانــ...... . . . . .
  آیا اگر یه زنی به مردی تجاوز کنه تجاوز میشه ؟ آن مرد عنف محسوب میشه ؟
   
 5. MOHAMMAD026

  MOHAMMAD026 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2013
  نوشته ها:
  2,424
  تشکر شده:
  1,945
  محل سکونت:
  Internet
 6. A1C1E

  A1C1E Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏12 جولای 2012
  نوشته ها:
  2,956
  تشکر شده:
  4,549
  محل سکونت:
  Lilliput - Ahvaz
  مرد ها هم عامل باکره گی دارن (با آزمایش مشخص میشه) اگه یه اگه خانمه بزرگسال باشه و طرف پسر بچه باشه آره!
  ولی تو ایران فک نکنم (فک نکنم تو ایران بتونن باکره گی مرد رو مشخص کن، چیزی نشنیدم)
   
 7. MOHAMMAD026

  MOHAMMAD026 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏26 سپتامبر 2013
  نوشته ها:
  2,424
  تشکر شده:
  1,945
  محل سکونت:
  Internet
  خداروشکرکه فعلا نمیتونن o_O
   
عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی