برگزیده های پرشین تولز

جواب این سوالمو لابد همه بلدین غیر از خودم!

Eb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ظاهرا این جا همه حرفه ای اند. آقا من می خوام یه چیزی بپرسم لطفا بهم نخندین! من اون زمانا که جوون بودم فتوشاپ کار می کردم، از اون زمان یه فتو شاپ 6 دارم. اون زمانا یه برنامه ی تایپ فارسی برای تایپ کردن در فتوشاپ استفاده می کردم که اسمش بود پروین. و خوب هم بود. البته اون موقع ویندوز 98 داشتم. حالا سر پیری یکی خواسته ازم یه چیزی براش بزنم که نیاز به فونت فارسی دارم؛ الان ویندوز اکس پی دارم و همون فتوشاپ 6 رو. یه سری فونت فارسی داشتم نصب کردم اما توی فتوشاپ خیلی چپ اندر قیچی عمل می کنه :blink: و هر حرفی رو یه چیز دیگه می زنه :wacko: و خلاصه به درد نمی خوره. خواهشمند است راهنمایی کنید من چه کار کنم. آیا باید فونت نصب کنم؟ (آدرس بدین لطفا) آیا برنامه ی مفت و مجانی روی اینترنت هست که بشه نصب کرد و حالشو برد( مثل همون پروین)؟ خلاصه لطفا کمک، پای آّبرو حیثیتم در میونه!

nareng7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز
به نظرم مريم بهترين برنامه هست كه مي توني استفاده كني
اگه بگردي هم روي اينترنت هم توي اين cd هایی که دونه ایی 500 تومن هستش میتونی ÷یدا کنی اگه باز هم نتونستی ÷یغام بده خودم بیارم تقدیم کنم
[email protected]

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
با سلام .

همانطور كه دوست عزيزمون nareng7 گفتين شما ميتونيد از برنامه فارسي نويس مريم استفاده كنيد !

براي دانلود اين نرم افزار هم ميتونيد از لينك زير استفاده كنيد :

http://www.aksiran.com/download/maryam.exe

موفق باشيد .

Eb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اتفاقا من فارسی ساز مریم رو دارم، توی ادیتورش درست عمل می کنه اما توی برنامه ی فتوشاپ که فارسی می زنم حروف جا به جا و به صورت چسبان و ... درج می شه و صفحه کلید حسابی به هم ریخته است. نمی دونم چه اشکالی توی نصب یا استفاده از برنامه دارم. می شه راهنمایی کنین لطفا؟

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان عزيز
دوست عزيز من خودم هم XP دارم و نرم افزار مورد استفاده من فارسي سازه البرزه و خيلي بزرگ نيست مي تونم براتون ميل بزنم ولي نمي دونم كجاي اينتر نت هست براي دانلود

ولي رفع مشكل فارسي ساز مريم شما هم مي تونه اين باشه كه زماني كه متن رو تو برنامه پست مي كنيد بايد فونت انتخابي برنامه هم جزء فونت هاي همون برنامه باشه مثلاً براي فارسي ساز البرز بايد يكي از فونت هاي كه اولش البرز رو داره انتخاب كنيد و ....

ولي اگه شما حتي تو تايپ معمولي هم مشكل داريد مثلاٌ تو Wordpad يا تو MS Office Word و برنامه هاي اين چنيني پيغام بزار كمكت كنيم

موفق باشي

قربان شما
:king:
MHa

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نقل از Eb :
اتفاقا من فارسی ساز مریم رو دارم، توی ادیتورش درست عمل می کنه اما توی برنامه ی فتوشاپ که فارسی می زنم حروف جا به جا و به صورت چسبان و ... درج می شه و صفحه کلید حسابی به هم ریخته است. نمی دونم چه اشکالی توی نصب یا استفاده از برنامه دارم. می شه راهنمایی کنین لطفا؟

مريم مثل پروين نيست كه بشه مستقيم تو محيط فتوشاپ باهاش نوشت، بايد اول تو اديتور خودش بنويسي بعد كپي_پيست كني. (احتمالا مي دونستي البته)
ضمنا اگه پروين داري ميتوني از پروين استفاده كني. فكر مي كنم اگه قبلا خريده باشي نسخه جديدشو خيلي ارزونتر بتوني بخري.
اينجا راجع به فارسي ساز فتوشاپ يه حرفايي رد و بدل شده و آدرس مريم هم توش هست.

nareng7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز
يكي از بچه ها گفت اما منم ميگم شايد دقت نكرده باشي
شما بايد بعد ازكپيكردن از مريم توي فتوشاپ با فونتهايي كه پيشوند f_ دارند پيست كني
البته من طي اين چند سال بعضي وقتها با مشكلات اينچنيني مواجه شدم
مثلا يكبار اينقدر فونت انگليسي نصب كرده بودم كه فتوشاپ فونت مريم رو لود نمي كرد
يكبار هم خود مريم ناقص نصب شده بود
و..
به هرحال همه اينها رو چك كن . اگه مشكل داشتي باز هم در خدمتيم

hajiabadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظرم بهترين راه تايپ فارسي مستقيم در فتوشاپ به اضافه بهره مندي از افكتهاي لايه فونت داشتن يك ويندوز 98 عربي به همراه فتوشاپ نسخه7 ME ميباشد.

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
براي فارسي نوشتن تو فوتوشاپ بايد نسخه ME اونو بخرين. همين الان تو بازار هم نسخه فوتوشاپ 7 ME هست و هم نسخه CS ME كه همون فوتوشاپ هشته و شركت JB اونو به بازار ارائه كرده. نسخه ME يا Middle East اصلا براي تايپ حروفي كه تو كشوراي خاورميانه استفاده ميشن ساخته شده و هيچ فرق ديگه اي با نسخ معموليش نداره. من همين الان روي كامپيوتر خودم ويندوز اكس پي دارم و فوتوشاپ 7 مي. هيچ مشكلي هم با تايپ فارسي ندارم. از ويژگيهاي اين نسخه اينه كه ميتونين براي لايه ها اسم فارسي بذارين. ضمنا حتي ميتونين مطالب فارسي رو از ورد كپي كنين و تو فوتوشاپ پيست كنين كه اين كارش واقعا مفيد و بدردبخوره چون با مريم و آي پي تي نميشه يه صفحه كامل رو نوشت و بايد جملات رو جداجدا توي محيط وارد كرد كه كلي وقت ميبره. بنابراين همين الان پاشين برين يه نسخه ME بخرين و نصب كنين.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
البته بجز Photo Shop 7 ME راه ديگه اي هم وجود داره كه جزء فونت ها نيست و مربوط به بخش گرافيك ميشه براي زمان هاي كه اين چنين برنامه هاي وجود نداره ولي به هر حال كار با برنامه هاي فونتي بسيار جزاب تر و راحتره مخصوصاَ PS 7 ME
موفق باشي

قربان شما
MHa

بالا