برگزیده های پرشین تولز

جواب بديد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Queen_of_hearts :
همين طورى گفتم شايد نمى دونى!!!

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
در مورد اینکه ال جی خواسته با قوانین هماهنگ باشه !طرف دیگه شورشو در اورده تو تلوزیون و جاهایه دیگه اینهمه عکس زن خارجی می زارن به این که رسید مشکل دار شد !! اگه خیلی هم می خواست رعایت کنه خوب اصلا عکس مرد می زاشت !!
اگه دقت کرده باشی تمام از تبلیغات(منظورم خارجیهاس)که توی تلویزیون پخش میشه وقتی تبلیغ رو خودشون نساخته اند زنهاش رو حذف میکنن حتما یه قانون مانونی هست دیگه وگرنه مرض که ندارن تبلیغ با زن خوشگلتر هم میشه!
درمورد حدود حجاب : خوب اینکه کجاها مجازه _براتو دیدن باقی جاهاش به چه کارت می خوره(اون حدود هم در جاهایه مختلف و بین افراد مختلف فرق می کنه!) _اگه واسه ازدواج می گی که در اون مورد به اصطلا ح نظر خریداری و...هم موردی نداره البته دیکه نه تا اون حد که
مهرداد جان شما کلا قوانین اسلام رو بردی زیر علامت سوال در جاهای مختلف بین افراد مختلف فرق میکنه یعنی چی؟ توی هیچ کدوم از دستورات قران چنین مسئله ای نیومده یا شاید منظورت محرم و نامحرمه که اصلا ربطی نداره من منظورم حجابه!جلوی محرم که حجابی وجود نداره
مشکل اصلی اون رنگ و مشکلاتی هست که خود اون رنگ و نوع لباس که اجبار میشه به وجود میاره به ویژه تو تابستون _نوع پوشش تا حد زیادی به فرهنگ مردم و تلقی که مردم از نوع پوشش افراد دارند برمی گرده -
دقیقا سوال من همینجاس من میگم چرا وقتی اسلام و الله میگن که باید حجاب داشته باشید به این صورت در میاد که هرکی چون هوا گرمه 10 درصد از حجابش رو از دست بده یعنی واقعا از اون الله ظالم نمیترسن؟
درمورد اثبات زنا مسئله اتفاقا خوبه چون یه همچین اتهام بزرگی (به ویژه برایه جوامع شرقی حتی از اتهام قتل سنگین تره چون مسئله نتنها طرفین دعوا رو درگیر می کنه بلکه خانواده هایه اونها رم درگیر می کنه) و کسی جرعت یه همچین اتهامی به کسی رو نداره -هرچند در عمل معمولا افراد مثل نقل و نبات هر روز به هم از این نسبتها می دند!!!!در مورد قتل و سرقت هم اثبات به این سادگی ها نیست --مثلا همین قطع انگشت و جاری کردن حد سرقت -اولین شرطش اینه که سال قحطی (یعنی مردم از نظر معیشت دچار مشکل نباشند) نباشه که این تو کشور ما امی دونیم جامعه دچار مشکل مال هست و پس عملا امکان اجرایه اون نیست و اگه وضع اقتصادی هم که خوب باشه کلی شرط و شروط داره که تحقق اونا مشکله ----
ببین مجازات زنا رو اسلام تعیین کرده حالا که شما میگی اتهام به این بزرگی من نمی فهمم وقتی یکی بخواد قانون تعیین کنه هیچ وقت اینطوری رفتار نمیکنه که بیاد یه مجازات خیلی سنگین و غیر انسانی وضع کنه که هیچ وقت هم نشه ثابتش کرد با این قانون خیلی ها از مجازات فرار میکنن میشد یه مجازات مثلا سبکتری قرار بده و اثباتش رو هم اسون کنه
جدا از توجیه کردن بدم میاد توی کدوم فرهنگ لغتی خوندی که قحطی یعنی اینکه مردم در معیشت مشکل داشته باشند؟ همین جوریه که اسلام رو برای خودتون ثابت میکنید با سرپوش گذاشتن روی مسائل
با عرض معذرت من واقعا شرط و شروطی برای قطع کردن انگشت یادم نمیاد اگه میشه یه ذره بیشتر توضیح بده
این مجازات ها از قدیم هم بوده ولی اسلام اونا رو به شدت محدود کرده اما اینکه چجور اجرا میشه یه مسئله جداست
دیگه داری اذیت میکنی ها!!! این قوانین رو خود اسلام وضع کرده به هیچ وجه هم در صدد محدود کردن ان نبوده
مشکل از فرهنگ خودمونه اول باید اونو درست کنیم بعد بند چیزایه دیگه مثل استکبار و کشور هایه خارجی ...یا مثل شما بند اسلام بشیم
فرهنگ ما خیلی هم خوب بود اما از وقتی اسلام اومد و با اون قاطی شد شد یکی از مزخرفترین فرهنگهای جهان
در آخر باید بگم همون کشور هایه جنوب شرق آسیا که مالزی و بقیه هم شاملش هست جزو یکی از جاهایه رکورد دار در بیماری ایدز هست (بیماری هایه دیگه مثل سارس و.... جایه خود )*
منظورت رو نفهمیدم میخوای چه نتیجه ای بگیری؟با حرفهایی که خودت زدی من نتیجه گرفتم که چون اونجا اسلام قویتر اجرا میشده پس ایدز هم بیشتره (این به نفع من شد!!)
چی کار به کار سارس داری چه ربطی داره؟
الانه که یکی بیاد !!!!!!!!!!!و بگه آی دی سراج رو هم من ساختم
هیچ بعید نیست!! :lol:
یه سوال کاملا بی ربط با بحث و شاید اصلا کلا نامربوطه ولی واسه من پیش اومده که چرا شما همیشه خلاف جریان آب شنا می کنی و نظرت عکس همه هست ؟؟؟؟؟؟؟.. این واسه من یه علامت سوال بزرگ شده!
کاملا این حرفت رو قبول دارم البته این تاپیک رو قبول ندارم که توی این موضوع صدق کنه
واقعا نمیدونم چرا! این شده یکی از خصوصیات بده من امیدوارم همه ی دوستا به بزرگواری خودشون ببخشن

در باره مالزي بايد گفت اونها اسلام واقعي رو اجرا نميكنن . يكي از دلايلي كه اسلام اونجا اجرا نميشه اينه كه كشورشون به كشورهايي مثل چين نزديكه و تركيب جمعيتي اونها هم كمي متفاوت هست(يعني %100 مسلمان نيستن)
من نتیجه گرفتم که چون اسلام اونجا قوی نیست پس اونا پیشرفت کردن ولی ما چون اسلام واقعی رو داریم پیشرفت نمیکنیم!شما میخواستی نتیجه ی دیگه ای بگیری؟

به نظر من ريشه بسياري از مشكلات كشور ما همين اسلامه ! بايد ريشكن بشه ! (جدي گفتم و اينم فقط نظر من بود)
علی جان من اینجا تعهد کتبی میدم که این ریشه ی فاسد هیچ وقت از ایران نره

ميگم فريد جان مواضب خودت باش زير نظر هستی
وقتی که عکس لود نشده بود جون اشکان داشتم سکته میکردم!
خیلی باحال بود دمت گرم

من حرفها فريد رو كاملا فبول دارم ولى براى اونى كه واقعا ادعا مسلمونيش مى شه!
من خوذم مى گم مسلمونم ولى مى دونم نيستم!
حجاب رو قبول دارم ولى مى گم جايي و زمانى لازمه كه كسى با ديدن مو يا بدن من يا هر دخترى تحريك بشه! حالا طرف ممكنه دختر هم باشه!! اين دور زمونه ....

نماز كه هيچ كى نمى خونه!

من مى گم مسلمون كسى كه نماز بخونه ( نه از روى عادت ) اعتقاد داشته باشه!
چيزى كه حرام باشه يا گناه باشه با دليل قبول كنه! ولى از زندگيش لذت هم ببره!!

اينل كه مى گن زندگى هيچ لذتى نداره ولى اون دنيا خوبه ..شعر مى گن!!
حرف منطقي جواب نداره

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
حال جواب دادن نيست ولي الان مهرداد جواب ميده

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از fotocopy :
حال جواب دادن نيست ولي الان مهرداد جواب ميده
معذرت می خوام ولی بحث با فرید به جای را ه نداره و این راه که ایشون می رند به ترکستانه !!!!و با توجه به طرز فکرشون بحث بی فایده هست و من هم قصد توجیه یا منبر رفتن ندارم و کلا صحبتها و نظرات ایشون که خلاف نظر همه هستد (حتی تو بخش سخت افز ار ) واقعا کار با ایشون مشکله :blink:
ولی یک کلام ختم کلام ;) در کل ما در یک اجتماع زندگی می کنیم که یکسری قواعد و سنت ها تو اون هست و اگه می خواهی تو اون زندگی کنی مجبوری حتی اگه نمی پسندی و قبول هم که نداشته باشی اونارو رعایت کنی و بهشون احترام بزاری و اگه نتونی با اونا کنار بیایی به مشکل برمی خوری !!!!!!!!هر کسی تو هر جامعه ممکنه با یک چیزهایی مشکل داشته باشه یا قبول نداشته باشه !!!!!!!و این مختص ایران نیست !!!!!!این عقاید شخصی عموم افراد جامعه هست که فرهنگ اون جامعه رو می سازه !!!!!!ودر مورد زیر سوال بردن قانون اسلام باید بگم که همه چیز نسبی هست و وابسته به شرایط زمان و مکان ---واصلا کار به اسلام ندارم--تو خودت در حالت عادی گوشت گربه مرده می خوری؟؟؟حتی فکر کردن به اون حالتو به همک میزنه ولی اگه تو یه جا بی آب و غذا بمونی حتما بعد یه مدت از فشار گرسنگی می خوری--(تواسلام هم درحالت عادی این نوع گوشت حرام ولی درشرایط اضطرای حلال---سرقت هم شرایط زیادی داره و باتوجه به شرایط زمان و مکانی فرق می کنه (روز-شب-برایه سرقت مانعی را رد کرده باشن -یکی باشند یا چند تا -چقدر کش برند -دفعه چندمشون باشه-.خواراکی باشه..............کلی اما و اگر داره )این مختص اسلام و یا ایران نیست و تو همه جا براساس شرایط زمان و مکان طرف رو محاکمه می کنند ........
در هر حال شما تو این جامعه و با این فرهنگ زندگی می کنی و چاره ای جز احترام به اون نداری حتی اگه مخالف نظرت باشه -تو یه جامعه دیگه هم که بری مجبوری هوایه فرهنگ غالب اونجا رو داشته باشی ;)
اگه هنوز مشکل داری بگو تا سراج و قاصدک رو هم صدا کنم و باهم در یه مجلس خصوصی ارشادت(یا سرتو زیر آب کنیم ) بکنیم :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از faridbahal :
ا

علی جان من اینجا تعهد کتبی میدم که این ریشه ی فاسد هیچ وقت از ایران نره

حرف منطقي جواب نداره
والا اخرین دفعه ای که شما از این حرفا می زدی سر جریان پیشگو چینیه بود :happy: :happy: :happy:

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
کلا صحبتها و نظرات ایشون که خلاف نظر همه هستد (حتی تو بخش سخت افز ار ) واقعا کار با ایشون مشکله
:lol: :lol: راست میگی اما من تو سخت افزار سعی میکنم که واقعیت بنویسم بدور از تعصب
البته اینو فراموش نکن که موافقان من توی این تاپیک از تو بیشتر بودن

مهرداد جان من اصلا منظورم این چیزهایی که تو میگی نبود من کاری ندارم که اسلام خوبه یا بده من میخواستم بدونم حالا که اسلام برای شما خوبه پس چرا از دست حکومت ناراضی هستید و به قوانین اسلام میخندید
مسلما نمیشه از قانون سرپیچی کرد خصوصا توی ایران

اگه هنوز مشکل داری بگو تا سراج و قاصدک رو هم صدا کنم و باهم در یه مجلس خصوصی ارشادت(یا سرتو زیر آب کنیم ) بکنیم
فقط قاصدکو صدا نکن خیلی خفنه از همین الان میتونم تصور کنم اندازه ی ریش هاشو :lol:

والا اخرین دفعه ای که شما از این حرفا می زدی سر جریان پیشگو چینیه بود
:lol: خوب یادته ها!! اما من اونجا امضا نکردم که!!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
فريد خيلي تند ميري
من كلا باهات موافقم ولي 1 چيزيت واقعا قابل تقديره اونم حوصلته!!!!!
تو تو هر تاپيكي بحث رو به مذهب ميكشوني كه البته هيچ فايده ايم نداره
تقريبا همه كسايي كه مثل تو بودند الان ديگه حوصله حتي خوندن اين مقاله ها رو هم ندارند(مثل خودم)
ولي در هر صورت موفق باشي

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
فريد جان همه قبول دادند كه حكومت فقط اسمش اسلاميه
وگرنه كجاي جهان ملت رو مجبور به پذيرفتن اجباري و عمل به يك دين ميكنند؟
شما با حكومت مشكل داري يا با دين؟ (نگو هر دوتاش!)

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از $aeed :
اگه منو بخواي من اصلا به دين اعتقاد ندارم.مثلا حجاب.بابا موي مرد با زن چه فرقي داره؟من نميدونم اين چه قانوني هست.مطمئن باشيد اگه باباتون مسيحي بود شما الان مسيحي بوديد اگر هم مسلمون يا يهودي بود شما هم همون دينو داشتيد.نميزارن آدم خودش دين رو انتخاب كنه.اسممون رو بدنيا اومدنمون رو نميزارن.دينمون هم كه نذاشتن.من كه كلا به دين اعتقاد ندارم.
موافقم, تازه همين نماز هم كه مي گن كه اجباريه, خيلي ها(اكثرا) از روي عادت و الكي مي خونن, مثلا دارن با خداشون راز و نياز مي كنن! واقعا مسخرست, من كه حاضر نيستم الكي ادا در بيارم! بهتره ادم توي تنهايي به خدا فكر كنه, واقعا حال مي ده.
وقتي هم كه ادم مي ياد يك كمي با دين انس بگيره, يك چيزايي مي گن كه ادم بي خيال هر چي دين مي شه!

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
موافقم, تازه همين نماز هم كه مي گن كه اجباريه, خيلي ها(اكثرا) از روي عادت و الكي مي خونن, مثلا دارن با خداشون راز و نياز مي كنن! واقعا مسخرست, من كه حاضر نيستم الكي ادا در بيارم! بهتره ادم توي تنهايي به خدا فكر كنه, واقعا حال مي ده.
وقتي هم كه ادم مي ياد يك كمي با دين انس بگيره, يك چيزايي مي گن كه ادم بي خيال هر چي دين مي شه!
كاملا موافقم

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
فريد جان همه قبول دادند كه حكومت فقط اسمش اسلاميه
اگه مهرداد نياد بگه چرا همش مخالفي بايد بگم من قبول ندارم حكومت كاملا اسلاميه خود محمد به زور همه رو مسلمون ميكرد از اينها خيلي بدتر
شما با حكومت مشكل داري يا با دين؟ (نگو هر دوتاش!)
بنده با حكومت چي كار به كار دين دارم هر كي راه خودش رو ميره
فريد خيلي تند ميري
من كلا باهات موافقم ولي 1 چيزيت واقعا قابل تقديره اونم حوصلته!!!!!
تو تو هر تاپيكي بحث رو به مذهب ميكشوني كه البته هيچ فايده ايم نداره
تقريبا همه كسايي كه مثل تو بودند الان ديگه حوصله حتي خوندن اين مقاله ها رو هم ندارند(مثل خودم)
ولي در هر صورت موفق باشي
مرسي شرلوك
ميشه يه ذره بيشتر توضيح بدي مثلا چي ميگن؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از faridbahal :
اگه مهرداد نياد بگه چرا همش مخالفي بايد بگم من قبول ندارم حكومت كاملا اسلاميه خود محمد به زور همه رو مسلمون ميكرد از اينها خيلي بدتر

بنده با حكومت چي كار به كار دين دارم هر كي راه خودش رو ميره

مرسي شرلوك

ميشه يه ذره بيشتر توضيح بدي مثلا چي ميگن؟
قدرت حکومت به زورشه (ببین یکم ایران ضعف پیدا کرده و این امارات دم دراورده !!!!!!) زور نباشه که کاری پیش نمیره منتهی حالا این زور -----به اصطلاح ظلم به السویه عین عدله ---خوبه و لی پایه استثنا که وسط میاد کار خراب میشه!!!!!!!!!!!

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
محمد به خاطر شرايط زمان اين كارو كرد
چون اعراب اون زمان دين نداشتند و حتي به خونواده خودشون رحم نميكردند
برا همين محمد چاره اي نداشت
گناه اصلي گردن شاه اسماعيله كه همرو به زور شيعه كرد چون ما اون زمان خودمون دين داشتيم و دينمونو خراب كرد

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
قدرت حکومت به زورشه (ببین یکم ایران ضعف پیدا کرده و این امارات دم دراورده !!!!!!) زور نباشه که کاری پیش نمیره منتهی حالا این زور -----به اصطلاح ظلم به السویه عین عدله ---خوبه و لی پایه استثنا که وسط میاد کار خراب میشه!!!!!!!!!!!
زور حكومت فقط به مردمش ميرسه
محمد خودش بارها مثلا از قول الله گفته كه من تنها راهنما و مبلغم! اما حرص و طمع بهش اجازه نداد كه حرفهاي مكه رو دوباره توي مدينه تكرار كنه

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
زور حكومت فقط به مردمش ميرسه

محمد خودش بارها مثلا از قول الله گفته كه من تنها راهنما و مبلغم! اما حرص و طمع بهش اجازه نداد كه حرفهاي مكه رو دوباره توي مدينه تكرار كنه
اينو براي اعراب گفته نه ايراني ها
خيانت سلمان فارسي بود كه به ايران حمله كردند

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
اينو براي اعراب گفته نه ايراني ها
خيانت سلمان فارسي بود كه به ايران حمله كردند
قتو جان من اخر سر نفهميدم كه اسلام قبول يا نه!
اگه قبول كه چطور كتاب كه اخرين كتاب اسمانيه و فرمان هاش ابدي و ازليه و براي همه لارم الاجرا فقط براي عربهاس ؟يعني الله فقط خداي عربهاس؟

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
قتو جان من اخر سر نفهميدم كه اسلام قبول يا نه!
اگه قبول كه چطور كتاب كه اخرين كتاب اسمانيه و فرمان هاش ابدي و ازليه و براي همه لارم الاجرا فقط براي عربهاس ؟يعني الله فقط خداي عربهاس؟
من اون جمله اي رو كه گفتم براي عربهاست اين بود:

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از fotocopy :
گناه اصلي گردن شاه اسماعيله كه همرو به زور شيعه كرد چون ما اون زمان خودمون دين داشتيم و دينمونو خراب كرد
فتو جون با اين حرفت موافق نيستم چون ايرونيها (حالا قبول داري يا نه نميدونم) از همه نظر (قدرت ، فرهنگ و دانش و هوش و ... ) اون زمان بالاتر از عربها بودن و بايد قبول كرد فرهنگ سطح پايين هرگز نميتونه براي مردمي با فرهنگ متعالي كارساز باشه مگر با زور و وقتي زور برداشته شه(خلافت عباسي) بلافاصله مردم شروع ميكنن به بازگشت به اصل خودشون ولي از اونجايي كه براي ايران حداقل 800 سال زور بوده تقريبا بازگشت خيلي مشكل شد براي همين راه وسط رو ايروني ها انتخاب كردن. يه دين جديد(شيعه) . اگه به اصل نيگاه كني شيعه نه يك مكتب و مذهب بلكه يه دين جديده. اينو ميتون يتو سايت حتي كسي مثل اشكوري هم بخوني يه بحثي داشت فك كنم به نام شيعه در گذر تاريخ.

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
مگه من غير از اين گفتم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا