برگزیده های پرشین تولز

جواب بديد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
من اون جمله اي رو كه گفتم براي عربهاست اين بود:
محمد خودش بارها مثلا از قول الله گفته كه من تنها راهنما و مبلغم! اما حرص و طمع بهش اجازه نداد كه حرفهاي مكه رو دوباره توي مدينه تكرار كنه
واقعا ببخشيد به جون خودم خيلي خنگ نيستم اما منظورت رو نميفهمم اين چرا براي عربهاس؟

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
بسکه خر و احمق بودن (و هستند)
يعني هر جامعه نسبت به مردمش به دين خاصي نيازمنده.
چون عرب ها وحشين به يه دين سخت گير نيازمندن
فرض کن اگه الان بجاي اسلام مسيحي بودن دنيا رو قورت داده بودن

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
attachment.php

فایل های ضمیمه

• feri.gif
    feri.gif
    17.5 KB · نمایش ها: 118

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
پس نتيجه ميگيريم كه اسلام و الله براي عربهاس و اصلا جهاني نيستن؟
من همچين حرفي زدم؟؟
همه دين ها هدف مشترکي دارن
انسان بسته به شخصيت و فرهنگش بايد بهترين دين رو انتخاب کنه
من اسلام رو انتخاب کردم تو رو هم مجبور به پيروي از خودم نکردم
مثل تو هم نيستم که نه براي دفاع از عقيده خودت بلکه براي زير سوال بردن و به تمسخر کشيدن عقيده بقيه تند تند تاپيک باز ميکني
تو که اينهمه از علي سراج بد ميگي که عقيدشو به همه تحميل ميکنه از اون بدتري
در هر صورت وقتي دين نداري (اينو از حرفاي قبليت فهميدم اگه اشتباه کردم ببخشيد) در مورد دين بقيه صحبت نکن
اينارو گفتم تا بدوني نه کسي اينجا عقيدشو عوض ميکنه نه تو
پس بحث بي فايدست
اگه خواستي ادامه بدي دليلشم بگو
اگه ناراحتت کردم شرمنده

کويين تو هم وسط يه صحبت جدي نخند :hmm:

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
انسان بسته به شخصيت و فرهنگش بايد بهترين دين رو انتخاب کنه
من تازه منظورت رو از اون حرف متوجه شدم
من اسلام رو انتخاب کردم تو رو هم مجبور به پيروي از خودم نکردم
مگه من شما رو مجبور به پيروي از خودم كردم؟
مثل تو هم نيستم که نه براي دفاع از عقيده خودت بلکه براي زير سوال بردن و به تمسخر کشيدن عقيده بقيه تند تند تاپيک باز ميکني
اولا اگه تعداد تاپيكهايي رو كه من تاحالا باز كردم بشمري با توجه به تعداد پستم شايد از همه كمتر باشه
در ثاني فتوجان شما اگه به پست اول من در اين تاپيك نگاه كني متوجه ميشي كه قصد من مسخره كردن نبوده بلكه واقعا ميخواستم دليل رو بدونم كه بحث تاپيك به اينجاها كشيده شد كه شما از دست من ناراحت شي
تو که اينهمه از علي سراج بد ميگي که عقيدشو به همه تحميل ميکنه از اون بدتري
بي معرفتي ميفرماييد من هيچ وقت قصد تحميل عقيده ندارم بلكه من فروم رو جايي ميدونم كه افكار مختلف با هم به بحث بپردازن
نه اينكه همه با همديگه موافق باشن
اينارو گفتم تا بدوني نه کسي اينجا عقيدشو عوض ميکنه نه تو
من قصدم اين نبود فقط داشتم بحث ميكردم

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
ميدونم قصدت توهين نيست ولي داري اين کار رو ميکني
بهت پيشنهاد ميکنم اين تاپيک رو ببيني ولي توش پست نزن که دوباره بالا نياد
فقط بخونش
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=410

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
ميشه يه ذره بيشتر توضيح بدي مثلا چي ميگن؟
خوب خيلي زيادن, مثلا همين موسيقي غنا, خيلي خيلي مسخرست, يكي از معلمامون مي گفت هر موسيقي كه شما رو از حالت طبيعي خارج كنه موسيقي غناست و حرومو!! خوب خودتون ببين اخه ادم براي چي اهنگ گوش مي ده, اگه قرار بود كه ادم اهنگ گوش بده و هيچ حسي بهش دست نده كه ادم نبود, تازه همين تلويزيون رو روشن كنين , جون من ببينين چه اهنگاي خفني مي زاره, از تبليغات گرفته تا برنامه هاي عادي, اكثرا هم اهنگاي خواننده هاي خارجي رو مي زاره, البته از نوع Karaoke :D , حالا اينو بي خيال ما هم شديم مسخره ي تلويزيون, هر روز كه از خواب بلند مي شي بايد بري ببيني برنامه هاي تلويزيون چطوري! اگه طبيعي بود كه هيچي اگه هم كه عزا بود اهنگ و شادي و تلويزيون رو بايد بي خيال شي! البته من كه به عزا و اين حرفا كه اصلا كار ندارم و كار خودم مي كنم.
تازه از دو, سه روز قبل از عزا مي رن پيشواز. فكر مي كنم ما بيشتر سال رو توي عزا سير مي كنيم! حالا برو كشوراي ديگرو ببين!

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
ميدونم قصدت توهين نيست ولي داري اين کار رو ميکني
متاسفم اگر چنين شده حتما منظورم رو خوب نرسوندم
بهت پيشنهاد ميکنم اين تاپيک رو ببيني ولي توش پست نزن که دوباره بالا نياد
خيلي باحال بود هومن 10 برابر من حوصله داره اصلا نميدونستم فكر ميكردم هومن فقط تو كار جشنه!!

===
هميشه توي اين فروم بحثها به انحراف كشيده ميشه و از مسير اصلي دور ميشه من اين تاپيك رو فقط و فقط به خاطر پست اولم باز كردم و ميخواستم جواب اون بگيرم نه اينكه بيايم اينجا اسلام رو نقد كنيم
===
عماد جان ممنون
اما ديگه نميخوام كه اين بحث و ادامه بدم چون باعث ناراحتي دوستان شدم

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از Hooman :
برادران گفتگوگر آزاد بجای این بحثای بی سر و ته، به فکر احسان‌دوستی و گفتگوی‌آزاد و انجام به‌‌تر کارهای پی‌طی باشید.
هومن خدا بگم چیکارت نکنه ! داشتم این تاپیک رو میخوندم به این کلمه " بی سر و ته " رسیدم ترکیدم ! نکن همچین آنفلاکتوسو میزنیم و یاورمون خدای نکرده استاد میشه ها !

آقا من دیر رسیدم......:)

ولی بزارید نظرمو بگم :

اینقدر سر دین بحث نکنید. چون اگر جزء نیازهای انسان نبود الان بیش از 90 % جمعیت جهان دیندار نبودند.

درباره اینکه کدام دین و به چه طریقی(توسعه دین از پدر به پسر و .... ) هم هر کس مختاره دینشو عوض کنه.
چون به ما اجازه انتخاب داده نمیشه. و منم قبول دارم.

درباره حکومت هم باس بگم که هیچ ارتباطی به اسلام نداره. قضیه حکومت اینه که قدرت طلبی و انحصار طلبیه و فقط و فقط چاپیدن طبقات پایین تر. این چیزیه که بخاطر بی شعوری مردم ممکنه اتفاق بیافته. ( و همینطورم هست. ما ممکنه آدمهایی با ضریب هوشی بالایی باشیم ولی فهم اینکه برای رفاه خودمون حکومت مورد دلخواهمونو انتخاب کنیم رو نداریم ! )

درباره اسلام هم زیاد بحث نکنید. چون پاره پوره تر از این حرفاس . اسلام ( و هر دین دیگه ای) باید(!) با شرایط روز تغییر کنند و ادپته بشن با جامعه. اسلام اینطور نشده(همونطور که مسیحیت هم نشد و کنار زده شد) و سرانجام اسلام هم همینه. بدونید که قوانین مسیحیت نمیگه که فقط روز یکشنبه برین کلیسا و اعتراف کنید و تموم. ولی در طول زمان چون به هیچ صراط دیگه ای مستقیم نشد اینطوری شد. اسلام هم همونطوره. میبینید که بخاطر هر دلیلی نماز کنار گذاشته شده و مسجد کنار گذاشته شده و قران خوندن کنار گذاشته شده و .........
خوب این یک قضیه طبیعیه . دیگه به عهده خودته این وسط چیکار کنی. بنظر من اینکه بخاطر کمتر مشکل دار شدن تو جامعه اسم اسلام رو تو شناسنامت داشته باشی ننگ نیست. اصلا مهم نیست ! همونطور که مهم نیست دینت چیه یا اینکه اصلا داری یا نه. این مهمه که .......ممممم......این مهمه که .....

:blink:
آقا یکی به من بگه چی مهمه.....یادم رفته !

؟

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Kako :
اینقدر سر دین بحث نکنید. چون اگر جزء نیازهای انسان نبود الان بیش از 90 % جمعیت جهان دیندار نبودند.

درباره اینکه کدام دین و به چه طریقی(توسعه دین از پدر به پسر و .... ) هم هر کس مختاره دینشو عوض کنه.

البته به نظر من دين همون عقيده ادم هستش, پس 100% جمعيت جهان ديندارند, اون 90% كه گفتي به خدا اعتقاد دارن!
و در مورد اينكه هر كي مختار دينشو عوض كنه بهتون پيشنهاد مي كنم اين كارو توي ايران نكنين چون واقعا خطرناكه! البته تا حالا اين كارو نكردم و نميكنم كسي هم نديدم اين كارو بكنه, ولي خوب با اين عقايد مردم اگه نكشنتون شانس اوردين :blush: !

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
كاكو جان خيلي خوبه كه ادم از روي مدرك حرف بزنه در ضمن دين چيزي نيست كه هر كي به راحتي بگه ندارم يعني موقع امارگيري حالا نه فقط توي ايران بلكه توي همه جاي دنيا شخص ممكنه تظاهر به دينداري كنه
حالا من نميخوام بگم كه همه ي مردم جهان بي دينن اما مطمئن باش به اندازه اي كه گفتي نيستند
اول جواب جمله دومت رو بگم كه خوب تو اينطور منطقي فكر ميكني چون داري از روي عقلت اين حرف رو ميزني حالا جمله ي اول رو بايد بگم كه حكم چنين شخصي در اسلام اعدامه متاسفانه محمد براي اينكه پيروانش از او رانده نشوند و تنهاش نذارن چنين قانوني رو وضع كرده
درباره حکومت هم باس بگم که هیچ ارتباطی به اسلام نداره. قضیه حکومت اینه که قدرت طلبی و انحصار طلبیه و فقط و فقط چاپیدن طبقات پایین تر. این چیزیه که بخاطر بی شعوری مردم ممکنه اتفاق بیافته. ( و همینطورم هست. ما ممکنه آدمهایی با ضریب هوشی بالایی باشیم ولی فهم اینکه برای رفاه خودمون حکومت مورد دلخواهمونو انتخاب کنیم رو نداریم ! )
اين قبول كه ما ايرانيا خيلي خريم اما كلا منظورت رو درباره ي حكومت درست متوجه نشدم
درباره اسلام هم زیاد بحث نکنید. چون پاره پوره تر از این حرفاس . اسلام ( و هر دین دیگه ای) باید(!) با شرایط روز تغییر کنند و ادپته بشن با جامعه. اسلام اینطور نشده(همونطور که مسیحیت هم نشد و کنار زده شد) و سرانجام اسلام هم همینه. بدونید که قوانین مسیحیت نمیگه که فقط روز یکشنبه برین کلیسا و اعتراف کنید و تموم. ولی در طول زمان چون به هیچ صراط دیگه ای مستقیم نشد اینطوری شد. اسلام هم همونطوره. میبینید که بخاطر هر دلیلی نماز کنار گذاشته شده و مسجد کنار گذاشته شده و قران خوندن کنار گذاشته شده و .........
يكي از مهمترين چيزهايي كه ميخوام بدونم همينه و انم اينكه مگه غير از اينه كه قران رو الله و انجيل هم سخنان مسيحيه كه مدعيه از طرف پدر پيغام مياره حالا چطور ميشه كه حرفهاي الله و پدر رو ما انسانهاي بي عقل و شعور تغيير بديم يا به قولي به روز كنم يا به نوعي بهتر ماسمالي كنم ايا الله نبود گفت كه محمد اخرين پيغمبر و قران هم كتابي براي تمام دوران شما؟ ايا ما با اينكار حرف الله به اون بزرگي و دانايي و توانايي و ظالمي رو داريم توي روز روشن نقض نميكنيم؟ اگه قوانين خدا رو قبول نداريم و عقب مونده ميدونيم پس نيت خدا براي فرستادن محمد و يا مثلا عيسي براي مدت كوتاهي فقط اين بوده كه در يك مدت خاص تنها عده اي خاص از يك قوم رو به راه راست هدايت كنه؟ اگه خدا فكر ميكرده كه مردم در هر زماني ميتونن قوانين او رو اپديت كنن!!! و به سليقه ي خودشون اونا رو عوض كنن به نظر من مرتكب يك اشتباه بزرگ شده

و در مورد اينكه هر كي مختار دينشو عوض كنه بهتون پيشنهاد مي كنم اين كارو توي ايران نكنين چون واقعا خطرناكه! البته تا حالا اين كارو نكردم و نميكنم كسي هم نديدم اين كارو بكنه, ولي خوب با اين عقايد مردم اگه نكشنتون شانس اوردين
عماد جان با اينكه اصلا دين مينو قبول ندارم اما خوب بالاخره يه مدتي مثلا مسلمون بودم و كتاب ديني مدرسه هم خوندم به عقيده ي من كساني كه به خدا معتقدند و تنها مشكلاتشون با يكي از اديان او هست و مثلا ميخوان از اسلام به مسيحيت تغيير دين بدن لازم نيست كه مثلا برن توي كليسا چند تا جمله ي بيگانه بخونند كه حتي اصلا معنيش رو هم نميدونن يا اينكه مثلا توي فرمهاي دولتي به جاي اسلام مسيحيت رو ذكر كنن به قول كاكو اصلا مهم نيست مهم اينه كه ......ممممم....

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
ashura_tabriz_82_1.jpg

فکر بد نکنی :D :D :D :D :D :D :D اینا مداداشون دستشون گرفتن ازت امضا بگیرن فریده جان!! ;) ;)

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
من این تاپیک رو تازه دیدم پس از اول شروع میکنم و دنباله ی بحث رو پی نمیگیرم
حتما همتون شنیدید که در جواب سوال اول فرید میگن که اینی که اینا اجرا میکنن اسلام واقعی نیست
من بارها به این موضوع فکر کردم و همیشه در جواب این جور آدما میگفتم چیزی که قابل اجرا نباشه به چه دردی میخوره
یه عده هم میگن که دین و سیاست با هم جور در نمیان و اینا هم جواب میدن حضرت علی پس چی کاره بود
الان نظر من بر اینه که
همونطور که میدونید اساس سیاست بر کثیفیشه.مثلا یک سیاستمدار خوب نباید به هیچ وجهی شکست بخوره (یعنی نباید به هیچ وجهی موضوعاتی باعث شکست سیاسیش بشن مثل موضوعاتی که در دین مورد توجه قرار گرفتن مثلا کشته شدن 1 آدم که هیچی 1000 نفر هم بمیرن ولی طرف پیروز بشه اصلا مهم نیست) و همینطور هم میدونید که ذات دین پاکه
برا همین یه دیندار خوب نمیتونه یه سیستمدار خوب باشه و بر عکس
حالا در جواب اونایی که میگن حضرت علی پس چی کار کرد باید بگم که خودتون دارید میگید حضرت علی و ایشون هم معصوم بودند
حالا شما یکی تو این زمان پیدا کنید که مثل حضرت علی باشه
به نظر من دین پاکی واقعیشو با کثیفیه سیاست قاطی نکنه بهتره!!!مخلصیم

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kasra_kh :
من این تاپیک رو تازه دیدم پس از اول شروع میکنم و دنباله ی بحث رو پی میگیرم
حتما همتون شنیدید که در جواب سوال اول فرید میگن که اینی که اینا اجرا میکنن اسلام واقعی نیست
من بارها به این موضوع فکر کردم و همیشه در جواب این جور آدما میگفتم چیزی که قابل اجرا نباشه به چه دردی میخوره
یه عده هم میگن که دین و سیاست با هم جور در نمیان و اینا هم جواب میدن حضرت علی پس چی کاره بود
الان نظر من بر اینه که
همونطور که میدونید اساس سیاست بر کثیفیشه.مثلا یک سیاستمدار خوب نباید به هیچ وجهی شکست بخوره (یعنی نباید به هیچ وجهی موضوعاتی باعث شکست سیاسیش بشن مثل موضوعاتی که در دین مورد توجه قرار گرفتن مثلا کشته شدن 1 آدم که هیچی 1000 نفر هم بمیرن ولی طرف پیروز بشه اصلا مهم نیست) و همینطور هم میدونید که ذات دین پاکه
برا همین یه دیندار خوب نمیتونه یه سیستمدار خوب باشه و بر عکس
حالا در جواب اونایی که میگن حضرت علی پس چی کار کرد باید بگم که خودتون دارید میگید حضرت علی و ایشون هم معصوم بودند
حالا شما یکی تو این زمان پیدا کنید که مثل حضرت علی باشه
به نظر من دین پاکی واقعیشو با کثیفیه سیاست قاطی نکنه بهتره!!!مخلصیم
می گم کسری جان گمونم اینا باید یه سر واسه امضا گرفتن بیان پهلوی شما!!!!!!!!!(ببینم اصلا عکسو دیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا