برگزیده های پرشین تولز

جواب بديد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
خوب شايد هم درست باشه, من كه زياد قران نمي خونم تازه اگر هم بخونم بايد عربي بخونم كه از اونم چيزي نمي فهمم!
ببين اقا فريد شما اگر همين ايه ها رو بزاري جلوي يك عالم(مثلا عالم) برات يك استنباط ديگه مي كنه, يكمي فكر مي كنه بعد يك چيزي تف مي ده... كتاب هاي بينش مدرسه هم همين جوريه.
نشد ديگه عماد جان من ايه ها رو دقيق گذاشتم جلوت ميگي شايد!!
دقيقا همين طوره البته به جاي عالم بهتره بگي ملا يا روحاني كار اينها فقط ماسماليه قرانه
فرید من مفسر قرآن نیستم ولی
یه کم که فکر کنی میفهمی که منظور از اون کفار کفار اون موقع بوده
منظورم اینه که کسایی رو این آیات میگن که با پیامبر و یارانش جنگ کرده بودند و یا اونا رو شکنجه دادن
بعد هم
بقیه دین ها هم که کفر نیستند.منظور از اون آیه آخری این بوده که مثلا هیچ زوری نیست که یه مسیحی مسلمون
(شه (منظورم توسط زوره مسلموناس
اول اينكه اين جوري كه شما ميگي نيست البته همون طوري كه گفتي مفسر نيستي مطمئنا در مورد اسلام چيزي هم نخوندي
دوم اينكه چندين ايه ي ديگر هم خطاب به اهل كتاب(دين داران به جز اسلام) به همين صورت وجود داره كه دستور قتلشون رو ميده
اتفاقا توي يكي از همون ايات محمد يهوديان رو مجبور به اسلام اوردن ميكنه كه در اخز اگه نيارن اونا رو ميكشه
اگه خواستي ميگردم ايه اش رو ميگم
منتها چندتا سوال ازت دارم راست و حسيني جوابم رو بده:
مرجع اين آيه هايي كه آوردي چيه؟ (نگو قرآن چون فكر نمي كنم خودت گشته باشي و پيداش كرده باشي منظورم مرجع درجه دوم قضيه است)
مطمئنا وقتي قانون جاذبه كشف ميشه ديگه مسي دنبال كشفش نميره! و مياد از تجربيات و پژوهشهاي ديگران استفاده ميكنه
اين مورد هم دقيقا همينطوره مني كه وقت و سواد عربيه كافي ندارم نميرم كل قران رو بخونم تا اشكالهاشو گير بيارم من از پژوهشهاي ديگران در اين مورد استفاده ميكنم
اين ايه ها رو از توي كتاب 23 سال نوشته ي علي دشتي نقل كردم
جون من بگو، دين اسلام رو بي خيال، باور فكري خودت چيه؟ يعني از چه ايدئولوژي پيروي مي كني؟
به نظرتو اينكه يك ايدئولوژي بين طرفداران و مخالفانش تفاوت بگذاره بده؟ يا تا چه حد تفاوت خوبه؟
من مكتب بي خدايي رو قبول دارم كه البته اگه بشه اسمش رو گذاشت مكتب
متوجه منظور سوال دومت نشدم
من خودم در مورد حجاب با اصل برخورد به شکل فیزیکیِ صرف، مخالفم. معتقدم که مردم خانواده خدا هستند و باید نوع برخورد با اونها همونی باشه که صاحب خونه گفته نه اونی رو که خوشمون میاد یا برامون راحت تره
اين كاملا نظر شخصيه ي شماس
اون موردم در باره زنا دلیلش میزان اهمیت اسلام به آبروی افراد، بستن راههای تهمت و نگه داشتن فرصت برای برگشت خطاکاره که من فکر نمیکنم اینا نشانه ضعف باشه.
من اينطور فكر نميكنم به نظر من هيچ وقت نميشه اين جرم رو با استفاده از قوانين قران اثبات كرد پس خطا كار(اگه بشه اسمش رو گذاشت خطاكار) تا اخر عمر ميتونه به كارش ادامه بده
در مورد قطع انگشت دزد هم بهتره یکبار خودتو به جای شکار بزاری تا مزه شکار حسابی معلوم شه. اگه یه نگاهی به آمار دزدی بکنی و ببینی چند درصد دزدای سابقه دار بازهم برمیگردن و دفعه بعد هم وارد تر شدن و بعضاٌ جنایتکار تر احتمالا نظرت عوض میشه
قبول ندارم

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از faridbahal :
نشد ديگه عماد جان من ايه ها رو دقيق گذاشتم جلوت ميگي شايد!!
دقيقا همين طوره البته به جاي عالم بهتره بگي ملا يا روحاني كار اينها فقط ماسماليه قرانه

اول اينكه اين جوري كه شما ميگي نيست البته همون طوري كه گفتي مفسر نيستي مطمئنا در مورد اسلام چيزي هم نخوندي
دوم اينكه چندين ايه ي ديگر هم خطاب به اهل كتاب(دين داران به جز اسلام) به همين صورت وجود داره كه دستور قتلشون رو ميده
اتفاقا توي يكي از همون ايات محمد يهوديان رو مجبور به اسلام اوردن ميكنه كه در اخز اگه نيارن اونا رو ميكشه
اگه خواستي ميگردم ايه اش رو ميگم

مطمئنا وقتي قانون جاذبه كشف ميشه ديگه مسي دنبال كشفش نميره! و مياد از تجربيات و پژوهشهاي ديگران استفاده ميكنه
اين مورد هم دقيقا همينطوره مني كه وقت و سواد عربيه كافي ندارم نميرم كل قران رو بخونم تا اشكالهاشو گير بيارم من از پژوهشهاي ديگران در اين مورد استفاده ميكنم

من مكتب بي خدايي رو قبول دارم كه البته اگه بشه اسمش رو گذاشت مكتب
متوجه منظور سوال دومت نشدم

اين كاملا نظر شخصيه ي شماس

من اينطور فكر نميكنم به نظر من هيچ وقت نميشه اين جرم رو با استفاده از قوانين قران اثبات كرد پس خطا كار(اگه بشه اسمش رو گذاشت خطاكار) تا اخر عمر ميتونه به كارش ادامه بده

قبول ندارم
ببین اگه خیلی شکاک باشی !!!!!!!! همه چی و حتی ریاضیات روهم میشه برد زیر سوال!!!نمی دونم از ریاضی و احتمال چیزی سرت میشه یا نه و لی تو سایت من تو قسمت پارادوکس مسئله برتران رو که ببینی برایه یه مسئله چندین جواب کاملا متفاوت ولی درست به دست اوردم!!!!!!!(تازه عملا تعدادشون که بیش 7 دیگه هست هم تو دانشگاه من حل کردم!! ولی اونا اثباتشون طولانی تر هست و هنوز نزاشتم!!! ) تفاوتشون هم تو یک سری پیش فرض های ضمنی هست!!!!(مسائل دیگه ای از این دست تو ریاضیات زیاده!!!!!!)!!!اینا که جای خود داره!!!!!!!

esimof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مني كه وقت و سواد عربيه كافي ندارم نميرم كل قران رو بخونم تا اشكالهاشو گير بيارم من از پژوهشهاي ديگران در اين مورد استفاده ميكنم
نكته دقيقا همين جاست مي خواستم بدونم دوست عزيزم شما چقدر اين آقاي علي دشتي رو مي شناسي؟
من مثل اين سياست مدارها نيستم كه وقتي براي چيزي جواب ندارن به طرفشون وصله مي چسبونن. ولي جون من غير از خودش چه كس ديگري اونو به عنوان يك محقق مي شناسه.
يك كار پژوهشي ساختار مشخصي داره در حاليكه اين آدم اول ادعاي جدل داره (يعني مي گه من از فرضيات دين اسلام براي رد خودش استفاده مي كنم) در حاليكه در عمل فرض هاي ذهني خودش رو به دين مي چسبونه و البته اين كار رو با مهارت انجام مي ده ولي در هر صورت گند كارش در مياد.

اشتباه نكردي من هم مثل تو اين كتاب رو خوندم ولي با رويكرد انتقادي مي خواستم بدونم حرف حسابش چيه (در حاليكه شما احتمالاَ از ابتدا با نتيجه گيري نهايي اون موافق بودي) به همين خاطر متوجه مغلطه هاي اون نشدي اگر نه اين كتاب از لحاظ پژوهشي همون قدر ارزش داره كه ستون پيام هاي مردمي روزنامه كيهان (فعاليت ها و نوشته هاي پيشين اين آدم هم نشون مي ده كه مثل پيام مردمي نويسهاي روزنامه كيهانه فقط آخورش فرق مي كنه)

اين رو هم بگم كه در مورد اون آيه ها حرف دارم و اين رو هم نميگم كه حرفم رو قبول كني (كما اينكه من هم به راحتي هر چيزي كه بگي قبول نمي كنم) بيشتر براي اين مي گم كه ساختار فكري ات رو اصلاح كني به عنوان مثال من با جناح راست مشكل دارم ولي اين كه دليل نمي شه هرچي چپ ها گفتند قبول كنم.

بقيه اش رو بعداَ مي گم

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
نكته دقيقا همين جاست مي خواستم بدونم دوست عزيزم شما چقدر اين آقاي علي دشتي رو مي شناسي؟
سوالت مثل اين ميمونه كه بگي مثلا داريوش رو چقدر ميشناسي!! من فقط از صداي دايوش خوشم مياد كاري به زندگيه خصوصيش ندارم همين طور من از پژوهشهاي دشتي استفاده كردم كاري به شخصيتش ندارم
اتفاقا دشتي رو خيلي بيشتر از مسعود انصاري قبول دارم البته من تمام حرفهاشونو قبول ندارم اما براي رد كردن يك فرضيه(كه فرضيه ي ما اينجا اسلامه) فقط يك مثال نقض كافيه
يك كار پژوهشي ساختار مشخصي داره در حاليكه اين آدم اول ادعاي جدل داره (يعني مي گه من از فرضيات دين اسلام براي رد خودش استفاده مي كنم)
شايد اين حرف رو جاي ديگه اي زده باشه من تو كتابش نخوندم در صورت درست بودن حرف شما هم مشكلي نميبينم كه از دين اسلام به بي ديني برسه ميشه يه چيزي تو مايه هاي برهان خلف
اشتباه نكردي من هم مثل تو اين كتاب رو خوندم ولي با رويكرد انتقادي مي خواستم بدونم حرف حسابش چيه (در حاليكه شما احتمالاَ از ابتدا با نتيجه گيري نهايي اون موافق بودي
من 23 سال اولين كتابي بود كه در اين رابطه خوندم از اول هم مسلمون بودم و غرضورزي نداشتم اما اينجوري كه شما ميگي معلومه كه ميخواستي از اين كتاب مشكل در بياريو... نميدونم منظورم رو چه جوري بگم
به همين خاطر متوجه مغلطه هاي اون نشدي اگر نه اين كتاب از لحاظ پژوهشي همون قدر ارزش داره كه ستون پيام هاي مردمي روزنامه كيهان (فعاليت ها و نوشته هاي پيشين اين آدم هم نشون مي ده كه مثل پيام مردمي نويسهاي روزنامه كيهانه فقط آخورش فرق مي كنه)به همين خاطر متوجه مغلطه هاي اون نشدي اگر نه اين كتاب از لحاظ پژوهشي همون قدر ارزش داره كه ستون پيام هاي مردمي روزنامه كيهان (فعاليت ها و نوشته هاي پيشين اين آدم هم نشون مي ده كه مثل پيام مردمي نويسهاي روزنامه كيهانه فقط آخورش فرق مي كنه)
متاسفم
اين رو هم بگم كه در مورد اون آيه ها حرف دارم و اين رو هم نميگم كه حرفم رو قبول كني (كما اينكه من هم به راحتي هر چيزي كه بگي قبول نمي كنم) بيشتر براي اين مي گم كه ساختار فكري ات رو اصلاح كني
تمام حرفهاي شما رو منتظرم بشنوم در ضمن شما بهتره كه ساختار فكريت رو اصلاح كني!!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از faridbahal :
سوالت مثل اين ميمونه كه بگي مثلا داريوش رو چقدر ميشناسي!! من فقط از صداي دايوش خوشم مياد كاري به زندگيه خصوصيش ندارم همين طور من از پژوهشهاي دشتي استفاده كردم كاري به شخصيتش ندارم
اتفاقا دشتي رو خيلي بيشتر از مسعود انصاري قبول دارم البته من تمام حرفهاشونو قبول ندارم اما براي رد كردن يك فرضيه(كه فرضيه ي ما اينجا اسلامه) فقط يك مثال نقض كافيه

شايد اين حرف رو جاي ديگه اي زده باشه من تو كتابش نخوندم در صورت درست بودن حرف شما هم مشكلي نميبينم كه از دين اسلام به بي ديني برسه ميشه يه چيزي تو مايه هاي برهان خلف

من 23 سال اولين كتابي بود كه در اين رابطه خوندم از اول هم مسلمون بودم و غرضورزي نداشتم اما اينجوري كه شما ميگي معلومه كه ميخواستي از اين كتاب مشكل در بياريو... نميدونم منظورم رو چه جوري بگم

متاسفم

تمام حرفهاي شما رو منتظرم بشنوم در ضمن شما بهتره كه ساختار فكريت رو اصلاح كني!!
ولی گمونم بعضی ها بخوان ساختار! خودتو بکوبند و از نو بسازند!!!!!!!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
فريد جان اين تاپيكو يك زماني همشو خوندم اما الان ميگم كه شما كه به مذهب بي خدايي اعتقاد داري و ادله مياري فكر نمي كني مذهب بي خدايي به 10000 دليل غلط باشه. شما كه دليل مياري مي توني دليل بياري كه اينم غلطه. در واقع كاري نداره.من ترجيح ميدم پستي نزنم. اگه پستي نديدي دلخور نشو بعدا
من شايد نتونم جوابتو بدم. چون كتاب به اندازه ي كافي نخوندم. شايد يك زماني جواب بدم...
به هر حال شما در مقابل همه چيز يك چرايي قرار ميدي كه آخرش بر ميگرده به ايمان و اعتقاد!
پس شما معتقدي بعد از مرگ نيستي بر هستي غالبه؟ يعني كار انسان تمومه؟ براي هميشه؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
من دیگه حوصله ندارم از بس که همه زوم شدن رو من و تو هم هیچ جوری و هیچ دلیلی رو نمی پذیری عین گربه که می ندازنت بالا4 دست و پا میای پاین پس به نظر من هم ادامه اون بی فایده هست

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
دوستان دوباره بیاین اینجا جواب بدید :D
فقط خواهشا این تاپیک جزو معدود تاپیکهایی که با پستهای مسخره خراب نشده لطفا خرابش نکنید

nima178

Registered User
لایک‌ها
12
شايد چون من اينجا هنوز پست نكردم(اينو از زير آوار بر داشتي؟)
يكي به من بگه موضوع چيه منم هستم يا بازي يا بازي خراب

emad86_20011

Registered User
لایک‌ها
2
بابا بي خيال
بره چي اين تاپيك رو اوردي بالا؟
اگه مي خواست جواب بده همون اول مي داد!!!
نكنه مي خواي ببيني نظره اعضاي جديد چيه!!

كم پشت

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از faridbahal :
قريب به اتفاق شماها مسلمونيند(كه البته من نيستم) و كلي هم از اين عقيده ي خودتون دفاع ميكنيد و كلي هم از اين مسئله خوشحاليد كه دينتون مثلا به جاي يهوديت اسلامه تا اينجاشو نميخواد تاييد يا تكذيب كنيد چون خودم به حرفم اطمينان دارم!
خوب همين چند وقت پيش بود كه توي يه تاپيك داشتيد به جريمه هاي نقدي و غيره ي بد حجابي دختران ميخنديد و مسخره ميكرديد كه شلوار برمودا فلان و بيسار
يا توي يه تاپيك ديگه داشتين به تبليغات ال جي ميخنديديد كه زن رو ورداشته محجبه كرده
از اين جور تاپيكها خيلي توي اين فروم بوده مطمئنا حرف منو تصديق ميكنيد
اخرين نمونه اش هم تاپيك پارك گقتگو بود كه حكايت از اين داشت كه پيست اسكيت دخترها و پسرها رو جدا كردن و اگه مثلا دختر رو نگاه كني مي گيرنت و...

خوب حالا اينا رو براي چي نوشتم؟
بحث من اينه كه چرا از اين حكومت كه داره دقيقا قوانين اسلام رو اجرا ميكنه
(من ازتون خواهش ميكنم نگيد كه اينا حديث جعلي درست كردن و فلان و بهمان اگه قرار باشه هر حكومتي براي دوران حاكميت خودش هزاران حديث جعل يا تحريف كنه پس توقع نداشته باشيد كه همين احاديثي كه به عنوان حديث معتبر ياد ميكنيد و يا همين قران در طول اين 14-15 قرن دستخوش جعل و يا تحريف نشده باشند)
ناراضي هستيد چرا از بگير به بندهاي دولت به خاطر بد حجابي ناراحتيد
چرا به زنونه مردونه شدن اتوبوس و مترو ميخنديد
چرا دوست دختر داريد
چرا شما دخترها(اينو ميدونم كه اينجا دختر نداريم!!) حجابتون رو كامل رعايت نميكنيد
چرا به سهم الارث زن نيشخند ميزنيد
من حالا نميخوام 1000 تا چرا بيارم خودتو خوب ميدونيد كه چه كارهايي داريد ميكنيد منظور من اينه كه ايا غير از اين فكر ميكنيد كه قران كتاب اسمونيه و الله به محمد نازل كرده؟
پس ايا واقعا فكر نميكنيد كه با اين كارها داريد تمام حرفهاي الله رو نقض ميكنيد همون اللهي كه بزرگترينه هموني كه حتي برگهاي درختان با دستور او به زمين ميوفتن و همون اللهي كه تمام خصوصيات رو چه بد و چه خوب در بالاترين حد ممكن داره وقتي الله ميگه كه حجاب پس حجاب ديگه حالا شلوار برمودا چه صيغه ايه؟(كه بعدش دولت اسلامي وقتي مبارزه كنه ميگيد داره جلوي ازادي رو ميگيره)

در اخر فقط يه خواهش داشتم اونم اينكه جواب سوال من رو با جملات ذيل نديد
1.همه ي انسانها كامل نيستند
2.ما گناهكاريم

فريد جان پسر گل عزيز دلم! اين سوال رو از كسي ميشه انتظار داشت كه مسلمان نباشه! كه تو هم مثل اين كه نيستي!. خب بريم سر اصل مطلب. شما پرسيدي

+چرا به زنونه مردونه شدن اتوبوس و مترو ميخنديد؟
- من نميخندم
+ چرا دوست دختر داريد
- من ندارم
+ چرا شما دخترها(اينو ميدونم كه اينجا دختر نداريم!!) حجابتون رو كامل رعايت نميكنيد
- بايد رعايت كنند
+ چرا به سهم الارث زن نيشخند ميزنيد
- من نميزنم

Ajabshirkhan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اولا درمورد ان مواردي كه گفتيد چرا شما به اجراي بعضي قوانين معترضيد اگر بناي صحيح يا ناصحيح بودن
دين و دستورات ان را عقيده يا عمل عده اي از پيروان ان بدانيد خوب بسياري از افراد هم هستند كه از اجراي اين قوانين راضي هستند و به دستورات دين عمل ميكنند.
ضمن اينكه اگر توقع داشته باشيم همه پيروان يك دين دقيقا از همه دستورات ان دين پيروي كنند كه ديگر مساله مجازات هايي كه براي گناهان امده يا مساله اختيار انسان زير سوال ميرود انسان موجودي كه در وي
تمايل به بدي وخوبي هر دو وجود دارد و اختيار انجام ان را هم دارد و بسياري از گناهان (ان چه در اديان مثل اسلام گناه شمرده شده )به دليل جاذبه اي كه دارند هر شخصي از جمله شخص مسلمان را نيز ممكن است
به طرف خود بكشد و مسلمان شدن مانند يك واكسن نيست كه انسان را بطور قطع از هر گونه گناهي باز دارد.
ثانيا در مورد اينكه گفتيد در ايران بطور كامل هه قوانين اسلام اجرا ميشود واضح است كه قطعا اينگونه نيست
مثلا از قوانين اسلام اينست كه هر كس دزدي رشوه خواري يا سو استفاده از اموال عمومي انجام دهد در هر مقام و منصبي كه باشد بايد به مجازات برسد .ايا فكر كنيد اين قوانين در كشور ما اجرا ميشود؟
يا از قوانين اسلام است كه همه بايد خمس و زكات بپردازند تا در موارد مختلف براي امور جامعه استفاده شود
طبيعتا هر چه ثروت شخص بيشتر باشد خمس مالش كه بايد بپردازد بيشتر است اگر همه ثروتمندان و ميلياردرهايي كه در كشور وجود دارند اين پول را هر ساله بپردازند و اين پول واقعا و تمام و كمال صرف رفع مشكلات جامعه شود با انكه همه مشكلات حل نميشود اما بخش مهمي از مشكلات اقتصادي مردم و نا برابريهاي اقتصادي تا حدود زيادي در عرض چند سال ميتواند برطرف شود.
يا در دادگاه ها ايا فكر ميكنيد در همه موارد به عدالت حكم ميشود و پارتي بازي و رشوه خواري و بعضي مشكلات ديگر وجود ندارد .
بسياري از مسايل و مشكلات ديگر هم وجود دارد كه همه به كرات و بر حسب موقعيت شخصي و اجتماعي
خود با انها برخورد داشته اند و اگر بخواهيم همه نا عدالتيها و مشكلاتي راكه در جامعه وجود دارد بنويسيم
شايد از ان گفته ها بشود يك كتاب تهيه كرد.
از طرفي بعضي از قوانين اسلام هم هستند كه محدوديتهايي را براي ما در زندگي اين دنيا به وجود مياورند
تا در عوض در زندگي اخروي به سعادت برسيم(البته فعلا نميخواهم در مورد اين قوانين و صحت يا اثبات انها
صحبت كنم چون نياز به مقدمات بسيار دارد از جمه اثبات وجود خداوند و اثبات زندگي پس از مرگ و ...)
اجراي اين قوانين همراه با ناعدالتيها و مشكلاتي كه در سطح جامعه وجود دارد فشار زندگي بر مردم را دوچندان ميكند.طبيعتا در اسلام در مقابل محدوديتهايي كه براي زندگي انسان وجود دارد قوانيني هم وجود
دارند كه زندگي را تسهيل ميكنند مثل قوانين اقتصادي در اسلام يا مجازاتها يي كه براي متخلفين اين قوانين
وجود دارد كه باعث از بين رفتن نابرابريهاي اقتصادي و رفاه اقتصادي مردم ميشود يا خيلي قوانين ديگر مثلا
قوانيني كه بر حفظ شخصيت و ابروي افراد تاكيد دارد.
طبيعتا با اجرا نشدن اين قوانين و اجراي قوانين محدود كننده بسياري از افراد جامعه دچار نارضايتي ميشوند
و چون **** نامش **** اسلامي همه بديها را به اسلام نسبت ميدهند يا براي اينكه تا حدودي فشارهاي
زندگي خود را كم كنند ترجيح ميدهند مسلمان نباشند يا بعضي از قوانين اسلام را كه جلوي لذاتشان يا تمايلاتشان يا تفريحاتشان را ميگيرند نا ديده بگيرند.
در مورد اينكه جعل حديث امكان ندارد با شما موافق نيستم وقتي امكان تحريف در تاريخ يا پخش شايعه هاي
بي اساس ممكن باشد با يك كار دراز مدت ميتوان احاديثي جعل كرد كه نشود از صحت وسقم انان اطلاع
يافت كه البته به اين احديث نبايد زياد اعتنا كرد اگرچه عده اي هم به اشتباه يا براي سود جويي ممكن است
ازان استفاده كنند.همينطور امكان تفسيرهاي غلط از روايات نيز وجود دارد كه معاني ديگري غير از انچه
مقصود اصلي روايت است را ميرساند.توجه داشته باشيد كه همين بني عباس و بني اميه كه از دشمنان
اسلام بودند و مدتها به اسم اسلام بر مردم حكومت ميكردند از عوامل مهم تحريفاتي هستند كه در اسلام وجود دارد.البته متن قران از اين امر مثتسناست كه اين از معجزات قران نيز هست ولي امكان تفسيرهاي
غلط وجود داشته.
اما ان مورد اخر را نميتوان به اين سادگي پاسخ داد.چون شما به خدا اعتقاد نداريد در حالي كه بسياري از ايراداتي كه مطرح ميكنيد پاسخ دادن به ان مستلزم اينست كه به دنياي پس از مرگ و وجد خدا اعتقاد داشته
باشيم و اصولا اسلام ديني نيست كه فقط براي زندگي دنيا و سعادت دنيوي نازل شده باشد و به همين
دليل بعضي موارد بايد سختيهاي زندگي دنيا را بخاطر زندگي بهتر در اخرت تحمل كرد.
بنابراين طبيعتا از ديد افرادي كه زندگي را فقط در اين دنيا ميبينند يا به خدا اعتقاد ندارند اجراي بسياري از
دستورات دين بي مورد و زحمت و رنج اضافي به نظر ميرسد به همين دليل به نظر من بهتر است به جاي
بحث در مورد اسلام ابتدا در مورد وجود خداوند و دلايل وجود يا عدم وجود او بحث كنيم و در صورت اثبات وجود
خداوند و شناخت صحيح اوست كه ميتوان به زندگي پس از مرگ و لزوم وجود دين و پيامبران اعتقاد پيدا كرد و
در مورد صحت و درستي احكام دين بحث نمود.
اگر علاقه مند باشيد ميتوانيم بحثمان را با اين مطلب شروع كنيم كه اصولا نظر شما در مورد اين جهان و چگونگي به وجود امدن ان و نظم و قوانيني كه بر ان حاكم است و اينده جهان و سرنوشت انسان پس از مرگ
چيست؟

Pac_ginobat

Registered User
لایک‌ها
10
به نقل از mehrdad1355 :
من که دوست دختر ندارم و اصولا داشتن دوست دختر به معنی اونی که تو ایران رواج داره رو درست نمی دونم --البته اگه مثل بعضی کشور هایه اروپایی این دوستی یه رابطه واقعا دوستانه باشه!(که تو ایران با توجه به فرهنگ عمومیش اینطور نخواهد بود و تنها یه پوشش برای خالی کردن عقده های پسرو دختر و سو استفاده مرداست)مشکلی نیست و یک رابطه عادی اجتماعی هست !!و خوبه وباید یه روزی این فرهنگ ما درست بشه !!
و به طور خلاصه این حرفایه شما مثل مقایسه هایه مسئولین اقتصادی هست که قیمت بنزین مارو با کشورهایه اروپایی و خارجی مقایسه می کنن ولی نمی کن که عوضش کیفیت ماشینهایه اونا بالاتره- خیلی هم ارزونتره به طوریکه اگه بنزین رو بکنن لیتری هزار و ماشین رو به قیمت اونور اب بدن عملا بسیار برایه مصرف کننده ارزونتر درمیاد !!- تازه درامد سرانه اونا بسیار بالاتر هست و چون خودشون نفت ندارند فقط کلی پول انتقال میدن !و اگه درست بخواهی حساب کنی اونا بنزین رو ارزونتر از ما دارن مصرف می کنن باتوجه به درامدشون --و به طور متوسط خانواده ها دوتا ماشین دارن!!!!!!!!!
درمورد بقیه حرفاتم فکر کن که درست میگی ولی بالاخره باید جامعه قانون داشته باشه -مشکل اصلی قانون نیست بلکه نحوه اجرایه اون هست و استثناهایی هست که بعضی افراد براحفظ منافعشون وسط کار ایجاد میکنن

دمت گرم!!
از حرف حق بدشون میاد

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
اول اینکه من دارم این متنو افلاین مینویسم برای همین از نقل قول نمیتونم اسفاده کنم !
==============
فريد جان پسر گل عزيز دلم! اين سوال رو از كسي ميشه انتظار داشت كه مسلمان نباشه! كه تو هم مثل اين كه نيستي!. خب بريم سر اصل مطلب. شما پرسيدي

+چرا به زنونه مردونه شدن اتوبوس و مترو ميخنديد؟
- من نميخندم
+ چرا دوست دختر داريد
- من ندارم
+ چرا شما دخترها(اينو ميدونم كه اينجا دختر نداريم!!) حجابتون رو كامل رعايت نميكنيد
- بايد رعايت كنند
+ چرا به سهم الارث زن نيشخند ميزنيد
- من نميزنم
======================
حمیدجان منظور من که فقط وفقط همین سوالها نبود من اینات رو به عنوان مثال اورده بودم خوب در مورد سوال اول که هیچ اما سوال دوم دوست دختر نداشتن 1001 دلیل میتونه داشته باشه از کجا معلوم که دلیل شما دینی باشه!
در مورد اینکه دخترا باید حجاب رو رعایت کنن خیلی وقت پیش یه تاپیک باز شده بود که همه داشتن به این موضوع میخنندیدن!(مسخره میکردن)این سوال هم برای اون موقع هست
و شما که به سهم الارث زنها نیشخند با عرض شرمندگی بسیار برات متاسفم!
=====================
اولا درمورد ان مواردي كه گفتيد چرا شما به اجراي بعضي قوانين معترضيد اگر بناي صحيح يا ناصحيح بودن
دين و دستورات ان را عقيده يا عمل عده اي از پيروان ان بدانيد خوب بسياري از افراد هم هستند كه از اجراي اين قوانين راضي هستند و به دستورات دين عمل ميكنند
=============
عجب شیر جان من نه کورم نه کر نه نفهم نه ... فقط کافیه که شما 10 دقیقه بری از خونه بیرون رفتار مردم رو نگاهخ کنی قریب به اتفاقشون از اجرای این قوانین راضی نیستن البته حق باتوس که ناراضی بودن یه عده دلیل به غلط بودن چیزی نمیشه در ضمن من نخواستم اسلام رو زیر سوال ببرم واقعا میخواستم بدونم که مردم از این الله به این ظالمی نمیترسن؟ عجیبا غریبا!

=============
ثانيا در مورد اينكه گفتيد در ايران بطور كامل هه قوانين اسلام اجرا ميشود واضح است كه قطعا اينگونه نيست
مثلا از قوانين اسلام اينست كه هر كس دزدي رشوه خواري يا سو استفاده از اموال عمومي انجام دهد در هر مقام و منصبي كه باشد بايد به مجازات برسد .ايا فكر كنيد اين قوانين در كشور ما اجرا ميشود؟
يا از قوانين اسلام است كه همه بايد خمس و زكات بپردازند تا در موارد مختلف براي امور جامعه استفاده شود
طبيعتا هر چه ثروت شخص بيشتر باشد خمس مالش كه بايد بپردازد بيشتر است اگر همه ثروتمندان و ميلياردرهايي كه در كشور وجود دارند اين پول را هر ساله بپردازند و اين پول واقعا و تمام و كمال صرف رفع مشكلات جامعه شود با انكه همه مشكلات حل نميشود اما بخش مهمي از مشكلات اقتصادي مردم و نا برابريهاي اقتصادي تا حدود زيادي در عرض چند سال ميتواند برطرف شود.
يا در دادگاه ها ايا فكر ميكنيد در همه موارد به عدالت حكم ميشود و پارتي بازي و رشوه خواري و بعضي مشكلات ديگر وجود ندارد .
بسياري از مسايل و مشكلات ديگر هم وجود دارد كه همه به كرات و بر حسب موقعيت شخصي و اجتماعي
خود با انها برخورد داشته اند و اگر بخواهيم همه نا عدالتيها و مشكلاتي راكه در جامعه وجود دارد بنويسيم
شايد از ان گفته ها بشود يك كتاب تهيه كرد.
============
شاید جمله ام بد بوده منظورم من این نبوده که تمام قوانین اسلام اجرا میشن اونهایی اجرا میشن که قابلیت اجرا شدن رو دارن
در مورد مجازات که کله گنده ها مجازات نمیشن توی تاریخ اسلام میتونید بخونید که خود محمد هم خودش رو مجازات نکرد برای گناه وخیانتی که مرتکب شده بود بلکه مثل اینا ماسمالی کرد قضیه رو
خمس و زکات چون ضمانت اجرایی نداره اجرا نمیشه و صد البته در بعضی موارد اجرا میشه
اینکه با کمک خمس و زکات میشه مشکلات اقتصادی رو حل کرد سالیان درازه که غربی ها و حتی شرقی ها از یه سیستم قانونمند و با عدالت مالیاتی بهره میبرن که هم منصفانه تره هم ضمانت اجرایی بالایی داره و هم پولش توی جیب اشخخاص خاصی نمیره (نه اینکه این حکومت فقط دودره بازه زمان محمد هم از این دودره بازی ها اتفاق میوفتاد پس ضمانت اجرایی پایینی داره)
اینکه در دادگاهها پارتی بازی یا.. میشه فقط برمیگرده به شکم خالی قاضی و ربطی به اسلام نداره
=============
از طرفي بعضي از قوانين اسلام هم هستند كه محدوديتهايي را براي ما در زندگي اين دنيا به وجود مياورند
تا در عوض در زندگي اخروي به سعادت برسيم(البته فعلا نميخواهم در مورد اين قوانين و صحت يا اثبات انها
صحبت كنم چون نياز به مقدمات بسيار دارد از جمه اثبات وجود خداوند و اثبات زندگي پس از مرگ و ...)
اجراي اين قوانين همراه با ناعدالتيها و مشكلاتي كه در سطح جامعه وجود دارد فشار زندگي بر مردم را دوچندان ميكند.طبيعتا در اسلام در مقابل محدوديتهايي كه براي زندگي انسان وجود دارد قوانيني هم وجود
دارند كه زندگي را تسهيل ميكنند مثل قوانين اقتصادي در اسلام يا مجازاتها يي كه براي متخلفين اين قوانين
وجود دارد كه باعث از بين رفتن نابرابريهاي اقتصادي و رفاه اقتصادي مردم ميشود يا خيلي قوانين ديگر مثلا
قوانيني كه بر حفظ شخصيت و ابروي افراد تاكيد دارد
-===================
اصلا قبول ندارم! این نکات مثبتی که گفتی در کشورهایی با حکومت غیر دینی هم بسیار بهتر از اینجا اجرا میشه و محدودیت های اسلام رو هم ندارن
====================
طبيعتا با اجرا نشدن اين قوانين و اجراي قوانين محدود كننده بسياري از افراد جامعه دچار نارضايتي ميشوند
و چون **** نامش **** اسلامي همه بديها را به اسلام نسبت ميدهند يا براي اينكه تا حدودي فشارهاي
زندگي خود را كم كنند ترجيح ميدهند مسلمان نباشند يا بعضي از قوانين اسلام را كه جلوي لذاتشان يا تمايلاتشان يا تفريحاتشان را ميگيرند نا ديده بگيرند
==============
مشکل اینه که فردی که توی ایران به دنیا میاد از 1 روزگی بهش میگن مسلمون!!(که این خودش جای بحث زیادی داره) و اگه دین انتخابی بود شاید الان ایرانی ها مسلمون نبودن
====================
در مورد اينكه جعل حديث امكان ندارد با شما موافق نيستم وقتي امكان تحريف در تاريخ يا پخش شايعه هاي
بي اساس ممكن باشد با يك كار دراز مدت ميتوان احاديثي جعل كرد كه نشود از صحت وسقم انان اطلاع
يافت كه البته به اين احديث نبايد زياد اعتنا كرد اگرچه عده اي هم به اشتباه يا براي سود جويي ممكن است
ازان استفاده كنند.همينطور امكان تفسيرهاي غلط از روايات نيز وجود دارد كه معاني ديگري غير از انچه
مقصود اصلي روايت است را ميرساند.توجه داشته باشيد كه همين بني عباس و بني اميه كه از دشمنان
اسلام بودند و مدتها به اسم اسلام بر مردم حكومت ميكردند از عوامل مهم تحريفاتي هستند كه در اسلام وجود دارد.البته متن قران از اين امر مثتسناست كه اين از معجزات قران نيز هست ولي امكان تفسيرهاي
غلط وجود داشته
==================
وقتی داشتم این یه قسمت رو میخوندم خیلی خوشم اومده بود از نظرت اما خط اخر نظرم رو عوض کرد! شما که به این قشنگی میگی حدیثهای جعلی به راحتی به وجود میان که حتی نمیشه فهمید که این حدیت جعلی نیست در خط اخر حرفت رو کاملا نقش میکنی! چرا مسلمونها اعتقاد دارن که قران تحریف نشده!!
البته این عقیده ات به من خیلی کمک میکنه تا به بحث در مورد اسلام بپردازیم چون بعضی از افراد تا میبینن قران بر وقف مرادشون نیست کم میارن میکن چیزایی بدش تحریف شده!!(با عرض معذرت عجب ادمهای خری داریم)
==================
اگر علاقه مند باشيد ميتوانيم بحثمان را با اين مطلب شروع كنيم كه اصولا نظر شما در مورد اين جهان و چگونگي به وجود امدن ان و نظم و قوانيني كه بر ان حاكم است و اينده جهان و سرنوشت انسان پس از مرگ
چيست؟
============
در مورد پیدایش جهان من معتقد به قضیه ی bigbang هستم البته اینو همه قبول دارم اما در نوک قله اش خدا رو میذارن که من نمیذارم!
در ایی جهان نظم وجود نداره این ما هستیم که با طرز نگاه و تفکرمون برای چیزهای مختلف نظم قائل میشویم
قوانین این به همین صورت که البته کمی قوی تر از نظم هست و ما میتونیم حداقل چند سالی بر پایه این قوانین به کار بپردازیم
انسان قرار نیست بعد از مرگش براش اتفاقی بیافته لحظه ای که مرگ اتفاق میفته مغر دیگه کار نمیکنه م دیگه این تفکر شما بر روی این زمین خاکی وجود نداره

Ajabshirkhan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اينكه بعضي از قوانين خشن هستند يا محدود كننده باز هم بر ميگردد به اعتقاد به زندگي اخرت و پاداشي
كه انسان در ان دنيا به خاطر تحمل سختيهاي اين دنيا ميگيرد دليل اينكه چرا بايد اين سختيها را تحمل كند
قسمتي از انها را ميتوان با استدلالات منطقي جواب داد و قسمتي را نميتوان(در واقع اعتقاد بر اين است
كه درك فلسفه بعضي از احكام در توان ما نيست و فقط بايد به حرف خداوند به دليل علم بيكران و صفات ديگر
مانند عدل مهرباني و نيك خواهي خداوند نسبت به انسان و خيلي از صفات ديگر اعتماد مطلق داشته باشيم
كه البته اثبات اين صفات براي خداوند خود نيازمند بحثي است كه البته در صورت قبول وجود خداوند است كه ميشود به اين بحث وارد شد.اين مثل بيماري است كه نزد پزشك ميرود و با اينكه دليلي براي صحت روش درمان پزشك ندارد به دليل اعتماد به علم پزشك ان را ميپذيرد.همين مساله در مورد پيامبر و ائمه و معصوميت انها و اعتقاد ما به عدم خطاي انها در صحبتها و رفتارشان وجود دارد)
مثلا ميتوان بر اساس عقل و منطق درك كرد كه چرا مشروب خواري حرام است. چون براي جسم زيانهايي
دارد و شخص مست ممكن است در حالت مستي كارهايي انجام دهد كه به خود يا ديگران ضررهايي برساند
اگرچه ممكن است عده اي اين كارها را نكنند يا به قدري كم مصرف كنند كه ضرري برايشان نداشته باشد
ولي اگر قرار است مشروب خوردن ازاد باشد يا بايد براي همه باشد يا براي هيچكس و امكان اينكه بتوان تعيين كرد چه كسي ميتواند مشروب بخورد و چه كسي نميتواند وجود ندارد و اگر خود شخص بخواهد اين تشخيص را بدهد طبيعتا خيلي ها به دليل تمايل به اين كار خود را گول ميزنند كه ميتوانند در اين كار افراط نكنند ولي در عمل اين كار را نخواهند كرد.البته بازهم در اسلام بين شخصي كه مخفيانه گناه ميكند با شخصي كه اشكارا گناه ميكند تفاوت زيادي هست و تظاهر به گناه يا اشكار كردن ان براي مردم خود گناهي بزرگ است چون باعث از بين رفتن زشتي ان و رواج گناه ميشود.يكي از دلايلي كه براي اوردن 4 شاهد براي
اثبات زنا وجود دارد همين ميتواند باشد در واقع وقتي ميتوان 4 شاهد عادل پيدا كرد كه شخص در پوشاندن
گناه خود تلاشي نكرده باشد مثلا ممكن است براي عده اي موضوع را تعريف كرده باشد يا به مكانهايي رفت
و امد داشته كه فاسد بودن ان مكانها بر همه معلوم بوده يا با توجه به نوع روابطي كه با دختر نامحرم داشته
فاسد بودن ان رابطه براي 4 نفر اثبات شده باشد و منظور اين نيست كه حتما چهار نفر اين عمل را ديده باشند بلكه اين شهادت خود براي ايراد اتهام به او و تحقيقات بيشتر كافيست نه براي اثبات قطعي عمل
البته اگر گناه پنهاني انجام شود گناه ان به جاي خود باقيست ولي مجازات ان را خداوند به هر شكل كه صلاح
بداند در صورت عدم توبه شخص تعيين خواهد كرد.)
اما مواردي هم هست كه ما نميتوانيم درك صحيحي از دليل وجود يك قانون دين داشته باشيم مثلا ممكن است نتوانيم درك كنيم كه چرا بايد نماز خواند ان هم با اين تعداد مشخص و عبارات مشخصي كه در ان وجود
دارد يا رعايت قوانيني كه در ان وجود دارد مثل رو به قبله نماز خواندن يا تلفظ دقيق و صحيح عبارات يا با وضو نماز خواندن يا دلايل ابطال وضو و بسياري قوانين ديگر چه در زمينه قوانين عبادي و چه در مورد قوانين اجتماعي .در واقع اين اعمال چه خوب و چه بد اثراتي بر روح ما دارند كه براي ما قابل درك نيست.
در مورد اين كه مجازات عدم رعايت اين قوانين چه مجازاتهاي دنيوي و چه اخروي متناسب با ان جرمها هست
ياخير (به خصوص مجازاتهاي اخروي كه بسيار سنگينترند) به سه نكته ميتوان اشاره كرد
1-علم محدود انسان و نامحدود بودن علم خداوند(يعني براي ما قابل درك نيست )
2-فرصتهاي زيادي كه براي توبه به انسان داده شده و در مقابل پاداشهايي كه براي عمل به ان دستورات به ما اعطا خواهد شد.
3-در ايه اي از قران داريم كه ما عين عمل شما را به خودتان بازميگردانيم كه البته صورت اخروي و واقعي ان
را در ان دنيا ميتوانيم ببينيم كه به شكل عذابهايي است كه بر انسان وارد ميشود
در مورد مجازاتهاي دنيا هم در بعضي موارد ميتوان دلايلي اورد مثلا قطع انگشت دزد براي اين است كه نتواند
دزدي كند ولي مثلا نميتوان درك كرد كه چرا براي شرابخوار بايد دقيقا 80 ضربه شلاق باشد و نه 75 يا 70 يا
90 .
در ضمن لطفا به مقدسات توهين نكنيد كه هم به عقايد عده اي توهين ميشود و هم براي اين فروم ممكن است بد باشد.ميتوانيد از عبارات تعديل شده تر استفاده كنيد مثلا بگوييد ايا اي مجازاتها متناسب با جرم
است؟به جاي اينكه عبارت ظالم را به كار ببريد يامثلا بگوييد فلان كاري كه حضرت محمد انجام داده اند ايا با
با عدالت يا وفاي به عهد در تضاد نيست ضمنا با ذكر مورد و دليل هم بياوريد.
اما در مورد عملي نبودن قوانين.
خيلي از قوانين مانند مبارزه با فساد و رشوه خواري و سو استفاده از اموال عمومي و ... قابل اجرا هستند به شرطي كه مسوولين بخواهند كه انرا اجرا كنند.همانطور كه مواردي معدود حداقل براي تبليغات هم كه شده يا هر دليل ديگر اجرا شدند. مهم اينست كه اكثر مسوولين اصلي و اجرا كنندگان قوانين انسانهاي پاكي
باشند يا حداقل به اجراي قوانين اعتقاد داشته و خود را ملزم به اجراي ان بدانند.
در مورد كشورهاي خارجي هم سيستمهاي اداري و قانوني انها هم بدون ايراد نيست در انجا هم مسوولين
سو استفاده مالي ميكنند به مردم دروغ ميگويند در زندگي خصوصي انها در صورت صلاحديد تجسس ميكننددر ان كشورها هم فقر و اختلاف طبقاتي وجود دارد كه اخبار انرا گاهي ميبينيد ميخوانيد يا ميشنويد حالا
اينكه چرا در انجا وضعيت اقتصادي بهتر از اينجاست دلايلي دارد از جمله استعمار كشورهاي ديگر و همينطور
تحريمها يي كه عليه كشورهايي مثل ما وجود دارد و جنگ و دلايل تاريخي مثل بيلياقتي حكام گذشته ما(بخصوص قاجارها) و عدم توجه انان به علم و غيره.(البته قوانين اسلام و ان نكات مثبت در ايران رعايت نميشود )
به دليل اتمام وقت بقيه اش رو فردا مينويسم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا