برگزیده های پرشین تولز

حافظه های فلش

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من دنبال کول دیسکی میگردم که این مشخصات رو داشته باشه

1 . ظرفیتش بالا باشه بالای 5 گیگا بایت . بالاتر بود بهتر .
2 . اندازش کوچیک باشه مثلا از کول دیسکهای زولتریکس قدیمی 64مگابایتی بزرکتر نباشه .(تاکید میکنم مثل هارد مکانیکی نباشه )
3 . برای جدا کردن از کامپیوتر نیازی به اجکت کردن نداشته باشه .( مثل کول دیسکهای زولتریکس).
4 . سرعت نقل و انتقل داده ها زیاد باشه .
5 . قیمتش هم زیاد وحشیانه نباشه

چه کول دیسکی پیشنهاد میکنید ؟

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم و منتظر

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو این بخش کسی نیست یه راهنمایی کنه ؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
پیتر جان ... الان خیلی از دوستان mp3player می خرن .. شما فقط حافظه می خوای ؟ :eek:

اکثر مدل های خوب cool disk اینجا نایابه ( یا حداقل من خیلی کم دیدم ) ... ولی حتما می دونی که خیلی از مدل های خوب mp3player که همون کار cooldisk رو هم می کنن موجودن ....

نظرت چیه ؟ :)

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از seymour :
پیتر جان ... الان خیلی از دوستان mp3player می خرن .. شما فقط حافظه می خوای ؟ :eek:

اکثر مدل های خوب cool disk اینجا نایابه ( یا حداقل من خیلی کم دیدم ) ... ولی حتما می دونی که خیلی از مدل های خوب mp3player که همون کار cooldisk رو هم می کنن موجودن ....

نظرت چیه ؟ :)
مگه حافظه 5 گیگ فلش هم داریم؟:blink:

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از Piter1356 :
سلام
من دنبال کول دیسکی میگردم که این مشخصات رو داشته باشه

1 . ظرفیتش بالا باشه بالای 5 گیگا بایت . بالاتر بود بهتر .
2 . اندازش کوچیک باشه مثلا از کول دیسکهای زولتریکس قدیمی 64مگابایتی بزرکتر نباشه .(تاکید میکنم مثل هارد مکانیکی نباشه )
3 . برای جدا کردن از کامپیوتر نیازی به اجکت کردن نداشته باشه .( مثل کول دیسکهای زولتریکس).
4 . سرعت نقل و انتقل داده ها زیاد باشه .
5 . قیمتش هم زیاد وحشیانه نباشه

چه کول دیسکی پیشنهاد میکنید ؟

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم و منتظر
1- 5 گیگ به بالا فلش نیست اگر هم باشه خیلی گرونه
2-...
3- همه کول دیسک ها باید سیف ریموال بشند زولتریکس و غیره نداره
3-...
4- فلش به شدت وحشیانه است ولی پیشنهاد من هارد های اکسترنال که هم ارزون و باکیفیت هستند هم جای زیادی دارند هم سرعتشون خوبه.

M654

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز شما میتونی Creative MoVo FX 5GB رو با قیمت 135 تومن تهیه کنی که حدود 10 تومن از مدل بدون پلیر قیمت بیشتری داره(منبع)
البته مدل MoVo2 FX 5GB 134-142 j,lk rdlj nhvi

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به نقل از gba :
مگه حافظه 5 گیگ فلش هم داریم؟:blink:
حرفای gba جان درسته :) ... فلش 5 گیگی نداریم ... یعنی تازگی ها یه چیزایی اومده که خیلی گرونن :hmm: ...

ایشون باید حدود پولی که می خوان خرج کنن رو بگن ... :cool:

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
يك راه پيشنهادي با مبلغ كم البته ايشون ميتونن از اون هارد ها بگيرن كه گفتن نميخواد پيشنهاد من ايه كه يه كارت ريدر (كه اتفاقا شبيه كول ديسك) زدن بخري با يكي دو تا از اين مموري هاي موبايل يا ادوات عكاسي مانند mmc و يا memor stic pro ها و از اونا استفاده كني هر كدون از اونا حجم 1 گيگش بيشتر از 40 تومن نيست كه پايين تره

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فلش فقط CORSAIR ...
271.gif

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
فلش به شدت وحشیانه است ولی پیشنهاد من هارد های اکسترنال که هم ارزون و باکیفیت هستند هم جای زیادی دارند هم سرعتشون خوبه
خوب این بحث که اینجا باز شده من هم سوالم رو بپرسم: از این هاردهای اکسترنال میشه واقعا بجای flash استفاده کرد؟ یعنی توی جابجایی و اینها مشکل ندارند؟ بالاخره تکنولوژِی این دو تا با هم فرق میکنه همینطور قیمتاشون. خلاصه میشه هارد اکسترنال رو بجای flash استفاده کرد؟

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از darya_s :
خوب این بحث که اینجا باز شده من هم سوالم رو بپرسم: از این هاردهای اکسترنال میشه واقعا بجای flash استفاده کرد؟ یعنی توی جابجایی و اینها مشکل ندارند؟ بالاخره تکنولوژِی این دو تا با هم فرق میکنه همینطور قیمتاشون. خلاصه میشه هارد اکسترنال رو بجای flash استفاده کرد؟

البته به کوچکی Flash که نیست ، ولی فکر نکنم توی جابجایی و ... مشکلی داشته باشد . چون برای جابجایی استفاده می شوند ... فلش هم کوچکتره هم حملش راحت تره ... ولی Hard Ext حجمش بیشتره ... بستگی به استفاده داره ...

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از hessam.dev :
البته به کوچکی Flash که نیست ، ولی فکر نکنم توی جابجایی و ... مشکلی داشته باشد . چون برای جابجایی استفاده می شوند ... فلش هم کوچکتره هم حملش راحت تره ... ولی Hard Ext حجمش بیشتره ... بستگی به استفاده داره ...
هاردهای اکسترنال واقعا چیز های خوبی هستند. اصلا فکر نکنید خیلی بیریخت و سنگینند. اینجا رو ببینید.
هارد های اکسترنال هم قیمت خوبی دارند هم حجم خوب هم این که راحت و بدون نیاز به درایور وصل می شوند. بعضی هاشون حتی کیف هم دارند که باهاشون حمل و نقل خیلی آسونه.

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخوام همیشه همراهم باشه .
یعنی مثل خودکار همیشه توجیبم باشه .
من چند وقت پیش یه تبلیغ تو سایت ایستگاه دیده بودم که کول دیسک سونی رو به حجم 6 گیگ به قیمت حدود 60 - 70 تومن میفروختن . البته حدس میزنم ریمارک بوده .

الان هم دربه دره یه همچین چیزی هستم .

Ames

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Piter1356 :
من چند وقت پیش یه تبلیغ تو سایت ایستگاه دیده بودم که کول دیسک سونی رو به حجم 6 گیگ به قیمت حدود 60 - 70 تومن میفروختن . البته حدس میزنم ریمارک بوده .

من خودم تا الان از یک کارت ریدر کوچک (کاملاً شبیه به فلش کارت و جمع و جور) به همراه کارت های SD استفاده می کنم.
تنها نگرانیم اینه که اینجا نوشتم : http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=49115
خواهشن دوستان لطف کنن و پاسخ بدن.

الان توی بازار ظرفیت های 2 و 4 گیگ این کارت ها هم موجوده و روز به روز داره فراگیرتر و طبیعتاً ارزان میشه. من فکر می کنم تا یکی دو ماه دیگه این ظرفیت ها افت شدید قیمت داشته باشن. در هر صورت من این روش رو به چیزای دیگه ترجیح میدم. چون 1.راحت میشه چند تا کارت حافظه به جای یکی داشت. 2.قابل ارتقا هست. 3.از کارتهای SD در خیلی وسیله های دیگه هم میشه استفاده کرد (دوربین، DVD Player و ...) ضمناً قابل استفاده از انواع Micro SD، MiniSD، MMC و RSMMC هم هست که به درد موبایلتون میخوره (البته سرعت اینا کمی پایین تره).

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از gba :
هاردهای اکسترنال واقعا چیز های خوبی هستند. اصلا فکر نکنید خیلی بیریخت و سنگینند. اینجا رو ببینید.
هارد های اکسترنال هم قیمت خوبی دارند هم حجم خوب هم این که راحت و بدون نیاز به درایور وصل می شوند. بعضی هاشون حتی کیف هم دارند که باهاشون حمل و نقل خیلی آسونه.

مگه من چی گفتم ؟؟؟
297.gif

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Piter1356 :

چی میگه ؟؟؟

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از hessam.dev :
مگه من چی گفتم ؟؟؟
297.gif
شما چیزی نگفتید من فقط حرف شما را تایید کردم و یکم اطلاعات بیشتر دادم:D

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
هارد های اکسترنال هم قیمت خوبی دارند هم حجم خوب هم این که راحت و بدون نیاز به درایور وصل می شوند. بعضی هاشون حتی کیف هم دارند که باهاشون حمل و نقل خیلی آسونه
در اثر حمل و نقل زیاد خراب نمیشن؟ میشه مثل فلش انداخت توی کیف و جیب و از این ور به ان ور جابجا کرد بدون اینکه خراب بشن؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
در اثر حمل و نقل زیاد خراب نمیشن؟ میشه مثل فلش انداخت توی کیف و جیب و از این ور به ان ور جابجا کرد بدون اینکه خراب بشن؟
اصلا هارد برای حمل و نقل زیاد نیست
164.gif
... همه اش قطعات مکانیکیه ... در حالیکه فلش ، همه قطعاتش یه تیکه محسوب میشن ... در نتیجه بدرد حمل و نقل می خورن ... :)

منم با استفاده از هارد اکسترنال به عنوان cool disk موافقم
181.gif
... ولی بشرط اینکه نخوای زیاد جابجاش کنی ، و به قول تو " نندازیش تو کیف " !!
302.gif

gba

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از darya_s :
آره مشکلی نداره من خودم هارد اینترنال خودم رو این جوری می کنم هیچ چیش نشده. تازه می تونی براش یک کیف بخری (البته بعضی هاشون دارند) راحت مثال موبایل بزاری روی کمربند.

بالا