برگزیده های پرشین تولز

حتما بخونيد! پيشبيني دانشمد چيني: زلزله تهران بيش از 6 ريشتر!

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
سرويس علمي
انجمن مهندسي زلزله ايران در بيانيه‌اي تاكيد كرد: هرگونه پيشگويي و ذكر زمان و مشخصات دقيق براي زلزله‌هاي آتي، عاري از مبناي علمي است.
به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، انجمن مهندسي زلزله ايران در بيانيه خود ضمن ابراز تاسف از سانحه زلزله «يوش - بلده» دراستان مازندران و عرض تسليت به خانواده جان‌باختگان اين زمين‌لرزه آورده است: وقوع زلزله‌هاي با شدتهاي مختلف در سرزمين ما كه در كمربند آلپ - هيماليا قرار دارد، امري طبيعي و اجتناب‌ناپذير است. هنوز آثار ناشي از زلزله سهمگين بم فراموش نشده كه زلزله‌اي ديگر از راه مي‌رسد و طبعا اين امر تداوم خواهد يافت. آنچه در اين ميان حائز اهميت است، كسب آمادگي كافي توسط هموطنان و بويژه نهادهاي مسئول مي‌باشد. ارتقاي آگاهي عمومي،‌ آموزش اقدامات لازم براي قبل، بعد و در حين زلزله از ضروريات زندگي در مناطق لرزه خيز است. با وجود چنين آگاهي، شايعات و اخبار غير علمي كه موجب نگرانيها و اضطرابهاي بي مورد در جامعه مي‌گردد، جايگاهي نخواهد داشت.
در ادامه اين بيانيه آمده است: اگرچه براساس روشها و اطلاعات موجود و توجه به لرزه خيزي كشور، زلزله‌هاي مداوم در كشور پيش بيني مي‌شود، ليكن پيشگويي زلزله در حال حاضر به صورت علمي و تاييد شده امكان پذير نيست و تنها در چهارچوب طرح‌هاي تحقيقاتي مطرح است، لذا هرگونه پيشگويي و ذكر زمان و مشخصات دقيق براي زلزله‌هاي آتي، عاري از مبناي علمي است.
انجمن مهندسي زلزله ايران، ضمن اعلام آمادگي براي همكاري در امور تخصصي با مسئولان ذي ربط، آموزش عمومي را بسيار ضروري مي‌داند و از هموطنان ارجمند تقاضا دارد بيش از هر امري به حفظ آرامش و خونسردي در هنگام زلزله توجه كنند.
انتهاي پيام

hamed_1988

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان عزيز
آخه اين حرفا چيه؟
نكته 1: زلزله رو اگر قرار بود پيش بيني كنن اول ژاپني ها ميكردن كه روزي 2 تا زلزله مياد تويه كشورشون. يعني اگر هر گونه پيش بيني ممكن بود اونها حاظرن بابت اينكه اون روش رو داشته باشن كلي خرج كنن. ولي تا حالا كه اين كار رو نكردن درنتيجه پيش بيني هنوز غيز ممكنه.
نكته 2: زلزله تهران بايد 20 سال پيش ميومده. طبق قائده هر منطقه زلزله اي دوره اي براي زلزله داره. با حساب اين دوره 20 سال پيش بايد تهران زلزله ميومده. حالا هر چقدر از اين دوره بگذره شدت زلزله اي كه مياد هم بيشتر ميشه. يعني اگر قرار باشه بياد به احتمال زياد بالاي 6.5 يا حتي 7 ريشتر خواهد بود!
نكته 3: نميدونم چرا هر وقت يه جا زلزله مياد پشت سرش پيش بيني ميكنن كه 4 جاي ديگه هم تا چند وقت بعدش زلزله مياد ولي وقتي هيچ خبري از زلزله نيست همچين پيش بيني هايي هم نيست؟ چرا تا زلزله مياد يادشون ميفته؟؟؟؟

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از خوبی کن :
بيخود ميگه اين چشم بادومي
راست ميگه.
اين چشم بادومي ها همه چي رو به صورت كشيده ميبينن.
احتمالا زلزله قراره افغانستان بياد گفته تهران. :blink:
مگه همين مترو تهران نيست كه اينا ساختن.
زده ايستگاه شريف اونوقت تو حسن آباد نگه ميداره.!!!!!!
:p

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
توی این جور مواقع چند دسته ادم داریم دسته اول کسانی هستند که به کل منکر پیش بینی زلزله هستن که به نظر من خیلی مغرضانه و با توجه به دانسته های چند سال پیششون این نتیجه گیری رو میکنن که درست نیست دسته ی دوم ادمهای زبل هستن! اینا این احتمال رو میدن که زلزله بیاد اما مصرانه میکن نمیشه اگر اومد که همه میمیرن ÷س کسی نیست بهش بگه چرات چرت و پرت گفتی اگر هم نیاد میگه دیدین راست گفتم! دسته ی سوم هم کسانی هستند که قبول کردن زلزله میاد و دارن به همه میگن یه دسته ی دیگه هم هست که اصلا توی این خطها نستن

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
به نقل از faridbahal :
توی این جور مواقع چند دسته ادم داریم دسته اول کسانی هستند که به کل منکر پیش بینی زلزله هستن که به نظر من خیلی مغرضانه و با توجه به دانسته های چند سال پیششون این نتیجه گیری رو میکنن که درست نیست دسته ی دوم ادمهای زبل هستن! اینا این احتمال رو میدن که زلزله بیاد اما مصرانه میکن نمیشه اگر اومد که همه میمیرن ÷س کسی نیست بهش بگه چرات چرت و پرت گفتی اگر هم نیاد میگه دیدین راست گفتم! دسته ی سوم هم کسانی هستند که قبول کردن زلزله میاد و دارن به همه میگن یه دسته ی دیگه هم هست که اصلا توی این خطها نستن

:) :) :)

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اقا من اعتراض دارم :blink:
اون موقعي كه من پست اشكان Quote كردم يه چيز ديگه نوشته بود
الان بجاش چهارتا شكلك سبز شده :eek:

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
به نقل از ....P30.... :
اقا من اعتراض دارم :blink:
اون موقعي كه من پست اشكان Quote كردم يه چيز ديگه نوشته بود
الان بجاش چهارتا شكلك سبز شده :eek:

:lol: من کی شايد از ترس زلزله چشمات آلبالو گيلاس ميبينه زير نوشته را نگاه کن چيزی اديت نشده

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از خوبی کن :
:lol: من کی شايد از ترس زلزله چشمات آلبالو گيلاس ميبينه زير نوشته را نگاه کن چيزی اديت نشده
خيلي كلكي خوبي كن :lol:

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
به نقل از ....P30.... :
باشه ! ولي يادت باشه اگه زلزله اومد Alarm بدي از خواب بلند شم :blink:

.....p30.....اسوده لالا کن که ما بيداريم :)

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
خدا داشت با يکي چت ميکرد طرف جوابشو نداده خدا هم !!!BUZZ ميفرسته ! :D

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
متن ترجمه شده از وبلاگ http://khat-khati.persianblog.com

قبل از هر چیز مایلم به مردم تهران برای اعتقادشان به کار من تشکر کنم و مخصوصا کسانی که قصد کمک کردن و حمایت ار کار مرا دارند. اگرچه حرفهای زیادی برای گفتن است ولی من اول باید موقعیت زلزله تهران را پیشنهاد کنم.

بعضی از مردم میخواهند بفهمند چگونه ابرهای موازی پدید می آیند و از بین میروند. اینها اینجا هستند [1] 2/24 12:30~2/25 15:00, [2] 2/25 16:00~2/26 14:00, [3] 2/26 15:00~2/27 14:00. بر طبق ابرهای موازی، من دو زمین لرزه را پیش بینی میکنم، و M6.3 يکی را نشان ميدهد‌، بنابراين من هنوز منتظر نتيجه ديگری هستم. من نميدانم که از کجا آمده است، و چقدر قوی ميتواند باشد. اکنون من همه داده ها را ارائه ميدهم ، سپس شما ميتوانيد بفهميد از کجا می آيد و خودتان آنرا پيش بينی کنيد.

من حدس ميزنم شما ممکن است به کمک من احتياج داشته باشيد پس مايلم ديدگاهم را معلوم کنم. عکس 20040225 0:00 [1] گرمای زيادی را که از "A" اطراف تهران به سمت شرق حرکت ميکند نشان ميدهد. عکس 20040225 14:00~15:00 هم فقدان ابرهای جوی را نشان ميدهد مانند 6.1 ابرهای زلزله خيز افغانستان [4], که در اين قسمت توضيح داده شده [5]. عکس 20040225 16:00 يک يا دو ابر را نشان ميدهد [2] که از جنوب شرقی دريای خزر به سمت شرق حرکت ميکند. زلزله 6.3 يک منبع را نشان ميدهد. و بعلت اينکه آنها نزديک و موازی هستند ، ممکن است که ديگری از جنوب باعث کوهی شود که آنها را جدا ميکند. اگرچه اين مدرک قوی نست.

به علت پخش حرارت ، گاهی يک اشتباه فعال بوسيله وجود ابرهای جوی در پشت ابرهای زلزله خيز ميتواند دريافت شود. عکس 20040227 3:00 [3] يک همچنين اشتباهی را نشان ميدهد. دشواری از اشتباه ديگری از عکس 20040227 12:30 ناشی ميشود. بنابراين، مکان ممکن در مثلت سياه ABC احتمال دارد باشد. ( عکس 20040227 9:00 را نگاه کنيد )

من ميخواهم يافته های جديدم را در اختيار همه قرار دهم. عکسهای 20040213 21:00 تا 0214 6:00 آب شدن ابرهای جوی بعلت گرمای اشتباه زيرين را نشان ميدهد[7] . همزمان ، مرکز زلزله M6.3 دقيقا در اشتباه گرمايی واقع شده. عکس 20040215 8:00 اشتباه گرمايی که "AB" و ديگری که با "C" مشخص شده است را نشان ميدهد [8] .همه عوامل ذکر شده در بالا از مسئله های داده های ماهوارهای بودند که نميتوانند مرکز زلزله را به راحتی و وضوع نشان دهند مانند مرکز زلزله بم که [9] در احاطه محيط سردی در شب زمستانی بود.

خوشبختانه ، من اخيرا پديده جديدی را کشف کردم ، صعود حرارت مرکزی زمين يا برآمدگی زمينی و عکس [10] يکی از آنها را نشان ميدهد. علم هواشناسی نميتواند اين پديده را توضيح دهد ، در صورتيکه تئوری من ميتواند. بعلت گرمای متوجه زمينلرزه بزرگ ابرهای جوی در محل متورم ميشوند. تورم جوی 6.8 الجزاير مرا در ابتدا آگاه کرد[11], و اخيرا تورم جوی ژاپن بوسيه زلزله M6.6 تائيد شد.

منوط بر تورم جوی ، امکان زمينلرزه عظيمی نزديک تهران به بزرگی بيش از ۶ ريشتر در طی دو هفته آتی وجود دارد ، و احتمالا در طی ۱۰ روز آينده. بيش از ۶.۵ ريشتر هم امکان پذير است.بهر حال، مانند پيش بينی که در بم کردم من هنوز نميدانم که به طور دقيق در تهران خواهد بود. من ميخوام به شما يادآوری کنم که به صداهای زير زمين، بوهای عجيب شبيه بوی گوگرد، گرمای ناگهانی ، چشمه های عجيب و رعد وبرق و غيره توجه کنيد، زيرا اينها نشانه زلزله هستند که علت آنها گرما و تبخير زير زمين است. و شما نيازمند نقل مکان هستيد. از طرف ديگر بسياری از زمينلرزه ها اين نشانه ها را ندارند. روی هم رفته ، اخطارهای بالا کاری بود که ميتوانستم انجام دهم. و من صادقانه برای همه شما آرزوی خوشبختی ميکنم.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از faridbahal :
بابا داره ميگه همتون ميميرين بعد ارزوي خوشبختي ميكنه
شما ها چه خوشخياليد با اين وسعت ايران و اينكه رو خط زلزله است حداقل هر 20 روز يه جاش داره ميلرزه! اين چينيا هم كه تا به حال يه 7-8 دفعه كه من يادم از اين چرنديات گفتن ! با اين تقريبي كه اين يارو تو شدت و مكانش ميكنه بلاخره با يه زمين لرزه تو ايران جور درميا اگرم نيومد ميگه من كه گفت قطعي نيست ! با من كه تو تهران تا 3 ماه اينده اب از ابم تكون نخوره(گيرم كه خورد چيكارم ميتونيد بكنيد !) من خودم تخصصم تو اماره و ميدونم نتنها اين يارو كه اين مرض استفاده از امار و احتمال برايه توجيه كاراشون تو ايران زياده و واگيردار كه يكشون هم پايه و اساس درست وحسابي نداره و برايه خر كردنه!
راست ميگه رسما از اين پيش بيني ها براي امريكا و ژاپن بكنه(نه اينكه تو يه سايت بگه 4 تا وبلاگ نويس بيكار كه تو همين فروم هم كم نيستند براي خواننده جمع كردند بادش بدند) كه اگه درست درنياد كاري باهاش ميكنند اون سرش ناپيدا تازه براي توضيح تئوريش به صدتا دانشمند بايد توضيح بده نه اينجا كه هنوز هر سال سر ماه شروع و اخر ماه رمضون ملت سر كارند تا اونجا كه اخر طرفو كه چند سال باعث اين محاسبات غلط بود ورداشتند يه گروه گذاشتند . ;)

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
راست ميگه رسما از اين پيش بيني ها براي امريكا و ژاپن بكنه(نه اينكه تو يه سايت بگه 4 تا وبلاگ نويس بيكار كه تو همين فروم هم كم نيستند براي خواننده جمع كردند بادش بدند)
بعد از اينكه زلزله ي رودبار رو پيش بيني كرد دولت امريكا يه بودجه 35000 دلاري براي تحقيقات بيشتر بهش داد

اما نسئله اي كه يه ذره تناقض داره اينه كه چرا فقط براي زلزله ي تهران مقاله نوشته ولي براي بقيه فقط عكس گذاشته
با من كه تو تهران تا 3 ماه اينده اب از ابم تكون نخوره
شما هم داري مثل همين چينيه حرف ميزني اگه زلزله اومد ميگي به من چه اگه نيومد ميگي ديديد گفتم

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا حالا قراره امشب زلزله بياد يا نه؟؟
برم بخوابم.؟؟
خوابم مياد!

بالا