برگزیده های پرشین تولز

حتی خارج هم حقوق حیوانات رعایت میشه

Kangaroo

Registered User
لایک‌ها
0
کشور زیبای استرالیا کشور حوری های بهشت همچنین در ک
سلام
کل دنیا رو بگردید هیچ جا مثل ایران را نخواهید یافت که با حیوانات چه اهلی و چه وحشی رفتاری خشن آمیز دارند
در حالیکه در اکثر کشور های خارجی دنیا حیوانات بعنوان یکی از مکمل های روحی در بین خانواده هاست در ایران مورد اذیت و آزار بی حد می باشد

من بعنوان مثال کشور استرالیا را مثال میزنم این کشور بدلیل گونه های مختلف جانوری هیچ کس حق ندارد به حیوانات آسیبی وارد کند در صورت مشاهده مردم با گزرارش به پلیس برای اولین ازار و اذیت به حیوان مبلغ 500 دلار و برای بار دوم 3000 دلار و برای بار سوم شخص مجرم زندانی خواهد شد

میخواستم این نکته را یاد آور بشم که آیا در بین شما کسی هست که به حقوق حیوانات حتی در ایران احترام گذاشته باشه؟

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
میخواستم این نکته را یاد آور بشم که آیا در بین شما کسی هست که به حقوق حیوانات حتی در ایران احترام گذاشته باشه؟
بله من و تمام اعضای پی تی به حقوق تنگنا احترام میزاریم و اون رو جز خونواده ی بزرگ پی تی میدونیم

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
صادرات کِنگَر هم ممنوعه!

'majid'

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون بابت تاپیک.موضوع خیلی مهمی هستش.

بله هستن دوست عزیز ، من گیاهخوار کامل (vegan) هستم ، به خاطر همین دوستای گیاهخوار زیادی دارم.خیلی ها رو میشناسم که بدون هیچ چشم داشتی دارن برای رعایت حقوق حیوانات و گیاهخواری تبلیغ میکنن و از جیب خودشون هزینه میکنن.

در ضمن درسته وضع حیوانات توی کشورا صنعتی بهتر از ایران هست ولی اصلا قابل قبول نیست.

یه مستند هست به اسم Slaughterhouse - the Task of Blood که بی بی سی سال 2005 ساخته.با یه سرچ میشه پیداش کرد.در مورد یه کشتارگاه توی انگلیس هستش.قشنگ میبنید که یه خوک قبل از این که بمیره دارن پوستش رو میکنن.

همین الان گروه های alf (جبهه آزادی بخش حیوانات) توی کشورای مثل انگلیس و امریکا و... فعال هستن.که بعضا اونها رو به خاطر کاراشون تروریست میدونن.

یا گروه پتا(peta) هم تبلیغات زیادی داره میکنه برای رعایت حقوق حیوانات.

ولی در کل وظعیت ما ایرانیها خیلی ناجور هست.

راستی ، اگر هم کسی در مورد گیاهخواری کنجکاو هست میتونم تا یه حدی کمکش بکنم.

M A M A D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4

تو کشورهای اروپایی و آمریکایی اونقدر که به حیوونا احترام میزارن به انسانها نمیزارن! درسته باید با حیوانات درست رفتار کرد ولی تو بعضی از این کشورها دیگه خیلی بی مزه اش کردن.

یارو 3تا بچه داره بعد از مرگش تمام اموالش رو میزنه به نام گربه اش!
یارو چندتا بچه داره علنا میگه سگم رو بیشتر از بچه هام دوست دارم!
یا تو یه حادثه در کانادا یه مرد بخاطر یه گربه مرد! ظاهرا ماموران آتش نشانی برای نجات دادن یه گربه از زیر آوار عازم میشن و در حین کار بهشون میگن که خونه یه مرد اتیش گرفته باید نجاتش بدین. ولی اونا صبر میکنن تا گربه رو نجات بدن بعد میرن سراغ مرده و بخاطر همین تعلل مرده میمیره. و جالبتر اینه که اون مامورا تشویق میشن بخاطر این کار.

از این جور حوادث تو کشورهای اروپایی زیاد رخ میده و این خیلی بده.

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
فرزان ؟كجايي

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
بله کار به جایی رسیده است که امروزه اگر در خیابان کسی حتی یک خر یا سگ را شلاق بزند! یا اعدام کند آن شخص را مجازات سنگین می کنند. این جریان را بسنجید با احکام ....

Michael Angelo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
کل دنیا رو بگردید هیچ جا مثل ایران را نخواهید یافت که با حیوانات چه اهلی و چه وحشی رفتاری خشن آمیز دارند
در حالیکه در اکثر کشور های خارجی دنیا حیوانات بعنوان یکی از مکمل های روحی در بین خانواده هاست در ایران مورد اذیت و آزار بی حد می باشد

من بعنوان مثال کشور استرالیا را مثال میزنم این کشور بدلیل گونه های مختلف جانوری هیچ کس حق ندارد به حیوانات آسیبی وارد کند در صورت مشاهده مردم با گزرارش به پلیس برای اولین ازار و اذیت به حیوان مبلغ 500 دلار و برای بار دوم 3000 دلار و برای بار سوم شخص مجرم زندانی خواهد شد

حالا که اینو گفتی حتما باید یه سر بیام استرالیا ببینم چطوره ؟ :rolleyes:

شیطان کده

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینجا حقوق انسان ها هم رعایت نمیشه چه برسه به حیوانات.مگه اون گربه هامون نبودن که صادرشون می کردن به چین
184.gif

در مورد صادر کردن آدمامونم که چیزی نگم بهتره
4fvgdaq_th.gif

sabzsib

Registered User
لایک‌ها
14
اینکه این چیزا در ایران رعایت میشه یا نه رو نمیدونم اما چند نکته از حقوق حیوانات رو در اسلام میگم:

شکار حیوانات برای تفریح مطقا حرام است . (حتی اگه بگی میرم شکار میکنم که بخورم در حالیکه واقعا به آن شکار نیاز واقعی نداشته باشی)
حیوانات را نیابد جلوی چشم همدیگر ذبح کرد.
وقتی در دشت و صحرا غذایی میخورید اضافه آن برای حیوانات باقی بگذارید.

الان اینا یادم بود ولی خیلی زیاده.
در مور خودم هم کاملا سعی میکنم که رعایت کنم و بجز حشراتی که بدون زنگ زدن و اجازه گرفتن وارد منزلم شوند ! با مابقی آنها خوش رفتارم .
از باغ وحش ها متنفرم .(بخصوص از نوع شهری اش) لعنت به هرچی باغ وحشته یکبار به پارک پردیسان برید و اون لاشخور غول آسایی که ارباب آسمانهاست رو در حالیکه در یک قفس چپانده شده با آن حالت افسدگی اش ببینید تا بفهمید چی میگم.
احساس میکنید شبانه روز داره گریه میکنه.
لعنت لعنت لعنت ... هزار باز لعنت !

Last edited:

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
ممنون بابت تاپیک.موضوع خیلی مهمی هستش.

بله هستن دوست عزیز ، من گیاهخوار کامل (vegan) هستم ، به خاطر همین دوستای گیاهخوار زیادی دارم.خیلی ها رو میشناسم که بدون هیچ چشم داشتی دارن برای رعایت حقوق حیوانات و گیاهخواری تبلیغ میکنن و از جیب خودشون هزینه میکنن.

در ضمن درسته وضع حیوانات توی کشورا صنعتی بهتر از ایران هست ولی اصلا قابل قبول نیست.

یه مستند هست به اسم Slaughterhouse - the Task of Blood که بی بی سی سال 2005 ساخته.با یه سرچ میشه پیداش کرد.در مورد یه کشتارگاه توی انگلیس هستش.قشنگ میبنید که یه خوک قبل از این که بمیره دارن پوستش رو میکنن.

همین الان گروه های alf (جبهه آزادی بخش حیوانات) توی کشورای مثل انگلیس و امریکا و... فعال هستن.که بعضا اونها رو به خاطر کاراشون تروریست میدونن.

یا گروه پتا(peta) هم تبلیغات زیادی داره میکنه برای رعایت حقوق حیوانات.

ولی در کل وظعیت ما ایرانیها خیلی ناجور هست.

راستی ، اگر هم کسی در مورد گیاهخواری کنجکاو هست میتونم تا یه حدی کمکش بکنم.

من یک سوال از گیاهخواران دارم ؛ مگر گیاه جان ندارد ؟

تو کشورهای اروپایی و آمریکایی اونقدر که به حیوونا احترام میزارن به انسانها نمیزارن! درسته باید با حیوانات درست رفتار کرد ولی تو بعضی از این کشورها دیگه خیلی بی مزه اش کردن.

یارو 3تا بچه داره بعد از مرگش تمام اموالش رو میزنه به نام گربه اش!
یارو چندتا بچه داره علنا میگه سگم رو بیشتر از بچه هام دوست دارم!
یا تو یه حادثه در کانادا یه مرد بخاطر یه گربه مرد! ظاهرا ماموران آتش نشانی برای نجات دادن یه گربه از زیر آوار عازم میشن و در حین کار بهشون میگن که خونه یه مرد اتیش گرفته باید نجاتش بدین. ولی اونا صبر میکنن تا گربه رو نجات بدن بعد میرن سراغ مرده و بخاطر همین تعلل مرده میمیره. و جالبتر اینه که اون مامورا تشویق میشن بخاطر این کار.

از این جور حوادث تو کشورهای اروپایی زیاد رخ میده و این خیلی بده.

کی تعیین می کنه که گربهه شایسته تر بوده یا بچه هاش ؟

دوست داشتن هم که زوری نیست ، احساسه !

با تشکر

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
اینکه این چیزا در ایران رعایت میشه یا نه رو نمیدونم اما چند نکته از حقوق حیوانات رو در اسلام میگم:

شکار حیوانات برای تفریح مطقا حرام است . (حتی اگه بگی میرم شکار میکنم که بخورم در حالیکه واقعا به آن شکار نیاز واقعی نداشته باشی)
حیوانات را نیابد جلوی چشم همدیگر ذبح کرد.
وقتی در دشت و صحرا غذایی میخورید اضافه آن برای حیوانات باقی بگذارید.

الان اینا یادم بود ولی خیلی زیاده.
در مور خودم هم کاملا سعی میکنم که رعایت کنم و بجز حشراتی که بدون زنگ زدن و اجازه گرفتن وارد منزلم شوند ! با مابقی آنها خوش رفتارم .
از باغ وحش ها متنفرم .(بخصوص از نوع شهری اش) لعنت به هرچی باغ وحشته یکبار به پارک پردیسان برید و اون لاشخور غول آسایی که ارباب آسمانهاست رو در حالیکه در یک قفس چپانده شده با آن حالت افسدگی اش ببینید تا بفهمید چی میگم.
احساس میکنید شبانه روز داره گریه میکنه.
لعنت لعنت لعنت ... هزار باز لعنت !

البته عید قربان را نمی توان از یاد برد

با تشکر

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
تنگی جان تبریک می گم:happy:
خوب ملت سر کار گذاشتی;)

M A M A D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
کی تعیین می کنه که گربهه شایسته تر بوده یا بچه هاش ؟

دوست داشتن هم که زوری نیست ، احساسه !

با تشکر

همین چگونگی بوجود اومدن این احساس هست که باعث نگرانی میشه.

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23

بله من همیشه به حقوق بعضی حیوانات احترام میذارم.
این قبیل حیوانات در بزرگراه ها بسیار بد رانندگی میکنند و نیاز مند آنست که سریع خودمو بکشم کنار تا این حیوانات باعث آسیب و صدمه به اینجانب نشده و در عین حال به حقوقشان که رسیدن سریعتر به مقصدشان هست احترام گذاشته باشم.

شیطان کده

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو آلمان چند وقت پیش یه راننده اتوبوس یه گربه رو زیر گرفت کلی بحث کردن که این راننده رو از کار برکنار کنیم یا نه اونوقت تو ایران ...

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
تو آلمان چند وقت پیش یه راننده اتوبوس یه گربه رو زیر گرفت کلی بحث کردن که این راننده رو از کار برکنار کنیم یا نه اونوقت تو ایران ...

نه اینطور بد بینانه هم نمیشه دید جریان رو ...... تو ایران هم آدم های درستی پیدا می شن

منم همینطوری فکر می کردم و ....

یه بار یه بچه گربه توی ستون های پشت دیوار همسایمون افتاده بود ، بعد ما هر چی سعی کردیم نتونستیم نجاتش بدیم ..... یکی از همسایه ها گفت زنگ بزنید آتش نشانی و این حرفها ، من بهش گفتم تو این مملکت آدمش رو هم نجات نمی دن چه برسه به گربه و بی خیال شدم ..... بعد یه روزی که گذشت گفتم بذار واسه نجات جونش کم نذاشته باشم و زنگ زدم آتش نشانی ...

2 تا بودن که یکیشون بی خیال بود و این حرفا و .... ولی یکیشون کلی محل گذاشت و رفتیم با حداقل امکانات ( یه میله ی آهنی فقط ) زمین رو دو تایی کندیم توی ساختمون خرابه ی نیمه کاره تا رسیدیم به پایه ی ستون پشت خونهه و بعد دست کرد توی ستونه و گربهه رو نجات داد ( طرف داستان سگ ولگرد صادغ هدایتم خونده بود )

حالا بعدش گربهه رو بردم شستم و شیر دادمش و یکم مراقبتش کردم و بعد تو خیابون ولش کردم ( مامانش هم هی میومد رو دیوار حیات ناله می کرد ) تا مدتها بعدشم هر وقت منو می دید میشناخت بچه گربهه

خلاصه اینکه ایران رو نمیشه صد در صد سیستماتیک قضاوت کرد .... توی مشاغل مختلف آدم حسابی هم پیدا میشه ، حتی نیروی انتظامی و ... که شخصا انسان های خوبی هستند !

با تشکر

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
دیگه کم کم کمال ِ تنگی داره در دوستان اثر میکنه بد مدلللل !!!!

عین ِ ویروس میمونن ! تنگی که پست میده ، مدیرش هم یه نموره تنگی عکس العمل نشون میده چه برسه به قدیمی ها

بالا