برگزیده های پرشین تولز

حداقل سیستم لازم برای اجرای فایل تصویری 4k

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Amir_Ghost

Registered User
لایک‌ها
2,325
ارتباطی به کارت گرافیک مجزا نداره و برای اجرا فیلم های 4K سی پی یو و کارت گرافیک انبورد خود سی پی یو درگیر میشه ( که در Task Manager هم میتونید ببینید )

در لپ تاپ ها من فیلم های 4k ریماکس رو که بین ۵۰ تا ۸۰ گیگابایت حجم دارن در سی پی یو های مختلف تست کردم

سی پی یو نسل هفت به پایان هیچکدوم بدون لگ نمیتونستن اجرا کنن و اگه در لپ تاپ میخواین فیلم 4k تماشا کنید از نسل هفت نباید پایین تر باشه

و در PC هم شما باید CPU خودتون رو عوض کنید مشکل کارت گرافیک نیست
احتمال i3نسل ۹ یا نسل10 انتخاب خوبی بتونه باشه که گرافیک انبوردی که رو این CPU هست intelUHD هم هستش .

که احتمالا یک فیلم 4K FULLBD یا ریماکس رو زمانی که پخش کنید نهایت ۴۰.۵۰ درصد از پردازنده رو درگیر کنه.
باهوش تا لپ تاپت به برق وصل نشه اصلا کارت گرافیکت کار نمیکنه که بخواد ازش استفاده بشه برا همین دایورت میشه رو CPU،تو گیم هم بری بزور بخوای ازش استفاده کنی لگ میگیره

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
باهوش تا لپ تاپت به برق وصل نشه اصلا کارت گرافیکت کار نمیکنه که بخواد ازش استفاده بشه برا همین دایورت میشه رو CPU،تو گیم هم بری بزور بخوای ازش استفاده کنی لگ میگیره

اینارو فکر کنم از تو پاور آپشن بشه درست کرد . موقعی که کابل برق لپتاپ قطع میشه برای اینکه مدت زمان بیشتری از باتری استفاده بشه سیستم میره روی حالت هایی که برق کمتری مصرف بشه مثلا کورکلاک سی پی یو میاد پایین یا همین چیزی که شما گفتین(گرافیک اینتلی مورد استفاده قرار میگیره) یا هاردای اکسترنال و دیگر وسائل جانبی تو مدت زمان زودتری میره تو حالت اسلیپ

ولی میتونی خودت دستی از تو پاور آپشن درستشون کنی و بگی حتی موقع استفاده از باتری هم روی حالت های قویتر که برق بیشتری مصرف میکنه فعال باش تا توی اون کاری که میخوای انجام بدی لگ نشی

راستی استارتر عزیز شما چرا بجای این همه هزینه یه هارد 1 ترا دست دوم پاسپورتی یا آکبند نمیگیری کل اون یک ترابایت فیلمو سریالی که فکر میکنی در یک هفته یا یک ماه اینده خواهی دیدو بریزی توش بزنی به تلویزیون ببینی و میخوای حتما یه سیستم جدید بخری هفت هشت ملیون .

dream33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9

باهوش لپ تاپ خود من اولا همیشه به برق وصله
دوما تنظیماتی رو میتونی اعمال کنی که بدون وصل نبودن به شارژر هم گرافیک رو نهایت قدرت خودش کار کنه

کافیه از طریق Power options یک پنل جدید ایجاد کنی و روی ultimate performance بزاری

لازم نکرده تو اینارو به من یاد بدی

Amir_Ghost

Registered User
لایک‌ها
2,325
باهوش لپ تاپ خود من اولا همیشه به برق وصله
دوما تنظیماتی رو میتونی اعمال کنی که بدون وصل نبودن به شارژر هم گرافیک رو نهایت قدرت خودش کار کنه

کافیه از طریق Power options یک پنل جدید ایجاد کنی و روی ultimate performance بزاری

لازم نکرده تو اینارو به من یاد بدی
بلدی بودی که اظهار فضل اینطوری نمیکردی آلبرت اینشتین هیچکس واسه فیلم 4Kنمیاد بزاره رو Ultimate performance مگه یه باهوشی مثل خودت که از لپ تاپ هزاره ی میلاد استفاده میکنه;) Ultimate Performance فقط و فقط واسه Workstations ها هستن من هیچ حرفی ندارم!!!،مگر بزور از تو پاور شل انجامش بدید که بازم هیچ آدم عاقلی اینکار رو نمیکنه مگر Dream33;) اینارم گفتم چون میدونم حالیت نمیشه یاد بگیری نیوز یوزر

dream33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بلدی بودی که اظهار فضل اینطوری نمیکردی آلبرت اینشتین هیچکس واسه فیلم 4Kنمیاد بزاره رو Ultimate performance مگه یه باهوشی مثل خودت که از لپ تاپ هزاره ی میلاد استفاده میکنه;) Ultimate Performance فقط و فقط واسه Workstations ها هستن من هیچ حرفی ندارم!!!،مگر بزور از تو پاور شل انجامش بدید که بازم هیچ آدم عاقلی اینکار رو نمیکنه مگر Dream33;) اینارم گفتم چون میدونم حالیت نمیشه یاد بگیری نیوز یوزر

اول بخون چی نوشتم بعد شروع کن به مزخرف گفتن قاشق نشسته ;)
منم نگفتم کسی برای فیلم 4k میاد رو Ultimate performance میزاره اون فقط مربوط به گیم میشه
همونطور که در پست اولم نوشتم برای پخش فیلم 4k احتیاجی به گرافیک مجزا هم نیست
که کسی بخواد بیاد برای فیلم اینکارو بکنه

تو اگه حالیت میشد اینو حداقل میفهمیدی برای پخش فیلم فقط سی پی یو و کارت گرافیک انبورد سی پی یو درگیر میشه نه کارت گرافیک مجزا

من کار خودم لپ تاپه تو داری به من یاد میدی اومدی خودتو مثل قاشق نشسته انداختی وسط جمع کن برو رد کارت اطلاعاتت هم خرج امثال ادم های شل مغزی مثل خودت بکن

spiritreza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما بالاترین حجم فیلمی که دیدی چقدر بوده؟
وقتی بیت ریت فیلم بالا باشه خصوصا انکود های x265 واقعا فشار میاره به سیستم مخصوصا اگر لپ تاپ باشه
واسه همین بنده با نظر کاربر Dream33 موافقم و آلتیمت پرفورمنس صرفا واسه ی بازی نیستش.

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
اینارو فکر کنم از تو پاور آپشن بشه درست کرد . موقعی که کابل برق لپتاپ قطع میشه برای اینکه مدت زمان بیشتری از باتری استفاده بشه سیستم میره روی حالت هایی که برق کمتری مصرف بشه مثلا کورکلاک سی پی یو میاد پایین یا همین چیزی که شما گفتین(گرافیک اینتلی مورد استفاده قرار میگیره) یا هاردای اکسترنال و دیگر وسائل جانبی تو مدت زمان زودتری میره تو حالت اسلیپ

ولی میتونی خودت دستی از تو پاور آپشن درستشون کنی و بگی حتی موقع استفاده از باتری هم روی حالت های قویتر که برق بیشتری مصرف میکنه فعال باش تا توی اون کاری که میخوای انجام بدی لگ نشی

راستی استارتر عزیز شما چرا بجای این همه هزینه یه هارد 1 ترا دست دوم پاسپورتی یا آکبند نمیگیری کل اون یک ترابایت فیلمو سریالی که فکر میکنی در یک هفته یا یک ماه اینده خواهی دیدو بریزی توش بزنی به تلویزیون ببینی و میخوای حتما یه سیستم جدید بخری هفت هشت ملیون .
عزیز چندبار گفتم که میخوام کامل به جای مانیتور قرار بگیره و هدف فقط پخش فیلم و سریال نیست.

وگرنه هارد و اینا موجود هست.

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
شما بالاترین حجم فیلمی که دیدی چقدر بوده؟
وقتی بیت ریت فیلم بالا باشه خصوصا انکود های x265 واقعا فشار میاره به سیستم مخصوصا اگر لپ تاپ باشه
واسه همین بنده با نظر کاربر Dream33 موافقم و آلتیمت پرفورمنس صرفا واسه ی بازی نیستش.
تا جایی که من میدونم مقدار بیت ریت حجم پردازشو بالا نمیبره، بیت ریت بالاتر نرخ خوندن اطلاعات بیشتری میخواد که سرعت هارد یا فلشی که فیلم ازش خونده میشه تعیین کننده میشه
علاوه بر خود کدک، اون تنظیماتی که فیلم باهاش انکود شده تعیین میکنه که چقدر پردازش تصویر سنگین بشه مثلا تعداد b-frame ها، فریم ریت فیلم، رزولوشن و ...
بعدم اگر کارت گرافیک شما از دیکود کردن x265 پشتیبانی کنه (که دیگه الان مگر اینکه سیستم شما مال 10 سال پیش باشه همه پشتیبانی میکنن) تمامه و بار پردازشی از روی CPU برداشته میشه و مثل هلو پلی میشه

Last edited:

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
تا جایی که من میدونم مقدار بیت ریت حجم پردازشو بالا نمیبره، بیت ریت بالاتر نرخ خوندن اطلاعات بیشتری میخواد که سرعت هارد یا فلشی که فیلم ازش خونده میشه تعیین کننده میشه
علاوه بر خود کدک، اون تنظیماتی که فیلم باهاش انکود شده تعیین میکنه که چقدر پردازش تصویر سنگین بشه مثلا تعداد b-frame ها، فریم ریت فیلم، رزولوشن و ...
بعدم اگر کارت گرافیک شما از دیکود کردن x265 پشتیبانی کنه (که دیگه الان مگر اینکه سیستم شما مال 10 سال پیش باشه همه پشتیبانی میکنن) تمامه و بار پردازشی از روی CPU برداشته میشه و مثل هلو پلی میشه
دقیقا منم همچین مطلبی رو خوانده بودم برای همین این سوال برام هست که میشه با گذاشتن کارت گرافیک 1030 روی سیستم e7300 قدیمی( با اینکه کاملا برای این کارت گلوگاه هست) ولی آیا می‌شود فایل های کدک 265 فورکی رو اجرا کرد!؟

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
دقیقا منم همچین مطلبی رو خوانده بودم برای همین این سوال برام هست که میشه با گذاشتن کارت گرافیک 1030 روی سیستم e7300 قدیمی( با اینکه کاملا برای این کارت گلوگاه هست) ولی آیا می‌شود فایل های کدک 265 فورکی رو اجرا کرد!؟

بیت ریت بالاتر قطعا پردازش بیشتر می خواد

E7300 نمی کشه، E8600 هم نمی کشه و گمان نمی کنم Q9650 هم بکشه

1030 برای این کار زیاد هم هست، پردازنده نمی کشه

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
بله عزیز GT 1030 تا جایی که من میدونم به صورت سخت افزاری قابلیت Decode کردن HEVC 10bit رو داره و کار CPU رو انجام میده
شما یه پلیری مثل MPC رو نصب میکنی حالا به همراه K-Lite codec pack بعد مثل تصویر پایین از قسمت تنظیمات اون گزینه DXVA2 رو انتخاب میکنی و تمام، بعید میدونم لگ داشته باشی حین پلی بک
Capture.JPG

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
بله عزیز GT 1030 تا جایی که من میدونم به صورت سخت افزاری قابلیت Decode کردن HEVC 10bit رو داره و کار CPU رو انجام میده
شما یه پلیری مثل MPC رو نصب میکنی حالا به همراه K-Lite codec pack بعد مثل تصویر پایین از قسمت تنظیمات اون گزینه DXVA2 رو انتخاب میکنی و تمام، بعید میدونم لگ داشته باشی حین پلی بک
مشاهده پیوست 1223818

درود به شما

یک نفر باید بیاد درست تست کنه
E7300 هم پردازنده ضعیفی هستش

پردازنده فعلی بنده 4.5 برابر E7300 مقدار 8K و 60 فریم کم میاره بنابراین E7300 هم مقدار 4K و 60 فریم که دقیقا یک چهارم قدرت پردازشی و پردازش گرافیکی می خواد رو مطمعنا نمی تونه هندل کنه

فایل های ضمیمه

• 1.png
    1.png
    8.4 KB · نمایش ها: 6
  • 11111.png
    11111.png
    29.9 KB · نمایش ها: 7
  • 11111111111111.png
    11111111111111.png
    13.5 KB · نمایش ها: 7

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
درود به شما

یک نفر باید بیاد درست تست کنه
E7300 هم پردازنده ضعیفی هستش

پردازنده فعلی بنده 4.5 برابر E7300 مقدار 8K و 60 فریم کم میاره بنابراین E7300 هم مقدار 4K و 60 فریم که دقیقا یک چهارم قدرت پردازشی و پردازش گرافیکی می خواد رو مطمعنا نمی تونه هندل کنه
برادر شما درست فعالش نکردی، توی MPC بخش transform filters حتما تیک کدک مدنظرتو بزن تا فعال بشه
Capture.JPG

ببین الان من یه نمونه تست کردم ویدئوی 4K شصت فریم که وحشتناک توان پردازشی بالایی میخواد:
Untitled.jpg

ببین مصرف CPU ـوم 14 درصده، 8K 24 فریمم باشه احتمالا همینه تازه همون 14 درصدم به خاطر اینه که از رندرر Madvr استفاده میکنم که شاید یه گزینه ای روشن مونده و داره روی CPU پردازش میشه والا باید زیر 5 درصد باشه!!
کلا شما داری همه بار پردازش میدی به ویدئو انجین VGA دیگه CPU میشینه تماشا میکنه :D

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
برادر شما درست فعالش نکردی، توی MPC بخش transform filters حتما تیک کدک مدنظرتو بزن تا فعال بشه
مشاهده پیوست 1223835

ببین الان من یه نمونه تست کردم ویدئوی 4K شصت فریم که وحشتناک توان پردازشی بالایی میخواد:
مشاهده پیوست 1223836

ببین مصرف CPU ـوم 14 درصده، 8K 24 فریمم باشه احتمالا همینه تازه همون 14 درصدم به خاطر اینه که از رندرر Madvr استفاده میکنم که شاید یه گزینه ای روشن مونده و داره روی CPU پردازش میشه والا باید زیر 5 درصد باشه!!
کلا شما داری همه بار پردازش میدی به ویدئو انجین VGA دیگه CPU میشینه تماشا میکنه :D

تست بنده 8K و 60 فریم بود پردازش کم آورد
تست 4K که 60 فریم باشه پردازنده بنده خوب هندل می کنه و نتیجه شبیه به شما رو گرفتم

هر چی بیت ریت بیشتر باشه حجم فایل ویدئو بیشتره و بخش بیشتری کمپرس شده و موقع خواندن ویدئو، فیلمی که بیت ریت بالاتری داره، پرداش برای دی کمپرس بیشتر خواهد بود
بیت ریت رو خیلی ساده میشه از روی حجم فایل و مدت زمان ویدئو درآورد (اندکی تفاوت دو زبانه بودن و زیرنویس ها وجود داره که قابل چشم پوشی هست)

گرافیک شما که GTX 1080 هست پردازنده تون چی هستش؟
Task Manager رو میشه در حین پخش فیلم در تب Proccess نگه دارید (شاید لازم باشه ستون GPU رو اضافه کنید) (لطفا در دو حالت تنظیم روی VGA و CPU تست بگیرید)

فایل های ضمیمه

• 333333.png
    333333.png
    12.9 KB · نمایش ها: 2

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
تست بنده 8K و 60 فریم بود پردازش کم آورد
تست 4K که 60 فریم باشه پردازنده بنده خوب هندل می کنه و نتیجه شبیه به شما رو گرفتم

هر چی بیت ریت بیشتر باشه حجم فایل ویدئو بیشتره و بخش بیشتری کمپرس شده و موقع خواندن ویدئو، فیلمی که بیت ریت بالاتری داره، پرداش برای دی کمپرس بیشتر خواهد بود
بیت ریت رو خیلی ساده میشه از روی حجم فایل و مدت زمان ویدئو درآورد (اندکی تفاوت دو زبانه بودن و زیرنویس ها وجود داره که قابل چشم پوشی هست)

گرافیک شما که GTX 1080 هست پردازنده تون چی هستش؟
Task Manager رو میشه در حین پخش فیلم در تب Proccess نگه دارید (شاید لازم باشه ستون GPU رو اضافه کنید) (لطفا در دو حالت تنظیم روی VGA و CPU تست بگیرید)
آقا شما اصن گوش نمیدی من چی میگم باز حرف خودتو میزنی :D
اینم 8K 60 که کلا یه چیز فراتخیله، ایشون تاپیک زده احتمالا میخواد فیلمای رایج بلوری 4K 23.976 که الان هست رو ببینه ما حتی محتوای 4k 60 هم نداریم به اون صورت چه برسه به 8K 60 که فقط توی یوتیوب پیدا میشه
اما برای اثبات قضیه به شما اینم تست کردم

فیلمای 8K یوتیوب معمولا کدکش VP9 هست رجوع کن به پست قبلیم و تیکشو بزن تا ببینی همچین ویدئوی هیولایی مث هلو با 18 درصد CPU پلی بک میشه! تازه چون من TV ـم 4K هست این کلیپ یه مرحله باید Downscale هم بشه به 4K که خودش یه بار پردازشی اضافه میکنه
پردازنده این سیستمه که روش تست کردمم 7700k هست که یه CPU معمولیه
در ضمن حجم پردازش دکمپرس کردن به جای اینکه به بیت ریت بستگی داشته باشه عمدتا به متد کمپرس شدن بستگی داره!
Untitled.jpg

Last edited:

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
آقا شما اصن گوش نمیدی من چی میگم باز حرف خودتو میزنی
اینم 8K 60 که کلا یه چیز فراتخیله، ایشون تاپیک زده احتمالا میخواد فیلمای رایج بلوری 4K 23.976 که الان هست رو ببینه ما حتی محتوای 4k 60 هم نداریم به اون صورت چه برسه به 8K 60 که فقط توی یوتیوب پیدا میشه
اما برای اثبات قضیه به شما اینم تست کردم

فیلمای 8K یوتیوب معمولا کدکش VP9 هست رجوع کن به پست قبلیم و تیکشو بزن تا ببینی همچین ویدئوی هیولایی مث هلو با 18 درصد CPU پلی بک میشه!
پردازنده این سیستمه که روش تست کردمم 7700k هست که یه CPU معمولیه
در ضمن پردازش دکمپرس کردن به جای اینکه به بیت ریت بستگی داشته باشه به متد کمپرس شدن بستگی داره، بیت ریت بالا هم به معنی فشردگی بیشتر نیست
مشاهده پیوست 1223859

من متوجه حرف های شما شدم

مسئله ایشون فیلم دیدن نیست، می خوان تلویزیون 4K خریداری کنن که 120 هرتز هست، و جای مانیتور کامپیوتر استفاده کنند

آره من باید فیلم 8K با 30 فریم رو تستش رو می گزاشتم چون با فیلم 4K که 120 فریم باشه برابری می کنه. اشتباه از من بود ببخشید

سیستم بنده همون 8K با 30 فریم هم خوب نمی تونه بکشه و وضعیت فرقی نکرد

روی گرافیک خوبی که شما داری، فیلم 8K مثل هلو پخش میشه، برای ما پخش نمیشه

قضیه پردازش 17 درصدی هم مشخصه که E7300 توان هندل کردن نداره.

کدک 256 که ایشون گفتن مشخص و ثابت هستش (متد کمپرس روی کدک 256 یکسان هست) و اینجا مشخصه که با متد یکسان 1000 آهنگ با بیت ریت 256 کیلو بیت، دو برابر دیر تر از 1000 تا از همون آهنگ با بیت ریت 128 کیلو بیت دی کمپرس می شن، چون حجمشون دو برابر هستش. من هم نمی گم بیت ریت بالا فشردگی بالا هستش؛ بلکه بیت ریت بالا حجم بیشتری داره و بدیهی هست که در 1 ثانیه حجم بیشتری باید دی کمپرس بشه

شما می تونید 1000 تا از یک موزیک 128 کیلو بیت رو کپی و سپس کمپرس کنید، 1000 تا از همون آهنگ ولی بیت ریت 256 کیلو بیت رو کپی کنید و همه رو در یک فایل با یک متد یکسان کمپرس کنید. و در آخر نتیجه مدت زمان دی کمپرس هر یک رو نظارت کنید.

ممنون از اطلاعاتتون در مورد پردازش VGA

فایل های ضمیمه

• 3333333333333333333333333333.png
    3333333333333333333333333333.png
    13.4 KB · نمایش ها: 5
  • 4444444444444.png
    4444444444444.png
    22.2 KB · نمایش ها: 5

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
قضیه پردازش 17 درصدی هم مشخصه که E7300 توان هندل کردن نداره.
MPC به نظرم Hardware Decoding ـش درست کار نمیکنه، من الان با PowerDVD Ultra روی لپ تاپ با پردازنده i7 7500U که 2 هسته 4 ترده و با گرافیک خود CPU یه فیلم 4K معمولی رو تست کردم این نتیجه ـش (البته توی پرینت اسکرین تصویر ویدئو نمیدونم چرا نمی افته):
Untitled.jpg

مصرف CPU فقط 5 درصده اونم روی فرکانس کاری 0.8 گیگاهرتز یعنی عملا CPU بیکار و تماشاچیه و دیگه قدرتش مهم نیست، گرافیک آنبوردم که ضعیفه و به راحتی از پس پلی بک یه فیلم 4K HEVC 10 bit با بیت ریت 20 مگابیت بر اومده

کدک 256 که ایشون گفتن مشخص و ثابت هستش (متد کمپرس روی کدک 256 یکسان هست) و اینجا مشخصه که با متد یکسان 1000 آهنگ با بیت ریت 256 کیلو بیت، دو برابر دیر تر از 1000 تا از همون آهنگ با بیت ریت 128 کیلو بیت دی کمپرس می شن، چون حجمشون دو برابر هستش. من هم نمی گم بیت ریت بالا فشردگی بالا هستش؛ بلکه بیت ریت بالا حجم بیشتری داره و بدیهی هست که در 1 ثانیه حجم بیشتری باید دی کمپرس بشه
بحث طولانیه دوست عزیز از حوصله تاپیکم خارجه شما اگه با انکودر x264 مثلا کار کرده باشی کلی پارامتر هست که می تونی تعیین کنی مثلا تعداد B-Frame ها و Reference Frame ها و 8 بیت یا 10 بیت و ... که اینا خیلی خیلی بیشتر از بیت ریت توی سرعت انکود و دیکود تاثیر میذارن، بیت ریت ساده ترین و دم دستی ترینشه

در ضمن در مورد اینکه 8K 60 رو هنوز نتونستید روون اجرا کنید مطابق چیزی که گذاشتید مصرف GPU هنوز 50 درصده! و گلوگاه نشده حتما با جدیدترین نسخه PowerDVD Ultra هم تست کنید (البته نمیدونم VP9 ساپورت کنه یا نه)

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
مصرف CPU فقط 5 درصده اونم روی فرکانس کاری 0.8 گیگاهرتز یعنی عملا CPU بیکار و تماشاچیه و دیگه قدرتش مهم نیست، گرافیک آنبوردم که ضعیفه و به راحتی از پس پلی بک یه فیلم 4K HEVC 10 bit با بیت ریت 20 مگابیت بر اومده

در ضمن در مورد اینکه 8K 60 رو هنوز نتونستید روون اجرا کنید مطابق چیزی که گذاشتید مصرف GPU هنوز 50 درصده! و گلوگاه نشده حتما با جدیدترین نسخه PowerDVD Ultra هم تست کنید (البته نمیدونم VP9 ساپورت کنه یا نه)

MPC بنده مطابق عکس های ارسالی GPU رو میشه زحمت انداخت و CPU تقریبا بی کار میشه و سر این تست خوب کار می کنه

دستتون درد نکنه، به امید خدا روز های آتی اگر وقت کردید و حوصله داشتید اون 8K رو سر همین لپتاپ هم تست کنید و نتایج رو برای دوستان خودتون اینجا اشتراک بگزارید

ممنون از وقتی که گذاشتید

فایل های ضمیمه

• With.png
    With.png
    24.3 KB · نمایش ها: 4
  • Without.png
    Without.png
    17.3 KB · نمایش ها: 4

spiritreza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درست میفرمایید قربان ، بنده در مورد اون بخشی از صحبتی که دوستان در مورد لپ تاپ داشتند این رو عرض کردم.
واسه نرخ بیت ریت بالاتر و ربطش به نرخ پردازش بذارید با یه مثال روشن تر براتون بازش کنم
شما سرعت درایو حافظه و رم رو یه نوار نقاله در نظر بگیرید که قراره یه متریالی رو ببره بریزه توی یه دستگاه مخلوط مثلا که ظرفیت اون دستگاه میتونه توی هر ثانیه 10 کیلوگرم متریال رو مخلوط کنه
حالا شما سرعت نوار نقاله رو هر چقدر که بالا ببرید باز تاثیری روی خروجی نداره چون حداکثر ظرفیت دستگاه مخلوط ثابته
در اینجا دستگاه مخلوط همون سی پی یو میشه و نوار نقاله همون سرعت هارد یا فلش هستش که فرمودید
در مورد کدک x265 هم چون ماهیتا cpu بیس هست و بار دکودینگ عمده روی دوش سی پی یو هستش و گرافیک های جدید با شناسایی ورژن اسیک ها برای بازگشایی یا دکد اون فایل به کمک سی پی یو میان.
این اساس کاره دکدینگ x265 هستش.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,226
من مشکل شمارو داشتم البته برای تدوین ویدوهای 4K با اینکه سی پی یو نسل 6 رم 16 باس1600 و هارد اس اس دی ژل ساتا3 و همچین گرافیک 710 دو گیگ
تو پخش ویدوها مشکل داشتم چه برسه به تدوین و روحالت اسلومووشن پخش میشد بعد اگه میخاستم ارتقا بدم باید سی پی یو ، رم و گرافیک رو عوض کنم
که برام بصرفه نبود با کلی تحقیقات یه مک بوک پرو mid 2012 گرفتم با 8 گیگ رم و الان نه تنها تو پخش بلکه راحت با فاینال کات پرو دارم ویدئو هارو تدوین میکنم
به نظرم اگه بتونی یه مک بوک پرو بخری البته به شرط اینکه تو فکر نصب ویندوز نباشی و با همون سیستم عامل مکینتاش باهاش کار کنی مشکلت برطرف میشه و هزینه الکی نباد کنی
معمولا فیلم خام رو با کیفیت کم کانورت میکنن..
توی محیط نرم افزار هرکاری خواستن باهاش میکنن..
بعد برای خروجی نهایی فیلم خام با کیفیت اصلی رو جایگزینش میکنن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا