برگزیده های پرشین تولز

حداكثر طول كابل cat 5 براي شبكه بصورت کراس

bikhab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

خدمت دوستان عارضم که بنده دو تا کامپیوترم رو در فاصله ی دو متر از هم بوسیله کابل cat5 به هم وصل کردم و بینشون اینترنت رو به اشتراک گذاشتم .
الان می خوام یکی از کامپیوتر ها رو به طبقه ی بالایی انتقال بدم که طبق محاسبات بنده ، حدودا 25 متر کابل میخواد . میخواستم بدونم آیا برای این فاصله نیازی به هاب دارم ؟
در کل برای یک شبکه یp to p در سرعت های 10/100/1000 ، هرکدوم طول کابل حداکثر بدون هاب چقدر میتونه باشه ؟

ممنون میشم اگه کسی به من جواب بده
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
داش بی خواب با کابل Cat5 شما میتونید تا 300 فوت یا حدودا 100 متر کابل کشی بدون از دست دادن دیتا و مشکلات دیگر داشته باشید.

در Giga-LAN (یا 1000Mbps) طول کابل نهایتا 100 فوت یا 30 متر میباشد و در 100Mbps هم که در بالا عرض شد...

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از bikhab :
سلام

خدمت دوستان عارضم که بنده دو تا کامپیوترم رو در فاصله ی دو متر از هم بوسیله کابل cat5 به هم وصل کردم و بینشون اینترنت رو به اشتراک گذاشتم .
الان می خوام یکی از کامپیوتر ها رو به طبقه ی بالایی انتقال بدم که طبق محاسبات بنده ، حدودا 25 متر کابل میخواد . میخواستم بدونم آیا برای این فاصله نیازی به هاب دارم ؟
در کل برای یک شبکه یp to p در سرعت های 10/100/1000 ، هرکدوم طول کابل حداکثر بدون هاب چقدر میتونه باشه ؟

ممنون میشم اگه کسی به من جواب بده
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

من كه خودم كامپيوتر خودم و همسايمون رو با يه كابل LAN كه به صورت كراس بسته بودم رو به هم وصل كردم.
حدود 40 متر شد . سرعتمون هم 100Mbps هست.
هيچ مشكلي هم ندارم. تازه كابلم توي آفتاب افتاده.

كابل شما هم اگه كه توي خونه باشه و نه فضاي آزاد ديگه بهتر.
مي گن كه تا 100 متر جواب ميده....

من و همسايمون راحت يه DVD فيلم Share مي كنيم و هيچ مشكلي با سرعت نداريم. بازي گيم نت هم ميكنيم. فايل رد و بدل مي كنيم و ..........

;)

MSN_Golden

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
منم با فاصله 50 متر تست كردم هيچ مشكلي نداشته

vahsha1

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزيزم . من جايي مجبور شدم و تا فاصله 120 متر cras كردم و جواب داد بدون مشكل.
تو هم بايد تست كني تا تجربه كني. :lol:

alizaman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از vahsha1 :
دوست عزيزم . من جايي مجبور شدم و تا فاصله 120 متر cras كردم و جواب داد بدون مشكل.
تو هم بايد تست كني تا تجربه كني. :lol:
اون چيزي كه در استاندارد EIA - TIA براي كابل كشي با كابلهاي CAT5e اومده به دليل تفاوت در ميزان Twist شدن زوج كابلهاي رفت و برگشت و در نتيجه تفاوت در زمان ارسال و دريافت پكت ها اومده 90 متر هستش، اين فاصله براي حالت 100 صادقه و اگه فاصله از اين طول بيشتر بشه احتمال PAcket Lost و افزايش CRC روي خط بيشتر ميشه و هرچه اين طول بيشتر شود احتمال از دست دادن ديتا بيشتر ميشه ..... تا اونجايي كه ديگه اينك كلا از كار بيفته!

mlsbv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منهم تا 120 را امتحان كردم و مشكلي نداشتم. 60 متريش هم توي آفتاب هست

Same

Registered User
لایک‌ها
0
لطفا ترتیب رنگ کابل رو برای PC to PC از راست به چپ بفرمایید.
ممنون

klid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان
ببخشيد يک سوال فني داشتم اگه کسي ميدونه جواب بده
من با مودم TP-link8811 با لن 55متر کابل کشي کردم
حالا سوال اينه چراغ لن مودم روشن ميشه ولي چراغ شبکه حالت ضبدر داره چرا؟
ايا سيم شبکه تا 55متر جواب ميده؟ کسي اين کار کرده ؟جواب داده يا نه
ضمنا با کابل يک متري روشن ميشه همه چيز درست کار ميکنه !يعني فاصله زياده

بالا