برگزیده های پرشین تولز

حداکثر میزان ساپورت رم در ویندوز 7

amirslip

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان من رو سیستمم ویندوز 7 64 بیت نصب دارم و ی رم 16 گیگ رو سیستم دارم اما حداقل 8 گیگ قابل استفاده س ایا ویندوز 7 حداکثر 8 گیگ usable میتونه کنه؟ ویندوز 8 یا 10 میتونن 16 گیگ رو تمام استفاده کنن؟

falang

Registered User
لایک‌ها
382
سون تا 16 گیگابایت کامل ساپورت میکنه احتمالا مشکل از جای دیگست
مادربرد سالمه؟

amirslip

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سون تا 16 گیگابایت کامل ساپورت میکنه احتمالا مشکل از جای دیگست
مادربرد سالمه؟
اصلا صحبت مادربرد نیس 16 گیگ رو شناخته نشونم میده ولی میگه 8 گیگ usable هس یعنی قابل استفاده هس فک کنم شما منظورمو بد متوجه شدین میگ بقیه 8 گیگ داره کجا استفاده میشه

falang

Registered User
لایک‌ها
382
چندتا موردی که میگم انجام بده نتیجه اش بهم بگو
1.برو تو تنظیمات بایوس ببین کامل میشنایه یا نه اونجا هم 8تاش ناپدیده؟
2.این مورد چه مدت اینجوری شده از موقع نصب ویندوز با بعد از اون؟؟؟
3. .از همه مهمتر صفحه RUN باز کن و عبارت resmon تایپ کن
برو تب مموری از صفحه مورد نظر اسکرین شات بگیر اینجا بزار ببینم چه خبره!

amirslip

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
چندتا موردی که میگم انجام بده نتیجه اش بهم بگو
1.برو تو تنظیمات بایوس ببین کامل میشنایه یا نه اونجا هم 8تاش ناپدیده؟
2.این مورد چه مدت اینجوری شده از موقع نصب ویندوز با بعد از اون؟؟؟
3. .از همه مهمتر صفحه RUN باز کن و عبارت resmon تایپ کن
برو تب مموری از صفحه مورد نظر اسکرین شات بگیر اینجا بزار ببینم چه خبره!
16 گیگ رو تو بایوس میشناسه ب احتمال زیاد اشکال از ویندوز من هس هر 16 گیگ رو میشناسه ولی 8 گیگشو usable کرده واسه کارای دگ ک من متوجه نمیشم دگ کم کم باید برم طرف ویندوز 10 . 7 دگ عمرشو کرده

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
"نسخه ویندوز 7 شما اگر 64 بیتی و نسخه Starter یا Home Basic باشه ، تا نهایتا 8 گیگ RAM می توانید نصب کنید و اگر نسخه Professional و Enterprise یا Ultimate باشد ، تا نهایتا 192 گیگا بایت RAM می توانید روی سیستم خود نصب کنید.ویندوز XP شما هم اگه 64 بیتی باشد که تا 128 گیگابایت RAM حافظه رو روی اسلات های مادربرد پشتیبانی می کند."

تو ذهنم این بود تا 128 گیگ رو ویندوز سون ساپورت میکنه که با یه سرچ کوچیک به این نتیجه رسیدم
البته به قول igimax وقتی صحبت از ویندوز می کنیم منظورمون نسخه رسمی سایت مایکرو سافت هست نه ویندوزهای دستکاری شده

amirslip

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
"نسخه ویندوز 7 شما اگر 64 بیتی و نسخه Starter یا Home Basic باشه ، تا نهایتا 8 گیگ RAM می توانید نصب کنید و اگر نسخه Professional و Enterprise یا Ultimate باشد ، تا نهایتا 192 گیگا بایت RAM می توانید روی سیستم خود نصب کنید.ویندوز XP شما هم اگه 64 بیتی باشد که تا 128 گیگابایت RAM حافظه رو روی اسلات های مادربرد پشتیبانی می کند."

تو ذهنم این بود تا 128 گیگ رو ویندوز سون ساپورت میکنه که با یه سرچ کوچیک به این نتیجه رسیدم
البته به قول igimax وقتی صحبت از ویندوز می کنیم منظورمون نسخه رسمی سایت مایکرو سافت هست نه ویندوزهای دستکاری شده
ویندوز من هم ultimate هس اصلا صحبت ساپورت نیس دوست عزیز الان 16 گیگ رو نشون میده میگم 8 گیگیشو usable کرده واسه کارای دیگه . این مقدار زیاده مثلا 2 گیگ رو باید میکرد نه 8 گیگ شاید مشکل از ارجینال نبودنه

jasos16

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
راه حل اول : تعویض ویندوز
راه حل دوم : پاک کردن آنتی ویروس
راه حل سوم : تعویض مکان اسلات‌های رم
همچنین از تسک منیجر چک کنید که چه برنامه‌های ویندوزی رم شما را مشغول کردند

mohsen.ahmadi1121

Registered User
لایک‌ها
24

تاجایی که بنده اطلاع دارم ویندوز ایکس پی نسخه 64 بیت نداره!

najiyan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
فرقی نمیکنه سیستم عامل یک حد خاصی از رم رو لازم داره تا اجاره کنه(مثلا 2 گیگ) و اگر اون عدد زیاد باشه مشکل از رم شماست ، حتما رم خودتون رو برید نشون بدید ممکن حتی اشکال از اسلات رم شما باشه

ناجیان رایانه 9099070543

mehdi110110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام لطفا راهنمايي كنيد
آيا اين مادربورد ميتونه وينوز 7، 64 بيتي را ساپورت كنه
t series tp43d2-a7

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
سلام دوستان من رو سیستمم ویندوز 7 64 بیت نصب دارم و ی رم 16 گیگ رو سیستم دارم اما حداقل 8 گیگ قابل استفاده س ایا ویندوز 7 حداکثر 8 گیگ usable میتونه کنه؟ ویندوز 8 یا 10 میتونن 16 گیگ رو تمام استفاده کنن؟
ممکنه مشکل از مادربوردتون باشه، آنقدر جنس ریفرش وارد شده که از حد و اندازه گذشته و اینها وقتی ایراد پیدا میکنه خود نمایندگی هم امکان داره نتونه تعمیر کنه

با نرم افزار sisoftware sandra سیستمتون رو چک کنید

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

تو بازی کم میاری؟

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
بالا