برگزیده های پرشین تولز

حذف نشدن لینک اسپم در وبمستر

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
دوستان من به صورت دستی این فهرست سایت های اسپم رو گردآوری کردم و نزدیک به 6 ماه هست دو بار به گوگل معرفی کردم و فایل رو آپلود کردم که این لینک ها حذف بشه اما هنوز که هنوز هست حذف نشدن. آیا این فایل که من تهیه کردم مشکلی داره یا مشکل از چیز دیگه ای هست؟ مخصوص این دو تا سایت / آدرس هار و به این صورت در بک فایل تکست درج کردم و برای گوگل فرستادم. مخصوصا این سایت های اسپم هر کاری می کنم حذف نمی شن

domain: n ewsboxi.ir
domain: l ilipot.ir
domain: web gardii.ir
domain: lia nbox.ir

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
لینک، همواره یکی از اصلی ترین فاکتور های رتبه بندی سایت ها در گوگل و وضعیت سئو بوده است. متخصصان سئو، همواره در حال بررسی لینک های ورودی به سایت یا همان بک لینک ها و تصفیه آن ها هستند. یعنی حذف لینک های اسپم و بی کیفیت با استفاده از Disavow کردن آن ها در گوگل Search console. اما سوال اینجاست که:

چگونه لیست لینک های اسپم و بی کیفیت سایت را پیدا کنیم تا بتوانیم آن ها را Disavow کنیم؟

پاسخ به این سوال را به صورت کاملا عملی در چند مرحله به شما دوستان و عزیزان آموزش می دهم تا بتوانید به راحتی اثر آن ها را رفع کنید و ضمن جلوگیری از پنالتی شدن سایت در گوگل، رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

1- استخراج بک لینک ها
برای اینکه لیستی از بک لینک های سایت خود داشته باشید، با استفاده از سرویس رایگان گوگل Search console، مسیر زیر را دنبال کنید:

Search console ( Google webmaster tools ) > Search traffic > Links to your site.

بعد از کلیک بر روی گزینه More، بر روی Download more sample links کلیک کنید تا فایل Excel دانلود شود.

این فایل حاوی تمامی لینک هایی است که به سایت شما اشاره دارند.

2- استخراج دامنه سایت هایی که به شما لینک داده اند برای تفکیک لینک های با کیفیت از اسپم
برای شروع، فایل اکسلی که از کنسول جستجوی گوگل دانلود کرده اید را باز نمایید.

بر روی خانه اول از ستون B ( B:1)، کلیک کنید و آن را Domains بنامید.

سپس بر روی ستون پایینی آن کلیک کرده و در قسمت fx، فرمول زیر را وارد نمایید و اینتر بزنید.

حالا در مقابل fx که در کنار گزینه های تیک و ضربدر است، این مقدار را وارد کنید:

=IF(ISERROR(FIND("//www.",A2)), MID(A2,FIND(":",A2,4)+3,FIND("/",A2,9)-FIND(":",A2,4)-3), MID(A2,FIND(":",A2,4)+7,FIND("/",A2,9)-FIND(":",A2,4)-7))
و سپس اینتر را بزنید.

خواهید دید که اولین URL در ستون سمت راست خود به دامنه تبدیل می شود.

حالا موس را به گوشه پایین سمت راست همان خانه ای که اولین دامنه در ان ظاهر شده است B2 ببرید. خواهید دید که موس به حالت یک علامت به علاوه کوچک در میاید. همانجا دو بار کلیک ( Double click) کنید.

خواهید دید که در ستون B، در مقابل تمام آدرس هایی که لینک سایت شما در آن ها قرار دارد، نام دامنه آن سایت قرار گرفته است.

سپس بر روی B ( ستون B از جدول ) کلیک کنید و CTRL + C را بزنید.

حال یک Notepad باز کنید و CTRL + V را بزنید تا تمام دامنه ها به آنجا منتقل شوند.

این کار از این جهت ضروری است که فرمول از روی مقادیر برداشته شود و بتوانید آن را در یک صفحه جدید اکسل کپی کنید.

حال در فایل Notepad، CTRL + A و سپس CTRL + C را بزنید و اکسل جدیدی باز کنید و در آن در خانه شماره سلول که در تصویر زیر مشخص شده، مقدار A5000 را وارد کنید و اینتر کنید.

در خانه شماره A5000، نوشته ای مثل new links after this بنویسید تا بعدا بتوانیم برای شناسایی لینک های اسپم از آن استفاده کنیم.

در خانه پایینی یعنی A5001، مقادیری که قبلا از Notepad کپی کرده بودید، پیست کنید.

3- جدا کردن سایت هایی که مطمئن هستیم اسپم هستند از لیست برای کم کردن تعداد دامنه ها
برای این کار، سایت استوری یک لیست بزرگ از سایت های اسپم را فراهم کرده و در پست سایت های اسپم در سئو در می توانید آن را دانلود کنید.

فایل زیپ را Extract کنید و فایل Notepad در آن را باز کنید.

CTRL + H را بزنید و در فیلد بالایی که نشان داده می شود، بنویسید domain:

سپس بر روی Replace all بزنید تا domain: از دامنه ها حذف شود.

سپس همه را با استفاده از CTRL + A و سپس CTRL + C کپی کنید و به دومین فایل اکسل که باز کرده اید بروید و در خانه اول از ستون A یعنی A1 پیست کنید.

حالا بر روی A کلیک کنید تا تمام ستون A انتخاب شود.

به تب Data در اکسل بروید و بر روی گزینه Remove Duplicates بزنید و Ok کنید

با این کار، تمام سایت هایی که در فایل Disavow که از سایت استوری دانلود کردید، از لیست سایت هایی که از آن ها لینک داشته اید، حذف می شود و سایت هایی باقی می مانند.

سپس CTRL + F بزنید و نوشته ای که قبلا برای پیدا کردن دامنه های اسپم خود وارد کرده بودید ( در این مثال new links after this ) را پیدا کنید.

از اینجا به پایین، لیست دامنه هایی است که به شما لینک داده اند و لیست سایت های اسپم سایت استوری از آن حذف شده اند. آن ها را انتخاب کنید و در جایی ذخیره کنید.

4- پیدا کردن سایر دامنه های اسپم و حذف آن ها
دامنه ها را یکی یکی چک کنید. پیدا کردن آن هایی که اسپم هستند کار ساده ای است و با دانش محدودی از سئو، به راحتی قابل شناسایی هستند. آن ها را به فایل Disavow که دانلود کردید اضافه کنید.

4.1- گزارش سایت هایی که پیدا می کنید به سایت استوری
تا اینجا، کار شما به اتمام رسیده است. اما می توانید آن هایی که در لیست ما نبودند را شناسایی کنید و در بخش نظرات همان پستی که قبلا لینک داده شد، به ما معرفی کنید.

سایت استوری با چک کردن آن سایت ها، مواردی که اسپم هستند را به لیست اضافه می کند و با این کار، کمکی به همکاران خود و همچنین تیم سایت استوری برای تکمیل کردن لیست مورد نظر می کنید.

nazmehr1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
دوستان من به صورت دستی این فهرست سایت های اسپم رو گردآوری کردم و نزدیک به 6 ماه هست دو بار به گوگل معرفی کردم و فایل رو آپلود کردم که این لینک ها حذف بشه اما هنوز که هنوز هست حذف نشدن. آیا این فایل که من تهیه کردم مشکلی داره یا مشکل از چیز دیگه ای هست؟ مخصوص این دو تا سایت / آدرس هار و به این صورت در بک فایل تکست درج کردم و برای گوگل فرستادم. مخصوصا این سایت های اسپم هر کاری می کنم حذف نمی شن

domain: n ewsboxi.ir
domain: l ilipot.ir
domain: web gardii.ir
domain: lia nbox.ir

سلام

توی لیست disavow برای دامین فاصله ها حذف کن به این شکل:
domain:example.com

و برای لینکها آدرس را بصورت کامل بنویس:

موفق باشی

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
سلام

توی لیست disavow برای دامین فاصله ها حذف کن به این شکل:
domain:example.com

و برای لینکها آدرس را بصورت کامل بنویس:

موفق باشی

الان به این صورت ارسالشون کردم. درسته؟
domain:newsboxi.ir
domain:lilipot.ir
domain:webgardii.ir

...

اصلا این سایت های اسپم رو کی می سازه و با چه هدفی؟ یعنی نمی شه مشخص کرد که اینها رو کی ساخته؟

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
بله الان درسته.
لینکهای اسپم را بعضی ها بعنوان لینک بیلدینگ برای بهبود رتبه سایت یا وبلاگ خاصی میسازند و تعداد اندکی برای سئو منفی و تخریب رقیبب!
این متاسفانه از نقطه ضعف های الگوریتم جدید گوگل است که مورد سوء استفاده محدودی فرصت طلب قرار گرفته.

موفق باشی

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
دوست عزیز این لینک ها رو اگر خودتون درست کردید و مطمئن هستید گزارش کنید در غیر این صورت من اون سایت ها رو چک کردم اونها خودشون اسپم هستن و گوگل کاری بهشون نداره و لازم نیست شما حذفش کنید مطمئن باشید .
این ابزار مال موقعی هست که طرف رفته بک لینک انبوه خریده حالا سایتش داره نابود میشه میره اینجا و اونها رو حذف میکنه اما این سایت ها که خودشون اسپم هستن مشکلی ایجاد نمیکنن

بالا