برگزیده های پرشین تولز

حرکت ایران به سمت قحطی !!!

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
این دوستانیکه هنوز باور ندارن کافیه سایتهای خبری رو ببینن

کامنتها رو بخونید

تیکه هایی که میندازن. مقایسه هایی که انجام میشه. نمودارهایی که گذاشته میشه.

همه دارن در مورد وضعیت فعلی هشدار میدن. از مردم عادی و کارشناسان اقتصادی بگیر تا اخیرا نماینده مجلس و حتی دیگه بببین چطور شده که جمعیت ایثارگران و بسیجیان هم هشدار دادن .................

اینها که مثلا نور چشمی هستند ...

باز انگار مسئولین در خوابند. یا خودشون رو زدن به خواب.

یکی میگفت فقط **** هست که اگه بیاد و بگه دلار باید بشه 1000 تومن (چه درست - چه غلط) اینها مجبورند حرفشو گوش کنن و نمیتونن ناچ و نوچ کنند.

نمیدونم والا.

راستی گرم هم بسته شد. این کلمه گرم رو هم باید بنویسیم گ ر م بخونیم گرم

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خوبه دیگه عراق هم واسه ما شد کشور مقایسه.!

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
یه اسمایلی باید بذارن توی محیطهای فارسی به اسم گریه حضار و ما هی وقتی از این کشور خراب شدمون حرف میزنیم استفادش کنیم..

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
مصیبت وقتی میاد همینجوری بشکه ای میاد دیگه...اون اوباما توی این هیری ویری داره آپلود سنتر ها رو هم میبنده. ای خــــــــــــــدا

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
مصیبت وقتی میاد همینجوری بشکه ای میاد دیگه...اون اوباما توی این هیری ویری داره آپلود سنتر ها رو هم میبنده. ای خــــــــــــــدا

واقعاً خوشا به حال شما که مشکل بزرگت بسته شدن آپلودسنترها توسط دولت آمریکاست. واقعاً خوش به حالت. کاش من جای شما بودم!!!!

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
واقعاً خوشا به حال شما که مشکل بزرگت بسته شدن آپلودسنترها توسط دولت آمریکاست. واقعاً خوش به حالت. کاش من جای شما بودم!!!!

بابا این بیشتر شوخی بود...منم یکی مثل شمام.

یه چیزی هم بگم توی تمام محیطهای اداری فقط و فقط حرف همین موضوع هست. همه شدیدا نگران هستند. استاد دانشگاه میشناسم زده توی کار دلالی ارز.

وقتی به دوستانم یا خانومم میگم خیلی نگرانم، بعضیهاشون میگن زیاد جدی گرفتی. ولی به خدا اینجوری نیس...واقعا جدی هست.

حساب کن توی 3 ماه خیلی از برنامه هایی که داشتی به باد بره. آینده که یه کورسویی نشون میداد بهت دیگه تاریکی محض بشه. میدونید قیمت میلگرد که چند وقت پیش 700 تومن بود الان چند شده؟ ناقابل 1350 تومن قیمت امروزش هست و قیمت 10 روز پیش 1100 تومن بود.

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
برنجی که هفته پیش 21 تومن بود امروز قیمت کفش 27 تومن ناقابل. قیمت دیروز روی شیشه مونده بود هنوز که 24500 بود...دیروز تا امروز 2500 برو بالا...

black_19_night

Registered User
لایک‌ها
11
چه چیزهایی خوبه برای خریدن و ذخیره سازی؟

xms

Registered User
لایک‌ها
387
اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با فارس:
نگفتم قحطی می‌آید/ اگر چنین برداشتی شده از مردم عذرخواهی می‌کنم

خبرگزاری فارس: عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران گفت: من هیچگاه نگفتم که در ۶ ماه آینده قحطی می‌آید اما اگر از صحبت من چنین برداشتی شده است حرف خودم را پس می‌گیرم و از مردم عذرخواهی می‌کنم.

655697_PhotoA.jpg

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: من هیچگاه نگفته‌‌ام که قحطی می‌آید بلکه گفتم با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تورم در کشور ایجاد می‌شود که این تورم باید با سیاست‌های درست مهار شود.
وی افزود: با ارز ۱۷۰۰ تومانی که در مقطعی هم تا ۲۰۰۰ تومان بالا رفت واردات کالا مشکل می شد که با سیاست دولت برای دادن ارز با قیمت مرجع به واردکنندگان رسمی این مشکل حل می‌شود و این تصمیم، تصمیم بسیار مناسبی است و از دولت تشکر می‌کنم.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران گفت: از روز گذشته ارائه ارز مرجع به واردکنندگان رسمی آغاز شده است.
وی افزود: هیچگاه نگفته‌ام که قحطی می‌آید اما اگر از صحبت من سوءبرداشت شده اشتباه کرده‌ام حرف خودم را پس می‌گیرم و از مردم عذرخواهی می‌کنم.
انتهای پیام/ص

sekke bekhar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با فارس:
نگفتم قحطی می‌آید/ اگر چنین برداشتی شده از مردم عذرخواهی می‌کنم

خبرگزاری فارس: عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران گفت: من هیچگاه نگفتم که در ۶ ماه آینده قحطی می‌آید اما اگر از صحبت من چنین برداشتی شده است حرف خودم را پس می‌گیرم و از مردم عذرخواهی می‌کنم.

655697_PhotoA.jpg

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: من هیچگاه نگفته‌‌ام که قحطی می‌آید بلکه گفتم با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تورم در کشور ایجاد می‌شود که این تورم باید با سیاست‌های درست مهار شود.
وی افزود: با ارز ۱۷۰۰ تومانی که در مقطعی هم تا ۲۰۰۰ تومان بالا رفت واردات کالا مشکل می شد که با سیاست دولت برای دادن ارز با قیمت مرجع به واردکنندگان رسمی این مشکل حل می‌شود و این تصمیم، تصمیم بسیار مناسبی است و از دولت تشکر می‌کنم.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران گفت: از روز گذشته ارائه ارز مرجع به واردکنندگان رسمی آغاز شده است.
وی افزود: هیچگاه نگفته‌ام که قحطی می‌آید اما اگر از صحبت من سوءبرداشت شده اشتباه کرده‌ام حرف خودم را پس می‌گیرم و از مردم عذرخواهی می‌کنم.
انتهای پیام/ص
به خدا من خرگوشم هویج می خوام !!! :lol:

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
نبش قبر کنیم تاپیک هفت ماه پیش رو بالا بیاریم !!

گویا بحث قحطی مخصوصا با این تحریم جدید به نوعی قطعی شده !!
مملکت با کمبود گندم مواجه شده !
میگن واردات خوراک طیور یکسوم شده.
این یعنی اینکه فقط با کمبود نان روبرو نیستیم .

mahdy_mihani

Registered User
لایک‌ها
43
با مدیریت آقایون قحطی شدن نفت هم چیز عجیبی در این مملکت نیست.

black_19_night

Registered User
لایک‌ها
11
قبل عید کی مد توبست چنین وضعیتی را پیش بینی کنه

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این موج گذراست گفت: برای مواجهه با این مشکل نیاز به اقتصاد مقاومتی داریم و البته باید در این مسیر به خدا نیز توکل کرد.
وی با بیان اینکه همه چیز از جمله گرما و سرما و همچنین گرانی به دست خداست گفت: صرفه جویی یکی از راههای مقابله با این مشکلات است.

پ.ن: انشاالله مشکل حل میشه.

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
متاسفانه حک ومت داره ما رو به سوی جنگ هدایت میکنه هم جنگ داخلی هم خارجی

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16
رفتم نون بگیرم دیدم نانوایی خیلی شلوغه
نگو نون صلواتی و مجانی بود
مردم خانوادگی حمله کرده بودند برای گرفتن کار به دعوا و چاقو کشی رسید
======
یک نفر یک چیز جالب گفت:
تا دو سال پیش خیلی از نانوایها این کار رو انجام میدادند( منظورش این بود که کسانی که بانی این کار هستند زیاد بوده) و لی توی این دوسالی که نان گرون شده این کار به شدت کم شده حساب کرده
نون 175 تومان بوده طرف 1000 نون میداده میشده 175000 تومان
ولی الان که نون 500 تومان شده باید 500000 تومان خیرات کنه

100x100

Registered User
لایک‌ها
37
در تحریمهای جدید، آمریکا کشورهای جهان را از تهاتر غلات با نفت ایران منع کرده است. ایران نمیتواند نفت را با غلات معاوضه کند در نتیجه به زودی واردات برنج و گندم قطع میشود.

بالا