برگزیده های پرشین تولز

حل مشکل زیرنویس فارسی در dvd player خانگی

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
برای دانلود برنامه تغییر نام خودکار سریال و زیرنویس به این تاپیک مراجعه کنید(کلیک کنید)

آخرین آپدیت 20 آذر 1394

http://pdftodoc.ir/phocadownload/SrtToUni_1_3.zip
رفع تکرار نمایش بعضی از جملات.رفع تعدادی از مشکلات.نمایش بهتر جملات بصورت راست چین.
==========
سلام دوستان
تقریبا تمام dvd player های خانگی زیرنویس فارسی srt فیلم را نمیتونند پخش کنند.
اولین راه تبدیل فیلم به یک فرمت دیگر همراه با زیرنویس فارسی که به فیلم مقصد چسبیده میشود، که این راه خیلی طول میشکد.
راه دیگر بوسیله برنامه AVIAddXSub میباشد.که این برنامه فقط فرمت xvid را پشتیبانی میکند.باز هم خیلی از دستگاهها و فیلمها از این فرمت پشتیبانی نمیکنند.
یه راه دیگه که خودم پیدا کردم اینه که بعضی از دستگاه ها زیرنویس unuicode را پشتیبانی میکنند ولی باز هم زیرنویس بصورت صحیح نمایش داده نمیشود.
یه برنامه ای نوشتم که مشکل نمایش زیرنویس srt بصورت یونیکد را حل میکند که میتونید از لینک زیر استفاده کنید.
بهتره دوستان در صورتی که دستگاهشون زیرنویس یونیکد را پشتیبانی کرد،مدل دستگاهشون را بگن.

دستگاه dvd که من روی اون امتحان کردم LG DV-9570PM هست.فرمت mkv و mp4 و avi را بدرستی پخش میکند.کلا لنز دستگاههای LG خیلی خوب نیست ولی بخاط پخش MKV این دستگاه را خریدم. این دستگاه را در شیراز 100 تومن خریدم.یه دو ماهی هست که ازش استفاده میکنیم.تا حالا باهاش مشکلی نداشتم.زیرنویس فارسی را هم با این برنامه خیلی خوب نمایش میدهد.خروج hd هم داره.ولی باز میگم به دستگاه های LG اعتباری نیستا؟شرمندتون نشم.
یه گزینه برعکس به برنامه اضافه کردم که در هر دو حالت برای دستگاهتون تست کنید.
1-نام زیر نویس و نام فیلم باید مثل هم و در یک پوشه باشند،یعنی کنار هم باشن.
2-بعضی از دستگاه ها نوع کدینگ زیرنویس میشه روی unicode یا utf8 انتخاب کرد که باید به دفترچه راهنمای آن دستگاه مراجعه کنید،در این تاپیک سوال نپرسید چون تعداد دستگاهها خیلی زیاده.اگر این گزینه ها داشت،unicode یا utf8 انتخاب کنید.
3-اگر با این برنامه نتونستید تبدیل کنید، فایل زیرنویس با notepad باز کنید و به منوی file-save as بروید،اون پایین گزینه unicode و utf-8 را انتخاب کنید.برای این دو حالت هم تست کنید.
4-در نهایت ممکنه هیچ کدوم از این روشها جواب نده.مثلا خودم تلویزیون 48 اینچ سونی w600b خریدم و با این برنامه نتونستم زیرنویس ببینم و روی همون دی وی دی پلایر ال جی زیرنویس فارسی میبینم.

Last edited:

vara

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزيز دستت درد نکنه واقعا عالي بود منو نجات دادي ! باز هم ازت تشکر ميکنم

gichal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز دستت درد نکنه واقعا عالي بود

ahmadi6363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام استاد دست گلت درد نکنه واقعا زحمت کشیدی

nima210

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
منون واقعا عالی بود.:)
مدل دستگاه
سامسونگ سینمای خانگی
Samsung HT-D5550
حل مشکل زیرنویس فارسی srt

faryadbahrami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
اولین راه تبدیل فیلم به یک فرمت دیگر همراه با زیرنویس فارسی که به فیلم مقصد چسبیده میشود، که این راه خیلی طول میشکد.
راه دیگر بوسیله برنامه AVIAddXSub میباشد.که این برنامه فقط فرمت xvid را پشتیبانی میکند.باز هم خیلی از دستگاهها و فیلمها از این فرمت پشتیبانی نمیکنند.
یه راه دیگه که خودم پیدا کردم اینه که بعضی از دستگاه ها زیرنویس unuicode را پشتیبانی میکنند ولی باز هم زیرنویس بصورت صحیح نمایش داده نمیشود.
یه برنامه ای نوشتم که مشکل نمایش زیرنویس srt بصورت یونیکد را حل میکند که میتونید از لینک زیر استفاده کنید.
بهتره دوستان در صورتی که دستگاهشون زیرنویس یونیکد را پشتیبانی کرد،مدل دستگاهشون را بگن.

دستگاه dvd که من روی اون امتحان کردم LG DV-9570PM هست.فرمت mkv و mp4 و avi را بدرستی پخش میکند.کلا لنز دستگاههای LG خیلی خوب نیست ولی بخاط پخش MKV این دستگاه را خریدم. این دستگاه را در شیراز 100 تومن خریدم.یه دو ماهی هست که ازش استفاده میکنیم.تا حالا باهاش مشکلی نداشتم.زیرنویس فارسی را هم با این برنامه خیلی خوب نمایش میدهد.خروج hd هم داره.ولی باز میگم به دستگاه های LG اعتباری نیستا؟شرمندتون نشم.

آقا واقعا ممنون.

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91

nima210

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
منمون از برنامه ای که نوشتین فقط ای کاش اعداد با ممیز و پرانز رو هم درست نمایش می داد

cooling

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان

دوست عزیر سلام
منم ال جی 9570 دارم ولی با استفاده از برنامه شما مشکلم حل نشد و تمامی کاراکترها رو بصورت علامت سوال نشون میده !! ایراد کار کجاست؟؟راستی دستگاهشما چطور فایلها mp4 رو نشون میده؟؟؟چون اصلاً تو لیست فیلمهاش نمیاره!!!!!

متشکر

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
جالبه الان اكثر مدل هاي موجود بازار srt پخش ميكنن
و جالبتر اينه كه اكثر كاربراني كه اينجا پست زدن نهايتا 1 يا 2 تا پست دارن:D
همه هم تازه عضو شدن يه هويي اومدم اينجا :lol:

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
دوست عزیر سلام
منم ال جی 9570 دارم ولی با استفاده از برنامه شما مشکلم حل نشد و تمامی کاراکترها رو بصورت علامت سوال نشون میده !! ایراد کار کجاست؟؟راستی دستگاهشما چطور فایلها mp4 رو نشون میده؟؟؟چون اصلاً تو لیست فیلمهاش نمیاره!!!!!
متشکر
یادم رفت که بگم اسم فایل زیرنویسی که توسط این برنامه درست میشه باید با اسم فیلم یکی باشه.فکر کنم مشکلتون همین باشه که دستگاه همون زیرنویس قبلی را میخونه.برای اینکه لیست فیلمها بیاد باید دکمه title را دوبار بزنی تا لیست فیلمها بیاد.بصورت پیش فرضش فقط اول لیست عکسا میاد.
من زیاد فیلم نمیبینم بخاطر همین این روی این برنامه زیاد کار نکردم تا اعداد و پرانتز را هم درست نشون بده.اگر تغییری دادم همینجا میزارم.
مدلهای موجود بازار فکر نکنم srt فارسی بتونن پخش کنن؟؟؟

roohi 2012

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام
من دی وی دی سونی دارم ولی وقتی زیرنویس srt میگذارم میگه اصلا زیرنویس موجود نیست.

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
توی پست اول،ورژن جدید برنامرو گزاشتم که میتونید دانلود کنید.خیلی از مشکلاتش با اعداد و علامتها و حروف انگلیسی درست شده
باید اسم فیلم و اسم زیرنویس یکی باشه تا دستگاه بتونه زیرنویس پخش کنه.
اگر در حالت معمولی دستگاه تونست زیرنویس بخونه ولی زیرنویس درست شده بوسیله این برنامرو نتونست بخونه یعنی اینکه دستگاه شما قادر به پخش زیرنویسهای یونیکد نیست

p_samimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.ممنون از راهنمایی و نرم افزار.
خواستم ببینم امکان داره تو یک پست توضیح بدین که چی میشه یک پلیر نمیتونه مثلا زیرنویس فارسی رو بخونه و شما با اون نرم افزار دقیقا چی کار میکنید.
چون دقیقا این مطلب واسم جا نمیوفته.
در ضمن چون تو فکر خرید یک پلیر جدید هستم خیلی نگران این مطلبم.
چون این پلیر اصولا تو ایران نیست و باید سفارش بدم.
ولی در مشخصات دستگاه این موارد ذکر شده
Subtitles Format Supported: SRT, SUB, idx+SUB, SSA, SMI, PGS subtitle
Subtitle Codecs Supported: Unicode (UTF8), ANSI, BIG5 (Traditional Chinese),
Subtitle Codecs Supported: Simplified Chinese, Western, Turkish, Central European,
Subtitle Codecs Supported: Greek, Cyrillic, SE European, Russian, Hebrew, Arabic, Japanese, Thai

میخوام مطمئن باشه میشه زیرنویس فارسی رو این دستگاه اجرا کرد یا خیر.
با تشکر

saeedatabaky

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منون واقعا عالی بود.:)
مدل دستگاه
سامسونگ سینمای خانگی
Samsung HT-D5550
حل مشکل زیرنویس فارسی srt

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام مدل دستگاه منم همين فايل srtرو ميخونه ولي همرو برعكس ميخونه چيكار كنم

nima210

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام مدل دستگاه منم همين فايل srtرو ميخونه ولي همرو برعكس ميخونه چيكار كنم

سلام
این برنامه برای همین هست دیگه

amirhashemi3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
توی پست اول،ورژن جدید برنامرو گزاشتم که میتونید دانلود کنید.خیلی از مشکلاتش با اعداد و علامتها و حروف انگلیسی درست شده
باید اسم فیلم و اسم زیرنویس یکی باشه تا دستگاه بتونه زیرنویس پخش کنه.
اگر در حالت معمولی دستگاه تونست زیرنویس بخونه ولی زیرنویس درست شده بوسیله این برنامرو نتونست بخونه یعنی اینکه دستگاه شما قادر به پخش زیرنویسهای یونیکد نیست

سلام دوست عزیز واقعا دستتون درد نکنه خسته نباشی واقعا جای تشکر داره.

کسایی که تو کار فیلم نیستن نمیدونن شما چه شاهکاری انجام دادین

من سه ساله روشهای مختلف رو برای پخش زیرنویس فارسی در پلیرهای خانگی اونم سامسونگ که از همه با فارسی سازگارتره امتحان کردم که جواب ندادند یا نصفه نیمه مثه همین نرم افزار AVI ADD SUB .

1.200 هزینه کردم سینما خانگی بلوری سامسونگ گرفتم بازم زیرنویس فارسی رو تکه تکه نشون می داد ولی با نرم افزار محشر شما مشکل حل شد نمیدونین چقدر firmware عوض کردم به سامسونگ EMAIL زدم تا منوش فارسی بشه که نشد.

مدل دستگاه من SAMSUNG 3D BLURAY DW6750 است. موفق باشی دوست مبتکر من

saeed_mm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض ادب
بزرگوار عزیز دستگاه من htc-5550 samsung و این برنامه جواب نداد آیا راه دیگری وجود دارد
باتشکر از لطف شما

kiti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا نمیدونم چطوری تشکر کنم کارتون فوق العاده بود مشکل من حل شد در ضمن من هم lg 9570 دارم :)

iiiamirrr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز با تشکر . ولی از من همش رو علامت سوال نشون میده! حتی توی کامپیوتر! ممنون میشم بگید چیکارش کنم!

بالا