برگزیده های پرشین تولز

خاطرات تلخ و ناگفته جنگ تحمیلی عراق علیه ایران(بسیار تلخ)

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
با سلام

نمی دانم چند سالی است یک سیاست مشکوک سعی در پاک کردن چهره کثیف عراق را دارد.
همه ما می دانیم این کشور تازی چه جنایتهایی در حق مردم ما انجام داده. از قتل و غارت مردم بی دفاع گرفته تا حمله به اماکن غیر نظامی از قبیل بیمارستانها و مدارس!!!!!!!!!
تجاوز به دختران این مرز و بوم که بماند.........

سیما اکنون با نمایش انواع مستند های عجیب و غریب سعی در مظلوم نشان دادن مردم عراق دارد!!!و تمام تقصیرات را به گردن دیکتاتور پیشین این کشور یعنی صدام حسین می اندازد.

ملتی که حتی به اسرای ما هم رحم نمی کردند و در شهر ها با سنگ از آنها پذیرایی می کردند!!!

اکثر ما در اطرافیان افرادی را دارند که از نزدیک با جنگ تحمیلی عراق سر و کار داشته اند و خاطرات ناگفته ای از آنها شنیده اند.

در این تاپیک قصد دارم با کمک شما عزیزان خاطرات ناگفته را ثبت کنیم.تا خون سربازان جانبرکف این مرز و بوم به فراموشی سپرده نشود.
همه بدانند عراق با ما چه کرد!!!!
چرا ما نباید از این قوم تازی غرامت بگیریم؟

spamer*girl

Registered User
لایک‌ها
3
واقعا بلا سر ایرانی ها آوردن هر چند من زمان جنگ نبودم اما پدرم تعریف میکنه نمیدونم واقعا از اینور شهدای دفاع مقدس رو میارن تشیع جنازه میکنن و هزار نفر میرن هزار جور برنامه میذارن از اونور حرمت خونشون رو ندارن
درسته هر دو تو جنگ بودن هم اینا کشتن هم اونا ولی بهتره آدم یکم واسه مرده خودش ارزش قائل باشه

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
ای اقا!
یعنی الان مشکل مملکت ما خاطرات زمان جنگه؟
عراق دشمن کوچک ما بود دشمن بزرگ ما یه کس دیگست همونایی هستن که الان دارن بر ما حکومت می کنن
ضمنا مردم عراق هم خودشون اسیر صدام بودن و دوست نداشتن با ایران بجنگن و اگر نمیجنگیدن خودشون کشته میشدن
مخصوصا شیعیانشون
بد نیست خاطرات اونا رو هم بخونید

ahwaz1986

Registered User
لایک‌ها
201
برادر من
ما خودمون کم از دست دنیا می نالیم
که همه مردم ایران رو به چشم حکومت نبینن
پس چرا باید به مردم عراق هم اینجوری نگاه کنیم
آیا ما که یک ملت متمدنتر هستیم بقول خودمون
یک رییس جمهورتونستیم انتخاب کنیم
چطور انتظار دارید مردم عراق از صدامی که اسمش لرزه به اندامشون مینداخت نترسن
مگر تو مقدماتی جام جهانی 2002 در زمان صدام ندیدید چطور ایران رو تشویق کردن
مگر صدام بعد از جنگ کویت شیعیان رو تار و مار نکرد
ملت عراق هم مثل ملت ایران یک ملت رنج کشیده است
که اسیر دست دیکتاتوری هست
ودر آخر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند
همونطوری که ما دوست نداریم دنیا به شکل احمدی نژاد ببینمون
مسلما اونها هم دوست ندارن به شکل صدام دیده بشن
حتی اگر عده زیادیشون طرفدار شعارهای پوپولیستی صدام بودن
مثل ایران که خیلیها طرفدار شعارهای پوپولیستی احمدی نژاد هستند
فعلا ما مشکلات مهم تری از 8 سال جنگ داریم
بدبختی اصلی ما بعد از جنگ شروع شد:p

spamer*girl

Registered User
لایک‌ها
3
اما به نظر من هر چی باشه من فکر میکنم اینا ما رو به بازی گرفتن چطور زمان جنگ همه بد ب.دن الان فقط صدام بده همه خوب شدن؟؟؟
من که میگم حتی اگه همشون فرشته باشن بازم اول خودی ها مهمتره کاملا تابلوئه دارن خوب و مظلوم نشونشون میدن تا چراغی که واسه خونه واجبه بدن مسجد
همین

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
وای بروزیکه سگ و گربه تو خونه با هم دوست بشن
دیگه چیزی تو یخچال برای صاحب خونه باقی نمیمونه

Last edited:

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
اونکه چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه درست
اینم که همونطور که ما دوست نداریم ما رو به شکل احمدی نزاد ببینن اونا هم دوست ندارن به شکل صدام دیده بشن هم درسته
شاید ایرانیهای دوستدار احمدی نژاد از عراقیهای طرفدار صدام بیشتر باشن
ضمنا در جنگ عراق 2 سال و نیم اولش مهاجم بود و بعد از فتح خرمشهر این ایران بود که جنگ رو 6 ساله دیگه ادامه داد و از اون به بعد این ایران بود که از سوی جامعه جهانی مهاجم شناخته شد و اکثر تلفات جنگ هم در اون 6 سال بود
حتما اینم می دونی که تلفات ایران در تصادفات رانندگی در این سی سال 3 برابر تلفات ایران در 8 سال جنگ با عراق بوده!؟
ما در جنگ 233 هزار تلفات دادیم ولی در حوادث رانندگی 700 هزار تا کشته دادیم که بیشترش مربوط به دو خودروساز داخلی یعنی ایران خودرو و سایپا بوده با خودروهای غیر استانداردشون

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
در وبلاگی خوانده بودم از زبان یکی از آزاده ها :

زمانی که هر روز با انواع شکنجه ها از ما پذیرایی می کردند.یک روز چند اسیر زن ایرانی را آورندند.

جلوی بند.

ابتدا آنها را درون بند رها کردند و گفتند باید به آنها تجاوز کنید!!!
بچه ها با صدای بلند شروع به اعتراض کردند.
سربازان با یورش به داخل همه را به شدت کتک زدند.
سپس اسرای زن را خارج کردند و در سلول را بستند .پشت میله ها پس از آزار و اذیت این اسرا ، لباسهایشان را درآوردند و با وحشیگری تمام به آنها تجاوز کردند.

صدای فریاد و گریه کل بند را پر کرده بود.
اسرای زن التماس می کردند......
بچه ها التماس می کردند.............

سربازان عراقی با لذت نگاه می کردند و می خندیدند!!!!!!!!

یکی از اسرا آنقدر سرش را به میله ها کوبید که به شهادت رسید.............

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
منم نمی فهمم خیلی ها چقدر راحت یادشون میره که عراقی ها با ما چه کردند . مثله اینکه غیرتی ندارند
سعدی میگه:

پدر کشتی و تخم کین کاشتی.... پدر کشته را کی بود آشتی

اما مثه اینکه دوره و زمونه بر گشته. ولی ما هستیم. هیچ کاری هم که نکنیم، حداقل فراموش نمی کنیم.

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
در جنگ نان و حلوا که تقسیم نمیکنند. مسلما" اگر بعنوان یک عراقی ناسیونالیست هم کسی بخواهد خاطرات جنگ را مرور کند حق را به خودشان میدهد و از وحشیگری ایرانی ها داستانها خواهد گفت. تاوقتی هم کسی در شرایطش قرار نگیرد نمیتواند بگوید چه رفتاری در آن موقعیت خواهد داشت . بهرحال اصل قضیه مردود بودن جنگ است . بیگناهی مردم عادی کشورها در موقعیتهای جنگی یک اصل است همانطور که در کنوانسیون ژنو هم به آن تاکید شده است .
حال هر نیروی نظامی که این عهدنامه را در نظر نگیرد و مردم عادی را به جرم اینکه ملت کشور مقابل هستند تحت فشار قرار دهد از جاده انسانیت و انصاف خارج شده و عملش مردود است.

بقول رومن رولان که میگفت : وای بر مغلوب
چون خواهی نخواهی همیشه به مغلوب ظلم خواهد دشد.
طبق آنچه دیده ایم و شنیده ایم رفتار ایرانی ها با اسرا و همچنین مردم عادی شهرهاثی عراق انسانی تر از رفتار عراقی ها در خرمشهر بوده است که منشا" آن را باید در رشد فرهنگی افراد یک جامعه جستجو نمود که مسلما" در این مورد بی تاثیر نبوده و سبب میشده که ایرانی ها در قبال مغلوب کمتر ظلم کنند.

Last edited:

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
یکی از آزاده ها میگفت یکی از مراسمی که عراقی ها دوست داشتند اینجوری بود که اسیری که باهاش مشکل داشتند را مینداختند داخل لاستیک تریلی ( مثلا 10 تا لاستیک پشت سر هم ) . اینجوری تصور کنید که یه شکل استوانه ای با لاستیک درست میکردند که اون اسیر هم توش بوده . بعدش اون لاستیکها را آتش میزدند !! یه جوری میشد که هیچ اثری هم از اون شهید باقی نمیموند !
یا اینکه دهن اسیر را با یه چیزی باز نگه میداشتند و توی گلوش بنزین میریختند و بعدش توی دهنش را آتیش میزدند که تا توی گلوش آتش میگرفت .
کشور دوست و برادر عراق ! تف به این شرافت نداشته ی بعضی ها .

spamer*girl

Registered User
لایک‌ها
3
واقعا رفتاری که اینجا با کاربرا میشه تهوع آوره.ترجیح میدم دیگه نه به اینجا سر بزنم نه پست بدم.متاسفم واسه یه عده موجود! که فک میکنن میتونن به جای من تصمیم بگیرن و پستای منو پاک کنن این دفعه اول دوم نیست.
ترس برادر مرگه.

دفعه دومه پستت پاک شده انقد شاکی شدی؟؟؟؟؟

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
اینا سیاسته دیگه
این که میخوان عراق و عراقیارو الان آدم خوبه قصه و مظلوم جلوه بدن بخاطر آمریکاست.
انتظار دارید بیان بگن مردم ببینید آمریکا چه بلایی داره سر کشوری میاره که چه بلاها سر کشور ما آورد؟؟
خب اینجوری که آمریکا میشه آدم خوبه داستان !! همچین چیزی هم که با سیاست اینا جور در نمیاد.
درنتیجه این وسط آدم خوبه قصه باید بشه عراقیا و کسی که عراقیارو اذیت میکنه میشه آدم بده !! یعنی آمریکا.
:D
سیاست که کاری نداره که عراق زد خدا نفر از مارو کشت که , سیاست یک حکومت مخصوصا چنین حکومت هایی نگه داشتن حکومت به هر طریق و به هر قیمته
اگه لازم باشه عراق به میشه آمریکا اه , اگه هم لازم باشه آمریکا هم به میشه !!
صدا و سیما هم تزریق میکنه , بعد همونایی که مثلا میگفتن مرگ بر فلان کشور , با این تزریق میان میگن درود بر فلان کشور.

spamer*girl

Registered User
لایک‌ها
3
اینکه آدما اینجا خوب رنگ عوض میکنن هیچ شکی توش نیس

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
اینکه آدما اینجا خوب رنگ عوض میکنن هیچ شکی توش نیس

این ادما یه درصد کمیشون کسایی هستند که از رنگ عوض کردن سود میبرند , حقیقت رو هم میدونند ولی برای منفعتشون این کارو میکنن.که مشخصه چه کسایین.
و اما درصد زیادیشون به خاطر اطلاع رسانی و در حقیقت عدم اطلاع رسانی میشه اسمشو گذاشت , که همون بر میگرده به صدا و سیما و اینکه جز صدا و سیما به چیز دیگه ای دسترسی ندارند . در نتیجه اگه این رسانه گفت فلانی خوبه اینا فکر میکنن خوبه , گفت بهمانی بده میگن خب بده , چون کسی دیگه نیست که ضدش رو بگه و اینا بتونن سبک و سنگین کنن و درست رو از غلط تشخیص بدن.
میگن یه روزی یه نابینا از خدا خواست برای یه ثانیه هم که شده بینا بشه , خدا هم قبول کرد و برای یه ثانیه بیناییشو بهش برگردوند , اینم تا بینا شد اولین و آخرین چیزی که دید شتر بود !! حالا این بشر دیگه هرچی رو میخواست مقایسه کنه با شتر مقایسه میکرد , چون چیزی بجز این ندیده بود. جریانی که بالا گفتم مثل همینه !!
حتما شنیدید به یارو گفتن تو که همه دنیارو گرفتی چجوری این کشور کوچیک که بقل دستته رو نتونستی بگیری , گفت من از اقلیت خائن و اکثریت نادان توی اون کشورها استفاده میکردم , این کشور نه اقلیت خائن داره نه اکثریت نادان.

حالا ما ماشالا هردوتاشو در اکثریت داریم !!
همین ما !! از کجا مطمعنیم اگه خودمون بودیم و دستمون به جایی بند بود بخاطر منافع خودمون به مملکت خیانت نمیکردیم !!

spamer*girl

Registered User
لایک‌ها
3
اولا که من مطمئنم که خیانت نمیکردم میگم مطمئنم الکی هم نمیگم
دوما با این موضوع موافقم که ذهنشون رو با این خزغبلات پر کردن هر وقت با بچه های دانشگاه بحث میکنیم یا تو کلاسا حرفی میشه حرفم فقط یچیزه دخترای من بیاین یکم درمورد حرفایی که بهمون میزنن فکر کنیم
واقعا بعضی ها هیچی نمیفهمن مثلا قشر تحصیلکرده جامعه ان بخدا بعضی از بی سوادا شعورشون از اینا بالاتره درسته خوب نیس و دلم هم نمیخواد آدما مثل من بدبین باشن اما مردم ما زیادی دیگه خوشبین و ساده ان فکر کن کشوری که استفاده از ماهواره توش جرم و گناه محسوب شه و اینترنت پر از سانسور و فیلتر و البته قیمت زیاد و سرعت افتضاح واقعا چه انتظاری از مردم داریم

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
اولا که من مطمئنم که خیانت نمیکردم میگم مطمئنم الکی هم نمیگم
دوما با این موضوع موافقم که ذهنشون رو با این خزغبلات پر کردن هر وقت با بچه های دانشگاه بحث میکنیم یا تو کلاسا حرفی میشه حرفم فقط یچیزه دخترای من بیاین یکم درمورد حرفایی که بهمون میزنن فکر کنیم
واقعا بعضی ها هیچی نمیفهمن مثلا قشر تحصیلکرده جامعه ان بخدا بعضی از بی سوادا شعورشون از اینا بالاتره درسته خوب نیس و دلم هم نمیخواد آدما مثل من بدبین باشن اما مردم ما زیادی دیگه خوشبین و ساده ان فکر کن کشوری که استفاده از ماهواره توش جرم و گناه محسوب شه و اینترنت پر از سانسور و فیلتر و البته قیمت زیاد و سرعت افتضاح واقعا چه انتظاری از مردم داریم

خب منم مطمعنم خیانت نمیکردم , ولی فکر میکنید اونایی که خیانت کردند و میکنند از اول همینجوری بودن؟ نه , متاسفانه زمان و شرایط و خیلی چیزای دیگه ادمو عوض میکنه , وقتی ادم مثلا به یه مقامی میرسه , با چنگ و دندون بهش میچسبه , اگه مجبور باشه هر جنایتی میکنه تا نگهش داره. خب البته صد در صد مردم هم که اینطور نیستن , ولی اون درصدی که اینطور نیستند اصلا دنبال سیاست نمیرن , چون اصلا سیاست یعنی دروغ حکومت کردن یه جور له کردن آدماست , برای همین این درصد کم که حاضر نیستند اینکارارو بکنند سراغ این مساعل نمیرن
شرایط محیط یا ادم رو مثل خودش میکنه , یا اگه ادم با اون شرایط یکی نشه محکوم به فناست , در نتیجه اگه میخوایم با شرایط یکی نشیم باید ازش دور بمونیم و واردش نشیم.

spamer*girl

Registered User
لایک‌ها
3
در کل از بحث دور نشیم اما اتفاقا منم نظر شما رو دارم و میخواستم بگم عوض میشم اما هیچوقت سمتش هم نمیرم
مگه الکیهههههههههههههه

بالا