برگزیده های پرشین تولز

خداحافظی با بنزین ۴۰۰ تومانی و وضعیت اقتصاد و معیشت !

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
باید بشه لیتری 5 هزار تومان که شبا الکی نرید دور دور به ناموس مردم مت*ک بگید :دی

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
به تاریخی که این پست رو دادی توجه کن:
13 ژانویه 2015
----
و حالا تاریخی که بنزین شد 1000 تومن یعنی آرزوت محقق شد:
24 می 2015
===================

ای کاش می شد تمام آرزوهامون از جمله رهایی از این خراب شده و رهایی از دست احشام هم به این زودی ها تحقق پیدا می کرد!!!
حالا که اینطور شد تبریک میگم این موفقیت رو! به امید بنزین 2 هزار تومنی :general602::D

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,749
پلن گاز انبری بعدی توسط دولت فخیمه کاهش سهمیه 1000 تومنی به 60 لیتر و آزاد کردنش با نرخ 1500 تومنه. از اونجاییکه گاز انبری عمل میشه اصلا معلوم نمیکنه کی و چه وقت. همینجور یه هویی !
بعد دور باطل افزایش قیمتها چیزی که مهمه اینه که بدیش فقط واسه کارمند جماعته و گرنه کسبه جماعت کلنه از این جور طرحها استقبال میکنن و تو دهنشون قنج میره و در ازای افزایش کرایه های حمل و نقل (همون حامل های انرزژی حال بهم زن) خیلی بیشترشو از چنگ مشتری در میارن. . . براحتی آب خوردن شاید هم راحت تر .
مثلا باور میکنید سانتافه 2015 72 تومن وارد کشور میشه با عوارض 45 درصدی نهایت 110 نه اصلا 120 نه اصلا 130 قیمت بازار 200 تومن! خسته نباشید به این همه مسوولین اهلیت دار !

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
باید بشه لیتری 5 هزار تومان که شبا الکی نرید دور دور به ناموس مردم مت*ک بگید :دی
فقط واسه متلک پراکنان گرون شده مگه
اون راننده تاکسی یا مردم عادی واسه اونا گرون نشده ؟

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
ولش کن اونم ب خنده ی چیزی گفت از بچه چیز بیشتری انتظار نمیره
انگار همه ماشین دارن برای دور دور رفتن مث ایشون
خدا ب همه ما ی عقل سالمی بده

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
یه پمپ بنزین هست اتوبان بابایی زمان شلوغیش 6 تا ماشین توشه الان دیدم کنار اتوبان صف شاید 800,900 متر ماشین وایساده!!
اینقدر انبار 700 تومنی داشتیم نمیدونستیم؟!!!

My own Life!

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
خدا پدره قبلی رو بیامرزه...اون معرفتش بیشتر بود، ماله منی که شخصی هستم رو قطع کن ولی چرا سهمیه تاکسی هارو قطع میکنی؟؟چرا بنزین اونارو میکنی 1000 آخه؟؟!!!!
میدونید چقدر مردم و کارمندای بدبخت با همین تاکسی ها سره کارشون میرفتن...از فردا باید دوبله کرایه بدن...

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
داداش نگرفتی... این رفیقمون دقیقا حرف شما را با کنایه عنوان کرد فکر می کنی این جمله را جدی گفت؟؟؟!!!زود موضع نگیر

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633

به اسماعیل آخر جمله توجه نکردی :) ، راننده ی تاکسی هم از جیب نمیخواد بده از من و شما میگیره خیالت راحت :)

ولش کن اونم ب خنده ی چیزی گفت از بچه چیز بیشتری انتظار نمیره
انگار همه ماشین دارن برای دور دور رفتن مث ایشون

خدا ب همه ما ی عقل سالمی بده

کاشکی بچه بودم پدربزرگ ، پیر هرات !!

داداش نگرفتی... این رفیقمون دقیقا حرف شما را با کنایه عنوان کرد فکر می کنی این جمله را جدی گفت؟؟؟!!!زود موضع نگیر

به نظر من اول باید وسایل نقلیه عمومی رو تو تمام شهرها بیشتر و بهتر کنن ، بعد فرهنگ سازی بشه که وقتی من نوعی میخوام برم سرکوچه و برگردم با ماشین نرم !! تک سرنشین ها رعایت کنند ، بعد بیان بنزین رو گرون کنن ...

الان شیراز شاید بیش از 30 سال هست که متروش هنوز کامل نشده... الان تو خود تهران چرا هر سال عید هوا عالی میشه؟؟ جون میده بری قدم بزنی فقط .. دلیلش همین ماشین های تک سرنشین و دوردورهای الکی هست..

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
به اسماعیل آخر جمله توجه نکردی :) ، راننده ی تاکسی هم از جیب نمیخواد بده از من و شما میگیره خیالت راحت :)
فردا بالایی ها همین چیزا رو میکنن شعار میگن مردم خودشون گفتن بهتر گرون شد تا جوونا نرن دور دور
بعد. اولین واکنش ما در قبال همچین پدیده هایی فقط ساختن جوکه. تو پاتوق یکی گفته بود بنزین گرون شده برم جوک بسازم بزارم تو گروه وایبرم
جوک ساختن فقط مسخره کردن خودمونه

به نظر من اول باید وسایل نقلیه عمومی رو تو تمام شهرها بیشتر و بهتر کنن ، بعد فرهنگ سازی بشه که وقتی من نوعی میخوام برم سرکوچه و برگردم با ماشین نرم !! تک سرنشین ها رعایت کنند ، بعد بیان بنزین رو گرون کنن ...
منم موافقم. اول بیان فرهنگسازی کنن، مردم رو به استفاده از وسائل نقلیه عمومی و دوچرخه تشویق کنن. به وسائل نقلیه عمومی تسهیلات بدن
من این چند ماهه کمتر شده سوار تاکسی شم اکثرآ با دوچرخه میرم فروشگاه

اما چکار کردن بنزین نقلیه عمومی رو هم آزاد کردن

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
بچه ها تاکسی قراره کورسی چقدر بشه ؟ :(

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
فردا بالایی ها همین چیزا رو میکنن شعار میگن مردم خودشون گفتن بهتر گرون شد تا جوونا نرن دور دور

از اون حرفا بودااا.. بی خیال ... در کل بنده به عنوان یک شهروند که ماشینمم مصرفش بالاست دوست دارم بنزین گرون تر از اینی که هست بشه... نمیدونم چرا شاید به قول دوستمون عقل ندارم یا بچه ام :دی

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,544
منم موافقم. اول بیان فرهنگسازی کنن، مردم رو به استفاده از وسائل نقلیه عمومی و دوچرخه تشویق کنن. به وسائل نقلیه عمومی تسهیلات بدن
من این چند ماهه کمتر شده سوار تاکسی شم اکثرآ با دوچرخه میرم فروشگاه
عزیز اولا مترو فقط تو یه سری تعداد کم از شهرهای ایران هست که جمعا 3-4 تا بیشتر نیستن و ثانیا تو همین شهرهای مترو دار + بقیه N عدد شهر و روستای ایران هم یه سری از مسیرها رو باید با تاکسی رفت که خصوصا بچه های دانشجو و مدرسه ای و اقشار بی درآمد دیگه طی شون می کنن و اغلب هم جوریه بخوای با دوچرخه یا پیاده بری باید قهرمان المپیک باشی تو دوچرخه سواری و پیاده روی!

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
بخدا شما نمیفهمید دولت بفکر مایه ک گرون میکنه کافیه یکم فکر کنید :| واقعا قدر نشناسید

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
اصلا نون دونه ای 4 هزار بنزین لیتری 5 هزار بازم مردم میخرن و استفاده میکنن پس هیچ بحثی فایده نداره

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
یه پمپ بنزین هست اتوبان بابایی زمان شلوغیش 6 تا ماشین توشه الان دیدم کنار اتوبان صف شاید 800,900 متر ماشین وایساده!!
اینقدر انبار 700 تومنی داشتیم نمیدونستیم؟!!!

My own Life!
سهمیه شخصی ها تا آخر شهریور محفوظه.
اینا که تو صفند احتمالا تاکسی و وانتها هستند چون سهمیه شان از بین می ره.

ولی در دنیا مردم به ماشینهای روز با مصرف بسیار پایین بطور رقابتی دسترسی دارند.
در ایران ما درامدمون به ریاله و در سطح ایران است و محکومیم به استفاده از ماشینهای بی کیفیت و پرمصرف دارای تکنولوژی چند دهه قبل. و البته به لطف ... باید بنزین و البته سایر سوختها مثل گاز را به قیمت جهانی بخریم.
درآمد و سطح رفاه اروپا و آمریکا را بدید و بعد قیمتها را در سطح جهانی کنید

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,679

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
عجب لطف بزرگی کرد. نه والا بیا بپذیر. اینقدر گذشت و فکر مردم بودن آدم رو متاثر می کنه. من که اشکم دراومد! اینم از دولت تدبیر و امید. ما هر چی سرمون بیاد حقمونه. فرهنگمون اینه و غربیها دقیقا می دونن با این سطح فکvی که داریم با ما چکار کنن. اینجا جهان سومه. بیش از اینم نمیشه توقع داشت. تا وقتی فکر و فرهنگ ما اینجور باشه(دنبال گرفتن حاجت از ....) باشیم و هزار خرافات دیگر همینم زیادمونه.

Last edited:
بالا