برگزیده های پرشین تولز

خدایا !!!!! سیب زمینی کیلویی 700 تومن!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aria_cop

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بابا جون ما که حق مسلم ماست رو نمیخوایم نظامی مصرف کنیم که خیلی استفاده های دیگه ای هم داره:
مثلا "شیر اورانیوم" میشه به عنوان یک صبحانه کامل خوردش میدونی چقدر کالری داره؟ یه بار بخوری تا یه ماه شارژی اینطوری دیگه احتیاجی به تولید گندم و ... نداریم.
از اون مهم تر سوخت ماشین ها رو هم هسته ای میکنیم. اینطوری دیگه دولت لیتری 500 تومن وارد کنه. لیتری 80 تومن بده به شما!!!!!

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ببینید
در اینکه خیلی از ابتدایی ترین حقوق ما رو گرفتن
من جووون 100 سالم کار کنم نمیتونم خونه بگیرم
باید 1 کیلو گوجه نصف حقوق یک کارگر باشه , آخه چرا؟
رییس جمهور مسائل حاد مردم رو با خنده رد میکنه و اصلا براش مهم نیست
باید سر دختر مردم به زور رو سری کنن
پلیس که امین ترین فرد یک جامعس تو جامعه ما دشمن مردمه
و هزاران مشکل دیگه که بخوام بنویسم باید قید یوزرمو بزنم
ولی این دلیل نمیشه ما همه چیزو با هم قاطی کنیم
من میگم این کمبود سرمایه مردم باید از جای دیگه بیاد نه اینکه مسائل نظامی رو متوقف کنن که مردم گشنن
اون سفرای آقای احمدی نژادو متوقف کنه
از اون اول داره سفر میکنه که واسه دور بعدیش رای جمع کنه
یه بار ندیدم دنبال یکی از اون حرفایی که زدو بگیره
ینی هرکی به قدرت میرسه همینه
این پول باید از اینجاها تامین بشه
باید خزجهایی که واسه جشن های دهه ذجر میکنن تامین بشه
باید از پول فروش نفت تامین بشه
باید با جلوگیری اختلاص تامین بشه
نه با کمبود گذاشتن تو مسائل نظامی

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون
میدونی
مشکل بعضیا چیه؟
نفرت چشمشونو کور میکنه و دیگه هیچی نمیبینن
گوشاشونو میگیرن که چیزی نشونون و داد میزنن
خب دشمنی؟ باشه ولی یه چیزایی ربطی به دشمنی نداره
صدام خون مردموشو تو شیشه کرد ولی خودش بهتر بود یا آمریکاییا؟(بگذریم که صدام دست خود آمریکا بود ولی اگه قدرت مقابله داشت و خودش میموند وضع مردم عراق به مراتب بهتر نبود؟)

دوست عزیز، شما در اشتباهید.
ما نسبت به هیچ کس نفرت نداریم. گوش و چشم ما هم کاملاً صحیح و سالم و باز هست.
در مورد وضعیّت کنونی کشور عراق هم شما اشتباه می کنید، ارتش آمریکا هیچ نقشی در نا امنی های عراق ندارد.

براتون پاسخ کامل رو PM کردم.

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
ادیت شد ....

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
دوست عزیز، شما در اشتباهید.
ما نسبت به هیچ کس نفرت نداریم. گوش و چشم ما هم کاملاً صحیح و سالم و باز هست.
در مورد وضعیّت کنونی کشور عراق هم شما اشتباه می کنید، ارتش آمریکا هیچ نقشی در نا امنی های عراق ندارد.

براتون پاسخ کامل رو PM کردم.
pm به من نرسیده
درسته که خیلی از نا امنیا توسط گروهک های عراقی ایجاد شده ولی بازم عامل شورش اونا آمریکا بوده ضمن اینکه من نیستم که خونه مردمو میگردم
چطور تا قبل از اومدن آمریکا از این خبرا نبود؟ کی میشنیدی یه شهرشون چند روز برق نداشته باشه؟
شوهر خالم تازه از کربلا اومده میگفت وضعشون افتضاحه
به خد ا اینی که میگم راسته و من دروغگو نیستم
یه دوست دارم تو دانشگاه عراقیه
خیلی پسر خوبیه
میگفت نمیدونی اونجا چه خبره می
میگفت جرات نداری راه بری
میگفت یکی از فامیلاشونو تو خیابون گرفتن سرشو همونجا بریدن و توش شکمش گذاشتن و دوختن شکمشو
اینا خیلیاش کار گروهعکای عراقیه ولی خب کی این نا امنی رو ایجاد کرد؟
ضمن اینکه خود آمریکایی ها هم کم غلط اضافی نمیکنن
میگفت میریزن تو خونت به زنو دخترت تجاوز میکنن حرف بزنی رفتی اون دنیا
بابا اون که دیگه خودش میدونه چه خبره من که از خودم در نمیارم
من اگه ندیده بود کسایی که به عینه دیدن حرف نمیزدم چون عادت ندارم از روی بخارات معده حرف بزنم وقتی حرف میزنم که چیزی واسه گفتن داشته باشم
البته شما تو جاهای دیگم دیدم خوب بحث میکنی ولی خیلیا الکی دوست دارن از یه چیز دفاع کنن یا یه چیزو بکوین و کاریشونم نمیشه کرد
به هر حال واقعیت با گفته ی اونا تغییر نمیکنه و فقط خودشونو گول میزنن و پیش بقیه خودشونو بی منطق نشون میده

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
PM رو الان باید گرفته باشید....
من علاقه ای به ادامه بحث این تاپیک در اینجا ندارم.
امیدوارم روزی همۀ ما به اعتقادات و عقاید یکدیگر احترام بگذاریم.

mtm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
pm به من نرسیده
درسته که خیلی از نا امنیا توسط گروهک های عراقی ایجاد شده ولی بازم عامل شورش اونا آمریکا بوده ضمن اینکه من نیستم که خونه مردمو میگردم
چطور تا قبل از اومدن آمریکا از این خبرا نبود؟ کی میشنیدی یه شهرشون چند روز برق نداشته باشه؟
شوهر خالم تازه از کربلا اومده میگفت وضعشون افتضاحه
به خد ا اینی که میگم راسته و من دروغگو نیستم
یه دوست دارم تو دانشگاه عراقیه
خیلی پسر خوبیه
میگفت نمیدونی اونجا چه خبره می
میگفت جرات نداری راه بری
میگفت یکی از فامیلاشونو تو خیابون گرفتن سرشو همونجا بریدن و توش شکمش گذاشتن و دوختن شکمشو
اینا خیلیاش کار گروهعکای عراقیه ولی خب کی این نا امنی رو ایجاد کرد؟
ضمن اینکه خود آمریکایی ها هم کم غلط اضافی نمیکنن
میگفت میریزن تو خونت به زنو دخترت تجاوز میکنن حرف بزنی رفتی اون دنیا
بابا اون که دیگه خودش میدونه چه خبره من که از خودم در نمیارم
من اگه ندیده بود کسایی که به عینه دیدن حرف نمیزدم چون عادت ندارم از روی بخارات معده حرف بزنم وقتی حرف میزنم که چیزی واسه گفتن داشته باشم
البته شما تو جاهای دیگم دیدم خوب بحث میکنی ولی خیلیا الکی دوست دارن از یه چیز دفاع کنن یا یه چیزو بکوین و کاریشونم نمیشه کرد
به هر حال واقعیت با گفته ی اونا تغییر نمیکنه و فقط خودشونو گول میزنن و پیش بقیه خودشونو بی منطق نشون میده

خوب که چی؟ آمریکا هر غلطی در عراق کرده چه ارتباطی با وضعیت ما دارد؟ از ترس مرگ به تب راضی شویم؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خوب که چی؟ آمریکا هر غلطی در عراق کرده چه ارتباطی با وضعیت ما دارد؟ از ترس مرگ به تب راضی شویم؟
چی میگی؟ اصلا فهمیدی من چی گفتم؟
صلا بحث های قبل رو خوندی؟ اگه نخوندی برو بخون اگه خوندی بازم نفهمیدی منظور من از این حرفا چیه برو یه فکری واسه IQ خودت بکن
بچه ها ایراد از فعالیت های نظامی گرفتن من گفتم نبود قدرت نظامی این مشکلاتو بوجود میاره و بی ربط بودنشو به مشکلات مردم گفتم
بازم نفهمیدی؟
دیگه به من مربوط نیست

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
PM رو الان باید گرفته باشید....
من علاقه ای به ادامه بحث این تاپیک در اینجا ندارم.
امیدوارم روزی همۀ ما به اعتقادات و عقاید یکدیگر احترام بگذاریم.
لطفا پی امت رو چک کن
دلایلت خیلی سطحی بود
حالا اگه نمیخوای از موضعت پایین بیای من ترجیح میدم دیگه بحث نکنیم

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ایول یاشار
عجب تحلیلی کردی:D
فرسایشی
25r30wi.gif

ایرانی آزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
بچه ها این بحث رو ولش کنین تنها نتیجه ش ب ن شدنتون می تونه باشه . خودتون رو کنترل کنید اعتراض جاش اینجا نیست یعنی اینجا هیچ فایده ای نداره.

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بابا احمدی نژاد راه حل و گفت بهتون دیگه خوب برید از بازار تره بار دم دره خونه اون بخرید

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وضع عراق قبل از حمله آمریکا رو میتونیم به یک مرگ تدریجی تشبیه کنیم٬ از لحاظ کشت و کشتار آماری هم بخوایم بررسی کنیم وجود صدام برای مردمش میلیونها کشته هم در جنگ با ایران و هم حتی توسط بمباران های خودش بوجود آورد ٬ ترس و وحشتی که در جان مردم عراق وجود داشت بسیار کشنده بود٬ همه دیدیم که چطور بعد از سرنگونی صدام مردم به تصاویر و مجسمه های اون حمله می کردن و به امریکایی های گل میداند!! که حتی تلوزیون دولتی جمهوری اسلامی هم مجبور به پخشش شد و برای اون هزار ۱ ماست مالی تراشید !!!

مردم عراق علاوه بر اختلافات شدید شیعه و سنی که باعث کشت و کشتار در بین خودشون شده ٬ از دست دولت و نیروهای حکومت ایران هم در امان نیستند٬ تامین پول سلاح و آموزش جنگی گروه های شیعه مثلا مقتدی صدر و ... بر عهده حکومت ج ا است و با پول من و توی ایرانی
هیچ عاقلی نمی گوید آمریکا برای نجات مردم عراق اینهمه هزینه و نیرو در آنجا بکار گرفت٬ آمریکا در لباس مامور قانون باید مداخله می کرد ممکن در نگاه اول کمی عجیب باشه ٬ اما در دنیای آشفته امروز هیچ کشوری از نظر عملی و صلاحیت علمی و اجرایی برای برقراری نظم به پای ایالا ت متحده نمی رسد
اگر فرض نقش آمریکا را در معادلات حذف کنیم خودتون قضاوت کنید در عمل چه اتفاقی خواهد افتاد روی کاغذ شاید خیلی برای خودشون نتایج حالبی ردیف کرده بالشند ٬ اما ما در دنیای عمل و عینی زندگی میکنیم
اگر نبود قدرت امریکا٬ کره شمالی با بمب های اتمی خود چه بر سر کره جنوبی می اورد٬ پاکستان با هند وارد چه درگیری ای میشدند؟ ایران با ساخت سلاح هسته ای و تهدید تمام کشور های برای صدور انقلاب قلابی اش چه بر سر مردم دنیا می اورد؟
کشوپرهای غیر مسپول که کوچک ترین ارزشی برای شهروندان خود قاپل نسیتند چه بر سر ملت های دیگر می اوردند؟ و ۱۰۰۰ ها مورد دیگر

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
وضع عراق قبل از حمله آمریکا رو میتونیم به یک مرگ تدریجی تشبیه کنیم٬ از لحاظ کشت و کشتار آماری هم بخوایم بررسی کنیم وجود صدام برای مردمش میلیونها کشته هم در جنگ با ایران و هم حتی توسط بمباران های خودش بوجود آورد ٬ ترس و وحشتی که در جان مردم عراق وجود داشت بسیار کشنده بود٬ همه دیدیم که چطور بعد از سرنگونی صدام مردم به تصاویر و مجسمه های اون حمله می کردن و به امریکایی های گل میداند!! که حتی تلوزیون دولتی جمهوری اسلامی هم مجبور به پخشش شد و برای اون هزار ۱ ماست مالی تراشید !!!

مردم عراق علاوه بر اختلافات شدید شیعه و سنی که باعث کشت و کشتار در بین خودشون شده ٬ از دست دولت و نیروهای حکومت ایران هم در امان نیستند٬ تامین پول سلاح و آموزش جنگی گروه های شیعه مثلا مقتدی صدر و ... بر عهده حکومت ج ا است و با پول من و توی ایرانی
هیچ عاقلی نمی گوید آمریکا برای نجات مردم عراق اینهمه هزینه و نیرو در آنجا بکار گرفت٬ آمریکا در لباس مامور قانون باید مداخله می کرد ممکن در نگاه اول کمی عجیب باشه ٬ اما در دنیای آشفته امروز هیچ کشوری از نظر عملی و صلاحیت علمی و اجرایی برای برقراری نظم به پای ایالا ت متحده نمی رسد
اگر فرض نقش آمریکا را در معادلات حذف کنیم خودتون قضاوت کنید در عمل چه اتفاقی خواهد افتاد روی کاغذ شاید خیلی برای خودشون نتایج حالبی ردیف کرده بالشند ٬ اما ما در دنیای عمل و عینی زندگی میکنیم
اگر نبود قدرت امریکا٬ کره شمالی با بمب های اتمی خود چه بر سر کره جنوبی می اورد٬ پاکستان با هند وارد چه درگیری ای میشدند؟ ایران با ساخت سلاح هسته ای و تهدید تمام کشور های برای صدور انقلاب قلابی اش چه بر سر مردم دنیا می اورد؟
کشوپرهای غیر مسپول که کوچک ترین ارزشی برای شهروندان خود قاپل نسیتند چه بر سر ملت های دیگر می اوردند؟ و ۱۰۰۰ ها مورد دیگر
درسته مردم عراق قبل از اومدن آمریکا به مرگ تدریجی دچار شد و آمریکا اومد و اوناره به مرگ دفعی رسوند خب اینم خوبه بالاخره کمتر عذاب میکشند
چرا الانو نمیگید؟ آیا مردم عراق هنوزم به امریکایی ها گل میدن؟ اصلا بحث من سر این نیست که صدام خوب بود
صدام یه کثافت تمام عیار بود
من میگم اصلا نباید اصلاح یه کشور دست یه کشور دیگه بیوفته چون وضع میشه الان عراق . باید یه کشور خودش خودشو باز سازی کنه و حکومت جدید بیاره
یه چیزی میگم ممکنه بعضیا منظورمو نگیرن ولی شما میدونم میگیری پس منظورم به شماس
ببین فکرشو بکن وقتی انقلاب شد
ایرانی یه ایرانی رو کنار زد اومد روی کار
خب خیلی چیز عادی ای هست وقتی یه حکومت عوض میشه موافقان قبلی یک سری اختشاشات ایجاد کنن
ولی بعدش چی؟ آخرش ساکت شد و کشور شروع کرد به زندگی خودش(البته از نظر آرامی جو و کشت و کشتار دارم میگم)
درسته حکومت جدید ایران تو زرد از آب درومد ولی اگه مردم یه خودی خوب رو انتخاب میکردند الان همه راضی بو.دند هم کشت و کشتاری نبود هم نیازی نبود جلو بیگانه گردن خم کنن هم زندگی خوبی داشتن
ولی خب از شانس بد ایرانیا یه حکومتی امد که فشار هایی که میبینید از جمله عنوان تاپیک رو به مردم تحمیل کرد ولی ازنظر وجود اعمال تروریستی در داخل کشور تقریبا وضع خوبی داریم
فوقش سالی یه بار میگن تو اهواز یه بمب صوتی ترکید دیگه آمار کشته هامون نمیشه نقل مجلس اخبار های سراسر دنیا
من حرفم در کل اینه خوب شد صدام رفت ولی کاش به دست یه عراقی میرفت چون فدائیان صدام شلوغ بازیاشونو میکردن همونجوری که الان میکنن این تا اینجا یر به یر ولی خوبی این حالت این بود که دیگه یه آمریکایی وسط نبود که به ناموسشون تجاوز کنه , یهو بیزن تو خونشون و ...
اینا واقعیت های هست که الان در عراق وجود داره کی میتونه بگه الان تو عراق آمریکایی ها این کارارو نمیکن؟ همه دنیا صداشون درومده اگه شما بخوای خلاف همه دنیا حرف بزنی دیگه تکلیف معلومه , ضمن اینکه من از شهروند خود عراق شنیدم که چه بلایی سرشون میارن(آمریکایی ها نه عراقی ها)
خلاصه :
براندازی صدام توسط عراقی=اعمال تروریستی توسط فدائیان صدام + اختلافات شیعه و سنی
حال کنونی = اعمال تروریستی توسط فدائیان صدام + اختلافات شیعه و سنی + اعمال غیر انسانی امریکایی ها در عراق
خب کدوم بهتره؟
بر فرض اینکه آمریکا بخواد واقعا عراق رو از نو بسازه که بعید به نظر میاد
هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره بالاخره یه چیزی میخواد از اونا بگیره
ینی کی باور میکنه اینهمه خرج بکنه طوری که الان اقتصاد آمریکا تو بحران بیوفته فقط برای حس انسان دوستی؟
بالاخره یه چیزی از نفتش میخواست دیگه نه؟/
خب ما این رسما جانی نفتمونو چند سال پیش فروش کرد پدر اقتصادمون دراومد حالا فکر کن یه زالو به کشور بچسبه و تا ابد بخواد بمکه
حالا اختلاص ها وو ... خود کشور هم بمونه دیگه چی از اون کشور میمونه
یه ذره واقع بینانه نگاه کنید به قضیه

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متوجه منظور من نشدید
۱- من تاکید کردم آمریکا فقط برای منافع ملی خودش دست به حمله به عراق زد ( درست مانند تمام کشورهای دموکراتیک دیگر که فقط بر اساس منافع ملی شون تصمیم گیری می کنند )
۲-نفع آمریکا در بر کناری صدام به دیدگاه های دراز مدت اونها به منطقه حساس خلیج فارس و خاورمیانه باز می گشت
صدام یاغی بود بعد از حمله به کویت ٬ هر آن احتمال حمله به کشورهای کوچک و ضعیف و لی تامین کننده نفت دنیا توسط او وجود داشت و در پی آن بالا رفتن قیمت نفت و گرفتاری های بعدی برای اقتصاد آمریکا و غرب
۳- اینکه مدام در ذهن مردم می کنند که بله آمریکا برای تاراج نفت آمده ؛ دورغی خنده دار است؛ اتفاقا در نبود شرکت های بزرگ نفتی آمریکا کشورهایی مثل ایران بدبخت باید به چین و چند شرکرکت اروپایی مکار باج داده نفت رو حتی به نصف و بعضا دیدیم تا یک بیستم قیمت واقعی هم فروخته اند
پس مدام همراه با حاکمیت دورغگو و درو و مغلطه کار از تاراج نفت نگویید ٬ آمریکا که شلینگ نکشیده نفت را مفت برای خود به درون کشورش بریزد
اگر از اقتصاد سر رشته داشته باشید حتما می دانید اگر سالانه میلیاردها دلار در صنعت نفت کشورهای نفت خیز سرمایه گذاری نشود عملا چاه های نفت آنان به هیچ دردی نمی خورد و دچار ورشکستی عجیب و عقب ماند های ۱۰ ساله و چند دهه ای خواهند شد
آیا وجود شرکت های نفتی سود ده آمریکایی برای رقابت با شرکت های مفت خور و مکار چینی و ژاپنی نمی تواند عراق را از دچار شدن به حراج سرمایه های ملی خود باز دارد ؟
هدف آمریکا فقط جلوگیری از نوسان خاورمیانه است آنهم با بهترین روش یعنی آوردن حکومت های مسوول و همراه بجای حکومت های غیر مسول و دیکتاتوری ٬ آنها نیاز دارند برای برنامه ریزی بلند مدت ۵۰-۱۰۰ ساله روند خاورمیانه دچار تنش و جنگ نباشد٬ دیوانه ای در آن نباشد که درست بخواهد خاورمیانه را مانند کشور دیکتاتوری خود هر روز با بحران مواجه کند ٬ آنها مثل اینطرفی ها باری به هر جهت میستند برنامه دارند و برای این برنامه ها نیاز به فضای آرام و غیر متشنج در جند ده سال آینده

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
متوجه منظور من نشدید
۱- من تاکید کردم آمریکا فقط برای منافع ملی خودش دست به حمله به عراق زد ( درست مانند تمام کشورهای دموکراتیک دیگر که فقط بر اساس منافع ملی شون تصمیم گیری می کنند )
۲-نفع آمریکا در بر کناری صدام به دیدگاه های دراز مدت اونها به منطقه حساس خلیج فارس و خاورمیانه باز می گشت
صدام یاغی بود بعد از حمله به کویت ٬ هر آن احتمال حمله به کشورهای کوچک و ضعیف و لی تامین کننده نفت دنیا توسط او وجود داشت و در پی آن بالا رفتن قیمت نفت و گرفتاری های بعدی برای اقتصاد آمریکا و غرب
۳- اینکه مدام در ذهن مردم می کنند که بله آمریکا برای تاراج نفت آمده ؛ دورغی خنده دار است؛ اتفاقا در نبود شرکت های بزرگ نفتی آمریکا کشورهایی مثل ایران بدبخت باید به چین و چند شرکرکت اروپایی مکار باج داده نفت رو حتی به نصف و بعضا دیدیم تا یک بیستم قیمت واقعی هم فروخته اند
پس مدام همراه با حاکمیت دورغگو و درو و مغلطه کار از تاراج نفت نگویید ٬ آمریکا که شلینگ نکشیده نفت را مفت برای خود به درون کشورش بریزد
اگر از اقتصاد سر رشته داشته باشید حتما می دانید اگر سالانه میلیاردها دلار در صنعت نفت کشورهای نفت خیز سرمایه گذاری نشود عملا چاه های نفت آنان به هیچ دردی نمی خورد و دچار ورشکستی عجیب و عقب ماند های ۱۰ ساله و چند دهه ای خواهند شد
آیا وجود شرکت های نفتی سود ده آمریکایی برای رقابت با شرکت های مفت خور و مکار چینی و ژاپنی نمی تواند عراق را از دچار شدن به حراج سرمایه های ملی خود باز دارد ؟
هدف آمریکا فقط جلوگیری از نوسان خاورمیانه است آنهم با بهترین روش یعنی آوردن حکومت های مسوول و همراه بجای حکومت های غیر مسول و دیکتاتوری ٬ آنها نیاز دارند برای برنامه ریزی بلند مدت ۵۰-۱۰۰ ساله روند خاورمیانه دچار تنش و جنگ نباشد٬ دیوانه ای در آن نباشد که درست بخواهد خاورمیانه را مانند کشور دیکتاتوری خود هر روز با بحران مواجه کند ٬ آنها مثل اینطرفی ها باری به هر جهت میستند برنامه دارند و برای این برنامه ها نیاز به فضای آرام و غیر متشنج در جند ده سال آینده
درسته من منظور شمارو درست نگرفتم
الان با حرفاتون موافقم ولی یه نکته رو هم بدونید
اینم نیست که آمریکا چشم به نفت نداشته باشه
شرکت های بزرگ آمریکایی فقط استخراج و .. رو انجام میدن ولی نفت رو کی داره؟
ببینید یکی از عوامل ثبات قیمت نفت چند قطبی بودن اون هست ینی چند تا قدرت نفتی وجود داره تازه با این حال میبینید که چقدر بی ثبات هست
باید قبول کرد ایران یکی از قطب های بزرگ دنیاست
واقعا نادیده گرفتن این مسئله نیازمند یک منطق بی منطق قوی است
حالا وقتی یکی از این قطب ها کنار بره اونوقتاون قطب دیگه شیر نفتو میبنده میگه اینقدر میفروشم نه آمریکا خیلی کشورا ناچارن تهیه کنن
غیر از اینه؟ همون بلایی که سر ما درمورد بنزین داره میاد مجبوریم بگیم باشه بدین
مطمئن باش اگه تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا ضرری به آمریکا نمیزد الان 1000 باز ایران رو تحریم فروش نفت کرده بود
حرف شما در مورد نیاز وجود شرکت های آمریکایی درسته ولی اونام واسه رضای خدا کار نمیکنن فکر کن یه فروشنده مشتری های خودشو تحریم کنه که نمیفروشم خب مشتری درسته ضرر میکنه و شاید مجبور بشه با قیمت بالاتر جنس نامرغوب تر بخره ولی فروشنده هم این وسط متضرر میشه و این مسئله هم الان همین حالت رو داره

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
كوجه قيمتش خيلي بالا بود

الانم 700 ....

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
نمی دونم چرا هر تاپیکی من می زنم به اینجا ختم می شه!!!!فکر کنم اگر هیچی نگم بهتره؟چرا دعوا می کنید و بحث رو سیاسی می کنید؟چرا به همدیگه فحش می دید؟برای خودم متاسفم!
انگار مشکل خود من شما هستیم که نمی تونیم درست بحث کنیم و نتیجه بگیریم...همش از سر تعصب حرف می زنیم و می خواییم به هم بی احترامی کنیم...این دولت هم از خود ما تشکیل شده....بی احترامی بهش بی احترامی به خودمون هست
لطفا یکی این تاپیک رو ببنده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا