برگزیده های پرشین تولز

خدا ازشون نگذره ! جواب خلق و وجدان رو که نمی دن . پس میسپارم به قاضی حق

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
تا این لحظه من هرچه که برای این مملکت انجام دادم بماند ولی نظرم از این به بعد عوض شده و هیچگونه مسئولیتی نسبت به این مملکت ندارم.
البته آدم حق به جانبی هم نیستم و کارمو هیچ و ناچیز می دونم ولی...

وقتی بی عدالتی رو با چشمای خودم بر خودم دیدم.
وقتی هیچگونه پاسخشی در قبال اعتراض به جای خودم ندیدم
وقتی این مشکلم رو میتونم در عرض یک هفته با پرداخت 4میلیون حل کنم ولی خواستم از راه درستش برم و اینا نذاشتن.

وقتی قانونمون رو با بی قانونی نوشتن. (عده ای..)
وقتی قانون فقط برای عده ای اجزا میشه.

اونوقته که دیگه حرفی برای گفتن ندارم.

حیف به لحظاتی که براش تلف کردم.

ببخشید دیگه از هرچی میگذرم و فقط در قبال تعهدات کاری ای که قبلا داشتم بهشون رسیدگی میکنم و تمام.

خدانگهدارتون

قسمت هایی از این مطالب ویرایش شد.

مدیر محترم اگر شما نیز اندکی وجدان داشته باشید این تاپیک را حتی برای اطلاع رسانی نخواهید بست.

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
عنوان تاپیکت قبول و بجای خود. بیشتر توضیح بده .

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
164.gif
164.gif
164.gif
...

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
آقا من نميدونم چي شده و جريان چيه
ولي هر چي كه هست با اشتباه فرد يا افرادي كل سيستم و كشور رو نبايست زير سوال برد
حالا ميگي چي شده يا ما رو مي خواين تو خماري نگه دارين؟!!

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
به نقل از amirhoman :
عنوان تاپیکت قبول و بجای خود. بیشتر توضیح بده .

چی بگم والا
نگم بهتره

راستش تا حالا هرچی در مورد بی عدالتی میشنیدم خوب بود دیگه نه می تونستم نسبت بهش اعتراض کنم البته اعتراض اگر در توان خودم بود انجام میدادم و....
ولی در مورد کارهای بزرگ اگه یه ذره بخوام و بخوایم.. احتمالا سربنیست خواهم شد مثل خیلیای دیگه.

اصل ماجرا:

فوق دیپلمم رو گرفتم و برای اینکه بتونم تو امتحان ورودی کاردانی به کارشناسی آزاد امثال شرکت کنم یه 6 ماهی باید به هرطریقی شده سربازی رو به عقب بندازم.
تنها مشکلی که داشتم مشکل افسردگیم بود که با این وضع بقرنج گل و بلبل ایران طبق آمار 60/70% هم سن و سالان من به همین درد حالا با مقیاس های کم و بیش گرفتارن.

اقدام کردمو مرکز استان احضار کرد واسه کمیسیون و ... حالا چیزای عجیب و غریب دیگه بماند.

2/3 نفر به عنوان کمیسیون بودن مدارک پزشکیمو دیدن و انصافا کامل هم بود
گفتن اسمت چیه؟
گفتم فلانو بهمان

یه نگاهی به سرووضعم انداختن
کلا 45ثانیه هم فکر نکنم تو اتاقشون بودم گفتن بورو بیرون کار ما تموم شد و یه سر به سربازه بزن(شایان ذکر است این سربازه خیلی بیشعور و عقده ای بود که با مادر یکی از این مراجعین اینقد ببخشید بی ادبی نشه ولی عین واقعیت می گم لاس میزد به تمام معنا اون مادره هم فقط بخاطر نیمچه پارتی ای که به احتمال یک دهم درصد براش می تونست باشه تن به این وضعیت داده بود)

تموم شد قرار بود هفته ی بعدش برم **** وضیفه ی شهرمون فکر کردم نتایج مرکز استانو میخوان بدن ولی اینجا هم به ظاهر یه کمیسیون دیگه بود.

حدود 200 نفری تو این روز برای کمیسیون دوم و نتیجشون اومده بودن.

که وضعیت برخورد برادران بزرگوار نیروی انتظامی و پاسگاه مربوطه رو اگه رفته باشین میتونید بفهمید چطوریه (آدم به غرور و شخصیتش برمیخوره آدم با حیون جنگلی این برخورد ها رو شرمش میشه انجام بده ولی اینا انجام دادن باز کار ندارم)

ازبد روزگار یه نیم ساعتی تاخیر داشتم موقعی که اسم ها رو میخونن از من اسرار و التماس که آقا بخدا دارم واسه کنکورم اماده میشم برای من یک دقیقه برابر یک تست و دارم اینطور از وقتم استفاده میکنم ولی مگه گوش میکرد هرچند تیک زدن اسم من براش هیچ کاری نداشت تازه پزشک کمیسیون هم نیومده بود. اصلا قبول نمی کرد یه 10 دقیقه ای وایستاده بودمو اصرار میکرد وگرنه کارم دوباره واسه هفته بعد میوفتادو دوباره الافی...
حالا اضافه شدن اسم من به لیست بماند که با یه دونه ماژیک 300 تومنی به سربازه که منشی بود و گفت بورو یه ماژیک آبی بگیر بیا و...اسمم به انتهای لیست(یکی مونده به آخر) اضافه شد ولی باز با این وجود حودود 2/3 ساعت منظر بودم که پزشک کمیسیون بیاد.

اصل ماجرا:

این پزشکی که بعنوان پزشک میومد مشکلات مراجعین رو بررسی می کرد پزشک جراح عمومی بود.
حالا مشکل من چی؟ افسردگی!
حالا مشکل اون 199 نفر دیگه بماند یکی کر درد یکی بینایی یکی گوش درد یکی روانپزشکی و....

یک آدم چطور میشه با مدرک جراح عمومی تخصص همه ی موارد پزشکی رو داشته باشه و نظر بده. اون هم در کمتر از 15 ثانیه؟

رفتم پیشش گفت اسمت چیه:
گفتم فلان بهمانی
گفت مشکلت چیه؟
گفتم افسردگی
گفت بورو تو مشکل نداری.
یه لحظه مات و مبهوت موندم
رفتم بیرون اما وجدان خودم اجازه نداد که این مورد رو نادیده بگیرم چند لحظه منتظر شدم اونی که رفته بود تو بیاد بیرورنو
برگشتم گفتم: شما چطور با یه لحظه نگاه تشخیص دادید که من مشکل ندارم؟
مگه تخصص تو روانپزشکیه؟
تازه یه روانپزشک اگه آخرش هم باشه نمی تونه با یه نگاه کردن بفهمه که طرف چه مرگشه.

صحبت نکرد و یه لحظه بغض گلومو گرفت بهش گفتم اگه وجدان نداری اگه جواب مردمو نمی دیدی بدون روزی خواهد رسید که پیش خدای خودت شرمنده و جوابگو خواهی بود.

یه پزشک با یک تخصص میاد در مورد 200 نفر و 200 نوع مشکل اونم در کمتر از 2 ساعت قضاوت میکنه.
200 نفر یعنی 200 ضربدر 2 سال
یعنی 400 سال با عمر من و امسال من.

جالبیش اینجاست که اصلا پرونده منو نخونده بودن و نمی دونست هم پزشکای کمیسیون اول و هم این یکی و نمی دونستن که من برای معافیت دائم لازم ندارم و فقط برای موقت 6 ماهه اقدام کردم.

حالا یک مسئله هست من که می دونم مشکلم تا اون اندازه ای هست که حداقل بشه معافی موقتمو بگیرم.

دلم از این میسوزه که اصلا اینایی که نظر میدن نه تخصصشون این بوده و نه اینکه اصلا با من صحبت نکردن که واقعا بدونن و تشخیص بده که مشکل داشتم یا نه حتی 2تا کمیسیون روی هم رفته 2دقیقه هم ازم سوال نکردن چه برسه به خوندن پرونده و...

اگه واقعا میومدن کمیسیونه به معنای واقعی یعنی واقعا ببینن من مشکل دارم یا نه بعده این، میگفتن شما مشکل ندارید اینقد ناراحت نمی شدم. ولی از این ناراحتم که نه سوادشو داشتن و نه کاری که باید انجام میدادن رو انجام دادن و همینجوری گفتن نو پرابلم. برید بیرون.

با این بی عدالتی که با چشم خودم برای خودم دیدم. نه حسی و نه دینی دیگه برای این مملکت دارم هرچه بشه بشه.

از این به بعد از من هم سربازی بورو نیست و حتی گذروندن یک لحظه ی سربازی ای که هیچ فایده ای نداره حرام است! با اینکه به هنگام نوشتن این مطالب روزه هستم ولی هرچه که تاحالا فکر کردم پوچ بوده.(مثل ماجرای حرام و حلال شدن قند یا مثل حرام شدن تنباکو و بعد حلال شدنش و میرزای شیرازی)

خیلی دوست داشتم بیشتر بنویسم ولی باور کنید سرم داره میترکه و نوشته های خودمم دقیقا نمی دونم چی نوشتم ولی امیدوارم که بی عدالتی ای که در حق مصلم مردم میشه رو که گفتم گرفته باشید هرچند می دونم میدونید.

اسلام رو قبول دارم نه اسلامی که برام تحریف شده.

به روزی که وعده داده شده هم اعتقاد دارم : پس به صاحب همون روز میسپارم.

.

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
به نقل از parsbin :
ولي هر چي كه هست با اشتباه فرد يا افرادي كل سيستم و كشور رو نبايست زير سوال برد
حالا ميگي چي شده يا ما رو مي خواين تو خماري نگه دارين؟!!

من یادم نمیاد کل رو محکوم کرده باشم.
ولی اغلب چرا!

مطمئن باشید من خیلی از شما بیشتر این حرفی که میزنید رو میزدم.
و مطمئن باشید که اطلاعات من یکی خیلی بیشتر از شماست.
یکی 2 ن فر از دوستانم تو این فوروم من و فعالیت هایی که داشتمو از میشناسن

مسئولیت هایی که در این سن داشتم یا فعالیته حرفه ایی که در چند تا از روزنامه ها و یکی از خبرگزاری ها. فکر کنم اطلاعات من رو از یک فرد عادی بیشتر میکنه.

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حالا تاپیک رو نمی دونم چی میشه!!!
ولی خداییش خیلی بد با سرباز بر خرود می کنند!! اصلا انگار نه انگار این بابا که از بد روزگار جوون ممکلت هم هست آدمه!!!
یعنی فکر کنم از نظامی بودن فقط نظامی گیریش رو یاد گرفتن!!!

ولی به نظر من وقتش شده که ما ها نریم سربازی تا یخورده سران مملکتی بفهمند باید یک تغییر وضعیتی برای این کار مسخره و عصر حجری بدهند!!!

حیف که تاپیکش امنیت نداشته بید!! ولی خداییش کسی می تونه از کشورش دفاع کنه و نظامی باشه که از کارش راضی باشه. حالا توی آمریکا طرف رو با پول راضی می کنند !! اینجا هم اونهایی که به دین و کشورشون علاقه مند هستند باید انجام بدهند. زور زورکی که نمیشه

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
من تاحالا يك بچه مايه دار نديدم بره سربازي
يا به خاطر ريزش مو معاف ميشن!! يا به خاطر لق بودن دندوناشون
ولي افرادي كه بظاعت مالي خوبي ندارند تو سي سالگي هم كلشون كچله!! با كلاه رنگ و رو رفته سربازي

meli

Registered User
لایک‌ها
23
لطفا بحث رو عوض نکن
حرف اینه که هیچکس توی این مملکت اونیکی رو آدم حساب نمی کنه!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
افسردگی و یا همون اسکیزوفرنی در شکل حادش باعث معافیته
اگه به این دلیل معاف بشی بدون در هیج استخدامت نمی کنن و برو به جان یارو دعا کن
باید سابقه مصرف دارو تحت نظر بودن و سابقه تو بیمارستان روانی داشته باشی
تازه اون موقع هم معافیت موقت می دند و هر سال مراجعه باید بکنی تا بعد چند سال معاف بشی
تنها معافیت های که مشکلات جسمی داشته باشند که به مرور زمان خوب نشن و معافیت از اول میدند و باقی کوتاه مدته

QITQ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودمم ماه ديگه قرار كنكور كارشناسي بدم. آدم اعصابش خورد ميشه.آخه اينا چطور به خودشون اجازه ميدن با سرنوشت آدما بازي كنن. شوخي كه نيست حرف زندگيه. 200 نفر تو يه روز؟ اين يه كابوسه . اينا مگه به خدا ايمان ندارن يا خودشونو بزرگتر از خدا ميدونن كه با زندگي مردم بازي ميكنن.

حالا هيچ راهي هم نيست بشه يكم عقب انداخت چه ميدونم يكم ديگه سعي كن . آدم اينجور مواقع فقط ميتونه به خدا توكل كنه و صبور باشه.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
چارش اينه برا اينكه از افسردگي خلاص بشي
برگرد همونجا دوباره درخواست بده اگه بازم گفت نه
با پشت دستت يه لگد بزن تو دهنش حالش جا بياد دل تو هم خنك ميشه
24.gif

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
به نقل از mehrdad1355 :
افسردگی و یا همون اسکیزوفرنی در شکل حادش باعث معافیته
اگه به این دلیل معاف بشی بدون در هیج استخدامت نمی کنن و برو به جان یارو دعا کن
باید سابقه مصرف دارو تحت نظر بودن و سابقه تو بیمارستان روانی داشته باشی
تازه اون موقع هم معافیت موقت می دند و هر سال مراجعه باید بکنی تا بعد چند سال معاف بشی
تنها معافیت های که مشکلات جسمی داشته باشند که به مرور زمان خوب نشن و معافیت از اول میدند و باقی کوتاه مدته

مهرداد جان من برای معافیه موقت 6 ماهه اقدام کرده بودم.

و اینکه خدا گواهه بیشتر این ناراحتیم بخاطر خودم نیست برای همه هست برای یه شهرستانی برای یه بچه محرو برای یه بچه فقیر برای کسیه که 4 پنج میلیون نداره بده تا سربازیشو بخره.

ناراحتیم از اینه که یه پزشکی که میاد نظر میده تو سالم هستی یا نیستی اصلا در حیطه ی علمش نیست چطور باید یه پزشک جراح عمومی بیاد 200 نوع درد (حالا با ساختگی یا غیر ساختگشی کاری ندارم) رو که هر کودوم به یک شاخه ی پزشکی مربوط میشه باید نظر بده .
تازه اونم برای هر نفر تو 45 ثانیه و با پرسیدن اسم طرف.
؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Fereydoon8 :
مهرداد جان من برای معافیه موقت 6 ماهه اقدام کرده بودم.

و اینکه خدا گواهه بیشتر این ناراحتیم بخاطر خودم نیست برای همه هست برای یه شهرستانی برای یه بچه محرو برای یه بچه فقیر برای کسیه که 4 پنج میلیون نداره بده تا سربازیشو بخره.

ناراحتیم از اینه که یه پزشکی که میاد نظر میده تو سالم هستی یا نیستی اصلا در حیطه ی علمش نیست چطور باید یه پزشک جراح عمومی بیاد 200 نوع درد (حالا با ساختگی یا غیر ساختگشی کاری ندارم) رو که هر کودوم به یک شاخه ی پزشکی مربوط میشه باید نظر بده .
تازه اونم برای هر نفر تو 45 ثانیه و با پرسیدن اسم طرف.
؟
کسی که اسکیزو فرنی حاد در حد معافیت داشته باشه به راحتی قابل تشخیصه(البته ممکنه خودشه به اون راه بزنه) یکم در مورد نشانه های اون بیماری مطالعه کنی متوجه میشه
اگه اونا تشخیص این بیماری رو بدن تازه میفرستنت پهلوی متخصص تا ببینن تو راست می گی یا نقش بازی می کنی
اصولا مریض عادی برای درمان هم اشتباهه که ابتدا به ساکن به متخصص مراجعه کنه و پزشک عمومی معرفیش کنه به متخصص و روال درست هم همینه و حتی تو خارج

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
کسی که اسکیزو فرنی حاد در حد معافیت داشته باشه به راحتی قابل تشخیصه(البته ممکنه خودشه به اون راه بزنه) یکم در مورد نشانه های اون بیماری مطالعه کنی متوجه میشه
اگه اونا تشخیص این بیماری رو بدن تازه میفرستنت پهلوی متخصص تا ببینن تو راست می گی یا نقش بازی می کنی
اصولا مریض عادی برای درمان هم اشتباهه که ابتدا به ساکن به متخصص مراجعه کنه و پزشک عمومی معرفیش کنه به متخصص و روال درست هم همینه و حتی تو خارج
بابا اين بنده خدا كي گفت اسكيزوفرني داره حالا !!!

yngwie_marshal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
agha salam
mifahmam chi mikeshi
bebin manam moshgel gosh dashtam
100%
midonestam ke moafam chon aeen namaro khonde bodam
ona mano moaf az razmam karde bodan
goh ro ba gosh kobide tashkhis nemidadan
vali man sirish shodam
va bad az avaz kardane 3 ta bimarestan
hala bemanad ke in vasat che ghadr raftim omadim
onam bade 6 mah
balakhare moafimo gereftam
bebin shoma ye bar dige boro
age natije nagerefti boro dadsara nezami
faghat behet begam
yadet bashe ke age motmaen hasti ke bayad moaf beshi boro jolo
aeen name kolo gir biar bad boro jolo
yadet bashe to in mamlekat khar parvar
bayad bodo ta ya be jaee beresi
movafagh bashi javon
faghat bazam takeed mikonam age motmaeni ke moaf bayad beshi
on moghe boro jolo
man chon motmaen bodam raftam jolo
ghose nakhor age sirish beshi mitoni moafi begiri
be doktore bego mikham beram ye bimarestane dige
bimarestene mano avaz kon
dar har sorat
omid varam marizie toam khob beshe
chon khosham nemiad kasio mariz bebinam

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
ها حال مشکلت زیاد جدی نیست انشاالله فیلم بازی نکن
بیا سرتو بنداز پایین و برو خدمت . بخدا خودتو بعدا لعنت میکنی که چرا دیر تر اقدام کردی. شش ماه کلی زمان هستش.

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
به نقل از amirhoman :
ها حال مشکلت زیاد جدی نیست انشاالله فیلم بازی نکن
بیا سرتو بنداز پایین و برو خدمت . بخدا خودتو بعدا لعنت میکنی که چرا دیر تر اقدام کردی. شش ماه کلی زمان هستش.

من ماهه دیگه کنکور دارم و تا نتیجش هم بیاد یه 3ماهی طول میکشه.
یعنی این 6 ماه رو برای همین منظور می خواستم.

در ضمن شاید تا العان برنامه ام این بود که بعد از مهندسیم برم خدمت ولی با این وضع بعید می دونم برم از خیر یه چن میلیونی باید بگذرم

بالا