برگزیده های پرشین تولز

خدمات فراوان رضا شاه به ایرانزمین

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟؟؟؟؟؟

احیانا ستار خان و باقرخان و سایر مشروطه چی ها خیار نبودند . مثل اینکه تا الان تاریخ ایران رو اشتباه به سمع ما رسونده بودند و شما منابع جدیدی پیدا کرید . آیا امکان داره که دارالفنون رو هم رضا خان ساخته باشه ؟
جناب هرودت!
احتمالا شما هم به منابع ارزشمندی دست پیدا کردید که خوشحال میشم در اختیاز دیگران بزارید تا دیگران هم بتونند استفاده کنند!
ستارخان و باقرخان کی میخواستند جمهوری راه بندازند؟
نمیدونم شاید اصلا جمهوری نمیدونی چیه! جمهوری باید رئیس جمهور داشته باشه و مشروطه یعنی شاه و نخست وزیر و مجلس
این دو تا چه ربطی بهم داره؟
بعد از مشروطه ایران دارای رئیس جمهور شد؟!
اصلا چه سنخیتی بین ستارخان و باقر خان و رضاخان وجود داره؟ چون اون ها آزادی خواه بودن و مشروطه خواه رضا خان نباید جمهوری خواه باشه؟!
نظریاتت خیلی جالبه

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قرار نشد خودتو بزنی به کوچه علی چپ من نابودی قاجاریه رو قرمز کردم کی حرف از جمهوری زدم .
درمورد جمهوری شما فرمودید :

رضاخان میخواست جمهوری راه بندازه که متاسفانه نشد دلیلش رو دقیقا نمیدونم

که من هنوز در حیرتم . بنا به کدوم دلیل ایشون جمهوری میخواست . چرا نشد ( دلیل غیر دقیق رو هم بگی خوبه )

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
قرار نشد خودتو بزنی به کوچه علی چپ من نابودی قاجاریه رو قرمز کردم کی حرف از جمهوری زدم .

که من هنوز در حیرتم . بنا به کدوم دلیل ایشون جمهوری میخواست . چرا نشد ( دلیل غیر دقیق رو هم بگی خوبه )
دوست عزیز
رضا شاه در مقام وزارت جنگ و سپس نخست وزیر میخواست جمهوری راه بندازه
ولی روحانیون چون فکر میکردن اگر جمهوری بشه دیگه ایران غربی میشه و فرهنگ و دین و اسلام اینها از دست میره مخالفت کردند و راهپیمایی های وسیعی هم انجام شد
سردسته اونها هم شیخی بود بنام حاج سیدعبدالحسین نامی
اگر در گوگل کمی جست و جو کنید مقالات خوبی در این زمینه بدست میارید

r10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من قبولشون ندارم چون تا الان تمام شاه های ایران خودکامه و دست نشانده خارجی ها بودند
حکومت های ایران تا به امروز هیچ گاه مردمی نبودند و خیلی طول خواهد کشید که ایران از این بند رهائی پیدا کنه
دلیل پس رفت ایران بخاطر فرار مغزها میشه چون تا 50 سال دیگه هم ایران حکومتی مردمی نداره الان هم که احمد شاه سر دولت هستش باز این **** مردمی نیست

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
حالا دیگه مطمئن شدم که خود تنگنایی

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز
رضا شاه در مقام وزارت جنگ و سپس نخست وزیر میخواست جمهوری راه بندازه
ولی روحانیون چون فکر میکردن اگر جمهوری بشه دیگه ایران غربی میشه و فرهنگ و دین و اسلام اینها از دست میره مخالفت کردند و راهپیمایی های وسیعی هم انجام شد
سردسته اونها هم شیخی بود بنام حاج سیدعبدالحسین نامی
اگر در گوگل کمی جست و جو کنید مقالات خوبی در این زمینه بدست میارید

ببینید با سرچ کردن در گوگل اطلاعات متنوعی بدست می آید . اگر شما یک کتاب از یک مورخ که تا حدی شناخته شده باشند و کتابشان هم مورد قبول اهل فن باشد معرفی بفرمایید که فرمایشات شما را تایید کنند موضوع روشن خواهد شد .
اگر شما همین الان در مورد نواب صفوی در گوگل سرچ کنید انگار در مورد دو نفر سرچ کرده اید یک مجاهد واقعی و یک تروریست. بنابراین گوگل منبع چندان مطمئنی نیست .

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
رضاخان اگر یک مشکل داشت ، وابستگی شدیدش بود ! از خودش هیچی نداشت ! حالا هر چی شما می خواید حرف بزنید ! پست های بلند بالا بدید ! ادای روشن فکر ها رو در بیارید ! ازش تعریف و تمجید کنید ! به من بدبخت گیر بدید! من رو بی سواد و بی اطلاعات جلوه بدید!
هر جور راحتید...

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
ببینید با سرچ کردن در گوگل اطلاعات متنوعی بدست می آید . اگر شما یک کتاب از یک مورخ که تا حدی شناخته شده باشند و کتابشان هم مورد قبول اهل فن باشد معرفی بفرمایید که فرمایشات شما را تایید کنند موضوع روشن خواهد شد .
اگر شما همین الان در مورد نواب صفوی در گوگل سرچ کنید انگار در مورد دو نفر سرچ کرده اید یک مجاهد واقعی و یک تروریست. بنابراین گوگل منبع چندان مطمئنی نیست .
به نظر شما امکان وجود کتابی که در آن رضاشاه دموکرات و موافق جمهوری نام برده شده باشه در زمان حاضر چقدره؟!!
laughingsmiley.gif

رضاخان اگر یک مشکل داشت ، وابستگی شدیدش بود ! از خودش هیچی نداشت ! حالا هر چی شما می خواید حرف بزنید ! پست های بلند بالا بدید ! ادای روشن فکر ها رو در بیارید ! ازش تعریف و تمجید کنید ! به من بدبخت گیر بدید! من رو بی سواد و بی اطلاعات جلوه بدید!
هر جور راحتید...
وابستگی رضا شاه رو میشه به سه دسته تقسیم کرد!
اوایل به قدرت رسیدن که متمایل به انگلیس بود
اواسط قدرت که به هیچ کس کاری نداشت و سرش تو لاک خودش بود !
اواخر قدرت که تمایل شدید به آلمان پیدا کرده بود که موجب سرنگونیش هم شد

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خود گوگل که در مورد شخصیت های تاریخی مثل نواب صفوی و.. نمی نویسه٬ شما باید ببینید او نوشته از کدام منبع است و واقعیت تاریخی اون چی بوده٬ نواب صفوی هم آدم کشته پس میشه تروریست٬ آدم کشی خوب و بد هم نداریم

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

رضا خان بعد از عزل احمد شاه سعی کرد رییس جمهور بشه! و با این عنوان به حکومت برسه ولی مدرس این توطئه:D رو با تدبیر با کمک مجلس خنثی کرد! و رضا خان هم به مقام شاهی رسید!

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هر جور راحتید...
این جمله رضا خان هست« اینگلیسی ها مرا آوردند اما ندانستند چه کسی را می آورند»
یبعنی قبول داشت که انگلیس ها اون رو آوردند اما تمام سعیش رو کرد تا با ایران خدمت کنه و همون انگلیس ها هم که دیدند این وضعیت پیش اومده بر علیه ش اقدام کردند

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
بوروس جان بیخیال این تاپیک شو !! آ قربونت بشم !! برو یه جا دیگه بازی کن!!!

کوروش چرا تو قسمت تاریخ نزدی تا اسپم نشه؟؟؟

یکلام !! رضاه شاه کسی بود که در ایران همتایی مانند او به دنیا نخواهد آمد که اینچنین میهن پرستانه خدمت کنه!!

همین دانشگاه تهران هنوز نماد علم ودانش ایران است

حتی دکتر حسابی هم من دیدم در خاطراتش از او تعریف کرده بود

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
این جمله رضا خان هست« اینگلیسی ها مرا آوردند اما ندانستند چه کسی را می آورند»
یبعنی قبول داشت که انگلیس ها اون رو آوردند اما تمام سعیش رو کرد تا با ایران خدمت کنه و همون انگلیس ها هم که دیدند این وضعیت پیش اومده بر علیه ش اقدام کردند
شما این جوری معنا می کنی ! اما من این جوری معنا می کنم:
یعنی قبول داشت انگلیس ها اون رو آوردند اما تمام سعیش رو کرد تا خودش رو به آلمان نشون بده.

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بوروس جان بیخیال این تاپیک شو !! آ قربونت بشم !! برو یه جا دیگه بازی کن!!!

کوروش چرا تو قسمت تاریخ نزدی تا اسپم نشه؟؟؟

یکلام !! رضاه شاه کسی بود که در ایران همتایی مانند او به دنیا نخواهد آمد که اینچنین میهن پرستانه خدمت کنه!!

همین دانشگاه تهران هنوز نماد علم ودانش ایران است

حتی دکتر حسابی هم من دیدم در خاطراتش از او تعریف کرده بود

یعنی چی ؟ اگر حرفی داری در مورد نوشته های من بگو وگرنه مگه بی کاری یا حتما باید چیزی بگی ؟
در مورد یک کلام هم منبعی یا مدرکی داری . یا ...

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خود گوگل که در مورد شخصیت های تاریخی مثل نواب صفوی و.. نمی نویسه٬ شما باید ببینید او نوشته از کدام منبع است و واقعیت تاریخی اون چی بوده٬ نواب صفوی هم آدم کشته پس میشه تروریست٬ آدم کشی خوب و بد هم نداریم

من نباید ببینم کسی که گوگل رو بعنوان منبع معرفی کرده باید ببینه . در مورد نواب هم مثال بود برای رد منبع بودن گوگل . فکر کردم واضحه . اگر بحثی شد در مورد اون من هم نظرم رو در حیطه اطلاعاتم مینویسم .

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
در مورد یک کلام هم منبعی یا مدرکی داری . یا ...
در مورد نظر شخصی هم منبع میخوای؟!!!
biggrinsmiley.gif

من نباید ببینم کسی که گوگل رو بعنوان منبع معرفی کرده باید ببینه .
من گفتم منبع من گوگل بوده؟!
من گفتم اگه دلت خواست چیزی درباره عبدالحسین نامی بدونی میتونی بری تو گوگل!
نگفتم منبعم گوگل بوده که!

r10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همتون برام شدین تاریخ شناس

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد نظر شخصی هم منبع میخوای؟!!!
biggrinsmiley.gif

من گفتم منبع من گوگل بوده؟!
من گفتم اگه دلت خواست چیزی درباره عبدالحسین نامی بدونی میتونی بری تو گوگل!
نگفتم منبعم گوگل بوده که!

ایشون از آدم بی همتایی گفتند که خدماتی کرده خوب اینها از رو هوا که نظر کسی نمیشه باید یک معادل بیرونی و عینی داشته باشه . در ضمن یک کلام یعنی چی ؟ آدم یاد خود رضا خان میفته که دوست داشت حرفش یک کلام باشه ؟ حالا جمهوری خواه هم معرفی میشه ؟ عجبا
شما هم اکر منبع خودتان را در مورد اینهمه نظرات جدید و غریب بفرمایید بحث بیهوده ادامه پیدا نمیکند .

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فعلا شب بخیر

بالا