برگزیده های پرشین تولز

خدمات فراوان رضا شاه به ایرانزمین

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
ااااااا .... وسط بحث شب بخیرتم می گی؟
چقدر مودب!

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
باعث تاسف هست که هنوز هم افرادی وجور دارن که به حمایت از ظالم و دیکتاتور بلند بشن...

ahmad_ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
رضا شاه دگرگونی بزرگی در ایران به وجود آورد . مقایسه قبل از دوران رضاشاه و پس از آن ،خود گویای همه حقایق است .
تصور کنید در ایران پیروان ادیان غیر اسلام باید با یک نوار معمولا قرمز رنگ از خانه بیرون میامدند تا شناخته شوند !!! زنان با روبنده از خانه خارج میشدند و...

رضا شاه سلطه ملاها را بر مردم کم کرد . پیش از او ملاها خودمختار بوده برای دیگران حکم صادر میکرده و گاهی مجازات مردم را بر عهده داشتند .در دوران پهلوی ها ملاها کمترین سلطه را بر مردم داشتند ولی افسوس که باز ...

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نظر من بايد منطقي بود. يعني هر چيزي در جاي خودش.

1- رضاخان ديكتا توري مستبد بوده و جنايات زيادي از جمله كشتار مسجد گوهر شاد داشته .
2- رضا خان در توسعه كشور نقش موثري داشته - راه آهن سرتاسري شمال به جنوب به دستور او و هر چند به دستور اجانب ساخته شد.

واقعيت را بايد قبول كرد. در جايي استبداد و در جايي عمران و سازندگي اولي بد و دومي خوب اين يك واقعيت است....:hmm:

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نظر من بايد منطقي بود. يعني هر چيزي در جاي خودش.
واقعيت را بايد قبول كرد. در جايي استبداد و در جايي عمران و سازندگي اولي بد و دومي خوب اين يك واقعيت است....:hmm:
تایید میشه.
متاسفانه بعضی ها از چیزی به نام اعتدال و منطق بویی نبرده اند!!
bored.gif
ادمی که همه ی کارهاش خوبه , وجود خارجی نداره!
رضا خان دیکتاتور بود! مخالفانش رو ترور کرد! قبول! ظلم کرد! اینم قبول! کسی نمیتونه خطاهاش رو انکار کنه!
ولی میشه خدمات و کارهای مفیدش رو نادیده گرفت ؟؟!! ..نه...!واقعا خدماتش نقش اساسی در پیشرفت کشور داشت.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
اگر بخواهم در چند كلمه ايشان را توصيف كنم ؛

بيسوادي كه سواد آورد - دانشگاه نديده اي كه بنيان دانشگاه را بنا نهاد
گويي رسالتش اين بود كه هر آنچه خود از آن محروم است ؛ براي ملتش به ارمغان بياورد .

r10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مقصراصلی خود مردم ایران هستند که در طول دوران های مختلف با وعده و وعید های حکومت های خودکامه خر شدند البته ببخشید که این لفظ رو بکار بردم

انگلیس و روسیه و در آخر آمریکا دشمن تمام دنیا هستند

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

گويي رسالتش اين بود كه هر آنچه خود از آن محروم است ؛ براي ملتش به ارمغان بياورد .
انشالله همان رضا شاه بر شما مسلط شود و در دنیا و آخرت با ایشون مهشور بشید

هیچ

Registered User
لایک‌ها
0

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261

چاکر آقا بهروز
نمیدونم چرا بقیه با این بیچاره مشکل دارن
چون رو اسمش شاهه فکر میکنن بده :D

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
چاکر آقا بهروز
نمیدونم چرا بقیه با این بیچاره مشکل دارن
چون رو اسمش شاهه فکر میکنن بده :D
مخلص آقا شروين عزيز هم هستم

برخي از دوستان اشتباه مي كنند .

من هيچوقت نگفتم كه سيستم شاهنشاهي را تاييد مي كنم . سيستم ديكتاتوري به هر عنوان و نامي كه باشد از نظر من مطرود است .

اما نمي توان منكر برخي از خدمات انسانهاي بزرگ شد حتي اگر ديكتاتور بوده اند . اين دو مساله از هم جدا هستند . ايشان با تمام مشكلات زمان خود خدمات بزرگي را به ايران كرده اند .
انساني كه خودش بيسواد است به ندرت مي تواند اهميت دانش را بداند . اما اين شخص كه خودش بيسواد بود بنيانگذار دانشگاه در ايران شد . مي توانيد براي اين ادعا به خاطرات پروفسور حسابي مراجعه كنيد .

هيچوقت هم آرزو نمي كنم كه سيستم ديكتاتوري با هر اسمي ( چون اسمش مهم نيست ) در هيچ كجاي دنيا حاكم باشد .

اما انصاف نيست كه نام بزرگان را به خواري ببريم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
انشالله همان رضا شاه بر شما مسلط شود و در دنیا و آخرت با ایشون مهشور بشید
دوست من

فكر مي كنم سو تعبير شده .

كسي آرزو نكرد كه دوباره چنين سيستمي حاكم شود .

فقط يادآوري خدمات مرد بزرگي بود كه به ميهنش خدمت كرد . ديكتاتوري مطرود است و مانع پيشرفت كامل هر جامعه اي . اما بايد هر انسان را با شرايط زمان خودش مقايسه كرد .

يك مملكت قحطي زده مفلوك تحويل شخصي شده است . با پشتوانه اندك مالي آنروز . به نظر من تمام كاري را كه مي توانست در راه پيشرفت مملكت انجام داد .

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست من

فكر مي كنم سو تعبير شده .

كسي آرزو نكرد كه دوباره چنين سيستمي حاكم شود .

فقط يادآوري خدمات مرد بزرگي بود كه به ميهنش خدمت كرد . ديكتاتوري مطرود است و مانع پيشرفت كامل هر جامعه اي . اما بايد هر انسان را با شرايط زمان خودش مقايسه كرد .

يك مملكت قحطي زده مفلوك تحويل شخصي شده است . با پشتوانه اندك مالي آنروز . به نظر من تمام كاري را كه مي توانست در راه پيشرفت مملكت انجام داد .
به نظر من که این آقای کافر مرده بزرگی نبودند البته اگر بعضی ها تعلق خاطر به این آقا دارند من دوست ندارم بیشتر دربارش صحبت کنم که باعث رنجشه خاطر این دوستان بشه، فقط به لفظ کافر اکتفا میکنم

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

درود بر شما که در بیانی کوتاه در میان این همه مناقشه بهترین را گفتی.

مشکل ما نیست که اینگونه سخن میگوییم، در کتابهای دبیرستان و ... تحریفات به مغز ما خورانده شده و استناد به کتبی میکنیم که تحریف شده هستند و چون به کتب منبع و مادر دسترسی نداریم به آنچه که در دست است اکتفا میکنیم.

به نظر من که این آقای کافر مرده بزرگی نبودند البته اگر بعضی ها تعلق خاطر به این آقا دارند من دوست ندارم بیشتر دربارش صحبت کنم که باعث رنجشه خاطر این دوستان بشه، فقط به لفظ کافر اکتفا میکنم

من به سلطنت در عصر حاضر اعتقادی ندارم اما کافر کسی است که واقعیات رو نادیده بگیرد و دروغ گفته و به دیگران و اموات تهمت ناروا بزند. همانا که دروغ و تهمت بی اساس از گناهان کبیره است.

در ضمن در آن عصر نه دموکراسی معنی داشت و نه قابل اجرا بود اگر رضاخان ذاتا دیکتاتور بود در زمان کشف حجاب این کار را ابتدا بر روی همسر و دختر خود انجام نمیداد و اولین کشف حجاب را روی آنها نمیکرد.
بیایید منطقی و دور از تعصب به قضایا بنگریم

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
نظر شخصي شما به عنوان يك انسان براي من قابل احترام است .

به ديدگاه هر انساني احترام مي گذارم .

ممنون از پاسخ شما .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
درود بر شما که در بیانی کوتاه در میان این همه مناقشه بهترین را گفتی.

مشکل ما نیست که اینگونه سخن میگوییم، در کتابهای دبیرستان و ... تحریفات به مغز ما خورانده شده و استناد به کتبی میکنیم که تحریف شده هستند و چون به کتب منبع و مادر دسترسی نداریم به آنچه که در دست است اکتفا میکنیم.

من به سلطنت در عصر حاضر اعتقادی ندارم اما کافر کسی است که واقعیات رو نادیده بگیرد و دروغ گفته و به دیگران و اموات تهمت ناروا بزند. همانا که دروغ و تهمت بی اساس از گناهان کبیره است.

در ضمن در آن عصر نه دموکراسی معنی داشت و نه قابل اجرا بود اگر رضاخان ذاتا دیکتاتور بود در زمان کشف حجاب این کار را ابتدا بر روی همسر و دختر خود انجام نمیداد و اولین کشف حجاب را روی آنها نمیکرد.
سپاس شما را دوست بزرگوار .

اين تنها نظر شخصي من بود در مورد اين شخصيت تاريخي . هر چند حركت هاي تاريخي اين مرد را هم مي توان نقد كرد و 100% اشكالاتي هم دارد . بسياري از حركت هاي تاريخي به ضرر اين آب و خاك منتهي گشت .
اما به اعتقاد من ( با توجه به شرايط آنروزها ) در مجموع براي وطنش مفيد بود .

خط سراسري راه آهن ايران ( در زمان ايشان ) تنها در 5 سال احداث گشت . آنهم بدون وسايل و امكانات . اين را از اين بابت مي گويم كه رشته تخصصي من عمران است و مي دانم اين پروژه چقدر بزرگ بوده . شادروان مهندس حامي تعريف مي كرد وقتي فرغون را به كارگاه احداث تونل كندوان آوردند همه كارگران شادي كردند و جشني برپا شد . چون ديگر لازم نبود سنگ هاي گران را با گوني و زمبه حمل كنند . لاقل وسيله چرخداري آمده بود كه كار را بسيار آسان مي نمود !!!!!
خط سراسري راه آهن مشهد - بافق را خود ما در طول 20 سال آنهم با اين همه وسايل پيشرفته توانستيم احداث كنيم . با بولدزر - بيل مكانيكي - پيكور - سايد بوم - لودر و ميلياردها دلار نفتي .

يكي از مهندسان پروژه تونل كندوان تعريف مي كرد كه در راه كندن تونل به يك توده بزرگ سنگ سخت برخورد كرديم و ادامه كار مانع مي شود . به تهران خبر داديم كه مشكل داريم و نمي توانيم پيشروي كنيم . مي گفت 2 روز بعد صبح كه بيدار شديم رضا شاه در كارگاه بود . از من پرسيد كجاست كه مانع پيشرفت كار شده . ايشان را به محل توده سنگي برديم . يك سكه از جيبش در آورد و به سنگ فشار داد و خراشي بر سنگ افتاد .
گفت اگر مشكل امكانات و پول داريد من از هر جا شده تامين مي كنم . اين راه بايد ساخته شود . مي گفت چنان شوري در كارگاه به راه افتاد و همه عزم مان را جزم كرديم كه توده سنگ را از ميان برداريم .

پس بياييم قدر شناس مردان بزرگ قبل از خود باشيم .

هیچ

Registered User
لایک‌ها
0
بابا آخه هرکی بیاد در راس هر حکومتی بالاخره یه چهارتا حرکت مثبت هم انجام میده دیگه نمیشه که هر کاری می کنه گند بزنه! مثلا همین هیتلرم بالاخره یه چند حرکت مثبت داشته دیگه. ولی مسئله اینه که در کل گند کاریهاش خیلی بیشتر بوده.
اصلا بعضی از شما که میان طرفداریشو می کنین اگه همین بیاد بالا سرتون خودتون میشید مخالفش!

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

به هر حال هر کسی از روی دینه خود نظر می دهد
یعنی اگر کسی اول خونواده خودش رو بکشه دلیل بر این میشه که حق داره بقیه رو هم بکشه؟

شما که از گناه کبیره سخن میگویید فکر کنم دشمنی با عزای امام حسین و کشیدن چادر از روی سر زن مردم گناهه بزرگ تری باشه

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سپاس شما را دوست بزرگوار .

اين تنها نظر شخصي من بود در مورد اين شخصيت تاريخي . هر چند حركت هاي تاريخي اين مرد را هم مي توان نقد كرد و 100% اشكالاتي هم دارد . بسياري از حركت هاي تاريخي به ضرر اين آب و خاك منتهي گشت .
اما به اعتقاد من ( با توجه به شرايط آنروزها ) در مجموع براي وطنش مفيد بود .

[/COLOR][/B]

سپاس از بزرگواری و صداقت شما،

کاملا تایید میشه

خط سراسري راه آهن ايران ( در زمان ايشان ) تنها در 5 سال احداث گشت . آنهم بدون وسايل و امكانات . اين را از اين بابت مي گويم كه رشته تخصصي من عمران است و مي دانم اين پروژه چقدر بزرگ بوده . شادروان مهندس حامي تعريف مي كرد

حال بازسازی این تونل در سالهای گذشته و با ابزار آلات مدرن امروزی چند سال به طول انجامید ... ؟

و هم اکنون نیز این تونل بعد از باز سازی با مشکل شارش بیش از حد آب های زیرسطحی در فصول پر باران مواجه است که میتواند خطر ساز باشد.

بالا