برگزیده های پرشین تولز

خدمات مغول به اسلام و ایران

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من هم از اظهار نظر شما ممنونم. ولی مغولها اگه این کارو نمی کردن الان شما داشتی با خیش برای عربا زمین شخم می زدی.

نه عزیز ما قبل و بعد از مغولیان ایرانیان آزادمردی داشتیم که میخواستند نسل اعراب رو از بین ببرند ولی متاسفانه به نحوی نتوانستند موفق بشوند. اشخاصی مثل بابک خرمدین، ابومسلم، یعقوب لیث، نادر شاه افشار و ...

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
عزیزم ایم حرف خیلی بده
میدونی الان هیچ ایرانی نمیتونه بگه من ریشم ایرانیه
یا با عرب یا با مغول قاطی شده
میدونی چند هزار جنین بخاطر این حمله ها حرام.زاده بدنیا اومدن
ایا اینم میدونی چند هزار زن قبل از رسیدن مغول ها با خواست خودشون به دست مردانشان شهید شدند تا عفت باقی بمونه

منظور شما از ریشه ایرانی چیه؟
در طول تاریخ بارها به ایران حمله شده، قبایل مختلفی.
به نظر من هر چه مغولیان بد بودند بدتر از اعراب نبودند. اگر نگاه کنیم نسل های بعدی به فرهنگ و زبان ایرانی علاقه مند شدند وسعی در گسترش آن کردند. یکی از کارهایی که مغولیان کردند آوردن هنر مینیاتور از هند به ایران، معماری به سبک ایرانی - اسلامی به هند (در زمان بابریان هند - گورکانیان) این از نمونه هایی بود که آلان به خاطر داشتم.

به نظر بهتر به جای این حرفها بحث را کمی علمی تر کرد تا دیگران هم از این بحث چیزی یاد بگیرند نه فقط به فکر افزایش تعداد پستهایمان باشیم و نظرات و افکار دیگران را مسخره کرد.

موفق باشید.

omidco2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان پی تی، این مطالب مزخرف رو چطوری پیدا می کنین ؟ .

منم اتفاقا این سوال رو از شما دارم!!:snitch:
جدا شما بعد از این همه مدت دوری از پی تی ! چه جوری تونستی تاپیک 2007 رو پیدا کنی بعدم اینجوری توش پست بدی!!

هرچی حساب میکنم نمیشه! کاربر فعال الکترونیک ! تاریخ عضویت 2006 با 500 تا پست !! بعد نه جدا سواله این رو از کجا پیدا کردی ؟ :blink:

* یکی بیاد اینجور تاپیک ها رو که مال 100 سال پیشه ببنده ! من پیشنهاد میدم کسی هم که اینجور تاپیک ها رو میاره بالا مستقیما بن بشه! :snitch: خیلی کم مغول داریم در عصر حاضر ! حالا تاپیک بحث اونم تو این وضعیت نوبره!! :اسمایلی ای خداااا:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا