برگزیده های پرشین تولز

خروجي داده ها به چه صورت ؟

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
مرسي از توضيحاتت ميشه يه منبع معرفي كني در رابطه با همين حرف ها ؟
به اين روش ميگن MVC يا Model View Controller يه سرج توي Google يا PHPClasses.org بزني مياد دستت. به قول پدرام FGIT!

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینم جواب سوال اصلی شما
مثل همون حالت قبلیه که دو تا تفاوت کوچیک داره:

PHP:
<?php 

$name = "Metalik";
$content= 'salam be shoma <?
echo $name;
?>
 aziz!
'; 

eval("?>".$content."<?");

?>

آقا مرسي ;) من 1 ساله دنبال جواب اين سوال هستم !
مرسي از لطفتون , ميشه بهم توضيح بدين اين چجوري كار ميكنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مغزم Error ميده :eek: قسمت eval چيكار مي كنه ؟؟؟؟:(

hichkas021

Registered User
لایک‌ها
0
آقا مرسي ;) من 1 ساله دنبال جواب اين سوال هستم !
مرسي از لطفتون , ميشه بهم توضيح بدين اين چجوري كار ميكنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مغزم Error ميده :eek: قسمت eval چيكار مي كنه ؟؟؟؟:(

همونطور که بچه ها گفتن تابع eval کد PHP رو به صورت 1 رشته دریافت می کنه و اجارش می کنه. توی کدی که متالیک گذاشت شما اول ؟> می زاری بنابراین eval فکر می کنه که کد PHP تموم شده ، همین.
بقیه نوشته رو هم معمولی اجرا می کنه...

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
EVAL دقيقا كد php رو كه بصورت متن هست اجرا ميكنه. همون كاري كه بصورت عادي انجام ميشه !!!‌ فهميدي؟

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همونطور که بچه ها گفتن تابع eval کد PHP رو به صورت 1 رشته دریافت می کنه و اجارش می کنه. توی کدی که متالیک گذاشت شما اول ؟> می زاری بنابراین eval فکر می کنه که کد PHP تموم شده ، همین.

خب اينكه خيلي عاليه !

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1

خب اينكه خيلي عاليه !
خوب الان مشكلت چيه پس؟

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هيچي حل شد , ولي هنوز دنبال اون بحث لايه ها هستم . مي خوام ببينم وقتي دارم يه سايت با سيستم مديريت واسه مشتري طراحي مي كنم !
چجوري انجام بدم كه به كارهاي شما ها نزديك باشه ! منظورم از لحاظ امنيت هست و روش كلي كار .

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه مي شه من از يه مثال ساده شروع كنم ؟

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
معما چو حل گشت آسان شود...

ما هم خیلی خوشحال شدیم که شما جواب خود را گرفتید.

موفق باشید

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا موضوع طراحي يه سايت ساده هست كه كاربر بتونه صفحات سايت رو ويرايش كنه !
ممكنه مشتري بخواد توي يكي از صفحات اسكريپت check doman بزاره و ....
خب حالا چجوري ميشه ؟ داده ها يا همون محتواي صفحات رو كجا ذخيره كنيم ؟
توي فايلها و يا database ؟ يه ايگوريتم و يا مثال ساده مي خوام . يه سايت دايناميك با 3 صفحه !
كي مي نويسه ؟

hichkas021

Registered User
لایک‌ها
0
اگه می خوای کاربر بتونه کد اضافه کنی ، بهتره از یه چیزی مثل ماژول استفاده کنی.
مثلا 1 پوشه بساز به نام mods بعد کاربر کد خودش رو با هر نامی که دوست داره تو این آپلود کنه. حالا شما توی فایل index چک کن اگه متغیر $_GET['mod'] ست شده و فایلش وجود داره ، اون رو اینکلود کنه.

PHP:
if(file_exists("mods/".$_GET['mod']))
include("mods/".$_GET['mod'].".php");

البته امنیت توی این کار خیلی مهمه برای جلوگیری از اینکلود کردن فایل های دیگه باید کارکتر هایی مثل .. و / و \ رو فیلتر کنی.

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
اگر ميخواي كه كد جايي اضافه كنه احتياجي نيست كد ها رو تو ديتابيس ذخيره كني. يه جايي ذخيره كن بعد بعنوان يه plugin كه فقط اسمش تو ديتابيس هست اونو Include كن. البته نه به همين سادگي!‌ بررسي هاي compatibility و امنيت و غيره و غيره فراموش نشه!

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر ميخواي كه كد جايي اضافه كنه احتياجي نيست كد ها رو تو ديتابيس ذخيره كني. يه جايي ذخيره كن بعد بعنوان يه plugin كه فقط اسمش تو ديتابيس هست اونو Include كن. البته نه به همين سادگي!‌ بررسي هاي compatibility و امنيت و غيره و غيره فراموش نشه!

ميشه بيشتر توضيح بدي :
1. Plugin ؟؟؟؟؟؟؟؟
2. امنيت و غيره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
منظورم از پلاگين اينه كه يه چيزي يه جوري بره يه جاي سيستم كار كنه‌! بدون دخالت دست!
غيره و غيره منظورم امنيت هست.

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب در مورد امنيت ميشه يه توضيح بدي براي جلوگيري از هك شدن ! كار هايي كه من به عنوان برنامه نويس مي تونم انجام بدم !

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
خب در مورد امنيت ميشه يه توضيح بدي براي جلوگيري از هك شدن ! كار هايي كه من به عنوان طراح مي تونم انجام بدم !
طراح نه. برنامه نويس.
در اين مورد خيلي توضيح داده شده. يكي از تابلو ترين و مهمترين باگ هايي كه ممكنه تو برنامه وجود داشته باشه تو تاپيك ققنوس حامد توضيح داده. بايد مواظب Register Globals و Remote / Local File Inclusion باشي. همچنين SQL Injection خيلي خيلي مهمه. من فقط اسماشو گفتم تا سرچ كني اينا رو تو فروم.

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
آقا من دو سال پیش برای نیوک (irannuke.com) یک ماژول نوشتم به نام صفحات اضافی که دفیفا همین کاری شما می خواستی رو انجام می داد.
یعنی یک قسمت مدیریت داشت که مدیر می توانست صفحات اضافی رو تعریف کنه و لینک بگیره. همچنین برای هر صفحه هم یک counter گذاشته بودم که تعداد بازدید هر صفحه رو نشون می داد.
شاید این به درد شما بخوره...

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
آقا من دو سال پیش برای نیوک (irannuke.com) یک ماژول نوشتم به نام صفحات اضافی که دفیفا همین کاری شما می خواستی رو انجام می داد.
یعنی یک قسمت مدیریت داشت که مدیر می توانست صفحات اضافی رو تعریف کنه و لینک بگیره. همچنین برای هر صفحه هم یک counter گذاشته بودم که تعداد بازدید هر صفحه رو نشون می داد.
شاید این به درد شما بخوره...
مشكل اينشون اينه كه ميخواد CMS بنويسه نه از irannuke استفاده كنه. كه كار درست رو هم داره ميكنه :|

vaheb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشكل اينشون اينه كه ميخواد CMS بنويسه نه از irannuke استفاده كنه. كه كار درست رو هم داره ميكنه :|

مرسي سالار جونم !
واقعا هم كار درست همينه !
آقا من مي خوام اسكريپت رو كه مي دم دست مشتري كد كنم كه نتونه ازش استفاده كنه ! چيكار كنم ؟
شنيدم يه چيزي هست به نام Zend , ولي نمي دونم چي هست دقيقا !
ميشه راهنمايي و ... بكني ؟

بالا