برگزیده های پرشین تولز

خروج از کشور خانم ها اجازه پدر می خواد؟

Whosyourdaddy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یا اینکه فقط زیر 18 سال اینطوره؟

l'avocat

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
27
طبق قانون که اینطوریه اما عملا ندیدم برای خروج دختر اجازه پدر بخوان....

Whosyourdaddy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر می کنم دیگه فقط برای خانم های متاهل اجازه همسر بخوان

ولی مطمئن نیستم؟

adgjl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توي فرم درخواست گذرنامه اجازه ي پدر يا همسر لازمه اما بعد از امضا ديگه واسه ي خروج نيازي به اجازه ي هيچ كس نيست

Whosyourdaddy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توي فرم درخواست گذرنامه اجازه ي پدر يا همسر لازمه اما بعد از امضا ديگه واسه ي خروج نيازي به اجازه ي هيچ كس نيست
اگر گذرنامه expire شده باشه چطور؟ برای تمدیدش بازم اجازه می خواد؟

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
فکر نکنم خانمها جز نفس کشیدن و دستشویی رفتن کار دیگه ای رو بدون اجازه بتونند انجام بدن.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
والا من 7 سال پيش گذرنامه گرفتم، فقط براي خانمهاي متاهل اجازه شوهر لازم بود. الان رو نميدونم.

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
خانم های مطلقه فقط میتونن بدون هیچ چیزی، خودشون پاسپورت بگیرن یا از کشور خارج بشن؛ زنان همسر دار اجازه همسرشون نیازه و خانم های ازدواج نکرده هم اجازه پدر یا سرپرست.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
به نقل از روزنامه اعتماد، مورخ 87/9/21
http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1764390

متقاضيان خانم براي اخذ گذرنامه

مواردي كه پليس« 10 اعلام كرده است:

- در صورت مجرد و بالاي 18 سال بودن نياز به رضايت پدر ندارد.

- در صورت متاهل بودن ارائه رضايت محضري همسر الزامي است و در صورت داشتن همراه، رضايت محضري همسر براي فرزندان نياز است.

- در صورت فوت همسر نياز به ارائه فوت نامه يا شناسنامه باطله همسر است، در اين صورت اگر متقاضي همراه نيز داشته باشد نياز به ارائه قيم نامه و رضايت قيم دارد.

تذكر: برگه رشد در اين صورت كافي نيست.

- در صورت مفقود الاثر بودن شوهر متقاضي ملزم به ارائه نامه از دادگستري به تاريخ روز است. اين نامه موجب اخذ خروج مي شود.

- در صورت مطلقه بودن متقاضي نياز به ارائه طلاق نامه است.

در مورد طلاق رجعي بايد از تاريخ طلاق مدت عده (3ماه و10روز) بگذرد در غيراين صورت نياز به رضايت همسر است.

- زنان مطلقه در صورت داشتن فرزند به عنوان همراه حتماً نياز به رضايت پدر دارند مگر در طلاق ذكر شده باشد در مورد اجازه خروج فرزند مسووليت با مادر است.

تذكر: حضانت مورد قبول نيست.

- جهت اخذ گذرنامه براي متقاضيان زير 18 سال رضايت پدر الزامي است.

- نوع خروج در رضايت محضري كه از همسر متقاضي اخذ مي شود مشخص مي شود (مكرر يا يك بار)

و تا اونجا كه من يادم مياد، همين طور بود. من خودم چند بار براي تافل و سفارت تنهايي رفتم سوريه و مشكلي نبود.

l'avocat

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
27
والا من 7 سال پيش گذرنامه گرفتم، فقط براي خانمهاي متاهل اجازه شوهر لازم بود. الان رو نميدونم.

بله الان هم همینطوره ،اجازه ی پدر خوشبختانه لازم نیست...

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
اشکالی داره یه خانم مجرد، یه تکیه گاه و حامی داشته باشه ؟ مثل پدر، برادر، ... ؟

اگر اجباري باشه بله. فرض بگيريد كسي اصلا فاميل براش نمونده باشه. به نظر شما اشكالي داره يه مرد مجرد يه تكيه گاه و حامي داشته باشه؟ مسلمه نه، ولي بايد طبق قانون، اجازه خروج از كشور يك آدم بالغ، به دست ديگري باشه؟ (حتي در صورت ازدواج؟) مگر افراد ملك شش دانگ بقيه هستند؟ نواميس و رعايا؟! :f34r: كنيز زرخريد (توسط رسومي مثل مهريه اي كه بعضي اوقات اصلا هم داده نخواهد شد!)؟ تفكراتي نيستند كه يك زن امروزي كه ميتونه شغل داشته باشه و روي پاي خودش بايسته با اينها كنار بياد.

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
اگر اجباري باشه بله. فرض بگيريد كسي اصلا فاميل براش نمونده باشه. به نظر شما اشكالي داره يه مرد مجرد يه تكيه گاه و حامي داشته باشه؟ مسلمه نه، ولي بايد طبق قانون، اجازه خروج از كشور يك آدم بالغ، به دست ديگري باشه؟ (حتي در صورت ازدواج؟) مگر افراد ملك شش دانگ بقيه هستند؟ نواميس و رعايا؟! :f34r: كنيز زرخريد (توسط رسومي مثل مهريه اي كه بعضي اوقات اصلا هم داده نخواهد شد!)؟ تفكراتي نيستند كه يك زن امروزي كه ميتونه شغل داشته باشه و روي پاي خودش بايسته با اينها كنار بياد.

تجربه ثابت کرده با خانم ها، خصوصا در مورد اینچنین مباحثی، اصلا و ابدا وارد بحث نشم !

در کل، از نظر من، در جامعه ای که امنیت در اون، برای زنان و دختران که بدون یک مرد یا برادر زندگی میکنند، چندان بالا نیست، بهتره یک خامی از جنس مذکر وجود داشته باشه .
در خصوص کنیز زر خرید و... خودم هم با این موضوعت کاملا مخالفم، اصولا مهریه، یک سرمایه برای دختر است که در صورت نا اهل بودن مرد یا جدایی، باید در اختیار دختر قرار بگیرد، تا وی بتواند برای مدتی هرچند کوتاه، زندگی مادی مناسبی داشته باشد . والا بارها صحبت شده که صرفا، صحبت از مهریه آنهم در خصوص اینکه دخترم رو نمیدم مگه اینکه فلان میلیون تومن یا کیلو طلا بشه مهریه ش، مخالفت های شدیدی شده...
در خصوص عدم تعلق و پرداخت و روش های فرار و ... هم، متاسفانه خلل ها و اشتباهات و نواقصی هستند که متاسفانه در قانون پدیدار شده و برخی با کمال بی شرمی و نا انسانی، از این موضوع استفاده سوء میکنند.

بگذریم، از بحث جدا شد...

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258

با 90 درصد مطالبی که نوشتید موافقم و به هیچ وجه چنین قانونی رو صحیح نمی دونم، ولی متاسفانه خانم ها هر چه می کشند از ضعف خودشون می کشند!
اون "زن امروزي كه ميتونه شغل داشته باشه و روي پاي خودش بايسته" رو میشه محیط اطرافتون رو بگردید ببینید چند تا پیدا میشه؟ متاسفانه اکثر زن های امروزی راه راحت تر رو برای زندگی بر می گزینند! یعنی بدن فروشی! چه در قالب فح*شا و فروش بدن به هزار مرد، چه در قالب ازدواج و فروش بدن به یک مرد به قیمت هزار و سیصد و خرده ای سکه (و نه به قیمت عشق و تعهد مرد)!
به هر حال از موضوع اصلی منحرف نشیم: همچین قانونی من رو سرشار از انزجار و احساس توحش می کنه! مثل بسیاری از قوانین دیگه ای که به نفع خانم هاست و حال من رو به هم می زنه!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
تجربه ثابت کرده با خانم ها، خصوصا در مورد اینچنین مباحثی، اصلا و ابدا وارد بحث نشم !

در کل، از نظر من، در جامعه ای که امنیت در اون، برای زنان و دختران که بدون یک مرد یا برادر زندگی میکنند، چندان بالا نیست، بهتره یک خامی از جنس مذکر وجود داشته باشه .
در خصوص کنیز زر خرید و... خودم هم با این موضوعت کاملا مخالفم، اصولا مهریه، یک سرمایه برای دختر است که در صورت نا اهل بودن مرد یا جدایی، باید در اختیار دختر قرار بگیرد، تا وی بتواند برای مدتی هرچند کوتاه، زندگی مادی مناسبی داشته باشد . والا بارها صحبت شده که صرفا، صحبت از مهریه آنهم در خصوص اینکه دخترم رو نمیدم مگه اینکه فلان میلیون تومن یا کیلو طلا بشه مهریه ش، مخالفت های شدیدی شده...
در خصوص عدم تعلق و پرداخت و روش های فرار و ... هم، متاسفانه خلل ها و اشتباهات و نواقصی هستند که متاسفانه در قانون پدیدار شده و برخی با کمال بی شرمی و نا انسانی، از این موضوع استفاده سوء میکنند.

بگذریم، از بحث جدا شد...

من چندين سال بدون جنس مذكر در اطرافم زندگي كردم و مسئله امنيتي خاصي نبود كه منو نگران كنه. تازه خونه هم هميشه تميز تر بود! :happy: يادمه يه بار براي كد ملي يك پسركي با تيپي معلوم الحال اومده بود دم در و كپ كرد كه در آپارتمان ما فقط دو دختر ساكن بودند. بدون مرد زندگي ميكنيد؟ مگر ممكنه؟ واي خدا مرگم بده!! :wacko: :lol:

به هر حال ممكن بود. نا امن هم نبود. بعد هم تامين امنيت در باغ وحش جامعه يك چيزه، اجازه بابت آب خوردن چيز ديگري است. كسي كه به سن قانوني ميرسه، حق داره فارغ از جنسيتش براي خودش تصميم بگيره و منتظر اجازه بقيه نباشه. در مورد افرادي هم كه ازدواج كردند، مسلمه كه ازدواج تعهد مياره و صحيح نيست كه آدم همينطوري سرش رو بندازه پايين بره! ولي غير قانوني هم نبايد باشه! چطور آقايان اجازه اي از طرف همسرانشون براي خروج از كشور لازم ندارند؟ خب استاندارد هاي دوگانه در اين زمينه پذيرفتني نيست.

در خصوص مهريه، اگر مثل جوامع پيشرفته جايگاه زن به عنوان شريك زندگي در ايران پذيرفته ميشد، اصلا احتياجي به اين نبود كه با مهريه زندگي كسي رو از نظر مادي بيمه كنند.

با 90 درصد مطالبی که نوشتید موافقم و به هیچ وجه چنین قانونی رو صحیح نمی دونم، ولی متاسفانه خانم ها هر چه می کشند از ضعف خودشون می کشند!
اون "زن امروزي كه ميتونه شغل داشته باشه و روي پاي خودش بايسته" رو میشه محیط اطرافتون رو بگردید ببینید چند تا پیدا میشه؟ متاسفانه اکثر زن های امروزی راه راحت تر رو برای زندگی بر می گزینند! یعنی بدن فروشی! چه در قالب فح*شا و فروش بدن به هزار مرد، چه در قالب ازدواج و فروش بدن به یک مرد به قیمت هزار و سیصد و خرده ای سکه (و نه به قیمت عشق و تعهد مرد)!
به هر حال از موضوع اصلی منحرف نشیم: همچین قانونی من رو سرشار از انزجار و احساس توحش می کنه! مثل بسیاری از قوانین دیگه ای که به نفع خانم هاست و حال من رو به هم می زنه!

من توي آينه نگاه كنم چطوره؟ تازه دور و برم هم زنان تحصيل كرده و شاغل زيادي هستند. بعد هم اون راه به نظر من راحت ترين راه نيست كه شخصيت آدم رو خورد و خاكشير ميكنه! :wacko: بماند! :f34r:

Whosyourdaddy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از پاسخ و همیاریتون

بله مثل اینکه خانم های شوهردار احتیاج به اجازه شوهر دارند فقط.

بالا