برگزیده های پرشین تولز

خريد هارد

bahmanjafari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من ميخوتم يه هارد 80 بخرم
ميخواستم به من درباره خريد هارد كمك كنيد :rolleyes:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در اين فروم قبلا بحث شده.
سوال اولي كه پيش مياد اينه كه با چه rpm ي مي خواهي تهيه كني؟
5400rpm يا هارد معمولي كه با توجه به گسترش 7200rpm عملا از دور رقابت در هاردهاي با ظرفيت بالا حذف شده اند.
هاردهاي 7200 rpm هاردهايي هستند كه در ايران به دور به بالا معروف شده اند. و در معرفي يك پلاس به آن اضافه مي شود.
80GB+
اين هاردها سرعت خيلي خوبي دارند. و از همه به صرفه تر است.
هاردهاي اسكازي كه داراي سرعت خيلي بالايي مي باشند. 15000rpm و بالاتر كه داراي قيمت خيلي زيادي هستند.
rpm واحد تبدل اطلاعات در دقيقه مي باشد كه در صورت انتخاب rpm هاي بالا افزايش سرعت محسوس خواهد بود.
براي استفاده ي بهينه از هاردها ي دور بالا بهتر است سوكتهاي RAID درمادربرد خود داشته باشيد كه البته در افزايش كارآيي تاثير دارد.
دو مارك در بازار معروف است كه عبارتند از:Maxtor و Western
انتخاب بين اين دو تا كمي سخت است. ماكستور بيشتر خريد و فروش مي شود. هاردهاي Western و ماكستور هر دو خوبن و در خارج از كشور چون خدمات هر دو تقريبا يكسان Western زياد خريد و فروش مي شود. بستگي به خودت دارد/در مورد قيمت تا آنجا كه خبر دارم ماكستور 80 گيگابايت دور بالا 69 هزار و 500 تومان و 120 گيگابايت 92 هزار و 500 تومان است.
موفق باشي.

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
من پری روز یه هارد 120 + گرفتم 69 تا max
این ام قیمت روز

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از bahmanjafari :

اگه مادربردت كانكتور serial ATA داره حتما هادرتو با اين رابط بگير چون سرعت انتقال داده تا حدودي بيشتر از هادرهاي معمولي ide هست و مهمتر از اون كابل نازك اونه كه فضاي كمتري رو داخل كيس اشغال ميكنه و موجب ميشه جريان هواي بهتري داخل كيس ايجاد بشه

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نظر من SATA زیر برای هارد های زیر 160 ارزش نداره تفاوت کاراییش خیلی کمه یا اینکه اصلا هیچه !
باید منتظر SATA 2 شده که سرعتش 300Mbps هستش شد تا تفاوت رو احساس کرد فعلا تنها مزیتش همون جمع وجور بودنش هست.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از pay :
به نظر من SATA زیر برای هارد های زیر 160 ارزش نداره تفاوت کاراییش خیلی کمه یا اینکه اصلا هیچه !
باید منتظر SATA 2 شده که سرعتش 300Mbps هستش شد تا تفاوت رو احساس کرد فعلا تنها مزیتش همون جمع وجور بودنش هست.

اگر اختلاف عملكردي وجود نداشته باشه فرقي نميكنه هارد 80 باشه يا 160 همچنين عملكردش بسيار به چيپ كنترلرش هم بستگي داره silicon image،promiseو...
SATA رو خيليا يك جانشين مناسب با قيمتي به مراتب پايينتر نسبت به هارداي اسكازي ميدونن در هر حال اختلاف قيمتي بين يه هارد 80 با رابط ide با SATA كمه و اگر فرض كنيم عملكردشون هم يكيه باز SATA ارزش خريد بيشتري داره حداقلش از شر اون كابلهاي جاگير ide خلاص ميشه

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از Xradical :
اگر اختلاف عملكردي وجود نداشته باشه فرقي نميكنه هارد 80 باشه يا 160 همچنين عملكردش بسيار به چيپ كنترلرش هم بستگي داره silicon image،promiseو...
SATA رو خيليا يك جانشين مناسب با قيمتي به مراتب پايينتر نسبت به هارداي اسكازي ميدونن در هر حال اختلاف قيمتي بين يه هارد 80 با رابط ide با SATA كمه و اگر فرض كنيم عملكردشون هم يكيه باز SATA ارزش خريد بيشتري داره حداقلش از شر اون كابلهاي جاگير ide خلاص ميشه

منم موافقم :D

bahareh_62us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از bahmanjafari :

سلام به نظر من بهترين هارد 80 هارد sata خوبه عالیه منم دارم :cool:

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام بر همگي

من 4 روز پيش يك هارد + 80 مكستور IDE ساخت سنگاپور گارانتي ALMASA خريدم 53 تومان نقدي :p

سرعتش خوب :rolleyes: ولي 2 روزه كه بعضي بعضي وقتها صدا مي ده (خر خر خر ...) :(

هارد قبليم 30 كوانتوم بود همش صدا مي داد عوضش كردم كه از دست صداش خلاص شم كه اينطوري شد :eek:

در ضمن پارسال يك هارد 40+ مكستور براي يكي از بچه ها خريد روي پنتيوم 2 533 آه ازش در نمي ياد و هيچ صدايي نمي ده :happy: سرعتش هم عالي اين چرا اينطوريه نمي دونم :eek:

شما مي دونيد. :D

بالا