برگزیده های پرشین تولز

خریدار هاسکی و مشاوره در مورد نگهداری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
با سلام دوستان خریدار توله یا بالغ هستم
دوستانی که داشتن راهنمایی میکنن به چه مراقبتهایی نیاز داره و در ماه تقریبا چقدر خرج بر میداره
فقط اینکه جای سردسیر باید باشه رو میدونم و یه اتاق با تمام تجهیزات براش هست که گرم نباشه :)
میخوام یه مدت داشته باشم ببینم از پسش بر میام نگهش دارم

30we

Registered User
لایک‌ها
135
با سلام دوستان خریدار توله یا بالغ هستم
دوستانی که داشتن راهنمایی میکنن به چه مراقبتهایی نیاز داره و در ماه تقریبا چقدر خرج بر میداره
فقط اینکه جای سردسیر باید باشه رو میدونم و یه اتاق با تمام تجهیزات براش هست که گرم نباشه :)
میخوام یه مدت داشته باشم ببینم از پسش بر میام نگهش دارم
من همین اندازه کمی که میدونم رو میگم امیدوارم به کارتون بیاد:
خرج نگهداریش ماهانه 2 تا غذای 15 روزه سگ باید براش بگیری که میانگین قیمتش یه چیزی حدود 80 میشه یه سر به سایت پرشین پت و پت استار بزن قیمت غذا گیرت میاد غذا خوب الان بوش و رویال کنین هست که قیمت بوش معقول تره.
هزینه دامپزشک در ماه فقط برای ویزیت و ناخن و .....(نه واکسن)یه چیزی حدود 25 تا 30.
باقی چیزها هم بستگی به خودت داره میتونی بری براش لونه بخری 300 هزار تومن میتونی برای تعلیمش تشویقی بخری هر بسته بین 7 تا 20 قیمت میخوره.قلاده و این جور چیزها هم که جزء لوازم اولیه محسوب میشه.
در مورد شرایط نگهداریش:چرا هاسکی؟این همه نژاد که شما اگر از نزدیک ببینی خیلی خوبترن....هاسکی از نزدیک دیدی؟توصیه میکنم حتما از نزدیک هاسکی رو ببین بعد برو رتوایلر یا گلدن رتریور یا چاو چاو یا ژرمن یا گریت دین......رو هم ببین(من به شخص اگر پول داشتم حتما گلدن رتریور میخریدم,فوق العادست) شاید نظرت از هاسکی برگشت.
نگهداری سگ و آموزشش حوصله میخواد و باید آرامش داشته باشی هاسکی تو ایران این آرامش رو به تو نمیده چرا که هر لحطه باید مراقب شرایطش که گرما زده نشه و اذیت نشه باشی.
ضمنا شما میگی یه اتاق داری که سرد هست بماند که پول برق سرمایش اون اتاق ممکنه سر به فلک بکشه,مهمتر اینه که هاسکی خیلی انرژی داره و باید این انرژی رو تو یه محیطی بزرگتر از خونه و اتاق خالی کنه پس مسلما باید بیرون هم بره و مسئله تازه اینجا خودش رو نشون میده شما کجا میخوای ببریش که حیوون انرژیش رو با دویدن و بازی کردن خالی کنه و گرم هم نباشه!سیبری و روسیه و اروپای شمالی خیلی از اینجا سردترن و برای همین اونجا هم این حیوون لذت میبره هم شما,اما اینحا نه حیوون نه شما.
در هر صورت.....
یه سر به پناهگاه های حیوونات بزن اونجا میکس های خوشگلی پیدا میشن اونها رو هم ببین.....یه سر هم برو محمدشهر کرج یه سری فارم پرورش هست البته کثیف هست ولی خوب برای دیدن خوبه هاسکی هم دارن از اونها قیمت رو بپرس پت استار هم میتونی زنگ بزنی و قیمتش رو بپرسی.

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
دوست عزیز ممنونم از وقتی که میزاری پاسخ میدی
جواب اکثر سوالام رو گرفتم
والا فقط هاسکی دوست دارم
یه چیزی که برام جالبه اینه که من ۲ تا دوست دارم اهواز ( که تابستونا ۵۰ درجه میرسه ) هاسکی دارن روزا همش زیر کولر شبا هم میبرن بیرون
منم زمستونا اهوازم تابستون تهران یا شمال به نظرتون بگیرم نگیرم ؟

30we

Registered User
لایک‌ها
135
دوست عزیز ممنونم از وقتی که میزاری پاسخ میدی
جواب اکثر سوالام رو گرفتم
والا فقط هاسکی دوست دارم
یه چیزی که برام جالبه اینه که من ۲ تا دوست دارم اهواز ( که تابستونا ۵۰ درجه میرسه ) هاسکی دارن روزا همش زیر کولر شبا هم میبرن بیرون
منم زمستونا اهوازم تابستون تهران یا شمال به نظرتون بگیرم نگیرم ؟
بهتره اول برید بیشتر نژادها رو در حالت سرزنده و تمیز از نزدیک ببینید(چرا میگم تمیز؟چون ژرمن رو تو خیلی از فارم های ایران ببینی حالت بهم میخوره در صورتی که اگه بهش برسی خیلی قشنگ میشه)
من دامپزشک نیستم برای اینکه در مورد سلامت هاسکی تو این دوتا شهر یعنی اهواز و تهران و مناسب بودنش از دامپزشک بپرسی زنگ بزن پت استار سوال کن,اما من به شخصه ترجیح میدم نژاد دیگه ای رو انتخاب کنم,چرا که دمای هوا حتی شب هم تو این دوتا شهری که فرمودید به زور به منفی میرسه, در صورتی که هاسکی دمای زیستش به شکل خوشبینانه زیرصفره,بحث سر این نیست که میشه یا نمیشه آدمیزاد هرکاری میتونه با حیوون زبون بسته بکنه اما باید دید آیا این کاری که میکنیم با نژاد این سگ همخونی داره؟! یادم هست که یه بار میخواستم یه پودل بخرم همون موقع یه مشتری دیگه هم اومد و دست گذاشت رو همون پودل و چون از قبل بهش قول سگ داده بودن پودل رو دادن به اون اما خود مشتری (که یه خانواده هم بودن) اصرار داشتن هاسکی میخوایم حالا شرایط خانواده چی بود؟
یه آپارتمان تو سعادت آباد
با دوتا جوون که بالاخره مشغله های خودشون رو دارن
بهشون میگفتن آقا هاسکی جایه سرد میخواد میگفت خوب میزارم تو بالکن(انگار گلدونه)
بعد از کلی حرف راضی شد بزاره تو اتاق با کولر
مسلما این آدم میتونست هاسکی رو بخره و بره و هاسکیش هم شاید براش عمر میکرد اما حیوون اذیت میشد,اذیت میکرد,طول عمرش کمتر از حد معمول میشد,افسرده میشد,به خاطر اینکه تربیتش رو بلد نبودن نمیتونستن جلوی قلدری هاش بایستن چرا که تربیت یه سگ افسرده و عصبی خیلی سختتره.
هاسکی رو که نمیشه تو اتاق با کولر گذاشت شاید سگ کارتون فامیلی گای تو خونه میشینه تلویزیون میبینه و حرف میزنه اما سگ واقعی اگه تو اتاق با کولر بزاریش اتاق رو کن فیکون میکنه.این عکس ها رو ببین:تاپ ناپ - Top Nop - عاقبت نگهداری هاسکی Husky در آپارتمان (138 عکس)

just kick

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Salam, be shedat ba nazare balaiee mokhalefam. Chon man husky daram vaghen aliiye,albate bayad barash vaght bezari, tataboghe damaisham khobe, albate man shomale teh hastam kolan inja ro kohe,hava az jahaye dige kamtar garme.
Tahala ahvaz nabordamesh!! :D
Albate ba in vaze yeelagh ,gheshlagh negahnadari behtare,aziyatesh mikoni. :(

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
بهتره اول برید بیشتر نژادها رو در حالت سرزنده و تمیز از نزدیک ببینید(چرا میگم تمیز؟چون ژرمن رو تو خیلی از فارم های ایران ببینی حالت بهم میخوره در صورتی که اگه بهش برسی خیلی قشنگ میشه)
من دامپزشک نیستم برای اینکه در مورد سلامت هاسکی تو این دوتا شهر یعنی اهواز و تهران و مناسب بودنش از دامپزشک بپرسی زنگ بزن پت استار سوال کن,اما من به شخصه ترجیح میدم نژاد دیگه ای رو انتخاب کنم,چرا که دمای هوا حتی شب هم تو این دوتا شهری که فرمودید به زور به منفی میرسه, در صورتی که هاسکی دمای زیستش به شکل خوشبینانه زیرصفره,بحث سر این نیست که میشه یا نمیشه آدمیزاد هرکاری میتونه با حیوون زبون بسته بکنه اما باید دید آیا این کاری که میکنیم با نژاد این سگ همخونی داره؟! یادم هست که یه بار میخواستم یه پودل بخرم همون موقع یه مشتری دیگه هم اومد و دست گذاشت رو همون پودل و چون از قبل بهش قول سگ داده بودن پودل رو دادن به اون اما خود مشتری (که یه خانواده هم بودن) اصرار داشتن هاسکی میخوایم حالا شرایط خانواده چی بود؟
یه آپارتمان تو سعادت آباد
با دوتا جوون که بالاخره مشغله های خودشون رو دارن
بهشون میگفتن آقا هاسکی جایه سرد میخواد میگفت خوب میزارم تو بالکن(انگار گلدونه)
بعد از کلی حرف راضی شد بزاره تو اتاق با کولر
مسلما این آدم میتونست هاسکی رو بخره و بره و هاسکیش هم شاید براش عمر میکرد اما حیوون اذیت میشد,اذیت میکرد,طول عمرش کمتر از حد معمول میشد,افسرده میشد,به خاطر اینکه تربیتش رو بلد نبودن نمیتونستن جلوی قلدری هاش بایستن چرا که تربیت یه سگ افسرده و عصبی خیلی سختتره.
هاسکی رو که نمیشه تو اتاق با کولر گذاشت شاید سگ کارتون فامیلی گای تو خونه میشینه تلویزیون میبینه و حرف میزنه اما سگ واقعی اگه تو اتاق با کولر بزاریش اتاق رو کن فیکون میکنه.این عکس ها رو ببین:تاپ ناپ - Top Nop - عاقبت نگهداری هاسکی Husky در آپارتمان (138 عکس)
درسته منم به خاطر همین چیزاس مرددم
از نظر فضا مشکلی نیست خونه ویلایی هست ۴۰۰ متر و ۱۰۰ متر باغ
فقط مشکل اینه که بگیرم عادت کنم بش بعد اذیت بشه مجبور شم بفروشم

حالا به نظرتون طوله بهتره یا بالغ تربیت شده ؟ قیمتا الان چجوریه و رو چه مبنایی قیمت گزاری میشن

Salam, be shedat ba nazare balaiee mokhalefam. Chon man husky daram vaghen aliiye,albate bayad barash vaght bezari, tataboghe damaisham khobe, albate man shomale teh hastam kolan inja ro kohe,hava az jahaye dige kamtar garme.
Tahala ahvaz nabordamesh!! :D
Albate ba in vaze yeelagh ,gheshlagh negahnadari behtare,aziyatesh mikoni. :(
سلام دوست من شما تو خونه نگه میداری ؟
در ماه چقدر خرج داره ؟

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
دوست من یه توله داره اگر میخوای هماهنگ کنم باهاش بهت زنگ بزنه .

just kick

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Ziyad to khone nist, akhe biron ziyad mibarimesh. Energy sho ta ye hadi takhliye kone kolan relaxe.
Bebin dostam, ghazahasho man doste babam migire baramon mifreste chon chanta dare, ama kharje dampezeshk o toy o jayze o mokamel .. ham dare. Kolan hazinash ziyade. Man babam mide, banabarin nemidonam. Ama ham sheytone, kasi hast ghire shoma azash moraghebat kone? Mitonid koli vaght bahash begzaronid ya bazi jaha ke mirid bebaridesh?

30we

Registered User
لایک‌ها
135
درسته منم به خاطر همین چیزاس مرددم
از نظر فضا مشکلی نیست خونه ویلایی هست ۴۰۰ متر و ۱۰۰ متر باغ
فقط مشکل اینه که بگیرم عادت کنم بش بعد اذیت بشه مجبور شم بفروشم

حالا به نظرتون طوله بهتره یا بالغ تربیت شده ؟ قیمتا الان چجوریه و رو چه مبنایی قیمت گزاری میشن
قیمت گذاری مبنای خاصی نداره,بالاشهر گرون پایین شهر ارزون اما خیلی ارزون مثل 500 تومن دیگه جای شک و شبهه داره باید از آدم مطمئنش بخری یا از جاهایی که بعضی دامپزشک های با انصاف توصیه میکنن.
همه اعضای خانواده راضین؟قراره تو خونه هم رفت و آمد کنه؟ مسئله دستشوییش بین اعضای خانواده حل شده؟اطلاعاتت در زمینه تربیت سگ چه قدره؟میخوای براش جفت پیدا کنی یا عقیمش کنی؟ماده باشه یا نر؟محله و جایی که توش زندگی میکنی فرهنگ شهرنشینی دارن(یعنی تو کار هم فضولی نکنن:D)؟آدم م.ذ.ه.ب.ی خشک اطرافتون دارید؟فامیل مشکلی نداره(چون خیلی از خانواده ها اول میگن باشه ولی بعد که عمو و خاله گفتن سگ دارید نمیایم خونتون پشیمون میشن)؟
این سوال های بالا اساسی ترین سوال هایی که قبل از خرید سگ باید بهشون فکر کنی.
طوله بخری بهتره چون به خودت عادت میکنه مسئله جابه جاییش پیش نمیاد از وضعیت کودکیش خودت خبر داری میتونی تو سنی که آمادست برای تربیت خودت تربیتش کنی,ماده نشونه گذاری نمیکنه و بهتره,در آخر اگر سگت تک هست و مشغله داری عقیمش کن.

just kick

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Yechizo bayad ezafe konam , harfaye on doste balaiye kolan matine va dorost, in chizi ke goftam bahash mikhalefam inke adam age sharayete negahdari husky ro dashte bashi, in lezat ro az khodesh begire,chon man dar kol husky dost dashtam va german,ama batavajoh be sharayetam husky gerftam.
Man mondam in dostaye shoma to ahvaz chetori husky negah midaran?! :S
Adam onja khodesh az garma kalafe mishe :D

burt

Registered User
لایک‌ها
112
سلام.
دوست عزیز پیشنهاد میکنم سمت هاسکی نری.
مخصوصا این که جای خنک بزرگ مثل حیاط براش نداری.
زود خستت میکنه.
خیلی شره و کله شق.
هر کسی نمیتونه باهاش کنار بیاد.
حیوان رو هم بیاری بهتون عادت میکنه نتونین نگهش دارین بخواید ردش کنین گناه داره.
اینجا درباره همه نژادها میتونین اطلاعات کسب کنین.

تالار سگ ها

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
قیمت گذاری مبنای خاصی نداره,بالاشهر گرون پایین شهر ارزون اما خیلی ارزون مثل 500 تومن دیگه جای شک و شبهه داره باید از آدم مطمئنش بخری یا از جاهایی که بعضی دامپزشک های با انصاف توصیه میکنن.
همه اعضای خانواده راضین؟قراره تو خونه هم رفت و آمد کنه؟ مسئله دستشوییش بین اعضای خانواده حل شده؟اطلاعاتت در زمینه تربیت سگ چه قدره؟میخوای براش جفت پیدا کنی یا عقیمش کنی؟ماده باشه یا نر؟محله و جایی که توش زندگی میکنی فرهنگ شهرنشینی دارن(یعنی تو کار هم فضولی نکنن:D)؟آدم م.ذ.ه.ب.ی خشک اطرافتون دارید؟فامیل مشکلی نداره(چون خیلی از خانواده ها اول میگن باشه ولی بعد که عمو و خاله گفتن سگ دارید نمیایم خونتون پشیمون میشن)؟

طوله بخری بهتره چون به خودت عادت میکنه مسئله جابه جاییش پیش نمیاد از وضعیت کودکیش خودت خبر داری میتونی تو سنی که آمادست برای تربیت خودت تربیتش کنی,ماده نشونه گذاری نمیکنه و بهتره,در آخر اگر سگت تک هست و مشغله داری عقیمش کن.
خونه مشکلی ندارن با قضیه
این دسشویی داستانیه بخوای تربیت کنی چجوریه ؟ من سگ نداشتم قبلا اطلاعاتم رو صفر در نظر بگیرید
رفت و امد و فامیل و اینا هم همه هاسکی دوستن مشکلی نیست
من اگه موردی برای خرید پیدا کردم حتما قبلش باتون مشورت میکنم

خونه مشکلی ندارن با قضیه
این دسشویی داستانیه بخوای تربیت کنی چجوریه ؟ من سگ نداشتم قبلا اطلاعاتم رو صفر در نظر بگیرید

Ziyad to khone nist, akhe biron ziyad mibarimesh. Energy sho ta ye hadi takhliye kone kolan relaxe.
Bebin dostam, ghazahasho man doste babam migire baramon mifreste chon chanta dare, ama kharje dampezeshk o toy o jayze o mokamel .. ham dare. Kolan hazinash ziyade. Man babam mide, banabarin nemidonam. Ama ham sheytone, kasi hast ghire shoma azash moraghebat kone? Mitonid koli vaght bahash begzaronid ya bazi jaha ke mirid bebaridesh?
اطلاعات خوبی دادی
هزینش خوب طبیعیه دیگه بدون هزینه که نمیشه
فقط یه سوال بلاخره شرایطی پیش میاد که مثلا ۲ روز تو خونه تنها باشه افسردا نمیشه ؟

Yechizo bayad ezafe konam , harfaye on doste balaiye kolan matine va dorost, in chizi ke goftam bahash mikhalefam inke adam age sharayete negahdari husky ro dashte bashi, in lezat ro az khodesh begire,chon man dar kol husky dost dashtam va german,ama batavajoh be sharayetam husky gerftam.
Man mondam in dostaye shoma to ahvaz chetori husky negah midaran?! :S
Adam onja khodesh az garma kalafe mishe :D
بله اینو جدی میگم تابستون ظهر بری بیرون با حال خراب بر میگردی :D
این دوست ما هم همش تو اتاق ولش کرده از سرو کولش بالا میره
شرایط رو دارم فقط مشکلم اینه بگیرم بعد مجبور شم بفروشم خیلی بده

سلام.
دوست عزیز پیشنهاد میکنم سمت هاسکی نری.
مخصوصا این که جای خنک بزرگ مثل حیاط براش نداری.
زود خستت میکنه.
خیلی شره و کله شق.
هر کسی نمیتونه باهاش کنار بیاد.
حیوان رو هم بیاری بهتون عادت میکنه نتونین نگهش دارین بخواید ردش کنین گناه داره.
اینجا درباره همه نژادها میتونین اطلاعات کسب کنین.

تالار سگ ها
ممنون از راهنماییت
این دوست من میگه سگ ارومیه
شما میگی شره و کله شقه
اخرش نفهمیدم کلا در روز چند ساعت خوابه چند ساعت فعالیت شدید داره ؟

Last edited:

30we

Registered User
لایک‌ها
135
خونه مشکلی ندارن با قضیه

خونه مشکلی ندارن با قضیه
برای آشنایی کلی با بیماری ها و نژادها و ..... یه کتاب علی نصیریان(دامپزشک,کلینیک مهرگان برای اونه زیرپل ستارخان,سایت هم داره)هست که خوبه,خود کلینیکش کتابش رو هم داره قبل از خرید این کتاب رو یه ورقی بزن.
برای تربیت آموزش های خانم رنجبر تو سایت پرشین پت هستش ایشون حضوری هم میان برای تربیت.
مسئله دستشویی رو خانم رنجبر تو سایت پرشین پت کامل آموزش داده من اگه بخوام به طور کلی بگم شما سگ رو در زمان طولگیش یعنی همون موقع که گرفتیش باید محدود کنی(محدود کردن یه اصطلاح هست یعنی جاش رو کوچیک کنی) و زیرش رو روزنامه بزاری تا روی اونها دسشویی کنه بعد هر بار که رو روزنامه دستشویی کرد تشویقش کنی و یکی از روزنامه های اون فضای محدود شده که با روزنامه فرش شده رو کم کنی(روزنامه کثیف رو)دفعه بعد سگت باید دوباره رو روزنامه های دیگه اون فضا دستشویی کنه,برای ترغیبش میتونی از قطره های آموزش ادرار استفاده کنی,اگر کرد که باز روزنامه کثیف رو بر میداری اگر نکرد دوباره کل فضا رو روزنامه میکنی....تو مدت آموزش از فضای محدود نباید بیرون بیاد,شما میرید تو اون فضا باهاش بازی میکنید اما اون نباید بیرون بیاد چون جای دستشوییش رو گم میکنه.
بعدا کم کم محدوده رو بزرگتر میکنی تا زمانی که کل اتاق رو بهش میدی(زمان میبره)اگر بعد از این مدت اشتباه کرد دعواش میکنی و بلندش میکنی میبری میزاریش رو جایی که باید اونجا دستشویی میکرد و بهش واژه ای رو که برای دستشوییش یه کار میبری میگی تا بفهمه اون کار جاش اونجاست.
البته من خیلی بد توضیح دادم توضیح کاملش رو باید تو پرشین پت بخونی یا از مربی با تجربه سوال کنی.

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
برای آشنایی کلی با بیماری ها و نژادها و ..... یه کتاب علی نصیریان(دامپزشک,کلینیک مهرگان برای اونه زیرپل ستارخان,سایت هم داره)هست که خوبه,خود کلینیکش کتابش رو هم داره قبل از خرید این کتاب رو یه ورقی بزن.
برای تربیت آموزش های خانم رنجبر تو سایت پرشین پت هستش ایشون حضوری هم میان برای تربیت.
مسئله دستشویی رو خانم رنجبر تو سایت پرشین پت کامل آموزش داده من اگه بخوام به طور کلی بگم شما سگ رو در زمان طولگیش یعنی همون موقع که گرفتیش باید محدود کنی(محدود کردن یه اصطلاح هست یعنی جاش رو کوچیک کنی) و زیرش رو روزنامه بزاری تا روی اونها دسشویی کنه بعد هر بار که رو روزنامه دستشویی کرد تشویقش کنی و یکی از روزنامه های اون فضای محدود شده که با روزنامه فرش شده رو کم کنی(روزنامه کثیف رو)دفعه بعد سگت باید دوباره رو روزنامه های دیگه اون فضا دستشویی کنه,برای ترغیبش میتونی از قطره های آموزش ادرار استفاده کنی,اگر کرد که باز روزنامه کثیف رو بر میدا
ری اگر نکرد دوباره کل فضا رو روزنامه میکنی....تو مدت آموزش از فضای محدود نباید بیرون بیاد,شما میرید تو اون فضا باهاش بازی میکنید اما اون نباید بیرون بیاد چون جای دستشوییش رو گم میکنه.
بعدا کم کم محدوده رو بزرگتر میکنی تا زمانی که کل اتاق رو بهش میدی(زمان میبره)اگر بعد از این مدت اشتباه کرد دعواش میکنی و بلندش میکنی میبری میزاریش رو جایی که باید اونجا دستشویی میکرد و بهش واژه ای رو که برای دستشوییش یه کار میبری میگی تا بفهمه اون کار جاش اونجاست.
البته من خیلی بد توضیح دادم توضیح کاملش رو باید تو پرشین پت بخونی یا از مربی با تجربه سوال کنی.
بسیار کامل و دقیق توضیح دادید خیلی ممنونم
موردی برای خرید پیدا کردم بتون پخ میدم حتما

burt

Registered User
لایک‌ها
112
دوست عزیز هاسکی ار شر ترین و کاه شق ترین سگهاست.
شما یه کاناپه 3 نفره رو در اختیارش بذار 2 ساعت بعد بیا تجزیه شدش رو تحویل بگیر ازش!

خودت انرژی درونی این نژاد رو اینطوری حساب کن که میبندنش باهاش سورتمه میکشن!

پس سگ کم انرژی نمیتونه باشه.

انرژی درونی فوق العاده بالایی داره.

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
یکی از دوستان پخ دادن
توله ماده ۷ ماهه واکسن شناسنامه
اصیل
دارای برگ ikc
برای فروش دارن و عکس برای من فرستادن پسند شد قیمت چند بخرم خوبه دوستان

دوست عزیز هاسکی ار شر ترین و کاه شق ترین سگهاست.
شما یه کاناپه 3 نفره رو در اختیارش بذار 2 ساعت بعد بیا تجزیه شدش رو تحویل بگیر ازش!

خودت انرژی درونی این نژاد رو اینطوری حساب کن که میبندنش باهاش سورتمه میکشن!

پس سگ کم انرژی نمیتونه باشه.

انرژی درونی فوق العاده بالایی داره.

تصمیم گرفتم بگیرم حالا ببینم چقدر ضرر میزنه !

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
سلام

شما در گرم ترین نقطه ایران زندگی میکنید

این ظلم رو در حق این موجود نکنید

بارها گفتیم که ورود هاسکی به ایران یعنی ظلم در حق اون حیوان مخصوصا اینکه از روسیه یا اوکراین وارد شده باشه

شما حتی زیر کولر هم نگهش دارید ساعاتی که میبرید بیرون این سگ زجر میکشه بخاطر نوع فیزیک بدنی و پوشش چند لایه پوستی و حساب کنید اگر برق قطع باشه یا کولر خاموش بشه انسان در گرمای اهواز زجر میکشه

چه برسه به این موجود که در سرمای 30 درجه زیر صفر سیبری زندگی میکنه... منم قبول دارم قشنگ و زیباست ولی حیوان جان داره همه چیز زیبایی نیست...

من الان عین اعضای خانوادم سگم رو دوست دارم و حاضرم خودم بمیرم ولی یه مو از سرشون کم نشه...

من که تهران هستم این جفا رو در حقش نکردم و نژاد دیگه ای گرفتم...

اگر شما دوست دار حیوانات هستید انتخاب بهتری داشته باشید حتی میتونید یک سگ ایرانی رو از مرگ و سختی نجات بدید و با هزینه بسیار بسیار ناچیز از پناهگاه بگیرید...

بارها شنیدم که مردم اون مناطق رفتار بسیار وحشتناک و تاسف باری با حیوانات دارند که امیدوارم این وضعیت تموم بشه و بتونید برای فرهنگ سازی کاری بکنید...

هاسکی -مالاموت -پاگ و ... به گرمای هوا بسیار حساس هستند

هاسکی حتی تو تهران -شمال هم زجر خواهد کشید

فقط مناطق کوهستانی و سردسیر مثل اردبیل -تبریز - همدان و ... تا حدودی مناسب هستند برای هاسکی

امیدوارم که از تجربه ای که در اختیارت گذاشتم استفاده کنی

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
سلام

شما در گرم ترین نقطه ایران زندگی میکنید

این ظلم رو در حق این موجود نکنید

بارها گفتیم که ورود هاسکی به ایران یعنی ظلم در حق اون حیوان مخصوصا اینکه از روسیه یا اوکراین وارد شده باشه

شما حتی زیر کولر هم نگهش دارید ساعاتی که میبرید بیرون این سگ زجر میکشه بخاطر نوع فیزیک بدنی و پوشش چند لایه پوستی و حساب کنید اگر برق قطع باشه یا کولر خاموش بشه انسان در گرمای اهواز زجر میکشه

چه برسه به این موجود که در سرمای 30 درجه زیر صفر سیبری زندگی میکنه... منم قبول دارم قشنگ و زیباست ولی حیوان جان داره همه چیز زیبایی نیست...

من الان عین اعضای خانوادم سگم رو دوست دارم و حاضرم خودم بمیرم ولی یه مو از سرشون کم نشه...

من که تهران هستم این جفا رو در حقش نکردم و نژاد دیگه ای گرفتم...

اگر شما دوست دار حیوانات هستید انتخاب بهتری داشته باشید حتی میتونید یک سگ ایرانی رو از مرگ و سختی نجات بدید و با هزینه بسیار بسیار ناچیز از پناهگاه بگیرید...

بارها شنیدم که مردم اون مناطق رفتار بسیار وحشتناک و تاسف باری با حیوانات دارند که امیدوارم این وضعیت تموم بشه و بتونید برای فرهنگ سازی کاری بکنید...

هاسکی -مالاموت -پاگ و ... به گرمای هوا بسیار حساس هستند

هاسکی حتی تو تهران -شمال هم زجر خواهد کشید
فقط مناطق کوهستانی و سردسیر مثل اردبیل -تبریز - همدان و ... تا حدودی مناسب هستند برای هاسکی

امیدوارم که از تجربه ای که در اختیارت گذاشتم استفاده کنی
ممنون از راهنماییت
ولی چه کنیم هاسکی میخوام اگر دیدم ازیت میبرمش تبریز ولش میکنم :D

اقا یکی به من بگه توله واکسن زده شناسنامه دار چقدر می ارزه
چند نفر پخ دادن یکی میگه ۶۰۰ بدون هیچی اصیل
یکی دیگه ۸۰۰ با واکسن و شناسنامه
یکی هم ۱۵۰۰ با واکسن شناسنامه و برگ klc !!

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
اقا ! در مورد موجودی دارید صحبت میکنید که فهم داره شعور داره محبت میکنه محبت میخواد

در مورد گلدون حرف نمیزنید که بگید اگه نشد ولش میکنم...یا میفروشم...

این موجود به شما و هر صاحبی وابسته میشه شدیدا و اگر جاش عوض بشه افسرده میشه

حتی در بعضی نژادها این افسردگی منجر به مرگ میشه

قبل از خرید حیوانی که شعور داره بیشتر مطالعه کنید

اگر به حیوانات عشق میورزید این ظلم رو در حق حیوانات نکنید

راستش من اولین باره میبینم یکی سگ دوست داره اونم فقط هاسکی

حدس میزنم شما هاسکی رو بخاطر با کلاس بودن و پز دادن میخواید بگیرید

باید بگم که بارها دیدم وقتی مشکلی یا بیماری پیش میاد صاحب سگ رو ولش میکنه میگه خرجشو ندارم و ...

اگر هدف شما اینه بسیار زود پشیمون میشید

سگ آوردن و بزرگ کردن عشق میخواد

antidote

Registered User
لایک‌ها
57
اقا ! در مورد موجودی دارید صحبت میکنید که فهم داره شعور داره محبت میکنه محبت میخواد

در مورد گلدون حرف نمیزنید که بگید اگه نشد ولش میکنم...یا میفروشم...

این موجود به شما و هر صاحبی وابسته میشه شدیدا و اگر جاش عوض بشه افسرده میشه

حتی در بعضی نژادها این افسردگی منجر به مرگ میشه

قبل از خرید حیوانی که شعور داره بیشتر مطالعه کنید
اگر به حیوانات عشق میورزید این ظلم رو در حق حیوانات نکنید

راستش من اولین باره میبینم یکی سگ دوست داره اونم فقط هاسکی

حدس میزنم شما هاسکی رو بخاطر با کلاس بودن و پز دادن میخواید بگیرید

باید بگم که بارها دیدم وقتی مشکلی یا بیماری پیش میاد صاحب سگ رو ولش میکنه میگه خرجشو ندارم و ...

اگر هدف شما اینه بسیار زود پشیمون میشید

سگ آوردن و بزرگ کردن عشق میخواد

نه عزیز این چه حرفیه
والا میگم فقط هاسکی دوست دارم میدونم هم وابسته میشه
بلاخره یا نباید بگیرم یا اگه گرفتم اذیت شد که نمیزارم تلف شه بلاخره مجبور میشم بدمش کسه دیگه

کلا سگ گرگی دوست دارم که به غیر هاسکی من گرگی سفید رنگ نمیشناسم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا