برگزیده های پرشین تولز

خرید وسایل جهیزیه و مارک آنها

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
(از قول همسرم!!! :blush: )
به نام یکتا
سلام

حتما شما ها از حساسیت این مرحله از زندگی آگاهید :medieval: !!! پس دیگه توضیح نمی دم، سه تا سوال دارم هرکی هرچقدر می تونه جواب بده که یه عمری دعاش می کنم!
1. وسایلم رو چه مارکی بخرم: lg سامسونگ ،بکو، مولینکس، تفال و ... فارغ از قیمت بگید . می گویند بکو وسایل خوبی هستند ولی چون تازه وارد شده خیلی به خریدش مطمین نیستم!
2.شما وسیله که مارکش بکو باشه خریدید از اون راضی هستید؟ الجی یا سامسونگ چطور
3.چه مارکی و چه مدلی پیشنهاد می کنید و به نظرتون چقدر براش هزینه کنم خوبه:
الف) ماشین لباسشویی
ب)یخچال (دوقولو باشه یا ساید بای ساید یا روی هم؟)
ج)ماشین ظرف شویی
د)جارو برقی
ه)ماکروفر
هه) گاز
وسایل ریزتر مثل:
و)اتو
ز)سرخ کن
ک)چند کاره
ل) تلویزیون (هرچند با داماده!!! :specool: )
و .... :upsided:
اگر نکته ای هم تو خرید جهیزیه هست که بدردم می خوره ممنون می شم بگید :wub:

به بخشید می دونم طولانی شد (fl) ولی امید وارم یکی از بهترین ترد های این سایت بشه که به درد همه بخوره! :rolleyes:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
به نظر من، برای خرید جهیزیه یا ملا وسایل زندگی، اصلا عجله نکنید، حتی اگه پولش هم آماده باشه، باز یه عمر وقت دارید که همه ی این وسایل رو تهیه کنید...

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
این جهیزیه خریدن آخره دردسره

الان مادر من داره می خره

شما اگه ماشین دارید کاره ما رو بکنید

با ماشین برید بندر پل ( باید از جاده شیراز - جهرم - لار ) برید از اونجا برید بتدر لاف و بعدم قشم ( 6 هزار تومن می گیره میبره و همینقدر یا کمتر می گیره بر می گردونه ) و تمام ظرف و ظروف و وسایل پارچه ایی مثله رو تختی و ... و چمدونو و نمی دونم کفش و لباس ( ما باید لباس و اینها هم بدیم به خانواده داماد اونم کامل سر تا پا و به همشون خواهر و بردار و ... بهش می گن خلعت ) .... رو از اونجا بخرید به شدت ارزون تره مخصوصا ظرف و اینها

یخچال و اینها هم یه جایی هست به نام گچین نزدیک های بندر عباس هست اونجا یخچال مارو که خودمون گرفتیم 1 و 700 می داد 1 و 100 و 120 هم می گرفت می فرستاد ولی خوب به نظره من شما این وسایل رو توی شهره خودتون بگیرید بهتر باشه چون گارنتی و از این صحبت ها داره ولی خوب اینجا هم قیمتاش یه نیم میلیونی فرق می کنه

مارکم سامسونگ خوبه برای یخچالم دوو خوبه

همین دیگه من بیشتر نمی دونم علاقه ایی هم ندارم از بس گفتن منم اینها رو شنیدم

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
آقا ممنون
منتظر نظر سایر دوستان هم هستم ها!

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
سلام
الف) ماشین لباسشویی = سامسونگ
ب)یخچال (دوقولو باشه یا ساید بای ساید یا روی هم؟)= سامسونگ
ج)ماشین ظرف شویی = زیاد اطلاعی ندارم
د)جارو برقی = سامسونگ یا ال جی
ه)ماکروفر = سامسونگ و دلونگی
هه) گاز
cop.gif

وسایل ریزتر مثل:
و)اتو = مولینکس
ز)سرخ کن = مولینکس و دلونگی و بلک اند دکر و کن وود
ک)چند کاره = مولینکس و دلونگی و بلک اند دکر و کن وود
ل) تلویزیون (هرچند با داماده!!! ) : سونی خوبه اما گرون - سامسونگ هم کیفیت داره و هم قیمتش خوبه و هم گارانتی معتبری داره .خصوصا مدل های جدیدش که ضخامتشون کم شده LED ها منظورمه .

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
دوست عزيز كاش مي فرموديد چقدر قراره خرج صورت بگيره كه بهتر بشه راهنمايي كرد ...
اول از همه پيشنهاد مي كنم اگه جنس با كيفيت ايراني پيدا كردين از اون استفاده كنيد
الف : ماشين لباسشويي : سامسونگ ( مدلي كه از بالا باز مي شه بسيار مقرون به صرفه است و مي تونين پتوها و چيزهاي حجيم و بزرگ رو تو اون جا بدين و البته كارايي خوبي هم داره و 10 كيليويي هست با قيمت نزديك 500 تا 550 هزار تومن ) اونايي كه از جلو باز مي شه هم از 450 هزار تومن شروع مي شه تا به بالا كه بستگي به نوع مصرف شما داره . كلا سامسونگ امتحانش را پس داده .

ب : يخچال : يخچال هاي سايد باي سايد بسيار گرون هستند و مدل مرغوبش چيزي حدود دو ميليون تومن هزينه بر مي داره ... نظر من را بخواي باز هم سامسونگ مدلاي خوبي داره كه بين 700 تا 900 تومن قيمت داره و براي شروع زندگي چيز خوب و عالي و همچنين شيك و باامكانات هست ( جزييات رو خواستيد بگوييد تا دقيق تر بگم)

ج : ماشين ظرفشويي : ما خودمون 5 سال پيش بوش را انتخاب كرديم و تا الان به خوبي كار مي كنه ... حواستون باشه سر ديجيتال بودن و سخنگو بودن و هزار چيز عجيب و غريب ديگه سرتون رو كلاه نذارن ...

د : جاروبرقي : پانوسونيك اگه هنوز هم باشه بهترين و به صرفه ترينه .

ه : مايكروفر : ما از مايكروفر استفاده نمي كنيم پس نمي تونم كمكي بهت كنم .

و : گاز هم چيزهاي عجيب و غريب زياد اومده ( از اينايي كه سامان گلريز در برنامه ش استفاده مي كنه ) ولي گمان كنم همين مدلاي ايراني هم خيلي خوب باشند ( مثل سينجر و اوديسان و ... )

ز : سرخ كن تفال و مولينكس فرقي نمي كنه و هر دو خوبن ولي بايد حتما بدوني كه انتظارت از سرخ كن چيه ... ما خودمون يه اشتباهي كرديم و مدلي خريديم كه خودبخود بعد از اتمام كار ظرف بالا نمي آيد و بايد حتما پاش وايسي اميدوارم شما چنين اشتباهي نكني ( ولي هيچ چيزي ماهيتابه خودمون كه توش سرخ مي كنيم نمي شه :D)

ح : اتو هم فكر كنم تفال مارك معتبري باشه ...

ت : تلويزيون : باور كن همين صفحه crt هاي خودمون هم عاليه گرچه قيمت ال سي دي هم خيلي كاهش پيدا كرده كه از 350 براي 22 شروع مي شه تا صفحه هاي ال اي دي كه قيمتش سر به فلكه ... اگه سي آر تي خواستي بگيري پارس بگير كه ما چندين ساله داريم استفاده مي كنيم و كيفيتش هم خوبه در غير اين صورت سامسونگ بهترين گزينه س .

...
يه پيشنهاد هم دارم كه مطمئنا خودتون بهش آگاهيد ... اگه خواستيد از سه راه امين حضور تهران ( و حتي جاهاي ديگه ) چيزي خريداري كنيد فقط چيزي رو بخريد كه اون روز قصدش رو دارين . بسياري از مغازه ها ست كامل همه وسايل جهيزيه رو دارند و شايد باعث شود كه شما چيزي رو بخريد كه دوستش نداشتيد و يا بهترش رو مي تونستيد خريداري كنين ( مثلا قرار نيست كه حتما ست ِ كامل خانه شما سامسونگ يا سوني باشد)

اميدوارم كه تونسته باشم كمكي كرده باشم
يا علي

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
بهتر هست هزینه ای که کنار گذاشتید رو بفرمایین وگرنه اگه هزینه بی نهایت هست، شما تمام اجناس رو از "میله" خریداری کنید تا عمر اونها به نوه های شما هم برسه ایشالا :دی

اما هزینه معقول و یه کم رو به بالا اگر باشه من اینها رو پیشنهاد میکنم :

ماشین ظرفشویی و رختشویی: بوش و فقط بوش
یخچال: سامسونگ - خدمات پس از فروش خوبی داره - با یک تلفن کار شما راه میفته
اجاق گاز: من به هیچ وجه ایرانی پیشنهاد نمیکنم به هیچ کس :دی چه توکار چه مدل کامل فردار، آریستون خوبه

مایکروفر: ال جی یا سامسونگ از نوع مدلهای سولار که به جای لیزر از نور استفاده میکنه

لوازم جانبی دیگه آشپزخونه مثل سرخ کن و چند کاره و غیره رو هر مارک معتبری بگیری خوبه. فقط چینی متفرقه نگیر به هیچ وجه

جاروبرقی سامسونگ پاناسونیک ، من چند مدل ایرانی دیدم از کیفیت و صدای مطلوبی برخوردار نبودند

تلویزیون: LCD سامسونگ به همراه سیستم خونگی اونها

در مورد خرید هم، بنا بر تجربه من ، اختلاف قیمت بین امین حضور و جمهوری و شریعتی، خیلی خیلی کم هست و شاید یکی هم باشه یا 10 تومن اختلاف داره! پس از اول برو شریعتی ، رو قیمت آخر چونه بزن، تخفیف کمی بهت میدن که میشه همون قیمت امین حضور

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
هزینه ای که کنار گذاشتند حدود 10 تا12 تومانه (البته هرچی کمتر بهتر!!!)
راستی تلویزیون از این نیمه فلت ها (Super slim) بگیرم یه بزرگشو! 40 اینچ به بالا، خوبه؟
ممنون از همه دوستانی که تا الان همفکری کردند

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
هزینه ای که کنار گذاشتند حدود 10 تا12 تومانه (البته هرچی کمتر بهتر!!!)
راستی تلویزیون از این نیمه فلت ها (Super slim) بگیرم یه بزرگشو! 40 اینچ به بالا، خوبه؟
ممنون از همه دوستانی که تا الان همفکری کردند

با قيمتي كه كنار گذاشته شده در حد معقول مي شه بهترين اجناس رو گرفت ...
يخچال سايد باي سايد سامسونگ (2) مگه اينكه بخواين از اين ها كه ال سي دي هم داره بخرين
ماشين لباسشويي 10 كيلويي (1.2)
ماشين ظرفشويي بوش (1) مگه اينكه بخواين از اينايي كه حرف مي زنه بخرين:D
جاروبرقي پانوسونيك (200 تا 300 ) مگه اينكه بخواين از اين مدلاي روبوتي كه خودشون برات جارو مي كنن بخري
گاز رو كه دوستمون پيشنهاد كرد ايراني نخريد و من نمي دونم در مدلاي خارجي كدوم بهتره
تلويزيون ال اي دي 40 سامسونگ ( 2.5) (led مدل هاي جديد سامسونگه كه تازه به بازار اومده)
و بقيه چيزهاي خرده ريز مثل سرخ كن و اتو و ... هم بگو (2)
...
ولي باور كن مي شه اين رقم رو نصف كن و باز هم چيزهاي خوب با ماركهاي معروف خريد ... ببين مثلا دوست من يه دوربين نيمه حرفه اي گرفت يه تومن در حالي كه w130 سوني با قيمت زير 200 تومن هم انتظار اونو براورده مي كرد چون اون مي خواد فقط يه عكس با كيفيت بگيره همين و نه چيز ديگه ... تلويزيون lcd 32 samsung الان قيمتش به زير 700 رسيده و انتظارات رو راحت تا چند سال براورده مي كنه ولي خب يه آدم ميلياردر مي ره سري جديد led سامسونگ رو مي خره و تنها مزيتش تو ايران براي اون زيبايي منحصر به فرد و كم كردن روي فاميله مگه اينكه بخواد باهاش گيم بازي كنه و فيلم بلوري ببينه و از يه سري امكانات جانبي ديگه ش استفاده كنه ...

...
دوست من اينا عقيده خودمه و توصيه و يا نصيحت نيست ... شما شايد وضع مالي تون خوب باشه و بخواين بهترين ها رو داشته باشيد ... ايشالله موفق باشيد :)

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
تنها و تنها ابزارهای ایرانی و ساخته شده در ایران ولی با کیفیت و بهای بالا توصیه می شود.

sokote-marg

Registered User
لایک‌ها
0
چه بحث جالبی .......
انشالله خوشبخت بشید .
دوستان کلی اطلاعات دادن فکر کنم بیشتر چیزها رو گفتن .
اما در خرید قابلمه و .... که از فلزات ساخته شده باید خیلی دقت کنید
چون من می بینم خانم ها در خرید لوازم فلزی هیچ دقتی نمی کنن و فقط وقتی فروشنده می گه کفش سرامیک هست و سه لایه تفلون داره و درش شیشه ای هست ، فکر می کننن حتمان خوبه!!!!!!!!!

ولی این چنس های چینی برای اینکه قیمت وسایلشون ارزون در بیاد از بدترین مواد فلری استفاده می کنن و به مرور زمان باعث بیماری می شه .

من به همه دوستان پیشنهاد می کنم لوازم آشپزخانه که هر روز باهاش سر و کار دارن و دائم در داخلشون پخت و پز می کنن از مواد درجه یک و برند های معروف استفاده کنن .
مانند دزینی،تفال.....
تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاد

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
وقتی همشو تهیه کردید میشه یه آمار بدید درکل هزینه ی یه جهیزیه کامل چقدر شده براتون؟:دی مرسی

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
آقا این مارک بکو چیه جریانش BEKO
تعمیرگاه هاش بیشتر از فروشگاهاش هست(البته تو شهرما)
ولی بعضی ها می گن خیلی مارک خوبی هست! می گن چون جدید اومده ارزون تره و گرنه کیفیت سامسونگ و حتی از اون بهتر هست!
کسی راجب اون تجربه علمی یا عملی نداره؟
ممنون

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
تفال فكر كنم خوب باشه ، البته فقط فكر نميكنم ، از چند نفر شنيدم .

پ.ن : جهيزيه چيز خوبي نيست ، زن و شوهر بايد زندگيشونو با هم بسازن .

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
ولی بعضی ها می گن خیلی مارک خوبی هست! می گن چون جدید اومده ارزون تره و گرنه کیفیت سامسونگ و حتی از اون بهتر هست!
ممنون

ما تو خونه تجربه عملی داریم :D

لباسشویش خوب نیست نخر !

ولی فریزر خوبه تا حالا واسه ما مشکل نداشته . همینطور یخچالش

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
حالا کو شوهر ؟؟:happy:

..
همه چی رو ال جی بخر...
خرابی تو کارش نیست...
الان اجناسه ما 10 12 سالی میشه بی عیب و نقص دارن کار می کنن...

(به پای هم پیر شید)
mar.gif

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
ممنون

فروشنده ها از جنسی تعریف می کنند که سود بیشتری داشته باشه:p . در مورد بکو هم پیشنهاد نمیشه ، اینجور مارکا فقط تو خاورمیانه فروش زیادی دارن .

miaadtime

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من هم برای تهیه جهیزیه اول از همه باید درمورد وسایلی که میخواید تحقیق کنید و اطلاعات کاملی درموردشون بدست بیارید مخصوصا وسایلی که تنوع خیلی زیادی دارن و شاید نتونید انتخاب ایده الی را رو داشته باشید. یه سری از وسایل دکوری که تنوع زیادی دارن و شاید اطلاعات زیادی هم ازشون نباشه مثل تلفن کلاسیک، رادیو چوبی، گرامافون ایستاده و رومیزی، ساعت دیواری و یا حتی ساعت ایستاده چوبی رو پیشنهاد میکنم حتما از طریق گوگل درموردشون تحقیق کنید و اطلاعات بدست بیارید تا با خیال راحت و با آگاهی اقدام به خرید کنید.

بالا