منتخب بازارچه

خرید و فروش ماشین سود داره؟

mr.s3ri0s

فروشنده معتبر [؟]
سلام دوستان

امروز یکی از دوستا میگفت میتونی پول بخوابونی برای پراید 14 ملیون بهت میدنش بعد 4 ماه بعد میتونی بفروشیش به نماینده ها 18 ملیون میخواستم بدونه همچین چیزی میشه؟

سود اوریش در این حد هست؟ مرسی
 

Leon 2008

Registered User
ببین دوست عزیز اینجور کارها ریسکش بالاست و اگه سرمایه کمی دارین هیچ وقت نباید سمت اینکارا برین.چون ممکنه متضرر بشین و خب پول خودتون هم بره.
Sent from my GT-I8190
 

افتک

کاربر تازه وارد
سلام دوستان

امروز یکی از دوستا میگفت میتونی پول بخوابونی برای پراید 14 ملیون بهت میدنش بعد 4 ماه بعد میتونی بفروشیش به نماینده ها 18 ملیون میخواستم بدونه همچین چیزی میشه؟

سود اوریش در این حد هست؟ مرسی
سودش دوره ایه. بعضی وقتا سود خوبی داره. بعضی وقتا هم اگر کارخونه به تعهداتش به موقع عمل کنه ، قیمت بازار پایین میاد و اختلاف قیمت کم میشه. بعضی وقتا هم سر زمان تحویل و رنگ و اینا اذیت میکنن که البته خسارت جزئی میدن. خلاصه کلام روی ثبت نام ماشینهایی مثل پراید که مثل پول نقد هستن :D، میتونی روی سود کمی بالاتر از سود بانکی حساب کنی ، اگر شانس بیاری تا 3-4 برابر سود بانکی هم سود میکنی
 

افتک

کاربر تازه وارد
دلایلی بگید دیگه خوب اگه گرانتر بشه ما هم گرانتر می فروشیم دیگه.
ممکنه ارزونتر بشه. اگر سایپا به طور مرتب و بدون معطلی 14 تومن بگیره و 4 ماه بعد ماشین تحویل بده ، خب دیگه کمتر میرن از نمایشگاه یا نمایندگی 18 تومن میخرن. خود بخود قیمت بازار هم به همون 14 تومن نزدیک میشه. 14 میخری 4 ماه هم پولت میخوابه 14.5 میفروشی میصرفه ؟
 

pourya74

Registered User
اونی که تو بازاره و راه و رسم خرید و فروش بلده میتونه سود کنه . حتی تو موقعیت های بد اقتصادی . همسایه پسر خالم روزی 6 بار ماشین عوض میکنه الانم ازین شاسی بلندا داره .

اگه هم بلد نباشید مثل من سر یه گوشی نوت 2 توی 4 روز 400 هزار تومن ضرر میکنید .
 

man_utd

Registered User
راکت باشه که بهتره فایده میکند.
راکد باشه شما بخری بعد به کی میخوای بفروشی! الان قیمت بازار زیر قیمت کارخونه خرید و فروش میشه.چون قراره قیمتهای جدید اعلام بشه کسی خرید و فروش نمیکنه چون مردم فکر میکنن قیمتها قراره بیاد پایینتر اما من که بعید میدونم.
 

Omidll

Registered User
بله خوردرو ثبت نامی سودش خوبه. البته الآن کمتر شده سودش. ولی باید بعد تحویل گرفتن آگهی کنی روزنامه به مصرف کننده بدی تا سودش خوب باشه نه به نمایندگی!
بابای من همچین کاری رو دهه 70 تا اواسط 80 میکرد البته کنار شغل اصلیش.
 

xms

Registered User
نمایشگاه‌های اتومبیل تهران، رکورددار تخلفات!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :از 30 میلیارد تومان پرونده تخلف نمایشگاه‌های اتومبیل در کل کشور، 27 میلیارد تومان آن مربوط به نمایشگاه‌های اتومبیل فعال در استان تهران بوده است.

رضا کرمی - مدیر بازرسی اتاق اصناف ایران - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال گذشته مجموعا 27 هزار و 512 مورد بازرسی از سطح نمایشگاه‌های اتومبیل فعال در کشور صورت گرفت.

وی با بیان این‌که سال گذشته 1210 شکایت مردمی نیز از نمایشگاه‌های اتومبیل به اتاق اصناف ایران رسید، خاطرنشان کرد:‌ از این تعداد جمعا 3494 پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات ارسال شد.

مدیر بازرسی اتاق اصناف ایران ادامه داد: میزان تخلف پرونده‌های تشکیل شده بیش از 30 میلیارد تومان بوده است که برخی از آن‌ها در تعزیرات منجر به صدور حکم نهایی شده و برخی نیز در دست بررسی قرار دارد.

وی افزود: در استان تهران نیز در سال گذشته 3165 مورد بازرسی صورت گرفت که از این تعداد برای 1100 نمایشگاه اتومبیل پرونده تخلف تشکیل شده است.

کرمی با بیان این‌که ارزش پرونده‌های تخلف در تهران 27 میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: بنابراین از 30 میلیارد تومان پرونده تخلف تشکیل شده برای نمایشگاه‌های اتومبیل در کل کشور در سال گذشته 27 میلیارد تومان آن مربوط به استان تهران بوده است.

به گفته وی، عدم نصب قیمت، گران‌فروشی و تقلب از جمله تخلفات نمایشگاه‌های اتومبیل است.
 

xms

Registered User
ضرب و شتم خریداران در برخی نمایشگاه‌های اتومبیل!عرضه خودرو دسته دوم به جای صفر، عرضه خودروی معیوب، گران‌ فروشی و همچنین اخذ مبلغی بیشتر از مبلغ مورد توافق از خریداران از تخلفات رایجی است که در برخی از دفاتر فروش خودرو و نمایشگاه‌های عرضه اتومبیل اتفاق می‌افتد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مواردی خریدارانی که به تخلفات صورت گرفته از سوی دفاتر و نمایشگاه‌های عرضه اتومبیل اعتراض می‌کنند، مورد ارعاب و ضرب و شتم این افراد هم قرار می‌گیرند.نوع مواجهه افراد فعال در این نمایشگاه‌ها با اعتراض خریداران به این تخلفات نیز در مواردی منحصر به تهدید و ضرب و‌ شتم مشتریان و خریداران بوده است. در این میان بوده‌اند خریدارانی که تجربه خود از چنین اتفاقاتی را با رسانه‌ها نیز در میان گذاشته‌اند.در این زمینه یکی از فعالان بازار خودرو می‌گوید: متاسفانه در برخی از نمایشگاه‌های اتومبیل افرادی مشغول به فعالیتند که ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری آن‌ها به هیچ وجه مورد تایید نیست.وی با بیان این‌که بعضا اراذل و اوباش سطح شهر به عنوان دلال و واسطه در برخی از دفاتر فروش خودرو و نمایشگاه‌های اتومبیل فعالیت می‌کنند، خاطرنشان می‌کند: وظیفه این افراد ترساندن، ضرب و شتم و ساکت کردن خریدارانی است که به دلیل تخلفات صورت گرفته در معامله ناراضی هستند.این فعال بازار خودرو تصریح می‌کند: البته چنین تخلفاتی بیشتر مربوط به دفاتر فروش خودروی فاقد جواز صنفی و به‌ویژه اجاره‌ای است اما در نمایشگاه‌های دارای مجوز و با سابقه بالا معمولا چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد.در این میان یکی از مسوولان نظارت بر فعالیت اصناف در شورای اصناف تهران نیز به خبرنگار ایسنا می‌گوید: متاسفانه نوع فعالیت نمایشگاه‌های اتومبیل به‌گونه‌ای است که حضور افراد به اصطلاح قلدر در آن‌ها زیاد است.

وی در پاسخ به این‌که شهروندان در صورت ضرب و شتم از سوی این افراد چه باید بکنند، خاطرنشان می‌کند: در چنین مواردی باید در زمان بروز تخلف با شماره 110 و نیروی انتظامی تماس گرفته و ماموران را به محل واحد صنفی مربوطه راهنمایی کنند زیرا طبق قانون اگر مشتری در واحد صنفی مورد ضرب و شتم قرار گیرد آن واحد صنفی تعطیل خواهد شد.این مسوول نظارت بر فعالیت اصناف در شورای اصناف تهران ادامه داد: پس از آن نیز باید گزارش ضرب و شتم و همچنین تخلف صورت گرفته به اتحادیه مربوطه و همچنین واحد نظارت و بازرسی شورای اصناف اعلام شود.وی تصریح می‌کند: پس از دریافت گزارش تخلف، کارشناس اتحادیه و شورای اصناف موضوع را بررسی و در صورت اثبات تخلف با واحد صنفی مربوطه برخورد و حقوق مشتری ایفا خواهد شد.این مسوول نظارت بر فعالیت اصناف در شورای اصناف تهران تصریح می‌کند: باید قوانین سفت و سخت‌تری در رابطه با نحوه فعالیت افراد در برخی اصناف به ویژه نمایشگاه‌های اتومبیل وضع شود تا حضور افراد مشکل‌دار در این دفاتر به حداقل ممکن برسد.انتهای پیام
 

Second Life

Registered User
اگر از ماشین و قطعاتش سر در میارید بد نیست
منتها بهتر اینکه ماشین بخرید و دستی به سر و گوشش بکشید و بفروشید که اون باز باید ماشین شناس باشید
بعد معمولا راننده های آژانس و تعمیرکاران ماشین و نمایشگاه دارها تو این کار سود میکنن
 

rezidentevil

Registered User
اگر از ماشین و قطعاتش سر در میارید بد نیست
منتها بهتر اینکه ماشین بخرید و دستی به سر و گوشش بکشید و بفروشید که اون باز باید ماشین شناس باشید
بعد معمولا راننده های آژانس و تعمیرکاران ماشین و نمایشگاه دارها تو این کار سود میکنن
خدا بیامرزه دیگه پراید 14 تومنی رو ! ( تاپیک ماله پارساله! )
 

xms

Registered User
در مشهد رخ داد:
کلاهبرداری میلیاردی یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو :general306:یکی از نمایندگی‌های شرکت ایران خودرو پارسال اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از شهروندان مشهدی کرد که مالباختگان این پرونده در مقابل نمایندگی ایران خودرو تجمع کردند.به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خراسان، ماجرای این پرونده از این قرار است که شخصی به نام (ه) از اواخر سال 91 با تاسیس نمایندگی مجاز تویوتا و کمی بعد ایران خودرو با تبلیغات در روزنامه‌های کثیرالانتشار اقدام به فروش خودرو با شرایط ویژه می‌کند اما این نمایندگی پول متقاضیان خودرو را به جای واریز به حساب ایران خودرو، به حساب حقیقی نمایندگی انتقال می‌دهد.بر اساس این گزارش از شهریور ماه پارسال که بهانه‌های نمایندگی (ه) برای عدم تحویل خودرو به خریداران تکراری می‌شود، متقاضیان متوجه این کلاهبرداری شده و اقدام به پیگیری پرونده و شکایت می‌کنند و در نتیجه حکم جلب (ه) و برخی از همکاران وی صادر می‌شود.در حال حاضر و پس از گذشت حدود یکسال از این کلاهبرداری، تعداد شاکیان این نمایندگی در دادگستری شهید قدوسی مشهد حدود 118 نفر است، شاکیان که مدعی هستند روند قضایی این پرونده کند پیش می‌رود، دیروز ضمن تجمع مقابل دفتر منطقه‌ای نمایندگی ایران خودرو خواستار احقاق حقوق خود شدند.به نظر می‌رسد (ه) با استفاده از روند کند این پرونده اقدام به کلاهبرداری مجدد از مالباختگان کرده، وی به بهانه‌ی طولانی‌شدن روند قضایی پرونده با دادن چکِ حساب مسدود بانک دی خود به برخی از شاکیان اقدام به جلب رضایت آن‌ها کرده و از تعداد مالباختگانی که در ازای دریافت این چک بی‌ارزش رضایت دادند عده‌ی اندکی موفق به دریافت پول خود، آن هم به صورت اقساطی شدند.

برای رسیدگی به پرونده وضعیت فوق‌العاده در نظر گرفته شود


محمدعلی رحمانی، وکیل پایه یک دادگستری که وکالت 25 نفر از شاکیان این پرونده را بر عهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه تاکنون هیچ یک از موکلان وی به پول خود نرسیده‌اند، اظهارکرد: تاریخ برگزاری دادگاه 17، 18 و 19 اسفند 92 بود و در حال حاضر قاضی پرونده تمام اظهارات شاکیان را شنیده است، اما تاریخی برای جلسه بعدی دادگاه در نظر گرفته نشده است.رحمانی با اشاره به اینکه روند رسیدگی به پرونده عادی است، گفت: توقع ما این است که با توجه به تعداد شاکیان، برای رسیدگی به پرونده وضعیت فوق‌العاده در نظر گرفته شود.وی با بیان اینکه تعداد شاکیان این پرونده 118 نفر است، گفت: ظاهرا تعداد کمی از این افراد اصلا طرح شکایت نکرده‌اند و متاسفانه برخی نیز با دریافت چک از شکایت خود انصراف دادند.این وکیل پایه یک دادگستری در خصوص انصراف (ع .ی) وکیل (ه)، دو روز قبل از تشکیل جلسه دادگاه بیان‌کرد: قرارداد وکالت، یک عقد جایز است و طرفین می‌توانند هر زمان که مایل باشند نسبت به فسخ آن اقدام کنند، بنابراین کار (ع .ی) غیرقانونی نیست و در روند این پرونده خللی ایجاد نمی‌کند اما ما توقع این امر را نداشتیم.رحمانی با بیان اینکه هیچکس مایل به زندانی شدن یک فعال اقتصادی نیست، عنوان کرد: شاکیان به وصول بدهی خود راضی هستند، اما تاکنون تلاشی از جانب (ه) برای پرداخت بدهی شاکیان صورت نگرفته است.

پرونده در مرحله قضایی است


پیران، وکیل حقوقی شرکت ایران خودرو در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر وضعیت پرونده و رسیدگی ایران خودرو با بیان اینکه در حال حاضر این پرونده در مرحله قضایی است، اظهارکرد: پیگیری امور این پرونده از قوه قضاییه و قاضی پرونده امکان‌پذیر خواهد بود.

118 شاکی سرگردان وعده‌های پوچ کلاهبردار


علی‌اکبر نهنگ یکی از مالباختگان کلاهبرداری هودانلو که در تجمع مقابل دفتر منطقه‌ای ایران خودرو مشهد حضور داشت، عنوان کرد: دی و بهمن ماه سال 91 (ه) در نمایندگی تویوتا و رنو واقع در فلسطین اقدام به تبلیغ فروش خودرو با قیمت مناسب می‌کرد و در نتیجه با توجه به اینکه یک نمایندگی مجاز به حساب می‌آمد و شرایط ویژه‌ای برای فروش اتومبیل در نظر گرفته بود عده‌ای ترغیب به ثبت‌نام در این نمایندگی شدند.وی ادامه داد: اوایل سال 92 (ه) یک نمایندگی مجاز ایران خودرو نیز تاسیس کرد و باز هم همان فروش با شرایط ویژه در یک نمایندگی معتبر عده‌ای را ترغیب به خرید خودرو می‌کند.این مالباخته با بیان اینکه کل شاکیان پرونده 118 نفر هستند، عنوان کرد: مبلغ کل کلاهبرداری (ه) از این 118 شخص حقیقی شش میلیارد و 200 میلیون تومان است.وی اظهارکرد: در حال حاضر با گذشت دو ماه از برگزاری جلسه اول دادگاه و هشت ماه از آغاز رسیدگی به این پرونده، همچنان وضعیت شاکیان مشخص نیست و از (ه) که قرار بود پس از آزادی به قید وثیقه اقدام به پرداخت بدهی مالباختگان کند، نیز خبری نیست.نهنگ عنوان کرد: زمانی که (ه) زندان بود برای جلب رضایت شاکیان یک دست چک سفید امضاء به شوهرخواهرش (م . ف) داد تا به این وسیله وی به جلب رضایت شاکیان بپردازد و (م . ف) با همین دسته‌چکی که متعلق به حساب مسدود بانک دی (ه) است توانست رضایت برخی را نیز جلب کند، که از آن تعداد حدود سه نفر به صورت قسطی بدهی خود را وصول کردند.وی با اشاره به اینکه (م . ف) تا اواخر سال 92 پیگیر امور (ه) بود، گفت: بعد از آن تاریخ از (م . ف) نیز خبری نیست.احمد حصاری یکی دیگر از مالباختگان حاضر در تجمع به ایسنا گفت: به اعتماد اینکه این فرد نمایندگی مجاز ایران خودرو است برای خرید خودرو مراجعه کرده و برای پژو ثابت نام کردم اما متاسفانه بعد از یک ماه مطلع شدم که این نمایندگی کلاهبرداری کرده است.وی مدعی شد: پس از گذشت چند ماه و مراجعه به قوه‌قضاییه در اولین جلسه دادگاه فقط دادخواست قرائت شد و هنوز خبری نشده است

رضایتی که گرفته شد و وعده‌ای که ...


علی محمد مسلمی یکی دیگر از مالباختگانی است که ضمن دریافت چک رضایت داده اما تاکنون همه طلب خود را دریافت نکرده است.وی به ایسنا گفت: قرار بود در قبال دریافت یک چک دو ماهه رضایت دهم (ه) از زندان آزاد شود تا به قول خودش بتواند بدهی شاکیان را پرداخت کند.مسلمی ادامه داد: آذرماه پارسال، زمانی که (ه) زندان بود (م . ف) یک چک دو ماهه با امضای (ه) مربوط به حساب بانک دی داد، تاریخ وصول چک قبل از جلسه دادگاه بود.

وی افزود: شب قبل از برگزاری جلسه دادگاه (م . ف) با من تماس گرفت و گفت "در جلسه دادگاه حاضر نشو" اما من در جلسه حاضر شدم.مسلمی ادامه داد: در دو قسط هفت میلیون و 500 و 10 میلیون تومانی به طور کلی من 17 میلیون و 500 هزار تومان دریافت کردم اما از 15 میلیون و 100 هزار تومان باقی مانده خبری نیست، تا شب قبل از دادگاه (ع .ی) با من در تماس بود و از آن تاریخ به بعد هیچ خبری از (ع .ی) و (م . ف) ندارم و تلفن این دو خاموش است.برخی از مالباختگانی که روبروی نمایندگی ایران خودرو تجمع کرده بودند، دارایی خود را گذاشته بودند به امید خرید خودرو و در بین تجمع‌کنندگان پیرمردی را دیدم که پس از شنیدن خبر کلاهبرداری سکته کرده بود!مالباختگان می‌دانستند از ایران خودرو کاری ساخته نیست اما شاید این را تنها راه برای احقاق حقوق خود می‌دانستند. برای وصول پولی که با هزار امید و آرزو و به دست خود پرداخته بودند و حالا نه از پول خبری بود و نه از کلاهبردار. کلاهبرداری که با وعده‌ی پرداخت بدهی مالباختگان، به قید وثیقه و رضایت تعدادی از شاکیانی که به وعده‌های دروغ این کلاهبردار دل خوش کرده بودند آزاد است و حالا هیچ خبری از وعده‌ها و وعیدها نیست.در این بین برخی از مسئولان ایران خودرویی هستند که توپ را در زمین قوه‌قضاییه می‌اندازد و (ه) که معلوم نیست کجاست و باز هم داستان تکراری پرتغال فروشی که گم شد و مردمی که در انتظارند...

انتهای پیام
 
بالا