برگزیده های پرشین تولز

خرید یک دوربین سوپر زوم تا 2 میلیون!(از بین 4 گزینه مشخص)

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام
من میخوام یه دوربین دیجیتال نیمه حرفه ای تا 2 میلیون بخرم.

مهم ترین چیزی که دنبالشم، زوم بالا + کیفیت فیلم و عکس خوب هست.

4 تا گزینه در نظر داشتم:
Canon Powershot sx50 hs
Nikon Coolpix p520
Sony Cybershot hx300
Sony Cybershot hx200v

بعد از بررسی که خودم کردم ، Nikon Coolpix p520 در زوم بالا ، فوکوس ضعیفی داره(2 3 تا نمونه فیلم ازش تو اینترنت دیدم که همشون این مشکل رو داشتند)! پس این رو حذف کردم.

Sony Cybershot hx300 بدلیل اینکه جدید هست هنوز با گارانتی موجود نیست! به این دلیل این رو هم حذف کردم.(اگه با گارانتی پیدا میکردم، اولین انتخابم این بود)

حالا 2 تا گزینه باقی مونده که نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم:

Canon Powershot sx50 hs
زوم اپتيکال بیشتر(50x در مقابل 30x)
زوم دیجیتال بیشتر(4x در مقابل 2x)
با پسوند raw بدون فشرده سازی عکس میگیره
پردازشگر تصویر Digic 5

Sony Cybershot hx200v
دقت حسگر بالتر (18 در مقابل 12 مگا پیکسل)
پردازشگر تصوير Bionz
فیلم برداری Full HD لا فریم بیشتر (60 فریم در مقابل 24 فریم)
محدوده ديافراگم کمتر(2.8 تا 5.6 در مقابل 3.4 تا 6.5) (فکر کنم این هر چقدر کمتر باشه ، نورگیری بهتری داره، درسته؟)
شاتر سریعتر(1/4000 تا 30 ثانیه در مقابل 1/2000 تا 15 ثانیه)
iso بیشتر(12800 در مقابل 6400)
عکاسي پياپي شریعتر (10 عکس در ثانیه در مقابل 2.2 عکس در ثانیه)
فلاش با برد بیشتر (12.4 متر در مقابل 5.5 متر)
عکاسی پاناروما (کنون کلا پاناروما نداره)
سايز صفحه نمايش بزرگتر (3 اینچ ر مقابل 2.8 اینچ)
دقت صفحه نمايش بیشتر (921 هزار پیکسل در مقابل 461 هزاز)
دارای Pict Bridge هست (البته فکر نکنم مهم باشه)
دارای موقعيت ياب GPS و قطب نما (کنون کلا نداره)
باطری قویتر(450 عکس در مقابل 315 عکس)

اگه بخوام از روی مشخصات روی کاغذ انتخاب کنم، 100% باید HX200V رو بردارم! ولی سوال من اینه که چرا با اینکه sx50 hs امکانات کمتری داره، قیمتش بیشتر هست؟(حدود 300 هزار تومن گرون تر هست)
آیا قابلیت خاصی داره که من نمیبینم؟

و اینم بگم که این اولین خرید دوربین من هست(قبلا فقط با کمپکت های 300 400 تومنی کار کردم و چند شات هم با Niokn D90 و Nikon D7000 زدم.)

Last edited:

tasvir-bartar

Registered User
لایک‌ها
2
تهران ، خیابان ولی عصر ، نبش طالقانی ، مجتمع نور ت
سلام دوست عزیز
بنده شخصاً SX50 رو به شما توصیه میکنم برای خرید و یکی از چندین دلیلش عکس های طبیعی تر و شفاف تر هستش اگر خواستین میتونید فردا با بنده تماس بگیرید که راحت تر براتون توضیح بدم

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
سلام عزیز
علت گرونی کنون زوم 50 برابر اون هست
سونی 200 ارتقا یافته hx100 اون هست که کمی تغییرات تو باطری و کیفیت و... داده شده ولی همون زوم 30 باربر رو داره
من چند روز پیش یه دونه مدل100 سونی رو فروختم دوربین فوق العاده ای هست .300 هم از سونی همونطور که گفتین جدید اومده که رقیب 50 کنون هست و اگه میخای مقایسه کنی باید این دوتارو باهم مقایسه کنی یعنی هر دوشون زوم لنز 50 برابر دارن و آخرین مدل از هر دو شرکتن وتو یه رنجن تو این مدلها فکر میکنم سونی یه نمه بهتر باشه به دلیل پانوراما و فوکوس نسبتا بهتر و فاصله دیافراگم که برا مواقعی که کم نور میخاین استفاده کنین بهتر جواب میده، فیلم برداری سونی قطعا بی رقین هست و همچنین سونی 20 مگاپیکسل در برابر کنون 12 .از طرفی هم کنون مانیتور چرخان داره که سونی مانیتورش فقط به سمت بالا و پایین جابه جا میشه و برا کانون یه مزیته
به نظرم بهتره هر دوشون یه بار تو دست بگیرین و تست کنین ببینین کدوم براتون جذابتره و قول اسم یه برند رو نخورین .و این که اگه من جای شما باشم آخرین مدل رو میگیرم که زوم 50 هست حالا از هرکدوم از کمپانیا (من خودمم هم منتظرم اواسط تابستون بعد انتخابات اگه قیمتها تعدیل بشه 300 سونی رو بگیرم)
مقایسه های کلی رو تو سایتهایی که ریویو ها رو میزارن بخونین و همچنین دیجی کالا
موفق باشید

Last edited:

Javad-ht

Registered User
لایک‌ها
560
در مورد دوربین ها نظری ندارم.
ولی چرا چون سونی 300 گارانتی نداره حذفش کردی؟موقع خرید کامل تست کن و مطمئن باش چیزیش نمیشه!
من خودمم یه دوربین سونی گرفتم چند وقت پیش 2.300 بدون گارانتی.چون میخواستم با گارانتیش بیاد باید حداقل چند ماه صبر میکردم.

ahmadrezab23

Registered User
لایک‌ها
69
من یه sx 50 نو نو دارم زیر 100 200 شات باش گرفتم که ن حساب میشه خ استی پخ بده

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اکثر کسایی که نمیدونن واقعا از عکاسی چی میخوان میرن سوپرزوم میخرن! نه اینکه کار بدی باشه یا ایرادی داشته باشه ولی تا حالا شده یه نفر ببینی از همچین دوربینایی راضی باشه؟ کامپکت های سوچر زوم یه توجیهی دارن برای خرید اونم کوچیک بودن و سهولت استفاده است!حتی معروف ترین عکاس ها هم کامپکت سوپرزوم دارن! ولی فول سایز بریج سوپر زوم خیلی ستمه! تنها دوربین سوپر زوم قابل تحمل بازار Fuji X-S1 ائه!

shariot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اکثر کسایی که نمیدونن واقعا از عکاسی چی میخوان میرن سوپرزوم میخرن! نه اینکه کار بدی باشه یا ایرادی داشته باشه ولی تا حالا شده یه نفر ببینی از همچین دوربینایی راضی باشه؟ کامپکت های سوچر زوم یه توجیهی دارن برای خرید اونم کوچیک بودن و سهولت استفاده است!حتی معروف ترین عکاس ها هم کامپکت سوپرزوم دارن! ولی فول سایز بریج سوپر زوم خیلی ستمه! تنها دوربین سوپر زوم قابل تحمل بازار Fuji X-S1 ائه!

کاملا موافقم
به نظر من دوربین سوپر زوم بیشتر از اینکه واسه عکاسی کاربرد داشته باشه کاربرد فیلمبرداری داره
تو یه سایت انگلیسی یه نفر مثال خوبی واسه دوربینهای سوپر زوم پیکسل بالا با اون سنسور کوچکشون زده بود:

دوربین سوپر زوم پیکسل بالا مثل یه ماشین با موتور 1300 معمولی است که برایش رینگ 18 اینچ و اگزوز اسپرت و صندلی اسپرت و بالچه عقب گذاشته اید و انتظار دارید عملکردش بسیار عالی شده باشد!

daneshniya

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
اگر ممکنه راهنمایی کنید ایا دوربین سوپرزوم مطابق نیاز من هست یا نه ؟

1.حجم کم دوربین برای اینکه همیشه بتونم همراه داشته باشم
2.عکاسی از جک و جونورایی که در حدی ازم فاصله دارن که فرار نکنن مثل پرنده ها ، عکس که به درد بک گراند کردن بخوره ، یعنی با کیفیت باشه در حالت زوم
3.عکاسی از حیوانات متحرک طوری که عکس حیوان رو درست نمایش بده نه به صورت هاله
خودم canon sx700 رو فکر می کنم خوب باشه
لطفا کمی راهنمایی کنید و در اخر اگر پیشنهادهای دارید مطرح کنید
در مورد کیفیت واقعی دوربین های سونی هم اطلاعی ندارم اگر رقیبی از سونی وجود داره لطفا ذکر کنید

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام
اگر ممکنه راهنمایی کنید ایا دوربین سوپرزوم مطابق نیاز من هست یا نه ؟

1.حجم کم دوربین برای اینکه همیشه بتونم همراه داشته باشم
2.عکاسی از جک و جونورایی که در حدی ازم فاصله دارن که فرار نکنن مثل پرنده ها ، عکس که به درد بک گراند کردن بخوره ، یعنی با کیفیت باشه در حالت زوم
3.عکاسی از حیوانات متحرک طوری که عکس حیوان رو درست نمایش بده نه به صورت هاله
خودم canon sx700 رو فکر می کنم خوب باشه
لطفا کمی راهنمایی کنید و در اخر اگر پیشنهادهای دارید مطرح کنید
در مورد کیفیت واقعی دوربین های سونی هم اطلاعی ندارم اگر رقیبی از سونی وجود داره لطفا ذکر کنید

دوست عزیز مهمترین فاکتور بودجه شما هست!!!

ولی در کل دوربین های کمپکت بدلیل سایز سنسور کوچیک نویز بالایی دارند و احتمالا اون کیفیتی که شما انتظار دارید رو به شما نمیدن!
البته اگه بتونید با فتوشاپ نویز تصاویر رو کاهش بدید، خیلی دستتون باز میشه!(تو فتوشاپ راه های ساده ای هم برای این کار هست)

*اگه شب با موبایل یا دوربین کمپکت عکس بگیرید و زوم کنید روی عکس میبینید که کل عکس دون دون هست! اینا نویز هستند.

daneshniya

Registered User
لایک‌ها
4
بودجه در حدود یک تومن
به عکاسی در شب هم علاقه ندارم
زوم رو برای روز و عمدتا ساعت هفت هشت صبح میخام

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
بودجه در حدود یک تومن
به عکاسی در شب هم علاقه ندارم
زوم رو برای روز و عمدتا ساعت هفت هشت صبح میخام
اگه روی کیفیت زیادی حساس نباشید، دوربین خوبی هست!
و Canon Powershot SX710 HS فکر نم بهتر از SX700 باشه با قیمت 750 تومن.

بالا