برگزیده های پرشین تولز

خرید یک دونگ از پمب بنزین

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
من درجریان کامل پمپ بنزین ها هستم چون خودمون هم داریم
چندتا مسئله هست که باید بررسی بشه
1- اگر پمپ بنزین خارج از شهر هست که بیشتر نفت و گاز میفروشن تا بنزین و این خیلی بده و کارمزد رو به شدت میاره پایین
ولی اگه تو شهر و جای شلوغی هست خیلی خوبه
2- توجه داشته باشید که درجه جایگاه ممتاز باشه حتما
3- کارمزد بنزین رو امسال 4 برابر کردن که اگه به این نرخ بخواد بگه که اصلا پمپ بنزین خوبی نیست
4- مالکیت پمپ بنزین برای شخص نیست و مال دولته ( حالا درسته که زمین و خرج جایگاه رو خودتون دادید ) ، یه جایگاهی بود که به علت اتفاقی که برای رئیس پمپ بنزین افتاد مجبور شد 1 هفته جایگاه رو ول کنه و چون کسی نبود برسه جایگاه کلا تعطیل شده بود ، سر 5 روز جایگاهشو مصادره کردن رفت
شرکت نفت جزء شرکت هایی هست که به هیچ عنوان با کسی شوخی نداره و از اونجایی که یک نفر نیست که تصمیم میگیره حتی اگه رئیس منطقه هم بشناسی برات کاری نمیتونه بکنه
چون مثلا شما یه جایگاه تو اردبیل داری و تو یک روز بازرس از شهرهای بندرعباس ، اهواز ، تهران و .... تو جایگاهت میفرستن که حساب ها رو چک کنه و از بنزینتون هم نمونه بگیره
اگر به هر دلیلی صاحب جایگاه بنزین قاطی داشته باشه دوباره جریمه سنگین و زندان داره و در صورت تکرار امتیاز جایگاه صلب میشه
یعنی اگر بخوای اینکارو بکنی باید صاحب جایگاه از فامیلاتون باشه
شما قرارداد محضری هم که ببندی ، شرکت نفت و هیچ ارگان دیگه ای شما رو به عنوان سهیم تو جایگاه نمیشناسه و قرارداد محضری برای موقعی هست که صاحب جایگاه با شما دعواش بشه و کلا بخواید قرارداد رو فسخ کنید که بعد از مثلا 5 سال همین 500 میلیون رو بهتون بده که اونم شاید بده
سود دهی پمپ بنزین مهم نیست چون ممکنه کل سودش برای خرجش بره ( مستهلک بودن قطعات چون قطعات پمپ بنزین ها خیلی گرون هستن ، به عنوان مثال اگه یکی از چاه های شما دچار مشکل بشه ممکنه بدون اینکه تا چند روز متوجه بشید روزانه تا 3-4 میلیون بهتون ضرر بزنه اونم اگه زود متوجه بشید )
خیلی مشکلات دیگه هم داره مثل اینکه راننده ای که بنزین رو براتون میاره اگه هر بار 500 لیتر ببره شما متوجه نمیشید و ...
مورد آخر اینکه جایگاهی که 3 ملیارد ارزش داره خیلی بیشتر از اینا باید سود خالص بده ( حداقل ماهانه باید 200 میلیون سود خالص داشته باشه )
شما اگه 500 میلیون داری یه جای خوب پیدا کن و با یک نفر از فامیلاتون شریک شو و با 1 میلیارد خودت یه جایگاه خوب میتونی بزنی و یا بزنش تو کارهای دیگه مثل خودرو که خیلی سودش از پمپ بنزین بیشتره
استاد جوک میگی خوب برای چی قرارداد محضری امضا میکنن واسه کلاس کار؟واسه اینه ک بتونه پولشو پس بگیر حالا شرکت نفت هم ایشون رو ب رسمیت نشناسه سرماه برطبق قرارداد باید ده ملیونشو بگیر اگه نداد اون طرف حسابش میفته ب دادگستری چک و سفته هم اگه ازش بگیره درصورت ندادن میتونه اموالشو بگیر شاید شما مسائل پمپ بنزینو بدونی ولی مسائل حقوقی فک نکنم

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
البته سود بنزین رو نمیتونم بهت بگم ولی جایگاه هایی هست تو تهران که کارمزد ماهانشون بالای 800 میلیون میشه ( هم به خاطر فروش بالای بنزین و هم به خاطر ممتاز بودن ) امسال هم کارمزدها 4 برابر قبل شده
جایگاه های بیرون شهری با یه جای نسبتا معمولی کارمزد ماهانه حداقل 60-70 میلیون رو دارن ولی بازم دارم میگم درآمد مهم نیست ، سود خالص مهمه به عنوان مثال یه جایگاه 60 میلیون سود کنه شاید ماهانه 30 میلیون هم درآمد نداشته باشه

سود:درامد-هزینه !

یه جایگاه 60 میلیون درامد داشته باشه ، شاید ماهانه 30 میلیون هم سود نداشته باشه.

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
استاد جوک میگی خوب برای چی قرارداد محضری امضا میکنن واسه کلاس کار؟واسه اینه ک بتونه پولشو پس بگیر حالا شرکت نفت هم ایشون رو ب رسمیت نشناسه سرماه برطبق قرارداد باید ده ملیونشو بگیر اگه نداد اون طرف حسابش میفته ب دادگستری چک و سفته هم اگه ازش بگیره درصورت ندادن میتونه اموالشو بگیر شاید شما مسائل پمپ بنزینو بدونی ولی مسائل حقوقی فک نکنم

بحث این نیست که طرف پول رو بخوره و نده......ایشون میگن که مالکیت استارتر از نظر شرکت نفت وجود خارجی نداره....

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
بحث این نیست که طرف پول رو بخوره و نده......ایشون میگن که مالکیت استارتر از نظر شرکت نفت وجود خارجی نداره....
ب نظر شما نفت استارتر رو نشناسه ولی ماهانه 10 ملیون بگیره بعلاوه دنگ محضری پمپ بنزین ب همراه چک و سفته بهتره یا بشناسه ولی هیچ پولی گیرش نیاد مثل اینکه خیلیها نمیدونن قرارداد محضری چیه

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
بابا این پمب بنزین که دردسرهاش از زمین و باغبانی بیشتره ... فکر کنم همون زمین بمونه بهتره

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,464
بانک 8 تومن میده ؛ اصل پول هم دست خودش می‌مونه
خیالش هم راحت تره
بالای صد میلیون تومن بانک قوامین 27 درصد سود میده که میشه بالای ده میلیون یود ماهانه

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
برا 500 میلیون تومان که 8 میلیون سود چیزی نیستش!

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
برا 500 میلیون تومان که 8 میلیون سود چیزی نیستش!
طرف همینقدر خرج کرده تریلی خریده 400 500 ملیون بعد ی مدت ب خودش و خار مادر خودش فحش میده میگه تو بانک میزاشتم بهتر بود مهم اینه بتونی از پول درست استفاده کنی یکی هم با 20 ملیون ماهی یک ملیون در میاره بازار کار هر کس نیست

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
طرف همینقدر خرج کرده تریلی خریده 400 500 ملیون بعد ی مدت ب خودش و خار مادر خودش فحش میده میگه تو بانک میزاشتم بهتر بود مهم اینه بتونی از پول درست استفاده کنی یکی هم با 20 ملیون ماهی یک ملیون در میاره بازار کار هر کس نیست
با بیست ملیون مگه میشه ماهی یه میلیون در آورد ، یه مثال می زنی ؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
با بیست ملیون مگه میشه ماهی یه میلیون در آورد ، یه مثال می زنی ؟
آره عزیز طرف تو بنگاه ماشین ب عنوان دلال نشسته مشتری ک میاد صاب بنگاه اینو ب عنوان مشتری معرفی مبکنه و با چک و چونه و عیب گذاشتنو خلاصه هر ترفندی یک ملیون پایین تر میخره موقع فروش یک ملیون بالاتر میفروشن باهم نصف میکنن پرایدهای مدل 82 تا 88 تقریبا خوب فروش میرن توی یک ماهم با 20 ملیون دوتا پراید بخره شیرین ی تومن کاسب ن بیل زده نه مدرک تخصصی داره ن سرمایه چنصد ملیونی خرج کرده این ارقام تو بنگاه هایی ک ماشین لوکس میفروشن بالاتر تو شهر ما یکی از همین خرپولها ب اسم مادرش مدرسه ساخته همه فک میکردن خوب حتما میخواست ثواب کنه یکی از آشناهاش گفت قانون داریم کسی ک کار خیر مثل مسجد سازی مدرسه سازی و مثل این انجام بده از مالیات معاف ببین چقدر مالیاتش ک مدرسه ب اون بزرگی رو ساخته ک مالیات نده آره عزیز باید بازاری باشی وگرنه کار هرکسی نیست از این آب گل آلود ماهی گرفتن

shojaa

Registered User
لایک‌ها
132

دوست عزیز قرارداد محضری فقط و فقط به درد پس گرفتن پول میخوره که من الان کسی رو میشناسم که 6 ملیارد برای واردات قطعه از کسی گرفته بود و قرارداد محضری هم داشت و طرف بعد از 5 سال هنوز به پولش نرسیده و اگرم الان پولش رو بگیره بازم به دردش نمیخوره چون ارزش پولش یک دهم شده
از طرف دیگه پمپ بنزینی که امسال 1 ملیارد ارزش داره ، سال دیگه ممکنه 4 ملیارد ارزش داشته باشه و به محض اینکه اینطوری بشه صاحب پمپ بنزین زیر قرارداد میزنه و نهایتا هم همون 500 میلیون رو بهش میده بره
مطمئن باشید قرارداد محضری هم که داشته باشید ، دادگاه به شرکت نفت ارجاع میده تحقیقات رو و از اونجایی که شرکت نفت خرید و فروش رو غیر قانونی کرده پس عملا جوابشون معلومه
از طرف دیگه ممکنه یک ماه درآمد پمپ بنزین 400 میلیون باشه و چون صاحب پمپ بنزین نیستید ، رئیس منطقه و ... در مورد کارمزد ماهانه بهتون جواب نمیدند
یعنی اینکار دور از جون استارتر دیوونگی هست مگر اینکه از کسی بخره که بدون قرارداد محضری و با قرارداد محضریش فرقی نکنه ( مثلا از برادرش بخره )

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
دوست عزیز قرارداد محضری فقط و فقط به درد پس گرفتن پول میخوره که من الان کسی رو میشناسم که 6 ملیارد برای واردات قطعه از کسی گرفته بود و قرارداد محضری هم داشت و طرف بعد از 5 سال هنوز به پولش نرسیده و اگرم الان پولش رو بگیره بازم به دردش نمیخوره چون ارزش پولش یک دهم شده
از طرف دیگه پمپ بنزینی که امسال 1 ملیارد ارزش داره ، سال دیگه ممکنه 4 ملیارد ارزش داشته باشه و به محض اینکه اینطوری بشه صاحب پمپ بنزین زیر قرارداد میزنه و نهایتا هم همون 500 میلیون رو بهش میده بره
مطمئن باشید قرارداد محضری هم که داشته باشید ، دادگاه به شرکت نفت ارجاع میده تحقیقات رو و از اونجایی که شرکت نفت خرید و فروش رو غیر قانونی کرده پس عملا جوابشون معلومه
از طرف دیگه ممکنه یک ماه درآمد پمپ بنزین 400 میلیون باشه و چون صاحب پمپ بنزین نیستید ، رئیس منطقه و ... در مورد کارمزد ماهانه بهتون جواب نمیدند
یعنی اینکار دور از جون استارتر دیوونگی هست مگر اینکه از کسی بخره که بدون قرارداد محضری و با قرارداد محضریش فرقی نکنه ( مثلا از برادرش بخره )
شما چند تا چیزو درست میگید چندتا نه در مورد مسائل پمپ بنزین من اطلاعی ندارم و حق باشماست ولی درمورد مسایل حقوقی چند تا چیزو بهتون بگم ک بدردتون هم بخوره مثلا اون بابایی ک 6ملیارد داده فقط قرارداد محضری نوشته ولی تضمین مثل چک یا سفته نگرفته اگه گرفته بود برگشت میزد و اموال شخص بدهکار رومیتونست ب ازای پولش بگیر خیلی ازاین مورد ها وجود داره ولی چون بی اطلاعن تو عذاب هم میفتن در مورد ارزش پمپ بنزین بله هر سال گرون تر میشه و چون دنگ پمپ بنزین ب اسم طرف خورده سال دیگه دنگ اونم ارزشش میره بالا در این مورد هم ک میگین نمیشه واگذار کرد کی گفته نمیشه شرایط تاسیس پمپ بنزین ک تو سایت شرکت نفت نوشته چیز دیگه میگه ب بند 3 دقت کنید:
1. موافقت اصولي احداث نقطه عرضه، به نام متقاضي، پس از پذيرش تقاضا و بررسي مدارك، صادر و متقاضي حق انتقال به غير را به هر صورت و عنوان (فروش، وكالت، هبه، شراكت و ...)، تا شروع بهره برداري نخواهد داشت.

2. مدت اعتبار موافقت اصولي احداث نقطه عرضه، شش ماه بوده و تمديد اعتبار آن براي حداكثر يكبار در صورت احراز در دست اقدام بودن مراحل كار و رويت پيشرفت فيريكي توسط شركت انحام خواهد پذيرفت.

3. پس از بهره برداري، انتقال يا فروش بخشي از عرصه و اعيان و يا تمامي نقطه عرضه، پس از ارائه مدارك فردي و احراز شرايط عمومي و كسب موافقت شركت، بلامانع خواهد بود.
اینم لینکش http://www.niopdc.ir/HomePage.aspx?TabID=4685&site=niopdc&lang=fa-IR
در مورد درآمد هم حق با شماست قصد ما کمک ب همدیگر موفق باشید

shojaa

Registered User
لایک‌ها
132
شما چند تا چیزو درست میگید چندتا نه در مورد مسائل پمپ بنزین من اطلاعی ندارم و حق باشماست ولی درمورد مسایل حقوقی چند تا چیزو بهتون بگم ک بدردتون هم بخوره مثلا اون بابایی ک 6ملیارد داده فقط قرارداد محضری نوشته ولی تضمین مثل چک یا سفته نگرفته اگه گرفته بود برگشت میزد و اموال شخص بدهکار رومیتونست ب ازای پولش بگیر خیلی ازاین مورد ها وجود داره ولی چون بی اطلاعن تو عذاب هم میفتن در مورد ارزش پمپ بنزین بله هر سال گرون تر میشه و چون دنگ پمپ بنزین ب اسم طرف خورده سال دیگه دنگ اونم ارزشش میره بالا در این مورد هم ک میگین نمیشه واگذار کرد کی گفته نمیشه شرایط تاسیس پمپ بنزین ک تو سایت شرکت نفت نوشته چیز دیگه میگه ب بند 3 دقت کنید:
1. موافقت اصولي احداث نقطه عرضه، به نام متقاضي، پس از پذيرش تقاضا و بررسي مدارك، صادر و متقاضي حق انتقال به غير را به هر صورت و عنوان (فروش، وكالت، هبه، شراكت و ...)، تا شروع بهره برداري نخواهد داشت.

2. مدت اعتبار موافقت اصولي احداث نقطه عرضه، شش ماه بوده و تمديد اعتبار آن براي حداكثر يكبار در صورت احراز در دست اقدام بودن مراحل كار و رويت پيشرفت فيريكي توسط شركت انحام خواهد پذيرفت.

3. پس از بهره برداري، انتقال يا فروش بخشي از عرصه و اعيان و يا تمامي نقطه عرضه، پس از ارائه مدارك فردي و احراز شرايط عمومي و كسب موافقت شركت، بلامانع خواهد بود.
اینم لینکش http://www.niopdc.ir/HomePage.aspx?TabID=4685&site=niopdc&lang=fa-IR
در مورد درآمد هم حق با شماست قصد ما کمک ب همدیگر موفق باشید

نگاه کنید شرکت نفت میگه در صورت موافقت و به هیچ وجه موافقت نمیکنن مگر اینکه آشنای گردن کلفتی داشته باشین و اونم برای واگذاری کلیش هست
نگاه کنید شما وقتی یه وکالت محضری داشته باشی و شرکت نفت قبولش نکنه یعنی مالکیت 1 دانگ اونجا به نام شما نمیشه ولی شما میگی با چک و سفته میشه پول رو گرفت که در اینجا باید خدمتتون عرض کنم که چک و سفته ارزشش به اندازه یک تیکه ورق بی ارزشه تا وقتی که صاحب چک خودش نخواد پولو بده چون جنبه حقوقی داره و فقط میشه اموالش رو توقیف کرد ولی خود طرف رو نمیشه زندان کرد که اگه کسی بخواد کلاهبرداری کنه تو یک روز میره همه اموالشو میزنه به نام یکی دیگه از اعضای خانوادش
من دارم میگم راهکار قانونی که بی دردسر باشه نداره
حالا من همه چیز رو مثبت در نظر میگیرم :::
شرکت نفت با فروش 1 دانگ موافقت کنه و سند و همه چی به اندازه همون یک دانگ به نام این آقا بخوره
خب همه میدونن که همه کاره پمپ بنزین باز 5 دانگ باقیمونده میشه چون سهم بیشتری داره پس همه چیز با زیر نظر اون آقاست ( مدیریت ، پرسنل و ... ) و شما نقش یه حقوق بگیر رو دارید
کوچکترین خطایی که از صاحب پمپ بنزین سر بزنه ( قاطی کردن مواد با بنزین ، کم فروشی ، تعطیلی جایگاه بیش از 3 روز ) هر کدومش ممکنه امتیاز جایگاه رو به طور کلی لغو کنن یا حداکثر برای 3 بار انجام دادن اینکار ها لغو کنن امتیاز رو
جایگاهی که 60 میلیون درآمدشه حداکثر 1 ملیارد ارزش داره اونم اگه ممتاز باشه و جایگاه خیلی شیکی باشه ( اگه بیرون شهر باشه حداقل 300-400 میلیون پول ساختش شده باشه )

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
اين كارا آدم اين كاره ميخواد

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
دوست عزیز سرمایه شما قابل افزایش به 2 تومن هست؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
نگاه کنید شرکت نفت میگه در صورت موافقت و به هیچ وجه موافقت نمیکنن مگر اینکه آشنای گردن کلفتی داشته باشین و اونم برای واگذاری کلیش هست
نگاه کنید شما وقتی یه وکالت محضری داشته باشی و شرکت نفت قبولش نکنه یعنی مالکیت 1 دانگ اونجا به نام شما نمیشه ولی شما میگی با چک و سفته میشه پول رو گرفت که در اینجا باید خدمتتون عرض کنم که چک و سفته ارزشش به اندازه یک تیکه ورق بی ارزشه تا وقتی که صاحب چک خودش نخواد پولو بده چون جنبه حقوقی داره و فقط میشه اموالش رو توقیف کرد ولی خود طرف رو نمیشه زندان کرد که اگه کسی بخواد کلاهبرداری کنه تو یک روز میره همه اموالشو میزنه به نام یکی دیگه از اعضای خانوادش
من دارم میگم راهکار قانونی که بی دردسر باشه نداره
حالا من همه چیز رو مثبت در نظر میگیرم :::
شرکت نفت با فروش 1 دانگ موافقت کنه و سند و همه چی به اندازه همون یک دانگ به نام این آقا بخوره
خب همه میدونن که همه کاره پمپ بنزین باز 5 دانگ باقیمونده میشه چون سهم بیشتری داره پس همه چیز با زیر نظر اون آقاست ( مدیریت ، پرسنل و ... ) و شما نقش یه حقوق بگیر رو دارید
کوچکترین خطایی که از صاحب پمپ بنزین سر بزنه ( قاطی کردن مواد با بنزین ، کم فروشی ، تعطیلی جایگاه بیش از 3 روز ) هر کدومش ممکنه امتیاز جایگاه رو به طور کلی لغو کنن یا حداکثر برای 3 بار انجام دادن اینکار ها لغو کنن امتیاز رو
جایگاهی که 60 میلیون درآمدشه حداکثر 1 ملیارد ارزش داره اونم اگه ممتاز باشه و جایگاه خیلی شیکی باشه ( اگه بیرون شهر باشه حداقل 300-400 میلیون پول ساختش شده باشه )
من واقعا موندم ک نمیشه امتیاز پمپ بنزین رو واگذار کرد با چ مدرکی میگی بارها دیدم و شنیدم ک صاحب پمپ بنزین عوض شده این وسط اگه مثلا پارتی هم بخواد خوب کسی ک این کارو میکنه حتما اونقدر پول داره ک ی مقدار رشوه دادن چیزی نیست.قبل این پست هم گفتم شما از مسائل حقوقی زیاد آگاهی نداری ک میگی محضری ب اسمش میخوره و لی نفت قبول نمیکنه عرض ب خدمت شما محضر همینطوری چیزی ب اسم کسی نمیزنه اول استعلام های خودش رو انجام میده بعد مثبت بودن استعلام ها ب نام میزنه محضر زیر نظر قوه قضائیه هست مگه میشه ارگانی برخلاف قانون عمل کنه پس چی شد اول استعلام میگیره ک مشکل نداشته باشه,در مورد چک وسفته ک میگی بی ارزش شما با کدوم مدرک این حرفو میزنی چک وسفته بی ارزش؟باهاش نمیشه طرفو زندانی کرد؟نشنیدین کسی چکش برگشت خورده زندان رفته باشه؟خوب بزنه اموالشو ب اسم خانوادش چون مالی نداره اونقدر زندان باید یمونه تا رضایت شاکی جلب بشه,خوب مسلم وقتی صاحب پمپ بنزین کس دیگست بیشتر درآمد هم مال اونه اگر هم قیمت واقعی اونجا چیز دیگست آدم خوبی نیست کم داره میده رو قبلا باید کسی ک دنبالش میره تحقیق کنه همینطوری ک دست کسی پول نمیدن بحث ما هم دیگه فایده نداره چون استارتر منصرف شد

shojaa

Registered User
لایک‌ها
132
من واقعا موندم ک نمیشه امتیاز پمپ بنزین رو واگذار کرد با چ مدرکی میگی بارها دیدم و شنیدم ک صاحب پمپ بنزین عوض شده این وسط اگه مثلا پارتی هم بخواد خوب کسی ک این کارو میکنه حتما اونقدر پول داره ک ی مقدار رشوه دادن چیزی نیست.قبل این پست هم گفتم شما از مسائل حقوقی زیاد آگاهی نداری ک میگی محضری ب اسمش میخوره و لی نفت قبول نمیکنه عرض ب خدمت شما محضر همینطوری چیزی ب اسم کسی نمیزنه اول استعلام های خودش رو انجام میده بعد مثبت بودن استعلام ها ب نام میزنه محضر زیر نظر قوه قضائیه هست مگه میشه ارگانی برخلاف قانون عمل کنه پس چی شد اول استعلام میگیره ک مشکل نداشته باشه,در مورد چک وسفته ک میگی بی ارزش شما با کدوم مدرک این حرفو میزنی چک وسفته بی ارزش؟باهاش نمیشه طرفو زندانی کرد؟نشنیدین کسی چکش برگشت خورده زندان رفته باشه؟خوب بزنه اموالشو ب اسم خانوادش چون مالی نداره اونقدر زندان باید یمونه تا رضایت شاکی جلب بشه,خوب مسلم وقتی صاحب پمپ بنزین کس دیگست بیشتر درآمد هم مال اونه اگر هم قیمت واقعی اونجا چیز دیگست آدم خوبی نیست کم داره میده رو قبلا باید کسی ک دنبالش میره تحقیق کنه همینطوری ک دست کسی پول نمیدن بحث ما هم دیگه فایده نداره چون استارتر منصرف شد

یکی یکی جواب صحبت های شما رو میدم
اول گفتید که با رشوه و ... ( من کار رو به صورت قانونی گفتم و راهی بوده که خودم امتحان کردم و جواب دادن که امکان واگذاری نیست که البته مثلا کسی بدون رشوه دادن و رفتن پیش مقامات نفت هم میتونه اینکارو بکنه که کسی به خاطر اینکار کوچیک روش رو نمیزنه به کسی )
مورد دوم گفتید که من از مسائل حقوقی سر در نمیارم ( من که وکیل نیستم که کاملا با مسائل حقوقی آشنا باشم و این خود شما بودید که گفتید محضر و منم رو گفته شما گفتم اگر محضری نوشته بشه هم شرکت نفت قبول نمیکنه )
مورد سوم گفتید که چک و سفته ارزش داره ( اون چکی که طرف رو باهاش میندازن زندان چک روز هست که جنبه کیفری داره یعنی چک تو همون روز نوشته بشه و برای همون روز تاریخ خورده باشه و همون روز هم طرف ببره بانک و گواهی عدم پرداخت بگیره نه اینکه چک رو الان بده و اگر روزی روزگاری طرف بخواد دبه کنه این بره چک ها رو بزاره اجرا که در حال حاضر خودمون 17 تا چک برگشتی داریم که همش حقوقی هست و اصلا فایده ای نداره )

بالا