برگزیده های پرشین تولز

خسته شدم از چاق بودن.يكي راهنماييم كنه

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,306
جای این که لاغر بشه بقیه رو گرفتار می کنه
hammer.gif
۱.وقتی همه چاق باشن تو دیگه چاق ب نظر نمیرسی
s0421.gif

۲.مشکل بی اشتهاییه لاغرا حل میشه
130276-7wfweqh.gif

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
@ho3in_shiraz
وزن کم کردن 80-90 درصدش رژیمه

2 نوع رژیـم/سبک زندگی هست برای لاغری که به نظرم بهترین راه‌ها همینان (ترکیب هر دو عالیه)

1. رژیـم Keto یا کم کربوهیدرات که بهتره مرحله‌ای باشه
  1. مرحله اول حذف قند (انواع شیرینی، میوه‌های شیرین و هر چیزی که مزه شیرین زیاد داره)
  2. مرحله بعد کاهش کربوهیدرات (برنج، نان، سیب زمینی و...)
  3. مرحله بعد حذف کامل کربوهیدرات یعنی رژیـم غذایی میشه:
25-35 درصد پروتئین
60-70 درصد چربی
حدود 5 درصد کربوهیدرات که میشه همون سالاد و سبزیجات

2. intermittent fasting (اینو خودم انجام میدم)
  1. حذف میان‌وعده‌ها (یعنی فقط سه وعده اصلی بمونه)
  2. حذف صبحانه
  3. عقب انداختن وقت ناهار (میتونه هر چند هفته باشه، زمان ناهار این هفته مثلا ساعت 2 بوده هفته بعد میشه 3 دو هفته بعد میشه 4 و...)
  4. یکی کردن ناهار و شام که میشه یک وعده در روز یا OMAD (One Meal A Day)
اسم دکتر کرمانی هم تو پست اول دیدم. رژیمش مثل بقیست بر اساس کالری شماری کار میکنه. میگه هر چیزی دوست دارید بخورید فقط اندازه رو کم کنید.
که روش درستی نیست. چون تا وقتی قند خون بالاست گرسنگی از بین نمیره، با KETO و IF گرسنگی خیلی کم میشه بدن عادت میکنه بیشتر از چربی به عنوان سوخت استفاده کنه تا قند.

پ.ن: یه اصطلاحی هست superfood نمیدونم به فارسی چی میشه. به چیزایی مثل زنجبیل، سیر، کلم بروکلی و... میگن
اینا هم میتونه کمک کنه به لاغری، برای من زنجبیل فکر کنم اثر داشت هر روز یه تیکه کوچک تر از حبه قند با غذام میخوردم
ممنون از توضیحات خوبت
الان خودت از این نوع ر ژیم استفاده کردی و جواب گرفتی؟در چه مدت زمان و چقدر کاهش وزن داشتی؟
من ر ژیم های زیادی رو امتحان کردم منتها به دلیل اینکه اراده ندارم همش رو شکوندم.حتی مدتی رو اوردم به خام گیاه خواری.3 روز فقط انگور میخوردم.واقعا داشتم دیدارم با عزراییل رو نزدیک میکردم.انقدر سختی کشیدم در این سه روز.من مشکل دیگری که دارم عدم تحرک هست و مثل اکثر وبمستر ها همیشه پای سیستم هستم.البته مدتی هست که تحرک رو بیشتر کردم منتهی باعث چربی سوزی نمیشه.یعنی اونقدری نیست که این اتفاق بیوفته
در کل خسته ام.دکتر کرمانی هم که اسمش رو در پست اول دیدی مکربوط به 8 9 سال پیشه.و الا این دکتر رو قبول ندارم
همچنین **** لیمو می هم امتحان کردم که در اینستا خیلی معروف هست.بد نبود ولی سختی زیاد داشت گذاشتش کنار.چون مثل بقیه دکتر ها نبود که بهت انداره و واحد بده برای خوردن.بهت **** میداد و باید طبق **** خودش غذا میپختی.یعنی شنبه ماهی.یکشنبه خورشت.دوشنبه عدس پلو

Last edited:

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
مشاهده پیوست 1253497

این عکسو گذاشتم برای عزیزانی که قصد دارن وزن کم کنن. انگیزه ای براشون بشه.
لاغر شدن اصلا سخت نیست. فقط باید صبر کنید نیاز به زمان داره.
------------------
من توی 3 ماه 20 کیلو کم کردم. اول دی ماه شروع کردم و تعطیلات عید دیگه رفتم لباس جدید خریدم.
-----------------
اولش لاغر بودم. وزنم 72 کیلو بود. اما به علت زندگی ماشینی و کم تحرکی که دلیلش پشت کامپیوتر بودن هست. و این که خیلی بیش از حد نیاز بدن میخوردم . تا 96 کیلو رسیدم. چند سالی روی 95 کیلو ثابت بودم.
دیگه اطرافیانم خیلی سرکوفت میزدن با این که زیاد هم چاق نبودم. منم خسته شدم و تصمیم گرفتم لاغر بشم.
-------------
دیگه به جایی رسیده بودم که 10 تا پله رو میرفتم بالا به نفس نفس زدن میوفتادم. پیاده روی تند و دویدن نرم رو شروع کردم. بعدش دوچرخه.
------------
الان روزی 40 کیلومتر دوچرخه سواری میکنم با سرعت 20 کیلومتر به بالا.
یا این که 8 کیلومتر رو نرم میدوم بدون این که خسته بشم
عالی
دمت گرم
انگیزه گرفتم واقعا
ولی من نمیتونم دوچرخه بزنم.دوچرخه خریدم یکبار بیشتر سوارش نشدم.پا له میکنه.حتی زین مخصوص خریدم.واقعا سخته

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
عالی
دمت گرم
انگیزه گرفتم واقعا
ولی من نمیتونم دوچرخه بزنم.دوچرخه خریدم یکبار بیشتر سوارش نشدم.پا له میکنه.حتی زین مخصوص خریدم.واقعا سخته
جاده پیاده روی ، پارکی چیزی نیست بتونی نرم بدویی؟
هم از منظره لذت میبری هم کالری میسوزونی.
-------
شاخص bmi ات چند هست؟

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
من به جز یه مقطع خیلی کوتاهی، همیشه اضافه وزن داشتم. وقتی به دنیا اومدم جزو رکورددارهای اون بیمارستان بودم و بعدش یه مدت به قدری لاغر شدم که در حال مرگ بودم و از این دکتر به اون دکتر بردنم و بعدش دوباره از سوم چهارم دبستان به بعد، چاق شدم تا همین الآن!
یه دورانی دیگه خیلی اوضاع فجیع شده بود و رسیده بودم به بالای ۱۲۰ کیلو! بعدش کم‌کم اومدم پایین تا حدود ۱۱۰ و مدت‌ها اونجا بودم، تا اینکه گفتم «خدایا بسه دیگه!» و سعی کردم کمتر بخورم و پیاده‌روی هم انجام بدم. این کمتر خوردن هم خیلی کار آسونی بود و فقط شام رو حذف کردم و آشغال‌هایی که قبلاً می‌خوردم (شکلات و شیرینی و...) سر جاش بود متأسفانه. 😐 پیاده‌روی هم نه یه چیز برنامه‌ریزی‌شده و خفن، بلکه همین‌طوری عشقی! مثلاً یه روز نیم ساعت راه می‌رفتم و ۵ روز بعدش یه ساعت و دوباره ۳ روز بعدش ۴۵ دقیقه و... یعنی همین‌طوری رندوم! البته یه مدت هم با یه دوچرخه ثابت توی خونه کار می‌کردم و اتفاقاً خیلی هم حال می‌داد، ولی بعد از چند وقت زانوم شروع کرد به درد گرفتن و ولش کردم.
فعلاً چند ماهی هست که به محدوده ۸۵ رسیدم، ولی پایین‌تر نمیاد دیگه. 🥲 انگار یه جورایی توی این وزن قفل شدم و نهایتش بعضی وقت‌ها برای دو روز تا ۸۳ اینا میره ولی سریع برمی‌گرده به ۸۵ و کلاً توی این محدوده موندم برای ماه‌ها. گویا دیگه بدن گرامی حال پایین‌تر اومدن نداره و باید بیشتر زور بزنم، برعکس کاهش‌های قبلی که واقعاً زور خاصی نزدم.
بزرگ‌ترین مشکلی که دارم و از همون قدیم باهام بوده و هنوز هم هست، خوردن چیزهای چرت و پرت هست که کالری خیلی بالایی دارن و لامصبا خیلی هم اعتیادآور هستن. اونا رو حذف کنم، فکر کنم بشه پایین‌تر اومد ولی واقعاً سخته که هر روز توی مغازه انواع و اقسام کیک و چیپس و بستنی و... رو ببینی و جلوی خودت رو نگه داری. :cry:
یعنی بارها و بارها پیش اومده که اصلاً به قصد این چیزها نرفتم مغازه و مثلاً رفتم یه پنیر یا روغن بخرم و یه دفعه چشمم خورده به فلان کیک یا خامه شکلاتی و... 🥲

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
شهوت شکم و زیر شکم در واقع هر 2 زانوی آدم زمینی جماعت را خاکی میکند . مخصوصا گوشت خوار جماعت که از منفچرت شدنشون استقبال میشه :sneaky: تو آمریکا و اروپا ش هم همه دارن آشغال گوشت و آشغال مرغ میخورن . ایران که جای خود . گوشت فروش جماعت پس چجوری پولدار بشه . مک دونالد و کینگ برگر چجوری بشن سلبریتی کمپانی پس

عاشق ایناییم که یه عمر گوشت خردن و خوابیدن 6صبح با 98 کیلو وزن میان پارک پیاده روی :) نچایی عمو :p اونایی هم که یهو میرن تو فاز دوچرخه هم باحال ن خوب با شکم و چربی بشینیم رو دوچرخه های چینی در هوای زیبای تهران کرج رکاب بزنیم :دی

تو این سبک زندگی ها فقط 48ساعت غذا در دسترس نباشه ملت هم دیگه رو گاز میگیرن . الان شکما سیره کاری بهم دیگه ندارن . باز گران شدن غذا داره کمک میکنه به سسشعر خواری ملت

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
درود
به زودی وزنم ۲ رقمی میشه
با مربی اختصاصی و ورزش در اب و یک‌**** خیلی معمولی که گشنگی نداره فقط منعیات غذایی مثل فست فود و نوشابه داره

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
درود
به زودی وزنم ۲ رقمی میشه
با مربی اختصاصی و ورزش در اب و یک‌**** خیلی معمولی که گشنگی نداره فقط منعیات غذایی مثل فست فود و نوشابه داره
خیلی خوبه خوشبحالتون که آب هست برای ورزش در آب
از وقتی استخرها تعطیل شده دیگه این روش برای همه نیست منم قبلا استفاده کردم روش خیلی خوبیه و هم مفرح تره

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
خیلی خوبه خوشبحالتون که آب هست برای ورزش در آب
از وقتی استخرها تعطیل شده دیگه این روش برای همه نیست منم قبلا استفاده کردم روش خیلی خوبیه و هم مفرح تره
در یک کلینیک مخصوص لاغری استخر کوچکی هست مخصوص ورزش لاغری و ورزش در اب
از امشب شروع میشه و قطعا این سری لاغر میشم
یعنی اینسری یه جور دیگه به دلم افتاده که لاغر میشم و اخرین نوشابه هم دیشب خوردم 😬

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
در یک کلینیک مخصوص لاغری استخر کوچکی هست مخصوص ورزش لاغری و ورزش در اب
از امشب شروع میشه و قطعا این سری لاغر میشم
یعنی اینسری یه جور دیگه به دلم افتاده که لاغر میشم و اخرین نوشابه هم دیشب خوردم 😬
توی همون شیراز برو پیاده روی. جاده ای چیزی نداره؟ مخصوص ورزش
همینطور که داری راه میری یا نرم میدوی، بانوان ورزشکار رو میبینی و هی انرژی میگیری، چربی آزاد میشه.
یهوی میبینی 15 کیلومتر رفتی 😁

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
برنامه قبلی هم طبق معمول شکست خورد و من فقط با وجود اینکه 10 جلسه ورزش در اب گرفته بودم فقط 4 جلسه رفتم.
شنبه هفته پیش به صورت خیلی اتفاقی بدون برنامه ریزی قبلی رفتم دکتر تغذیه.رفتم خیابون یه کار دیگه انجام بدم ماشینو پارک کردم تابلو دکتر تغذیه رو دیدم و همونجا اسمشو سرچ زدم و دیدم سابقه خوبی داره و کامت های خوبی داشت همون موقع نوبت گرفتم و ر ژیم بهم داد
واقعا 10 روز هست که دارم رعایت میکنم و 2 کیلو کم کردم حدودا
هر روز استخر هم میرم تو اب راه میرم
اینسری واقعا هیچ چیزی نتونسته باعث شه من رژیمم رو بشکونم.نه عکس و فیلم های خوشمزه جات در اینستاگرام و نه کِرم ریزی دوستان ناباب 😬 (به موقع حالشونو میگیرم)
این نشون از یه تغییر بزرگ هست.من در 10 سال گذشته شاید 100 بار با برنامه ریزی قبلی ر ژیم میگرفتم ولی چند روز بیشتر دووم نمیاورد
اینسری بدون برنامه ریزی واقعا شاهکار کردم که حتی اطرافیان هم تعجب کردن
خلاصه اینجوریاست و من به زودی به وزن دلخواهم میرسم

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,392
یه توصیه دارم برات
هر کاری میخوای کنی، خصوصا لاغری
سعی کن پیش خودت نگه داری قضیه رو
در موردش با هیچکس حرف نزن
حتی تاپیک هم نزن
وقتی یه کاری میخوای کنی تا وقتی که تو دل خودت نگهش داشتی انگار شدنیه ولی وقتی با اطرافیان درمیون میذاری انگار که کل کائنات انرژیش جمع میشه و میخواد شکستت بده

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
یه توصیه دارم برات
هر کاری میخوای کنی، خصوصا لاغری
سعی کن پیش خودت نگه داری قضیه رو
در موردش با هیچکس حرف نزن
حتی تاپیک هم نزن
وقتی یه کاری میخوای کنی تا وقتی که تو دل خودت نگهش داشتی انگار شدنیه ولی وقتی با اطرافیان درمیون میذاری انگار که کل کائنات انرژیش جمع میشه و میخواد شکستت بده
داداش حرفت درسته
ولی این سری کلا عوض شدم.ر ژیمم الان اسون شده معدم کوچیک شده
جهت هم صحبتی با دوستان متن رو نوشتم

بالا