برگزیده های پرشین تولز

خصوصیات تلویزیون‌های سه‌بعدی ال جی چیست؟

3dtv

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
31 مارس 2011
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
0
به تازگی و بعد از نمایش تبلیغات شرکت‌های سازنده تلویزیون سه‌بعدی در سطح شهر و اینترنت، سوالات بسیاری در مورد نحوه عملکرد تلویزیون سه‌بعدی مطرح شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، این مقاله برای کسانی نگاشته شده که می‌خواهند با تکنولوژی روز تلویزیون سه‌بعدی آشنا شده و از نحوه عملکرد آن اطلاع یابند.

3d.jpg

۱- مهم‌ترین و بارز‌ترین خصوصیات تلویزیون‌های جدید سه‌بعدیLG Sutter Glasses مدل LX9500 چیست؟

تلویزیون مدل INFINIA LX9500، اولین تلویزیون تمام LED سه‌بعدی در دنیاست.

- با وضوح تصویر ۱۲۰۰ LEDs (در مدل ۵۵ اینچ) مستقیما در پشت صفحه نمایش مدل LX9500 تصاویر فوق العاده روشن و شفاف را ارائه داده و کیفیت تصاویری که در مقایسه با تلویزیون‌های LED معمولی بی‌نظیر است.

- به کمک تکنولوژی تروموشن ۴۸۰ Hz، مدل LX9500 تصاویری شفاف و زنده که در واقع بدون تاری حتی با توالی سریع تصاویر ارائه می‌دهد.

- با طراحی مدلINFINIA با ضخامت ۲۲٫۳ میلیمتر، در نازکترین اندازه (۱۶ میلیمتر کمتر از نصف مدل های معمول تلویزیون های LCD) مدل LX9500 تجربه ای عمیق‌تری از نمایش سه‌بعدی را به شما ارائه می‌دهد.

- ضمن پشتیبانی از فایلهای فرمت MPF که در سال ۲۰۰۹ به عنوان تصویر سه‌بعدی استاندارد معرفی شده، مدل LX9500 قابلیت پخش تصاویر سه‌بعدی گرفته شده توسط سه دوربین را بدون نیاز بهPC دارد.

۲- چرا LG هر دو مدلShutter Glasses و Polarized Glasses را ارائه می‌دهد و چه سیاست متمایزی دارد؟

- هر دو مدل دارای نقاط ضعف و قوت در مقایسه با یکدیگر هستند به گونه‌ای که نمی‌توانیم بگوییم کدام مدل نسبت به مدل دیگر ارجحیت دارد. با این وجود از آنجائیکه در حال حاضر تلویزیون‌های سه‌بعدی مدل Polarized Glasses برای اغلب مشتریان بسیار گران خواهد بود اکثر تولید‌کنندگان اصلی وارد بازار تلویزیون های سه‌بعدی مدل Shutter Glasses شده اند.

- ضمن اینکهLG در مراحل اولیه، تلویزیون‌های مدل Shutter Glasses را به مشتریان بازار معرفی می‌کند. همچنین فراتر رفته و مشتریان متفاوتی از نظر قیمت را مورد حمایت خود قرار می‌دهد. به این منظور LG تلویزیون‌های سه‌بعدی مدلPolarized Glasses را عمدتا در بازارهای B2B عرضه نموده و عرضه محدود‌تری در بازارهای B2C دارد .

45.jpg

۳- موضع LG در برابر بحث و گفتگوهای جاری با رقبای خود که در خصوص کیفیت تصاویر تلویزیون های سه‌بعدی است، چه می باشد ؟

- تکنولوژی تمام LED شامل ۱۲۰۰ LEDs است که تصویری تولید می‌کند که برتری آن شفافیت بالا و قابلیت مشاهده آن است. از آنجا که کیفیت نخستین تصویر، تعیین کننده موفقیت سه‌بعدی است، LG مصمم بر عرضه محصول سه‌بعدی تمام LED با تصاویر سه‌بعدی نمونه و عالی است .حتی اگر این موضوع باعث شده توزیع در بازار بعد از محصول شرکت SUMSUNG صورت بگیرد.

- تبلیغات شرکت SUMSUNG اشاره به ۹۶۰ CMR دارد. فناوری که گفته می شود تصویری صاف‌تر از مدل تروموشن ۴۸۰ Hz دارد. اما ۹۶۰ CMR در حقیقت یک عبارت اختیاری است که هیچ ارتباطی با ۴۸۰ Hz ندارد. شرکت SUMSUNG تنها موفق به نصب ۲۴۰ Hz بر روی تلویزیون های سه‌بعدی شده و ادعای ۹۶۰ فریم در ثانیه تا کنون صحت نداشته و به اثبات نرسیده است.

- با یک قضاوت بی‌طرفانه کیفیت تصویر سه‌بعدی تلویزیون‌های LG در مقایسه با رقبای خود عالی‌تر و دارای ارجحیت است. همچنین گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که ۴۸۰ Hz تلویزیون‌های LG تاری کمتری نسبت به ۲۴۰ Hz رقبای خود دارد.

۴- آیا LG در نظر دارد همزمان عملکرد دو بعدی را به سه‌بعدی تغییر دهد ؟

- اگر چه LG تقریبا تبدیل عملکرد دو بعدی را به سه‌بعدی گسترش داده است اما این موضوع شامل ما که اولین مدل‌های سه‌بعدی(را به عنوان مثال LX9500,LX6500) داریم نمی‌شود. این مدل‌ها یا به زودی وارد بازار می‌شوند و یا اینکه تا کنون به بازار عرضه شده‌اند .به این منظور شرکت LG با نظر و عقیده تامین‌کنندگان چون ESPN و موسسه تحقیقات از قبیل موسسه تحقیقات ارتباطات و الکترونیک کره موافق و هم پیمان شده اند. آنها قویا بر این عقیده‌اند که تغییر عملکرد موجود موجب کم‌شدن و تضعیف باور و انتظارات مشتریان نسبت به کیفیت تصاویر سه‌بعدی خواهد شد و این موضوع تاثیر منفی بر توسعه صنعت سه‌بعدی و همچنین بازار آن خواهد گذاشت.

- در خصوص موضوع و مباحث همزمانی تبدیل دو بعدی به سه‌بعدی، شرکت LG همچنان بر این باور است که تصاویر تبدیل شده دو بعدی به سه‌بعدی به خوبی کیفیت محصول تولید شده از همزمان ابتدا نخواهد بود. به این دلیل ما نگران تماشاگران این محصول تغییر یافته هستیم که نسبت به کیفیت این محصول مایوس شده و انتظارات آنها برآورده نخواهد شد و موجب تردید و شک به این فناوری میشود.

- شرکت LG در نظر دارد تبدیل این فناوری را با درجات بالای استانداردها ارتقاء بخشد و حتی از رقبای خود نیز پیشی بگیرد. سپس به عرضه این محصول در بازار اقدام خواهد کرد.

lg-Accessories-AG-S100-Large.jpg

۵- ویژگی‌های تلویزیون‌های سه‌بعدی Shutter Glasses در مقایسه با تولیدات رقابتی بازار چیست؟ قیمت آنها چند است؟

شرکت LG به خاطر مدل قبلی Shutter Glasses با مشکلاتی از قبیل استحکام کم، دوبار شارژ کردن مداوم، شکل ارگونومیک جدید که موجب سنگینی آن شده بود و همچنین فرم شیشه‌ای آن مواجه است. شرکت LG کارشناسان و متخصصان صنعت شیشه را در بخش R&D استخدام نموده و اخیرا نیز با متخصصان و برندها و مارک های سراسر دنیا همکاری می کند.

شیشه‌های سه‌بعدی LG هر جفت ۱۲۹ دلار در آمریکا فروخته خواهد شد و با قیمت‌های مشابه در بازارهای دیگر و در موعد مقرر مورد تائید قرار خواهند گرفت. اقداماتی جهت کاهش قیمت شیشه‌ها در حال انجام است که با شکل گرفتن و پیشرفت این فناوری به نتیجه خواهد رسید.

۶- چه زمانی LG در نظر دارد تلویزیون های سه‌بعدی را در بازارهای جهانی عرضه نموده و بازارهای هدف اصلی کدامند ؟

- شرکت LG در نظر دارد به بازارهای خارجی اصلی در آمریکای شمالی و اروپا وارد شده و تا ماه آپریل عرضه محصولات خود را فراهم آورد و مشتریان می‌توانند حداقل تا ماه می از سری کامل محصولات سه‌بعدی خریداری نمایند.

- شرکت LG قصد دارد فراتر رفته و عرضه محصولات خود را در بازارهای قبلی با حجم زیاد ادامه بدهد. ضمن اینکه هر چه زودتر امکان دسترسی به بقیه بازارها را فراهم خواهد کرد (در این مورد شما می توانید با دفتر مرکزی محلی RBL جهت دریافت جزئیات بیشتر و جدول زمانی توزیع و پخش تماس داشته باشید).

۷- LG چه اهدافی را از فروش جهانی تلویزیون‌های سه‌بعدی دنبال می‌کند؟

- با وجود اینکه پیش‌بینی‌ها در مورد بازار احتمالی تلویزیون های سه‌بعدی متفاوت است، LG بر این باور است که M/S حتی از اهداف فروش هم بطور قابل ملاحظه ای بالاتر خواهد بود. با در نظر گرفتن این موضوع، LG در نظر دارد که هدف ۲۵% M/S تلویزیون‌های سه‌بعدی‌ را تضمین کند.

- از آنجایی که به دست گرفتن بازار در مراحل اولیه تجارت اهمیت دارد، ال‌جی با هدف ارائه بالاترین امتیازات به مشتریان راهکار متمایز را با توجه به تلویزیون های سه‌بعدی به کار بسته است.

۸- برنامه LG در خصوص عرضه تلویزیون های سه‌بعدی پلاسما چیست ؟

شرکت LG قصد دارد در ماه آگوست مدل‌های سه‌بعدی اصلی پلاسما را به بازارهای جهانی ارائه دهد.

۹- برنامه LG برای عرضه محصولات دستگاه های دیگر (۳D BDP, 3D HTS) چیست؟

- LG یک برنامه کلی حل مسئله در مورد محصولات سه‌بعدی تهیه خواهد کرد که در آن تمام مدل‌های سه‌بعدی و دستگاه های جانبی آن معرفی خواهند شد.

- دستگاه پخش دیسک های BDA-approved Blu-ray با HDMI 1.4 در ماه می توزیع خواهد شد.

- در حال حاضر LG در حال آماده سازی سیستم سینمای خانوادگی سه‌بعدی جهت عرضه در ماه سپتامبر است.

- اولین پروجکشن سه‌بعدی تمام HD در دنیا تا پایان ماه می عرضه خواهد شد.

۱۰- چه موضوعاتی جهت بالا بردن بیشتر صنعت سه‌بعدیباید مد نظر قرار گیرد ؟

- مشکلات مربوط به استفاده آسان، محدودیت دسترسی، سرگیجگی بیننده و احساس ناراحتی از زدن عینک باید برطرف شوند. همچنین از آنجا که تمام محیط سه‌بعدی باید گسترش داده شود، شرکت‌ها، رسانه‌ها و دولت باید همکاری کرده تا در مورد گسترش استانداردهای صنعتی و توسعه بیشتر تکنولوژی سه‌بعدی به توافق برسند تا در مورد گسترش استانداردهای صنعتی و توسعه بیشتر تکنولوژی سه‌بعدی به توافق برسند .

- تولید کنندگان اصلی مایلند از بهترین زمان ممکن برای شروع محصولات سه‌بعدی اطمینان حاصل نمایند ضمن اینکه آنها تلاش زیادی برای بالا بردن و جلب نظر مشتریان به عمل می‌آورند که نتیجه‌ی آن بالا بردن شهرت و اعتبار محصولات سه‌بعدی است .

۱۱- LG با وجود برخی مشارکتها پی در پی و مستمر چه برنامه‌های دیگری برای اشاعه مضمون سه‌بعدی دارد؟

- از قبل در بازارهای انگلیس و آمریکا برنامه‌های تستی سه‌بعدی از چندین کانال برنا مه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای پخش شده است. بمنظور ادامه و توسعه محتوی LG در حال گفتگو و مذاکره جهت ایجاد استراتژی های همکاری و مشارکتی با بسیاری از شرکت های اصلی است.

۱۲- ارزیابی LG از شرکت‌های ژاپنی که پیشینه طولانی در توسعه صنعت تلویزیون‌های سه‌بعدی داشته و قصد باز پس گیری سهم از دست رفته خود در بازارهای هستند چیست ؟

- اگر چه شرکت‌های ژاپنی از قبیل سونی و پاناسونیک اولین تولید‌کننده و پخش‌کننده مجموعه تلویزیون‌های سه‌بعدی در بازار بوده اند اما شرکت LG و SAMSUNG هم تسلط خوبی در عرضه این محصولات دارند.

- همانطور که در ژاپن کارخانه‌ها‌ بی‌وقفه در حال توسعه محصولات سه‌بعدی هستند ، بازار نیز در حال گسترش است و ضمن اینکه شرکت های سونی و پاناسونیک قصد باز پس گیری سهم خود از بازار فروش تلویزیون‌های سه‌بعدی را دارند ، تولید‌کنندگان کره‌ای نیز به همان سرعت تلاش کرده و رقابت سخت و فشرده‌ای را در پیش رو خواهند داشت.

۱۳- چه زمانی LG تلویزیون‌هایLED 51 اینچ را در سطح بازارهای جهانی عرضه خواهد کرد؟ آیا در نظر دارد مدل‌های بزرگتری از OLED را ارائه کند؟

- در کره در ماه نوامبر توزیع تلویزیون‌های OLED 51 اینچ که بالاترین سایز در سراسر دنیاست ارائه شده و شرکت LG قصد دارد این محصول را در سه ماهه دوم سال جاری در بازار اروپا توزیع نماید.

- هم اکنون شرکت LG سیاستی اتخاذ نموده که بر اساس تحلیل و بررسی بازار تلویزیون‌های OLED می‌باشد. این شرکت قصد دارد امتیاز رقابتی خود را که توسعه تدریجی سایز های متوسط و بزرگ تلویزیون های OLED است را حفظ کند.

۱۴- واکنش بازار در مورد مارک INFINIA چه بوده است؟ برنامه بازاریابی آینده LG چیست؟

- پس از پرده برداری از CES در سال ۲۰۱۰، مارک INFINIA هنوز در مراحل اولیه است. با این حال پاسخ ها و عکس العمل‌های مصرف کنندگان و کانال‌های توزیع بطور چشمگیری مثبت است.

- بمنظور ارج نهادن به مقام بالای مصرف کنندگان با شعار “‌آزادی از طریق امکانات نامحدود‌” LG در نظر دارد ” دلایلی برای باور ” بیشتر و بهتری با محصولات و پیشرفت تکنولوژی ارائه نماید .
 
بالا