آژانس هواپیماییexchanging

خطر در اتصال دوربین به کامپیوتر

شروع موضوع توسط sr.shrek ‏1 اکتبر 2005 در انجمن عکس و عکاسی

1. sr.shrek

sr.shrek کاربر تازه وارد

آیا درست است که اتصال دوربین به کامپیوتر از طریق کابل یو اس بی برای دوربین خطراتی دارد و بهتر است که از کارت خوان استفاده شود.

2. fireboy

fireboy Registered User

يعني چجور خطري؟

3. adeliry

adeliry کاربر فعال دوربین دیجیتال کاربر فعال

من هم وقتی دوربین رو خریدم فوشنده گفت ممکنه موقع اتصال به کامپیوتر از پورت USB یه اتصال کوتاه پیش بیاد و سنسور بسوزه. منم ترسیدم و کارت خوان خریدم. راست و دروغش گردن اونهایی که میگن.

4. mahdi206

mahdi206 Registered User

من يه دوربين داشتم كه پارسال خراب شده بود ولي فقط همون پورت usb اش سوخت و خود دوربين مشكلي واسش پيش نيومد.

5. phoyo_live

phoyo_live مدیر بازنشسته

فکر نميکنم .مگر اينکه کامپيوترتون اتصال بدنه داشته باشه و در واقع پورت يو اس بيش برق دار باشه در غير اينصورت بازار گرمي هست براي فروش کارت خوان .لطفا" يکم در مورد کارتخوانتو اطلاعات بدين و قيمتشم بگيد .ايا براي سي اف کارت هم کارتخوان خوب موجود بود؟؟؟ قيمتش چقدر بود؟؟؟

6. rmb_ali

rmb_ali Registered User

خطري در اتصال هر گونه ديوايس كه از طريق يو اس بي به كامپيوتر متصل ميشه وجود نداره به دو تا شرط اساسي كه تو دستورالعمل كامپيوتر و اون ديوايس ها مثل دوربين هم نوشته و اونها اينه كه:
    اولا اگر اتصال پورت اضافي يو اس بي كه روي كيس وجود داره رو بخواي خودت متصل كني و يا يه آدم ناوارد وصل كرده باشه كه در صورت اتصال اشتباهي سيم ها كه هيچ خاري هم نداره كه در صورت اشتباه بودن نشه وصل كرد اونوقت شك نكن كه كول ديسكت و يا دوربينت خواهد سوخت !!
    دوما اين كه بعد از اتصال از طريق يو اس بي و انجام كارها و براي قطع ارتباط بدون اينكه اون ديوايس رو از داخل كامپيوتر قطع كني همينجوري كتره ايي بكشي بيرون كه احتمال صدمه ديدن ديوايست هست ولي احتمالش 50 /50 هست و بستگي به موقعيت كامپيوتر در آن زمان داره

7. appbannerkhuniresbanner
  8. hwt

hwt کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار مدیر انجمن

من فقط تو دوربينم اين نكته رو ذكر كرده : ابتدا دوربين رو خاموش كرده . كابل رو متصل كنيد بعد روشن كنيد . براي خارج كردن هم همين منوال رو پيش بگيريد .

9. mordab

mordab کاربر تازه وارد

هیچ خطری نیست
    به شرطی که قبل از جدا کردن به صورت نرم افزاری device رو remove کنید

10. cybamin

cybamin Registered User

والا من دو دفعه دوربینم رو روی USB > PTP تنظیم کردم و زدم به USB. در هر دو بار یه چیزی توی مادربردم سوخت! البته دفعه دوم فهمیدم مشکل از تنظیم دوربینه! خوشبختانه مادربرد گارانتی داشت.

11. hwt

hwt کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار مدیر انجمن

12. afshin_electronic

afshin_electronic Registered User

من كه كامپيوترم برق داره . يعني وقتي دستت رو به پشتش ميزني يا به بدنش چنان برق ميگيردد كه نگو .. انقدر هم ميسوزونه!!!!!! فاز متر رو هم روشن ميكنه .. يه بار هم كه خواستم برقش رو اندازه بگيرم ولت سنج ديجيتالم رو سوزوند..!!!!! [​IMG]
    البته منشع برقش رو پيدا كردم : پورت مونيتور كه به كارت گرافيك وصل ميشه!!!!!! ( امان از دست ال جي )

خلاصه اينكه من همينو به دوربينم وصل ميكنم .. دوربينم هم سوني هست و خداد تومن هم پولش رو دادم . ولي تا حالا كه نسوخته خوشبختانه ( بزنم به تخته!!!!)

حتي وقتي كه دوربينم به كامپيوتر وصله قسمت هاي فلزي روي دوربين مثل جاي پايه و ... برق داره و آدمو ميگيره ...

ولي خوشبختانه مشكلي پيش نيومده!!!! حتي شده كه دوربينم 4 ساعت به كامپيوتر وصل بوده!!!!

ولي واكمنم رو كه به فيش ميكروفن كامپيوترم وصل كرده بودم .. چيزي نمونده بود كه بتركه!!!! اونم سونيه و ديجيتال و به خاطر ديجيتال بودنش تا يكي دو ساعت پس از قطع كردن از كامپيوتر گيج ميزد ... دگمه هاشم موقع اتصال به كامپيوتر از بس كه برق داشت نميشد بهش دست زد...!!!!

[​IMG] [​IMG]

13. phoyo_live

phoyo_live مدیر بازنشسته

منم مانيتورم ال جي هستش و دقيقا" همين مشکل رو که شما ميگي پيدا کرده نميدونم بايد چکار کنم پورتش برقدار شده. و همه چيز که دست ميزني برق ميگرتت. شما کاري براش نکردي؟؟؟ مال من سري لبخند هستش اف 700 بي.

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. fireboy

fireboy Registered User

بايد از اتصال زمين استفاده كني. حتما چون كيس برق داره به اون هم منتقل ميشه. اتصال زمين خيلي از اين قبيل مشكلات رو ميتونه حل بكنه.

16. ramin_njf

ramin_njf کاربر فعال دوربین دیجیتال کاربر فعال

در مورد قيمت کارت ريدر ها حدود 15 هزار تومن . مارک مايکرو سيم 11 هزار تومن و 15 نوع کارت هم قبول ميکنه از جمله cf

17. digital_teh

digital_teh Registered User

يه مقدار نامفهومه !! يعني اگه اتصال بدنه داشته باشه برا كارت ريدر ها مشكلي پيش نمياد !!؟ البته اگه از اون نظر بسنجيد كه يه كارت ريدر بتركه ! 10، 15 تومن بايد پياده بشيد بله ، ولي در غير اينصورت فقط بازار گرمي صرف هست .

18. Bahreyni

Bahreyni Registered User

نه!!!!!!!!!!