برگزیده های پرشین تولز

خطر در اتصال دوربین به کامپیوتر

sr.shrek

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیا درست است که اتصال دوربین به کامپیوتر از طریق کابل یو اس بی برای دوربین خطراتی دارد و بهتر است که از کارت خوان استفاده شود.

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
من هم وقتی دوربین رو خریدم فوشنده گفت ممکنه موقع اتصال به کامپیوتر از پورت USB یه اتصال کوتاه پیش بیاد و سنسور بسوزه. منم ترسیدم و کارت خوان خریدم. راست و دروغش گردن اونهایی که میگن.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
من يه دوربين داشتم كه پارسال خراب شده بود ولي فقط همون پورت usb اش سوخت و خود دوربين مشكلي واسش پيش نيومد.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
فکر نميکنم .مگر اينکه کامپيوترتون اتصال بدنه داشته باشه و در واقع پورت يو اس بيش برق دار باشه در غير اينصورت بازار گرمي هست براي فروش کارت خوان .لطفا" يکم در مورد کارتخوانتو اطلاعات بدين و قيمتشم بگيد .ايا براي سي اف کارت هم کارتخوان خوب موجود بود؟؟؟ قيمتش چقدر بود؟؟؟

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
خطري در اتصال هر گونه ديوايس كه از طريق يو اس بي به كامپيوتر متصل ميشه وجود نداره به دو تا شرط اساسي كه تو دستورالعمل كامپيوتر و اون ديوايس ها مثل دوربين هم نوشته و اونها اينه كه:
اولا اگر اتصال پورت اضافي يو اس بي كه روي كيس وجود داره رو بخواي خودت متصل كني و يا يه آدم ناوارد وصل كرده باشه كه در صورت اتصال اشتباهي سيم ها كه هيچ خاري هم نداره كه در صورت اشتباه بودن نشه وصل كرد اونوقت شك نكن كه كول ديسكت و يا دوربينت خواهد سوخت !!
دوما اين كه بعد از اتصال از طريق يو اس بي و انجام كارها و براي قطع ارتباط بدون اينكه اون ديوايس رو از داخل كامپيوتر قطع كني همينجوري كتره ايي بكشي بيرون كه احتمال صدمه ديدن ديوايست هست ولي احتمالش 50 /50 هست و بستگي به موقعيت كامپيوتر در آن زمان داره

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من فقط تو دوربينم اين نكته رو ذكر كرده : ابتدا دوربين رو خاموش كرده . كابل رو متصل كنيد بعد روشن كنيد . براي خارج كردن هم همين منوال رو پيش بگيريد .

mordab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ خطری نیست
به شرطی که قبل از جدا کردن به صورت نرم افزاری device رو remove کنید

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
والا من دو دفعه دوربینم رو روی USB > PTP تنظیم کردم و زدم به USB. در هر دو بار یه چیزی توی مادربردم سوخت! البته دفعه دوم فهمیدم مشکل از تنظیم دوربینه! خوشبختانه مادربرد گارانتی داشت.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از amin-asemi :
والا من دو دفعه دوربینم رو روی USB > PTP تنظیم کردم و زدم به USB. در هر دو بار یه چیزی توی مادربردم سوخت! البته دفعه دوم فهمیدم مشکل از تنظیم دوربینه! خوشبختانه مادربرد گارانتی داشت.
24.gif

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
من كه كامپيوترم برق داره . يعني وقتي دستت رو به پشتش ميزني يا به بدنش چنان برق ميگيردد كه نگو .. انقدر هم ميسوزونه!!!!!! فاز متر رو هم روشن ميكنه .. يه بار هم كه خواستم برقش رو اندازه بگيرم ولت سنج ديجيتالم رو سوزوند..!!!!!
54.gif

البته منشع برقش رو پيدا كردم : پورت مونيتور كه به كارت گرافيك وصل ميشه!!!!!! ( امان از دست ال جي )

خلاصه اينكه من همينو به دوربينم وصل ميكنم .. دوربينم هم سوني هست و خداد تومن هم پولش رو دادم . ولي تا حالا كه نسوخته خوشبختانه ( بزنم به تخته!!!!)

حتي وقتي كه دوربينم به كامپيوتر وصله قسمت هاي فلزي روي دوربين مثل جاي پايه و ... برق داره و آدمو ميگيره ...

ولي خوشبختانه مشكلي پيش نيومده!!!! حتي شده كه دوربينم 4 ساعت به كامپيوتر وصل بوده!!!!

ولي واكمنم رو كه به فيش ميكروفن كامپيوترم وصل كرده بودم .. چيزي نمونده بود كه بتركه!!!! اونم سونيه و ديجيتال و به خاطر ديجيتال بودنش تا يكي دو ساعت پس از قطع كردن از كامپيوتر گيج ميزد ... دگمه هاشم موقع اتصال به كامپيوتر از بس كه برق داشت نميشد بهش دست زد...!!!!

39.gif
39.gif

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
منم مانيتورم ال جي هستش و دقيقا" همين مشکل رو که شما ميگي پيدا کرده نميدونم بايد چکار کنم پورتش برقدار شده. و همه چيز که دست ميزني برق ميگرتت. شما کاري براش نکردي؟؟؟ مال من سري لبخند هستش اف 700 بي.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بايد از اتصال زمين استفاده كني. حتما چون كيس برق داره به اون هم منتقل ميشه. اتصال زمين خيلي از اين قبيل مشكلات رو ميتونه حل بكنه.

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از phoyo_live :
فکر نميکنم .مگر اينکه کامپيوترتون اتصال بدنه داشته باشه و در واقع پورت يو اس بيش برق دار باشه در غير اينصورت بازار گرمي هست براي فروش کارت خوان .لطفا" يکم در مورد کارتخوانتو اطلاعات بدين و قيمتشم بگيد .ايا براي سي اف کارت هم کارتخوان خوب موجود بود؟؟؟ قيمتش چقدر بود؟؟؟
در مورد قيمت کارت ريدر ها حدود 15 هزار تومن . مارک مايکرو سيم 11 هزار تومن و 15 نوع کارت هم قبول ميکنه از جمله cf

digital_teh

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از phoyo_live :
فکر نميکنم .مگر اينکه کامپيوترتون اتصال بدنه داشته باشه و در واقع پورت يو اس بيش برق دار باشه در غير اينصورت بازار گرمي هست براي فروش کارت خوان .

يه مقدار نامفهومه !! يعني اگه اتصال بدنه داشته باشه برا كارت ريدر ها مشكلي پيش نمياد !!؟ البته اگه از اون نظر بسنجيد كه يه كارت ريدر بتركه ! 10، 15 تومن بايد پياده بشيد بله ، ولي در غير اينصورت فقط بازار گرمي صرف هست .

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
نه!!!!!!!!!!

بالا