برگزیده های پرشین تولز

خط رانژه شده ، مرکز مخابرات دیجیتال vs رانژه نشده ، شاتل و فعال نشدن سرویس بعد از 5 روز

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
من جمعه سوم سرویس adsl از شاتل خریداری کردم ، چهارم نامه رانژه خط برای مخابرات فرستادن، بعدازظهر شنبه (شاتل) تماس گرفتن که روی خط شما سرویس دهنده دیگه ای نشون میده و نمیشه سرویس رو فعال کنیم اول اون سرویس دهنده باید خط رو تخلیه کنن. منم به خیال اینکه سرویس دهنده قبلی خط رو تخلیه نکرده توی سایت 195 براشون شکایت رد کردم، بعد از یک یا دو ساعت سرویس دهنده قبلی تماس گرفت که ما 27 دی خط رو جمع آوری کردیم، بعد از مدتی باز تماس گرفتن گفتن که استعلام گرفتیم شاتل روی خط هست. با پشتیبانی شاتل تماس گرفتم گفتن نخیر خط رانژه نشده اگر رانژه شده باشه اینجا شاتل رو نشون میده.

یکشنبه یکی از دوستان با واحد mdf مخابرات شهرمون تماس گرفت و استعلام گرفت مرکز mdf گفت خط رانژه هست و شاتل روی خط سرویس داره. مودم رو روشن کردم دیدم چراغهای DSL و Internet مودم روشن میشن. سایت شاتل بالا میاد، پنل مودم زده Internet online (عکسهای زیر) برای چندمین بار با پشتیبانی شاتل تماس گرفتم و گفتم که واحد mdf گفته خط رانژه شده ، همینطور سایت شاتل هم بالا میاد، باز ادعا کردن که نخیر خط رانژه نشده، اینجا میزنه خط کامل رانژه نشده، گفتم mdf باید کار دیگه ای (نرم افزاری) انجام بدن که برای شما هم بزنه رانژه شده، گفتن نخیر، هر موقع خط کامل رانژه بشه به صورت خودکار براتون اس ام اس میاد، صبر کنید.

یک روز صبر کردم خبری نشد. سه شنبه هفتم برای سایت 195 به خاطر تاخیر در نصب و راه اندازی شکایتی رد کردم. چهارشنبه از طرف شاتل تماس گرفتن که خط شما در مراحل رانژه هست، فاصله خط باید بالای 1000 نشون بده اما اینجا خیلی کم نشون میده، این یعنی یا خط رانژه نشده یا مودم تنظیم نشده ... بعدازظهر هم نمایندگی استان تماس گرفتن برای وصل کردن مستقیم به خط تلفن و ... گفتم همونطوره. بعد گفتن احتمالا لازم بشه تعویض پورت انجام بدن

پنجشنبه رفتم واحد MDF مخابرات اونجا مودم رو به سر خط وصل کردن ، فرقی با خونه نکرد، گفتن که وقتی این چراغ DSL روشن شده یعنی خط رانژه هست. همونچا با پشتیبانی استان زنگ زدم گفتن که اینجا فاصله رو 27 (یا 57) متر نشون میده، گوشی رو دادم به مسئول واحد mdf ، بهشون گفت نامه تعویض پورت رو بفرستین تا تعویض پورت رو انجام بدم. به MDF گفتم اگه این نامه رو بفرستن تعویض پورت چقدر طول می کشه ، گفت اگر نامه رو بفرستن من تو 1 دقیقه انجام میدم، ولی اینها کار انجام نمیدن. mdf شماره تلفنم رو گرفت و گفت هر موفع تعویض پورت انجام شد تماس می گیرم.

از مرکز mdf اومدم خونه. وقتی رسیدم خونه ، نمایندگی استان تماس گرفت و شماره واحد mdf رو خواست ، گفتم شمارشو ندارم ولی می پرسم بهتون میدم، گفت من 10 دقیقه دیگه شیفتم تموم میشه، یک ساعت بعد واحد MDF تماس گرفت و گفتم نامه تعویض پورت رو نفرستادن. با نمایندگی تماس گرفتم تلفن رو برنداشتن، با پشتیبانی شاتل تماس گرفتم، طوطی کار گفتن خط رانژه نشده و راه اندازی 3 تا 7 روز طول می کشه
با پشتبانی آنلاین تماس گرفتم، حرفای جدید زدن ، گفتن رانژه به حرف نیست، اگر mdf رانژه کرده تو سیستم شاتل بزنه (چند روز قبل بهشون گفته بودم mdf باید کار دیگه ای انجام بدن گفتن نه) بعدش حرفش رو پس گرفت. روشن شدن چراغهای مودم مهم نیست. اون چیزایی که توی پنل مودم زده اهمیت نداره، پورت فعال نشده که بخواد تعویض بشه. تا شاتل نصب نکنه نه mdf نه مخابرات نمی تونن اینترنت رو فعال کنن.
منم دیدم اینطوری کاری انجام نمیدن با 91000000 تماس گرفتم گفتم فسخ کنید. همون یکشنبه دوشنبه می تونستن بگن خط اینطوری نشون میده و منم با mdf در میون می ذاشتم. اما همینطوری ایستادن ...

1.jpg
4.jpg

Last edited:

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
سلام. یک تماس بگیرید با من براتون توضیح بدم .
09163363068 .

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
پنج شنبه/جمعه درخواست فسخ دادم. امروز صبح از شاتل تماس گرفتن گفتن "به طور کامل جمع آوری شده دیروز توی اون مهلت 3 تا 7 روزه رانژه شده بود. اما چون شما درخواست فسخ داده بودی براتون انجام دادیم"
درست همین دیروز رانژه شد بعد از اینکه درخواست فسخ قرارداد دادم؟!
دیروز صبح مثل روزهای قبل بود. آپ استریم دان استریم 66 کیلوبیت ، فقط سایت شاتل باز می شد. بعدازظهر چراغ DSL قرمز شد
اگه دیروز رانژه شده بود پس چرا هیچ فرقی با روزهای قبل نداشت؟ از دوشنبه هفته پیش همین طوری بود، اگه دیروز رانژه بوده پس یعنی از دوشنبه هم رانژه بوده ، اما اونها این مدت سرویس رو فعال نکردن. اگر نشده بود چرا گفتن دیروز رانژه شده بود؟ برای اینکه هزینه جمع آوری رو کم کنن؟

چراغ internet مودم از دیروز بعد ازظهر همچنان سبز بود ، باهاشون تماس گرفتم گفتن نخیر تخلیه نشده اون یعنی توی مراحل تخلیه هست، 10 روز طول می کشه
تنظیم مقرارات گفته اپراتورها موظف هستن بعد از دریافت تخلیه موضوع رو به شرکتهای مخابراتی اعلام کنن و مخابرات هم حداکثر ظرف 72 ساعت بعد از دریافت درخواست خطوط رو تخلیه کنن.
باز شکایت ثبت کنم؟ این بار برای تخلیه ..

خبرگزاری مهر: معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از الزام اپراتورهای ارائه‌دهنده ADSL به تخلیه سریع خطوط اینترنت پرسرعت با تقاضای مشترکان خبر داد. غلامرضا داداش‌زاده در این خصوص گفت: در راستای توسعه بازار رقابتی سالم، انتخاب اپراتور و سرویس مناسب و با کیفیت از سوی مردم، رگولاتوری بر فرآیند درخواست تخلیه و دایری کاربران اینترنت پرسرعت (ADSL) نظارت می‌کند. وی افزود: از این رو، تمامی اپراتورهای PAP موظف هستند پس از دریافت درخواست تخلیه خط از سوی مشترکان خود، موضوع را به شرکت‌های مخابراتی اعلام کنند و شرکت مخابرات نیز باید حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت پس از دریافت درخواست، خطوط مشترکین متقاضی را تخلیه کند.

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
بالاخره بعد از 8 روز خط تخلیه شد، اونم با تماس با نمایندگی شاتل تو استان. خود شرکت شاتل فکر کنم هنوز تو مرحله بررسی مجدد باشن. از هفته پیش می گفتن خط تخلیه شده، می گفتم نشده ، مخابرات میگه شاتل روی خط سرویس داره، می گفتن نه، استعلام مخابرات میگه تخلیه شده، آخر گفتن مجددا بررسی میشه
دیروز مرکز mdf (از بس تماس گرفتم که نامه تخلیه خط اومده یا نه) گفت زنگ بزن پشتیبان فنی شاتل (استان)، با اونجا تماس گرفتم گفت نامه تخلیه رو ارسال کردم. فردا به دست شون میرسه. و امروز خط تخلیه شد.
خود شاتل بعد از 8 روز نامه رو ارسال نکرده بود، کار چند دقیقه ای رو نزدیک 10 روز کش داده بودن

Last edited:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
به کجا رسیدی؟

بالا