آژانس هواپیمایی
pop up

خط لوله گاز صلح خط مرگ ایران است

شروع موضوع توسط سیب موز ‏11 جولای 2007 در انجمن گفتگوی آزاد

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. سیب موز

سیب موز کاربر تازه وارد

در صورت تزريق گاز به مخازن نفتي كشور در افق چشم‌انداز، حجم انرژي فسيلي ما بيش‌ ازعربستان خواهد شد و به مقام اول منطقه دست خواهيم يافت، اين در حالي است كه عدم تزريق گاز، باعث دوميليون بشكه افت توليد مي‌شود و ناگزيراز واردات خواهيم بود. اگر گازي كه قصد صدور آن به كشور‌هاي مختلف وجود دارد، به مخازن نفتي كشور تزريق شود، از نابودي 65 ميليارد بشكه نفت- معادل بيش از 30 تريليون دلار- كه به دليل كمبود تزريق، غير قابل استحصال مي‌شود، جلوگيري خواهد شد.
    اگه متن زیر یکم تند و تیز هستش و به مرامنامه بر می خوره بگید تا خودم سانسورش کنم

خوب همون طور که توی خلاصه مطلب خوندید باید به مخازن نفتی کشور حدود 110 میلیون متر مکعب گاز تزریق شود که این رقم در حال حاضر حدود 70 میلیون متر مکعب است و این شیوه باعث از بین رفتن بیش از دومیلیون بشکه در تولید سالانه نفت می شود. و اگر باز هم این موضوع ادامه پیدا کند باید تمام سرمایه کشور را برای خرید نفت بپردازیم.

به قسمتی دیگر توجه کنید:
    دكتر سعيدي همچنين در مطالعات خود به اين نتيجه رسيده است كه ظرفيت توليد نفت ايران پس از حدود 10 تا 15 سال تزريق گاز در حجم لازم و كافي، به ميزان وسيعي افزايش مي يابد، او مي‌گويد: ذخاير نفت ايران را با تزريق گاز مي‌توان تا 66 ميليارد بشكه افزايش داد. نكته مهم اين جاست كه اين سرمايه گذاري از نيمه دوم چشم‌انداز تأثير خود را در توليد نفت ايران نشان خواهد داد، از اين رو متأسفانه به عنوان مسئله روز كشور مورد توجه واقع نمي‌شود. اما وي معتقد است در صورت انجام برنامه‌ تزريق گاز به مخازن ايران از سال 2020 ميلادي به بعد ايران بالاترين ذخاير نفت و گاز جهان را دارا خواهد بود.

از سوي ديگر هر 3 ميليارد پاي مكعب گاز معادل نيم ميليون بشكه نفت است، ما شاهد هستيم كه اپك براي افزايش قيمت نفت، به طور مثال عرضه را 500 هزار بشكه كاهش مي‌دهد، بنابراين اگر به همين اندازه گاز وارد بازار شود كاهش نياز بازار انرژي به نفت و در نتيجه كاهش قيمت آن را به دنبال خواهد داشت. اما متاسفانه مسئولان نفت و گاز كشور توجهي نسبت به اين موضوع ندارد و صرفا به دنبال رقابت با كشورهاي كوچكي مثل قطر هستند، و اين اقدامات كاهش قيمت نفت را در پي خواهد داشت. ما در گذشته و حال بارها گفته‌ايم كه تزريق گاز به مخازن نفتي ، منافع بسيارزياد براي كشور در پي خواهد داشت.

بر اساس تراز آمارهايي كه وزارت نفت به مجلس شوراي اسلامي ارائه داده
    (بدون صدور گاز به هند و پاكستان و يا اروپا) با 40 دميليون متر مكعب كمبود گاز در نيمه چشم‌انداز مواجه هستيم
    در حالي كه از برنامه 110 ميليون متر مكعبي تزريق گاز در روز در سال 1385 به مخازن نفت مصوب هيأت مديره تنها 70 ميليون متر مكعب تحقق يافته است
    خوب این ها تیکه هایی از متن خبر ایسنا بود متن کامل خبر رو ببینید http://newsbox.ir/show.php?id=40

تو رو به خدا می بینی این مملکت چقدر داغون شده من وقتی این خبر رو شنیدم قاطی کردم آخه این قدر مسئول های مملکت ببخشید دور از جون شما خر تشریف دارن که نمی فهمن
    تا کی می خوان از گذشته عبرت نگیرن این همه توی قرآن و احادیث سفارش شده که در کار های گذشتگان خود بنگرید و عبرت بگیرید پس چی شد.
    مگه به وزرای قبلی نگفتن که تا چند سال دیگه باید 9 میلیارد دلار بنزین وارد کنیم ولی هیچ کدوم گوش نکردن و باور نمی کردن ولی حالا داریم می بینیم که این رقم بنزین وارد می کنیم. حالا هم که این همه دکتر و مهندس میگن که تا چند سال دیگه وارد کننده نفت میشیم مگه باورشون میشه و فقط گیر دادن به انرژی هسته ای ( حق مسلم ماست) آخه بگو وقتی نفت نداشته باشی ماشینت رو با الاغ می کشونی
    این مخازن نفت مثل یه دستگاه سود رسون هستن یعنی الان ما گاز تزریق می کنیم و نفت و گاز بیشتری رو در میاریم هرچی بیشتر تزریق کنیم بیشتر در میاد اون وقت مسول های مملکت ما میرن خط لوله مرگ می کشن که هم خودشون رو بد بخت کنن هم ما رو خوب البته این مسول های کشور همشون یه پاشون لب بهشت زهراست و آینده براشون مهم نیست ولی ما جوون ها چه گناهی کردیم که باید به پای بخور بخور های این ها بشینیم
    همتون می دونید که کسانی که توی شرکت نفت کار می کنن بیشترین حقوق رو میگیرن پس بزارید این رو هم بگم که رییس شرکت نفت اصلا رشته نفت نخونده.
    حالا این آقا چی حوری می خواد نفت ایران رو مدیریت کنه نمی دونم.
    خلی دارم تند حرف می زنم ولی اگه شما هم عمق فاجعه رو درک کنید مثل من آتیش می گیرید دوباره قسمتی از متن رو بخونید

قبل از اين كه به افق چشم‌انداز برسيم وارد كننده نفت مي شويم

ممكن است شما بگوييد واردات نفت را در آينده نزديك نمي‌توانيم باور كنيم. واردات بنزين را كه مي توانيم باور كنيم! من گزارش اجمالي از بحران نفت ارائه مي‌دهم: در حال حاضر6/1 ميليون بشكه نفت خام در روز مصرف داخلي ماست. كه با احتساب 9 ميليارد واردات بنزين و گازوئيل، تقريبا معادل 5/2 ميليون بشكه نفت خام در روز است. اگر هر سال 10 درصد رشد طبيعي آن را حساب كنيم (كه طبيعي هم است) قبل از رسيدن به افق چشم‌انداز، مصرف ما به بيش از 3 ميليون بشكه نفت در روز مي‌رسد. در عين حال افت توليدات نفت هم باعث مي‌شود كه توليد از 3 ميليون بشكه كمتر شود. نتيجه مي‌گيريم كه قبل از اين كه به افق چشم‌انداز برسيم، ما وارد كننده نفت مي شويم، در اين صورت دلارهايي را كه بايد صرف سازندگي و توسعه كشور كنيم چگونه فراهم مي‌كنيم؟ آيا صادرات فرش مي‌تواند تأمين كننده ارز مورد نياز براي سازندگي و عمران كشور باشد؟ صادرات فرش ما برابر با واردات مقوا و مواد اوليه روغن نباتي است.

خوب حالا باز هم می خواهید گاز به هند و اروپا صادر کنید بدون صادرات گار کم میاریم وای به حال صادرات. این مطلب رو به گوش همه برسونید بیایید جنبش نفت راه بندازیم نذارید سرمایه آینده خودتون رو بچه هاتون رو این طوری بفروشن من با دولت هیچ مخالفتی ندارم ولی در این مورد شده برم وسط خیابون اعلامیه پخش کنم میرم . چه تنها چه گروهی

یکی منو بگیره.............................​

2. reza_badkonaki

reza_badkonaki کاربر فعال سریال های تلویزیونی کاربر فعال

خط لوله گاز به هند و پاكستان و يا حتي فروش گاز به اروپا بيشتر جنبه سياسي داره.........

3. vbigdeli

vbigdeli کاربر تازه وارد

آره خوب چون اسرائیل چهار تا فروند هواپیما به هند فروخت باید ی جوری سیاسی کنیم.

اتفاقا یهو وسط راه گمونم هند بیخیال بشه،موضوع را به همه چی ربط می دن.

4. آریامرد

آریامرد کاربر تازه وارد

تا اونجایی که من می دونم ، تولید روزانه نفت ایران 3.8 میلیون بشکه است ! حالا سالانه 2 میلیون بشکه جدی جدی این قدر مهمه ؟! یا اشتباه تایپی صورت گرفته ؟

5. سیب موز

سیب موز کاربر تازه وارد

راست میگید ها
    فکر کنم این عدد 2 بیلیون یا همون دو میلیارد خودمون باشه چون...
    شاید هم روزانه بوده
    اگه کسی اطلاعات بیشتری داره حتما خبرمون کنه
    ولی هرچیزی که هست با این رشد مصرف و عدم تزریق گاز به مخازن مصرف ما خیلی بیشتر از تولیدمون میشه که واقعا جدی هستش

خودتون محاسبه کنید ببینید سالانه غلط بوده یا دو میلیون

6. web_doost

web_doost کاربر تازه وارد

کی فکر آینده اس ؟

7. boxilink
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.