برگزیده های پرشین تولز

خواندني هاي دنياي اينترنت ( جالب جالب )

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
چگونه به همسرتان دزدكي خيانت كنيد

کمی از انديشه ی ايرانی بدور است و با معيارهای ما نميخواند ولی اگر بخواهيد سر همسر يا عاشق خود کلاه بگذاريد و به او دزدکی خيانت کنيد، چه فکری داريد؟ ممکن است لو برويد و آنوقت خيلی بد ميشود ولی نگران نباشيد، يک شرکت بلژيکی به شما کمک ميکند تا نقشه ی پليد خود را اجرا کنيد! به گزارش سرويس اجتماعی سايت ايرانيان بلژيک، يک کمپانی بتازگی در اين کشور گشايش يافته که وظيفه اش جور کردن سور و سات خيانت است و با هزينه ی اندکی به مشتريان خود سرويس ميدهد. طرز کار اين شرکت که مونا-ليبی (Mona-Libi) نام دارد بيشتر به يک جوک شبيه ميباشد و در اصل از ايده ی يک کمپانی آمريکايی کپی شده است ولی در بلژيک بصورت بی سابقه ای طرفدار پيدا کرده است. تنها کاری که کارشناسان اين شرکت برای خيانتکاران انجام ميدهند فراهم کردن تمامی مدارک نيمه رسمی برای اثبات عدم خيانت مشتری در مقابل همسرش است بدينگونه که با اين مدارک ثابت ميکنند که شما در ساعات مشخصی (که در حال خيانت کردن بوده ايد) در نقطه ی ديگری در يک ميتينگ بازرگانی شرکت کرده ايد يا در استخر شنا ميکرديد و يا در حال پرواز با هواپيما بوده ايد. به گفته ی مدير اين شرکت، پس از برگشت از محل خيانت، تنها بايد قيافه ی حق بجانب بگيريد و مدارک و بليتها و صورتحسابها را روی ميز بريزيد و به اينطريق دهان طرف مقابل را ببنديد. در شهرهای بزرگ بلژيک هم اکنون فروشگاه هايی (ويترين) هستند که زنان در آنجا بصورت قانونی خود فروشی ميکنند. گذشته از اين، مسافرخانه هايی هم هستند که به عاشقان (يا خيانتکاران) برای چند ساعت اتاق خواب اجاره ميدهند.جالب اينجاست که مشتری های عجيب و غريبی هم به اين شرکت مراجعه کرده و تقاضای مدارک غيرقانونی مانند گواهی پزشکی برای محل کار نموده اند ولی مدير اين شرکت تاکيد کرد که آنها مجاز هستند تنها کارهای قانونی با مدارک نيمه رسمی انجام دهند و مدارک آنها در واقع ارزش قانونی (Legal) ندارد. گفتنی است که اين شرکت قادر است تمامی مشکلات يک خيانتکار را لاپوشانی کند و سرويسهای قبل و بعد از خيانت (!) هم به مشتری های خود ارائه ميدهد. برای مثال شما حتی ميتوانيد برای شرکت در کنفرانس کذايی يک دعوتنامه همراه با رزرواسيون هتل و ماشين اجاره ای با شماره تلفن اتاقتان در آن هتل هم دريافت کنيد. البته با پرداخت مبلغ اندکی، شماره ی تلفن مزبور بسادگی به تلفن شما منتقل (Divert) و يا به شرکت مزبور متصل خواهد شد که کارمند آن شرکت نقش مهماندار هتل را بازی خواهد کرد و انگار شما واقعا در آن هتل هستيد حتی نامه های پستی و گل هم ميتوانيد دريافت کنيد. نکته ی عجيبتر آنکه شما در کنفرانس يا برنامه ای شرکت داده خواهيد شد که واقعا وجود دارد مانند يک تئاتر يا فيلم و واقعا هم يک جا برای شما رزرو خواهد شد. هزينه ی عضو شدن در اين شرکت شامل يک نام نويسی به قيمت ۵۰ يورو ميباشد. پس از آن مثلا برای دريافت يک دعوتنامه ۵۰ يورو و برای انتقال تماسها به تلفن شما ۱۰۰ يورو دريافت ميشود.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
شامپانزه ای که پس از سرخوردگی در عشق به سيگار روی آورد

يک شامپانزه ماده در باغ وحشی در چين به دليل سرخوردگی در رابطه جنسی اش به کشيدن سيگار روی آورده است. ليو بينگ، مدير باغ وحش ژنگژو در چين که "فيلی" شامپانزه 13 ساله در آن زندگی می کند، می گويد " "فيلی" از "دختری محجوب" به يک " سليطه" تبديل شده است. آقای ليو گفت:" پس از اينکه شامپانزه نری که 28 سال دارد و در باغ وحش زندگی می کند نتوانست نيازهای جنسی فيلی را پاسخ دهد، فيلی سرخورده از عشق به کشيدن سيگار روی آورد." او اضافه کرد:" فيلی معتاد به سيگار نبود او فقط سيگار کشيدن بازديدکنندگان را تقليد می کرد." اما در حال حاضر به نظر می رسد که فيلی کاملا به کشيدن سيگار علاقه نشان می دهد و برای تسکين ناراحتی اش به سيگار کشيدن پناه برده است. خبرگزاری چين، چينهوا، گزارش می دهد زمانی که يکی از بازديدکنندگان سيگاری روشن می کند، فيلی هيجان زده می شود و پس از اينکه نشانی از دادن سيگار از سوی بازديدکننده نمی بيند بی تابی می کند. در اين گزارش به نقل از يکی از بازديدکنندگان آمده است زمانی که کسی سيگاری را بيرون قفس فيلی می اندازد، فيلی سعی می کند به کمک شاخه درختی سيگار را به داخل قفس بکشاند.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
يك دختر در برابر يك ارتش

شبكه معتبر «سي.بي.اس» آمريكا در برنامه پربيننده «60 دقيقه»، موضوع عشق ممنوعه ميان يك سرباز آمريكايي و يك دختر عراقي را به تصوير كشيده است. به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب»، عشق شون بلك‌ول، سرباز جوان آمريكايي به اهدا، پزشك جوان عراقي، به تمرد بلك‌ول از دستورات ارتش آمريكا و مسلمان شدن او منجر شده است. در گزارش «سي.بي.اس» با توصيف چگونگي آشنايي سرباز آمريكايي و دختر عراقي، ازدواج آنها را پس از مخالفت فرماندهي ارتش آمريكا، قدرت عشق در برابر ارتش توصيف كرده است. سال گذشته، هنگامي كه يك سرباز آمريكايي در بغداد به يك دختر عراقي علاقه‌مند شد، فرمانده وي دستور منع ازدواج او را صادر كرد اما نتيجه اينكه شون بلك‌ول، سرباز آمريكايي، عمليات مخفيانه‌اي را براي ازدواج با اين زن عراقي انجام داد و درست در همين‌ هنگام بود كه ارتش با اصرار، دستور بازگشت بلك‌ول به خانه‌اش ـ 7000 مايل دورتر از نامزدش ـ را صادر كرد. با اين حار احتمالا «اهدا» ديگر نمي‌توانست همسرش را ببيند، اما در بهار گذشته، چيزي را كه ارتش روي آن حساب نكرده بود، علاقه اين دو نفر بود. اهدا مي‌گويد: بعضي اوقات شما به كسي علاقه‌مند مي‌شويد و نمي‌دانيد چرا، فكر مي‌كنم، سرنوشت ما هم همين بوده است. حال در نيمه‌اي ديگر از كره زمين در پنساكولا، شون بلك‌ول در حال رفتن به فرودگاه است و درست 6 ماه از زماني كه حلقه ازدواج خود را به دست «اهدا» كرده مي‌گذرد و از آن زمان وي را نديده است. او مي‌گويد: نمي‌توانم احساس خود را توصيف كنم. خيلي هيجان‌زده‌ام. اهدا هم براي ديدن مردي كه ارتش دستور داده بود از زندگي وي خارج شود، لحظه‌شماري مي‌كند. روياي اين دو نفر كم‌كم به واقعيت تبديل مي‌شود. اهدا در خانواده‌اي ثروتمند در كشوري در حال جنگ بزرگ شده است و شون در صلح در فلوريداي آمريكا. شون به موسيقي كشورش گوش مي‌داد و اهدا به حرف‌هاي صدام. اهدا به دانشكده پزشكي رفته و شون سنت خانوادگي‌شان را ادامه مي‌دهد و مانند پدر و 6 عمويش به ارتش پيوسته است. شون پس از سقوط بغداد به اين شهر اعزام شد و در جايي كه بيشترين تنش‌ها در آنجا بود، يعني بيمارستان بغداد، مأمور به خدمت شد و روزي يك دكتر جوان به نام اهدا را ملاقات كرد. بلك‌ول مي‌گويد: ديدن او براي نخستين بار براي من بسيار جذاب بود و هرچه‌قدر بيشتر با هم صحبت كرديم، سعي كرديم چيزهاي بيشتري را در مورد يكديگر بدانيم. اهدا مي‌گويد: من يك مرد قدبلند، خجالتي و خوش‌تيپ را ديدم. او آدم صادق و مهرباني بود و هنگامي كه او نزديك من آمد، قلب من مانند يك پسربچه به سرعت مي‌زد. اهدا تا آن وقت هيچ آمريكايي‌اي را نديده بود، اما بارها و بارها اين آمريكايي را ديد. بلك‌ول تنها چند هفته در عراق بود اما در زمان‌هاي استراحت و فراغت از جنگ، ساعت‌ها به گفت‌وگو با وي مي‌پرداخت. اهدا مي‌گويد: من فكر كردم و ديدم ازدواج من با وي ناممكن است، چراكه من مسلمان و او مسيحي بود. من عراقي و او آمريكايي بود، اما سرانجام شد؛ عشق مي‌تواند معجزه كند و من هم‌اكنون به اين حرف ايمان دارم. پس از سه ماه حضور در منطقه جنگي، بلك‌ول ماشه را كشيد و از اهدا خواستگاري كرد. برادر اهدا در جواب وي گفت: از اينكه مي‌خواهي با خواهرم ازدواج كني خوشحالم، اما بر پايه قوانين اسلام، زن مسلمان تنها مي‌تواند با مردم مسلمان ازدواج كند. بنابراين بلك‌ول پيش يك قاضي رفته به زبان عربي شهادتين را بر زبان آورد:‌ «اشهد أن لااله‌الاالله، أشهد أن محمد رسول‌الله». با گفتن اين جملات، بلك‌ول مسلمان شد. هر دو زوج آماده گفتن «بله» بودند كه فرمانده بلك‌ول، دستور توقف اين كار را داد. هيچ قانوني در ارتش عليه ازدواج وجود نداشت، اما فرمانده نگران اين بود كه در يك منطقه جنگي، اين كار خطرناكي است. بلك‌ول مي‌گويد: ما به وسيله نيروي بسيار قوي‌تري به سمت هم جذب شده بوديم و اين كار مي‌بايست صورت مي‌گرفت و هيچ كس نمي‌توانست جلوي آن را بگيرد. براي نخستين بار در طول خدمت، بلك‌ول از دستورات سرپيچي كرد. در صبح يك روز، وي با عده‌اي از سربازان به مأموريتي اعزام شد. آنان در راه بازگشت به مقر سربازان، خودسرانه به سمت يك رستوران رفتند. دو سرباز در بيرون رستوران ايستادند و بلك‌ول به رستوراني كه اهدا و خانواده‌اش به همراه يك قاضي و دو حلقه منتظر وي بودند، وارد شد. دوستان آنها الفاظ عربي را براي وي ترجمه كرده و بر روي نوار ضبط كردند؛ چند دقيقه صلح در ميان يك جنگ بسيار بزرگ. پس از ازدواج، بلك‌ول به همراه همرزمانش به مقر خود بازگشتند و از آن زمان ديگر همديگر را نديدند. هنگامي كه فرمانده ارتش متوجه اين امر شد، بلك‌ول به جزيره‌اي در رودخانه دجله تبعيد و در ماه دسامبر از واحدش به خانه خود اعزام شد. هنگامي كه خبرنگار «سي.بي.اس» در بغداد، اهدا را ديد، وي هيچ اميدي به ديدن دوباره همسرش نداشت. اهدا مي‌گفت: بعضي اوقات گريه مي‌كردم، اما به خودم مي‌گفتم، بايد قوي باشم. من نبايد بگذارم آنها پيروز شوند، نهايتا عشق است كه پيروز است. بلك‌ول از نظر نظامي هيچ اتهامي نداشت و سرانجام از ارتش جدا شد، اما 6 ماه پس از ازدواجش، او از مادرش خداحافظي كرده به سمت منطقه جنگي كه 6 ماه پيش آن را ترك كرده بود به راه افتاد. اهدا نيز به همراه برادر كوچكش با گذشتن از مناطق جنگي فلوجه و رمادي، خود را به مرز عراق و اردن رساند، اما هيچ تضميني براي خروج او از عراق وجود نداشت، چراكه تحت حكومت صدام، دكترها حق خروج از كشور را نداشتند. وي چند ساعت در مرز عراق و اردن بازرسي مي‌شود و سرانجام يك سرباز اردني وي را شناسايي مي‌كند و مي‌گويد، ‌من تو را مي‌شناسم، تو همان زني هستي كه با يك سرباز آمريكايي ازدواج كردي. من عكس تو را در يك مجله ديده‌ام. در نتيجه پاسپورت اهدا صادر شد. اكنون او تنها 5 دقيقه ديگر با همسرش فاصله داشت و احساس خود را بسيار خوب توصيف مي‌كرد. بلك‌ول، نمونه كامل نگراني‌هاي پنتاگون در عراق است كه از جذب سربازان آمريكايي توسط عراقي‌ها مي‌ترسد؛ سربازي كه از دستورات قلبش سرپيچي نمي‌كند. بلك‌ول و اهدا مدتي در اردن بودند تا ويزاي ورود به آمريكا را دريافت كنند و نهايتا هفته گذشته، موفق به بازگشت به فلوريدا شدند. يك سال بعد و 7 هزار مايل دورتر از محل ازدواجشان، شون همسرش را به مادر خود معرفي كرد و زندگي جديدشان آغاز شد. گزارش «سي.بي.اس» ترجمه: فراز شهلايي

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
با ما به يكي از آرايشگاه هاي شهر بياييد

تريبون فمينيستي ايران: حوالي ميدان ونک , زير سايباني رنگارنگ, تابلوي آرايشگاهي نصب شده است. اين آرايشگاه از ساعت 9 صبح تا 5 بعداز ظهر وحتي جمعه ها باز است. ازچند پله که پائين مي رويم, ديوار آهني کوچکي را دور زده وباز هم پله. ديوار آهني به منزله حفاظي است که مردان نتوانند از خيابان, دراصلي سالن را ببينند. در دوم را خانمي باز مي کند. وارد راهرويي باريک و بلند مي شويم, به محض ورود بوي تند فيکساتور مو وعطرهاي مختلف زنانه به مشام مي رسد. سمت چپ و راست راهرو هم دو در کوچک است که روي يکي از آنها نوشته شده "مديريت سالن" وديگري "اتاق عروس". از لاي در اتاق عروس مي توان داخل اتاقي را که نسبتا" بزرگ است ديد، اتاقي که بيشتر شبيه مطب دندان پزشکي است. صندلي که به همان فرم مطب وسط اتاق قرار گرفته و چندين لامپ پر نور از بالاي آن آويزان شده است. ويترين بزرگي که پر از انواع تاج وگل سر عروس است و وسايلي که بعدا" متوجه شديم وسايل الکتروليز و تاتو است سمت ديگري از اتاق قرار دارد. سالن مملو از همهمه هاي زنانه است, صداهايي که با صداي سشوارها وآهنگي از عليرضا افتخاري در هم آميخته. وسط سالن باجه اي است که سه زن در آنجا نشسته اند, بنا بر کاري که داري بايد فيش تهيه کني و نام کسي را که مشتري او هستي بگويي. آذر بازنشسته آموزش وپرورش ,58 ساله براي هاي لايت موهايش به اين آرايشگاه آمده, کلاهي برروي سر اوست وزن آرايشگر با قلاب وحساسيت بسياري تارهاي موي او را از کلاه بيرون مي آورد. آذر مِي گويد:" روزگاري که جوان بودم رنگ کردن وکوتاه کردن موهايم وآرايشم به سليقه خودم وشوهرم بود والان که بچه هايم بزرگ شده اند آنها نظر مِي دهند . حالا هم اصرار دارند که موهايم را هاي لايت کنم ". اوصاحب دودختر 20 و29 ساله است که به اتفاق آنها هر ماه به اينجا مي آيند, با اعتراضي که پشت لبخندش مخفي است مي گويد". حداقل ماهي صدهزار تومان بايد خرج رنگ مو و صورت مان کنيم. تفريح مان شده آمدن به آرايشگاه واينجور کارها". زني که کنار آذر روي صندلي ديگري نشسته و جوان ترازاوست نيز ازمشتريان چندساله آرايشگاه است چرا که همه اورا مي شناسند واحترام خاصي برايش قائل اند . حميرا موهاي بلند و شرابي رنگي داردکه براي براشينگ موهايش آمده , چرا که امشب ميهماني دارند و نمي خواهد که "ميزباني خسته و کسل باشد ". او که زني نسبتا" چاق است که از زيورآلات فراواني هم استفاده کرده , لباس تنگي برتن دارد و مي گويد : " شوهرم عاشق تنوعه , دوست داره هميشه توي خونه مرتب و تميز باشم . خصوصا روي آرايش ناخن و موهايم خيلي حساسه هرماه کلي پول بابت اين جور کارها خرج مي کنم . حميرا مي گويد :" مگر مردها ازما چه مي خواهند خوش رويي و ظاهر مرتب ! " او جايش را عوض مي کند و مقابل صندلي مانيکوريست مي نشيند , او که درماه صدها هزارتومان خرج ظاهرش مي کند , غافل ازاين است که با هرحرکتي بوي تند بدنش فضا را پرمي کند . مرجان دختر جوان و ريزاندامي است که دراين آرايشگاه مسئول براشينگ است . پس ازرفتن حميرا مي گويد : " بعضي وقت ها من به جاي اينها حوصله ام سر مي رود . هرروز خودشون رو يه مدل درست مي کنند , اون هم براي خاطر يکي ديگه نه اين که خودشون بخوان " هواي با حرارت سشوارها و بوي انواع مواد اسيدي فضا ازهمه بيشتربراي مانيکوريست آرايشگاه که ارمني است آزار دهنده است. هشتمين ماه بارداري خود را پشت سر مي گذارد. دختر جواني زيردست اوست شايد 20 ساله, موهاي لختي دارد . پائين موهايش را رنگ زرشکي کرده , تاپ مشکي به تن دارد که لباس زيرش اززير آن مشخص است , تقريبا همرنگ پائين موهايش است . بدون توجه به وضعيت مانيکوريست پاهايش را روي زانوي او گذاشته و او چند باررنگ ناخنش راعوض مي کند . با سماجت مي گويد : " لطفا رنگ موهايم باشد ". دختر کلافه شده است و به مانيکوريست ديگري که کناراوست نگاه مي کند و به ارمني چيزي مي گويد . همکارش هم فقط سرش راتکان مي دهد. وقتي با او حرف مي زنيم مي گويد : " معلوم نيست زن ها ازخودشون چي مي خوان همين ده تاناخن رو هر روز يک مدل مي کنن . يکي مي گه نگين بذار , يکي ميگه روش گل بکش , يکي مي گه حلقه ازش درکن . اينا همه اش افراطه اين ديگه زيبايي وتنوع نيست. من که چند ساله اين کارمه نهايت آرايشم يک رژ لبه آن هم کم رنگ , شوهرم ازآرايش غليظ بدش مي آد . مي گه زن رو جلف مي کنه . من بيشتر به پوستم مي رسم . باخوردن ميوه و سبزيجات و لبنيات . چند مدل ماسک طبيعي هم بلدم همون ها رو روي پوستم مي مالم . هم کم خرجه , هم مفيد ". با خودمان مي گوييم او هم که به قول خودش مي خواهد طبيعي باشد از زاويه ديد شوهرش به زن ها و – به خودش - نگاه مي کند! در قسمتي که موها را کوتاه مي کنند. دختري جوان نشسته است. موهايش چندان بلند نيست . اما مي خواهد کوتاه ترش کند: خيلي کوتاه مي خوام بشه. اين قدر که حتي اين روسري ... را بردارم و همينطوري برم توي خيابان. زني که حدود 50 سال سن دارد و متعجب مي گويد: همه خوشگلي دختر به موهاشه. حيف نيست دخترم؟ بعد هم اگر بخواي عروسي کني که مو مي خواهي! چرا مي خواي خودتو مثل پسرها کني؟ مردها دختر مو بلند رو بيشتر مي پسندند. به من و امثال من نگاه نکن. ما ديگه پير شديم. دختر مي خندد: به من چه که مردا دختر مو بلند مي پسندند, خب بپسندند. اما من اين طوري مي پسندم. شما هم همون طوري که خودتون دوست دارين, موهاتونو کوتاه کنين. قانون دوست داره بپوشوندمون و مردامونم دوست دارن به ميل اونها خودمون رو درست كنيم! پس ما چي؟!... پدر مردا! و زن نگاهي مدل "آخر زماني" به دختر مي اندازد و باقي حرفش را مي خورد... دراينجا علاوه بر آرايش تاتو هم مي کنند . اتاق مخصوص اين کارهمان اتاق عروس است. دخترجواني دراين اتاق روي همان صندلي که بيشتر شبيه صندلي دندانپزشکي است نشسته و مشغول تمديد تاتو روي بازويش است . يک گل رز. اومي گويد :" ازچهارسال پيش اين رو بازومه , هرسال تمديدش مي کنم . الان هم نزديک تابستونه هم لباس باز مي پوشم هم ميرم استخر , کم رنگ شده بود اومدم پررنگش کنم ." اوهمراه دوستش شيوا به اينجا آمده , اونيز قبلا خالکوبي کرده , بلوزش رابالا مي زنه , کمرش راتابالا خالکوبي کرده , طرحي مثل حروف الفباي چيني , او اطراف نافش راهم با چند حلقه تزئين کرده و مي گويد : " تابستونا بلوز نيم تنه مي پوشم . شکم و پشتم بيرونه خيلي خوشگل مي شه " . او درباره آرايش زنان عقايد جديدي دارد . " ديگه آرايش صورت و مو دمده شده الان همه جاي دنيا رو بدن کارمي کنن . يکي از دوستام کنار ابروشو با تيغ خط انداخته بود اين خودش يه آرايش ساده و مد روزه ." خانم ... مسئول آرايش عروس اين موسسه است . به اتاق مي آيد و روبه دختر جواني که مسئول تاتو است مي گويد :" الان عروس حاج خانم رو مي آرن ." چند دقيقه بعد چهار زن وارد اتاق مي شوند . دونفرازآنها حجابشان کامل است و چادري هستند . دخترجواني همراه آنهاست . بسيار زيبا با چشمان آبي . جعبه سفيد وبزرگي را باخود آورده اند که به خانم مسئول مي سپارند . او تاج عروس را ازدرون جعبه درمي آورد و ژورنال هايي راکه مربوط به آرايش مو وصورت عروس است دراختيار آنها قرار مي دهد . و تاکيد مي کند , "اينها همه مدل 2004 هستند ." زني که بسيار جوان و مادر داماد هم هست روبه مسئول مي گويد :" عروس خوشگلم رو به تو مي سپارم مي دوني که پسرم يکي يک دونه است !" و عروس خوشگل حتما قند تو دلش آب مي شود.! آنها ازيکي دوماه قبل وقت گرفته اند و عروسي هم روز ميلاد حضرت محمد است . امروز قرار است بنا به خواسته داماد موهاي عروس را روشن تراز رنگ طبيعي اش کنند. چون داماد زن بور دوست دارد. هرچند عروس تمايلي براي اين کار ندارد و بعد ازديدن مدل هاي مو مي گويد: " ببينيد اين مدل مو با تاج من به موهاي تيره و شرابي بيشتر مي آد خودشو بيشتر نشون مي ده ." پاسخش را مادرش با اين جمله مي دهد : " علف بايد به دهن بزي شيرين باشه..." زن ها مي خندن . کار تاتو دختر جوان هم تمام شده , خواهر داماد که حالا چادرش را برداشته روبه دختر جوان مي گويد : " درد داره " - نه اولش مي سوزه اما بعد عادي مي شه . - آخه مي خوام من هم تاتوکنم . اما مي ترسم . مي خوام بين بازو و سينه ام رويک طرحي چيزي بندازم . - و روبه مسئول آرايش عروس مي گويد: - راسته مي گن خيلي ها از طريق تاتو به ايدز مبتلا شدن؟ خانم ...حرف اش را قطع مي کند وتوضيح مفصلي در باره رعايت نکات ايمني وبهداشتي اين مرکز مي دهد. مادر داماد که خنده از روي لب هايش کنار نمي رود. از او مي پرسد: "شنيده ام مد شده روي بدن عروس ها نقاشي مي کنن. لباس عروس من هم بازه , خيلي خوشگل مي شه اگه براي اوهم نقاشي بکشيد. لباس خوابش هم گل بهيه اگه رنگ گل ها با آن هماهنگ باشد خيلي شيک تر مي شه !..... خواهر داماد بدون معطلي ازدرون کيسه يک پارچه گل بهي بيرون مي آورد. "مامان اينو مي گه از مزون خانم .... در پاساژ.... خريديم. خوشگله نه ..." عروس کلافه است ورنگش قرمز شده,مادرش هم براي خانم ... توضيح مي دهد که خانواده داماد براي خريد عروس ولخرجي کرده اند...و مادر داماد تاكد مي كند: يه دونه پسره و هزاران آرزو... آرزوها را در آرايشگاه جاي مي گذاريم و بيرون مي زنيم.وقتي از آرايشگاه خارج مي شويم , نم نم باران شروع شده است و نسيم ملايمي مي وزد. تصاوير و صدا ها در برابر چشم ها و درون انواع لايه هاي دروني گوش هايمان مي رقصند. چقدر دلمان مي خواست بي هيچ تکلفي, بي هيچ آرايش و پيرايشي, اين موها را همان طور که هستند به دست باد مي سپرديم...

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
فرهنگ عمومي،توريست را گريزان مي كند

ميراث استان ها _ كارشناسان معتقدند با وجود آثار و بناهاي متعدد و متنوع تاريخي، فرهنگي در كشور، جذب گردشگر و توريست به كشور امروز يك چشم انداز غير قابل دسترسي است. اگر چه سازمان تازه تاسيس ميراث فرهنگي و گردشگري كشور از اين پس برنامه هاي خود را در اين محور متمركز مي كند با اين وجود همين كارشناسان رسيدن به اهداف درآمدزايي در حوزه توريسم را امري سهل الوصول نمي دانند. ارايه خدمات، ايجاد تسهيلات لازم براي اقامت مسافران و اطلاع رساني بسيار محدود در كنار اختلافات فرهنگي ميان توريسم خارجي و فضاي فرهنگي بسياري موجود در داخل كشور از بزرگ ترين معضلات گسترش صنعت توريسم در كشور است اما اين فصل تنها دامنه توريسم خارجي را نمي گيرد، ضعف هاي موجود در اطلاع رساني و خدمات رساني رفاهي گردشگر داخلي را نيز از سفر به شهرهاي دور و نزديك منصرف مي كند. پيشنهاد ناصر پازوكي رييس اداره كل ميراث فرهنگي استان تهران براي پايان بخشيدن به مشكلات موجود، تعريف سياست كلان گردشگري و فرهنگ سازي عمومي است. انتقاد وي نيز نبود گردشگر براي كليه آثار و ابنيه كشور به ويژه ابنيه و آثار شهرستان هاي اطراف تهران است. گفت و گوي ميراث خبر با اين كارشناس با محور قرار دادن اين موضوع انجام شده است. * شما به عنوان رييس اداره ميراث فرهنگي استان تهران، بيشترين شناخت را در قابليت هاي آثار و ابنيه تاريخي موجود در شهرستان هاي اطراف تهران در جذب گردشگر داريد. به عنوان نخستين پرسش مي خواهم تا اين قابليت را تحليل كنيد؟ _ اگر نگاه كلي به گستره استان تهران بياندازيم مي بينيم كه از نظر پوشش جنگل و دشت، محيط زيست و حتي شرايط آب و هوايي تا حدود زيادي غني است. عموما ايران را به ويژگي چهار فصل بودنش مي شناسند اين ويژگي شامل استان تهران و شهرستان هاي اطرافش هم مي شود. اين تنوع به تنوع آثار نيز منجر شده است. شهرستان هاي اطراف تهران بنا به همين دلايل قابليت جذب توريست را دارند، اما قبل از هر چيز بايد بدانيم كه توريست كيست و نياز او چيست؟ بعد از پاسخ به پرسش اين مرحله مي توان صنعت توريست را گسترش داد. به عنوان مثال حتي، كوير در جنوب تهران نيز در نوع خود منحصر به فرد است. يا تنگه واشير در شهرستان فيروزكوه يكي از نقاطي است كه به رغم نداشتن امكانات تفريحي فراوان، بالغ بر 20 هزار نفر روزهاي آخر هفته از اين منطقه، بازديد مي كنند. در تنگه واشير سنگ نقش برجسته اي از دوران قاجار وجود دارد، اما عمدتا شرايط مطلوب آب و هوايي سبب مي شود تا گردشگر در روزهاي آخر هفته، اوقات خود را در اين منطقه سپري كند. همچنين در ساوجبلاغ علاوه

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
بر ده ها تپه باستاني و بناهاي تاريخي محوطه هاي باستاني مهم چون «تپه ازبكي» موجود است كه پس از كاوش هايي كه در اين تپه انجام شده قديمي ترين خشت را از آن جا به دست آوردند، علاوه بر آن در منطقه ساوجبلاغ ويژگي هاي كويري و ناحيه طالقان را داريم. طالقان يك ناحيه كوهستاني با روستاهاي متعددي است كه غارهاي متعدد و بناهاي تاريخي و جنگل را در خود جاي داده است. * از بين شهرستان هاي اطراف تهران كدام يك به لحاظ جذب توريست داخلي و خارجي حايز اهميت بيشتري هستند؟ _ بايد بگوييم از نظر ما باستان شناسان هرگز نمي توان گفت كدام شهرستان داراي مهم ترين بنا است، ممكن است توريستي بنا و يا صرفا منطقه كويري و يا محوطه تاريخي و تپه و يا برعكس مناطق خوش آب و هوا را براي بازديد انتخاب كند، پس اين بخش بر عهده سليقه توريست است. شهرستان هاي تهران از فيروزكوه، دماوند، ري، كرج، ساوجبلاغ و ورامين و... هر يك داراي بناها و آثار تاريخي و باستاني بسياري هستند. شهر ورامين آثار باستاني ارزشمندي را دارد كه برخي از آنها شاهكاري از هنر مي باشند، مهم ترين آثار اين شهر شامل: مسجد جامع، برج علاءالدوله، امامزاده يحيي، امامزاده عبدالله، قلعه ايرج و ... است كه هر كدام به لحاظ ويژگي هاي معماري و تاريخي حايز اهميت هستند و هر ساله گردشگران داخلي و خارجي بسياري از اين بناها بازديد مي كنند. * به نظر شما مسجد جامع ورامين با وجود توريست تاريخي و ويژگي هاي معماري شاخص كه دارد تا چه حد به گسترش صنعت توريست در شهر ورامين كمك مي كند؟ _ مسجد جامع ورامين متعلق به قرن هشتم (ه.ق) است و شهرت جهاني دارد. اين مسجد داراي ويژگي هاي معماري بسيار شاخصي است، تناسبات روي سردر و گنبد و كتيبه هاي موجود در آن، منجر شده تا مسجد جامع به بنايي كاملا استثنايي تبديل شود. اين مسجد قبل از دوران صفويه احداث شده است. تا دوره ساخت اين بنا هرگز مسجدي اين اندازه كامل نبوده است. در دوره صفويه احداث چنين بناهايي آغاز شد و شاهكارهاي بي بديعي احداث شد،‌ اما تا قبل از آن مسجد جامع به عنوان مهم ترين بناي تاريخي مطرح بوده است. عموما توريست هاي خارجي به دليل ويژگي هاي خاص معماري اين بنا، از اين بنا ديدن مي كنند. در سال گذشته بالغ بر يكصد هزار نفر از توريست هاي داخلي و خارجي از اين بنا بازديد كردند. * به عقيده شما وضعيت خدمات رساني و سرويس دهي به توريست در شهر ورامين چگونه است؟‌ چه كمبودهايي احساس مي شود و چگونه مي توان اين امكانات را گسترش داد‌؟ _ شهر ورامين داراي بناهاي بسياري است كه اغلب آنها شهرت جهاني دارند. اما متاسفانه مشكلات زيادي در ارايه خدمات توريستي وجود دارد. اگر حتي يك توريست داخلي بخواهد يك شب را در ورامين سپري كند، هيچ مكان و هتلي براي اقامت پيدا نخواهد كرد و حتي براي صرف غذا هم دچار مشكل خواهد شد. عموما نظارت كامل براي رعايت بهداشت و نظارت بر روي قيمت ها وجود ندارد. با وجود آثار بي نظير و بسيار ارزشمند كه در ورامين موجود است اما نبود امكانات جانبي ما را از جذب توريست بي بهره كرده است. * ادغام دو سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري چه كمكي مي تواند به حل مشكلات ما در حوزه جذب توريست كند؟‌ _ با وجودي كه ساختار اداري و تشكيلاتي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور همچنين ساختار اداري ادارات استاني آن به تصويب رسيده، اما هنوز مسئولان استاني براساس چارت اداري قبلي سياست گذاري ها و تصميمات خود را مصوب و اجرا مي كنند. همين موضوع در تصميم گيري مديران استاني درباره احيا و سامان دهي برخي آثار تاريخي كشور و پژوهش و معرفي آنها تاثير نامطلوبي گذاشته است. با اين وجود هنوز جلسه اي براي سامان دهي اين موضوع تشكيل نشده است. البته با تصويب چارت اداري، سازماني و آيين نامه هاي ادارات استاني تا حد زيادي از مشكلات خدمات رساني در بخش هاي مختلف كاسته مي شود. * با توجه به اين كه جذب گردشگر خارجي و داخلي در مرحله اول نياز مبرم به اطلاع رساني دارد چه اندازه چاپ بروشورها براي معرفي آثار و بناهاي تاريخي جدي گرفته مي شود؟ _ در پنج سال اخير بروشورهايي به زبان فارسي براي بناهاي تاريخي شهرستان هاي اطراف تهران

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
منتشر شد كه بسيار اندك و محدود بود اين مساله به اطلاع رساني گردشگري لطمه زيادي وارد آورده است. تا پيش از اين ميراث فرهنگي خود را متولي انجام اقدامات مربوط به گردشگري نمي دانست. تلقي ما اين بود كه اطلاع رساني بر عهده سازمان ايرانگردي و جهانگردي است اما در اين زمينه متاسفانه كارهاي چنداني صورت نگرفت. البته اميدواريم با ادغام دو سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و تصويب يك چارت اداري كاربردي به راهكارهاي خوبي در اين زمينه دست يابيم. * براي ايجاد امنيت رواني توريست خارجي تاكنون چه اقداماتي صورت گرفته است؟ _ متاسفانه در پاسخ به اين سوال بايد بگويم كه ما در جذب توريست چندان موفق نبوده ايم كه بتوانيم براي ايجاد امنيت رواني چندان موفق باشيم. در اين زمينه زير خط صفر هستيم، اين مشكلات صرفا به نبود بروشور براي اطلاع رساني و نبود واحدهاي پذيرايي و ... خلاصه نمي شود. مشكلات موجود يك زنجيره واحد را تشكيل داده است. مهره هاي اين زنجيره از بخش دريافت ويزا تا نحوه برخورد و بازرسي در فرودگاه، سيستم هاي حمل و نقل از فرودگاه به شهر، وضعيت نابساماني كه برخي از وسايل حمل و نقل خصوصي دارند، پول هاي كلاني كه از توريست خارجي دريافت مي شود، نحوه برخورد مردم با توريست و نبود امنيت رواني براي توريست خارجي را در بر مي گيرد. متاسفانه فرهنگ عمومي ما توريست را گريزان و متنفر مي كند مثلا توريست خارجي وقتي براي بازديد به تپه باستاني چشمه علي شهر ري مي رود، با سارقان مواجه مي شود يا به روي آنها سنگ پرتاب مي شود. اين ناشي از فرهنگ غلط مردم ما در برخورد با توريست است. بنابراين با تدوين سياست هاي كلان در كشور و متقاعد شدن دستگاه ها براي پرداخت بيشتر به اين مقوله تا رسيدن به راهكارهاي خوبي در جهت حل اين معضل بايد تلاش بسياري انجام دهيم. * در چشم انداز شما براي گسترش صنعت توريست در سطح استان تهران و شهرستان هاي اطراف آن چه نكات قابل تاملي وجود دارد؟ _ با توجه به اين كه مسايل بسياري به صورت زنجيره وار در عدم جذب توريست تاثير دارند ضروري است كه حل اين مساله را از مدارس آغاز كرد. تعريف توريست و نحوه برخورد با توريست بايد در مدارس آغاز شود تا بازتاب آن در نسل هاي آتي و برنامه ريزي هاي مديران كشوري ديده شود. اگر امروز در اين زمينه تصميم بگيريم پيش بيني مي شود تا 50 سال ديگر بتوانيم به موفقيت هايي دست يابيم.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
اسم شركت هاي مهم كامپيوتري چگونه انتخاب شده است؟

Adobe :
اسم رودخانه ای كه از پشت منزل مؤسس آن جان وارناك عبور می كند.
Apple :
ميوه مورد علاقه استيو جابز مؤسس و بنيانگذار شركت اپل سيب بود و بنابراين اسم شركتش را نيز اپل (به معنی سيب ) گذاشت.
Cisco :
مخفف شده كلمه سان فرانسيسكو (San Francisco) است كه يكی از بزرگترين شهرهای امريكا است.
Google :
گوگل در رياضی نام عدد بزرگی است كه تشكيل شده است از عدد يك با صد تا صفر جلوی آن . مؤسسين سايت و موتور جستجوی گوگل به شوخی ادعا می كنند كه اين موتور جستجو می تواند اين تعداد اطلاعات (يعنی يك گوگل اطلاعات ) را مورد پردازش قرار دهد.
Hotmail :
اين سايت يكی از سرويس دهندگان پست الكترونيكی به وسيله صفحات وب است.
هنگامی كه مدير پروژه برنامه می خواست نامی برای اين سايت انتخاب كند علاقه مند بود تا نام انتخاب شده اولاً مانند ساير سرويس دهندگان پست الكترونيك به mail ختم شده و دوماً برروی وبی بودن آن نيز تأكيد شود. بنابراين نام Hotmail را انتخاب كرد. در كلمه Hotmail حروف Html به ترتيب پشت سرهم قرار گرفته اند. گاهی اوقات اسم اين سايت را به صورت HotMail نيز می نويسد.
HP :
شركت معظم HP توسط دو نفر بنام های بيل هيولت و ديو پاكارد تأسيس شد. اين دو نفر برای اينكه شركت هيولد پاكارد يا پاكارد هيولت ناميده شود مجبور به استفاده از روش قديمی شير – خط شدند و نتيجه هيولد پاكارد از آب در آمد.
Intel :
از آنجاييكه اين شركت از بدو تأسيس با تأكيد روی ساخت مدارات مجتمع ايجاد شد. نام آن را INTegrated Electronics يا به طور مختصر INTEL نهادند.
Lotus :
ميچ كاپور مؤسس شركت كه هندی الاصل بود از حالت لوتوس كه يك اصطلاح مديتيشن متعالی (T.M.) می باشد برای نامگذلزی شركتش استفاده كرد.
Mirosoft :
نام شركت ابتدا به صورت Micro-soft نوشته می شد ولی به مرور زمان به صورت فعلی در آمد. Microsoft مخفف MICROcomputer SOFTware است. و دليل نامگذاری شركت به اين اسم نيز آن است كه بيل گيتس مؤسس شركت آن را با هدف نوشتن و توسعه نرم افزارهای ميكروكامپيوتر ها تأسيس كرد.
Motorola :
شركت موتورولا با هدف درست كردن بی سيم و راديوی خودرو كار خود را آغاز كرد. از آنجاييكه مشهورترين سازنده بی سيم و راديو های اتومبيل در آن زمان شركت Victrola بود. مؤسس اين شركت يعنی آقای پال كالوين نيز اسم شركتش را موتورولا گذاشت تا علاوه بر داشتن مشابهت اسمی كلمه موتور نيز به نوعی در اسم شركتش وجود داشته باشد.
Oracle :
مؤسس شركت اوراكل يعنی لری اليسون و باب اوتس قبل از تأسيس شركت روی پروژه ای برای CIA كار می كردند . اين پروژه كه اوراكل نام داشت بنا بود تا با داشتن مقادير زيادی اطلاعات بتواند تا جواب تمام سؤال های پرسيده شده توسط اپراتور را با مراجعه به مخزن اطلاعات بدهد. ( اوراكل در اساطير يونانی الهه الهام است. ) اين دو نفر پس از پايان اين پروژه شركتی تأسيس كرده و آن را به همين اسم نامگذاری كردند.
Red Hat :
مؤسس شركت آقای مارك اوينگ در دوران جوانی از پدربزرگش كلاهی با نوارهای قرمز و سفيد دريافت كرده بود ولی در دوران دانشگاه آن را گم كرد . زمانی كه اولين نسخة اين سيستم عامل آماده شد مارك اوينگ آن را همراه با راهنمای كاربری نرم افزار در اختيار دوستان و هم دانشگاهيش قرار دارد. اولين جمله اين راهنمای كاربری « درخواست برای تحويل كلاه قرمز گم شده » بود.
Sony :
Sony از كلمه لاتين Sonus به معنای صدا مشتق شده است .
SUN :
اين شركت معظم توسط چهار تن از فارغ التحصيلان دانشگاه استانفورد تأسيس شد. Sun مخفف عبارت Standford Univercity Network می باشد .
Xerox :
كلمه Xer در زبان يونانی به معنای خشك است و اين برای تكنولوژی كپی كردن خشك در زمانی كه اكترا كپی كردن به روشهای فتوشيميايی انجام می گرفت فوق العاده حائز اهميت بود.
Yahoo:
اين كلمه برای اولين بار در كتاب سفر های گاليور مورد استفاده قرار گرفته و به معنی شخصی است كه دارای ظاهر و رفتاری زننده است . مؤسسين سايت Yahoo جری يانگ و ديويد فيلو نام سايتشان را Yahoo گذاشتند چون فكر می كردند خودشان هم Yahoo هستند.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
سرمايه ايرانيان مقيم آمريكا 400 ميليارد دلار برآورد شده است

گروه اقتصادى: جذب سرمايه هاى ايرانيان مقيم خارج از كشور همواره از دغدغه هاى مسؤولان كشور بوده، به طورى كه براى هموار كردن بستر اين جذب مقررات و آيين نامه هاى متفاوتى نوشته اند. به طور قطع، جذب اين سرمايه كه رقم آن فراتر از تصور همگان است، مى تواند، موتور محرك اقتصاد ايران را شتاب بيشترى بخشد. وزير اطلاعات چندى پيش در نشستى كه با بازرگانان عضو اتاق تهران داشت، رقم اين سرمايه را بين ۶۰۰ تا ۸۰۰ ميليارد دلار عنوان كرد. در گزارش روزنامه ايران سعى شده توزيع جغرافيايى اين سرمايه ها را كه طى سه دهه گذشته توانسته اند ميزان خود را چندين برابر كنند، مشخص شود. مجموع اين سرمايه ها كه فقط چهار نقطه آمريكا، آلمان، انگلستان و امارات متحده عربى، مورد بررسى قرار گرفته اند به حدود ۵۰۰ ميليارد دلار مى رسد . ايرانيان مقيم خارج چقدر ثروت دارند و توزيع جغرافيايى اين ثروت چگونه است؟ اين سؤالى است كه نزديك به يك دهه افكار بسيارى از كارشناسان و نيز برخى از مسؤولان را به خود مشغول داشته است، و هر كدام از اين طيف در خصوص ميزان سرمايه، برآوردهايى را مطرح كرده اند. سرمايه هايى كه مى توان در صورت جذب آن، بسيارى از مشكلات ناشى از كمبود سرمايه در اقتصاد كشور را حل كرد. على يونسى وزير اطلاعات چندى پيش درجمع بازرگانان و تاجران ايرانى اتاق بازرگانى ميزان سرمايه ايرانيان مقيم خارج كشور را بين ۶۰۰ تا ۸۰۰ميليارددلار برآورد كرد. اين برآورد كه به گفته برخى از كارشناسان مبتنى بر اظهارنظر دستگاههاى دولتى است نشان مى دهد كه چه ميزان سرمايه بالقوه از دسترس مسؤولان كشور خارج مانده است. آمريكا در حال حاضر تعداد ايرانيان مقيم خارج بيش از ۳ميليون نفر اعلام شده است كه حدود ۵۰درصد آنها در آمريكا به سر مى برند. برآوردهايى كه در زمينه ثروت ايرانيان مقيم آمريكا صورت گرفته نشان مى دهد كه جمع ثروت اين دسته از ايرانيان به ۴۰۰ميليارد دلار مى رسد. اين برآورد يك بار در سال۸۱ و در نشست وزير سابق امور اقتصادى و دارايى كشورمان با صنعتگران و سرمايه داران ايرانى مقيم آمريكا در واشنگتن مطرح شد، كه از سوى انجمن فارغ التحصيلان ايرانى ام.آى.تى در آمريكا نيز موردتأييد قرار گرفته است. براساس اين گزارش، ايرانيان مقيم آمريكا مؤسس ۲۸۰شركت مهم هستند و در بيش از ۴۰۰شركت مطرح آمريكا، كه جزو ۱۰۰۰شركت برتر فورچون نيز هستند، رياست و يا مديريت را بر عهده دارند. هم اكنون ۴۶درصد ايرانيان ساكن در آمريكا مدرك تحصيلى ليسانس به بالا دارند، كه از بالاترين درصدها در ميان مهاجران آمريكا برخوردار هستند. از سوى ديگر ۴۳درصد آنها در موقعيت هاى حرفه اى و مديريتى، ۲۵درصد در بخشهاى فنى و اجرايى و ۱۰درصد در بخش خدمات مشغول به كار هستند. امارات متحده عربى آمارهاى موثق حاكى از آن است كه ايرانيان مقيم امارات متحده عربى ۲۳ درصد نژاد آن كشور را تشكيل مى دهند كه بيش از ۹۰ درصد آنها در دوبى سكونت دارند. جمعيت اين نژاد پس از نژاد آسياى جنوبى كه ۵۰ درصد را شامل يم شود، بالاترين نژاد است. از سوى ديگر گزارشهاى به دست آمده نشان مى دهد كه بيش از ۴۰ هزار شركت ايرانى در دوبى به ثبت رسيده كه اگر حداقل دارايى هاى هر شركت را ۱۰۰ هزار دلار برآورد كنيم، جمع ثروت اين ۴۰ هزار شركت بالغ بر ۴ ميليارددلار خواهد شد. آلمان چندى پيش گزارشى در يكى از سايت هاى اينترنتى منتشر شد كه برآورد ثروت ايرانيان مقيم خارج بين ۶۰۰ تا ۸۰۰ ميليارد دلار را بسيار خوش بينانه تلقى كرده بود. در جواب به اين گزارش يكى از ايرانيان مقيم آلمان اعلام كرد كه سرمايه هاى ايرانيان مقيم آلمان اعم از منقول و غيرمنقول حدود ۴۲ ميليارديورو يعنى حدود ۴۳ ميليارددلار است. به گفته اين فرد كه خود را عضو هيأت علمى دانشگاه برلين ناميده است «دانشگاه برلين تحقيقى در زمينه درآمد خارجيها در آلمان به عمل آورده كه من رئيس اين گروه تحقيقاتى بودم.» انگلستان يكى ديگر از كشورهايى كه ايرانيان مقيم توانسته اند ثروت انبوهى به دست آورند، انگلستان است. هفته نامه ساندى تايمز در گزارش ۵ ماه پيش خود فهرست ثروتمندان بريتانيا را منتشر كرد. در اين فهرست نام شش تن از ايرانيان به عنوان ثروتمندترين افراد بريتانيا ذكر شده بود كه جمع ثروت آنها به بيش از ۱‎/۵ ميلياردپوند (بيش از ۲ ميليارددلار ) مى رسد. در همين حال منابع ديگر حكايت مى كنند كه جمع ثروت ايرانيان مقيم انگلستان حداقل به بيش از ۴۰ ميليارددلار خواهد رسيد. | در همين حال ايرانيان ديگرى هستند كه در ديگر كشورهاى خارجى زندگى مى كنند كه به گفته كارشناسان از تمكن مالى بالايى برخوردار هستند. ايرانيان مقيم كانادا، زلاند نو، استراليا، فرانسه، تركيه و حتى ژاپن از جمله اين كشورها هستند كه مجموع ثروت آنها به دهها ميليارددلار بالغ خواهد شد. جذب اين دارايى ها و ثروت ها مى تواند ايران را به مسيرى بيندازد كه رونق و توسعه حداقل مزيت آن خواهد بود.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
رييس جمهور موقت عراق با يك وزير كابينه ازدواج كرد

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اينترنتي اسلام آن لاين، غازي الياور 46 ساله در يك جشن خصوصي خانوادگي با نسرين پرواري عقد ازدواج بست. در اين جشن چند تن از آشنايان و برخي شخصيتهاي عراقي و خانواده عروس و داماد شركت داشتند. احتمالا جشن عروسي غازي الياور و خانم پرواري اندكي پيش از سفر دوره‌اي رييس جمهوري موقت عراق به اروپا، برگزار مي‌شود. نسرين پرواري يكي از هفت وزير كرد كابينه دولت موقت اياد علاوي است. وي‌ چند ماه پيش از يك حادثه ترور نجات يافته بود. نسرين پرواري يك كرد سني متولد 1970 در شهر اربيل و فارغ‌التحصيل رشته مهندسي دانشگاه بغداد در سال 1991 است. به گزارش اين منبع اين سومين ازدواج رئيس جمهور موقت عراق است. غازي الياور از طايفه شمر است. اعضاي اين قبيله اكثرا در نينوا سكونت دارند، اما برخي از طوايف آنها در استانهاي جنوبي عراق ساكن هستند. شيخ غازي الياور داراي مدرك مهندسي زمين شناسي از دانشگاه جرج تاون آمريكا است.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
هزار گردشگر ايراني طي يك ماه به تركيه سفر كردند

ورود گردشگران ايراني به تركيه در ماه اوت سالجاري ميلادي با بيش از۳/ ۱۰ درصد افزايش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۸۵ هزار و ۴۰۷ نفررسيد.
بنا به آمار وزارت فرهنگ و گردشگري تركيه كه روز جمعه ، در اختيار دفترايرنا در آنكارا قرار گرفت ، در ماه اوت (۱۱ مرداد تا ۱۰ شهريور جاري ) درمجموع دو ميليون و ۴۸۸ هزار و ۹۰۰ گردشگر خارجي از تركيه ديدن كردند كه ۴۳/ ۳ درصد آنرا گردشگران ايراني تشكيل مي دهند.
بر اساس همين آمار در هشت ماه اول سال جاري نيز ورود گردشگران ايراني به تركيه با ۲۳/ ۲۱ درصد افزايش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۳۶۶ هزارو ۲۰۱ نفر رسيد.
گردشگران ايراني در هشت ماه اول سالجاري ميلادي بعد از گردشگران آلمان ، روسيه ، انگلستان ، بلغارستان ، هلند و فرانسه ، بيشترين تعداد گردشگر خارجي ديداركننده از تركيه هستند.
درهشت ماه اول سال ۲۰۰۴ ميلادي دوميليون و ۵۵۰ هزار ۹۱۹ گردشگراز آلمان يك ميليون و ۱۷۱ هزار و ۷۳۰ گردشگر از فدراسيون روسيه ، ۹۵۳ هزار و ۱۵۱گردشگر از انگلستان ، ۸۴۴ هزار و ۲۷۵ گردشگر از بلغارستان ، ۸۴۳ هزار و ۶۷۴گردشگر از هلند و ۳۹۴ هزار و ۴۲۳ گردشگر از فرانسه به تركيه سفر كردند.
در اين دوره سهم گردشگران ايراني دركل گردشگران خارجي كه ازتركيه ديدن كردند، ۱۰/ ۳ درصد است .
بررسي آمار وزارت جهانگردي تركيه نشان مي دهد، در هشت ماه اول سال گذشته ۳۰۲ هزار و ۶۱۱ گردشگر ايراني وارد تركيه شده بود كه اين تعداد ۳۳/ ۳ درصدگردشگران خارجي را تشكيل مي داد.
درحالي كه درهشت ماه اول سال گذشته ورودگردشگران ايراني به تركيه ۵۹/ ۴درصد نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۰۲ كاهش نشان مي داد، اين نسبت در دوره هفت ماهه سالجاري ۲۳/ ۲۱ درصد افزايش يافته است . درهشت ماه اول سالجاري ميلادي كل تعداد ورود گردشگران خارجي به تركيه با۰۸/ ۳۰ درصد افزايش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۱۱ ميليون و ۸۰۷ هزارو ۵۴۰ نفر رسيد.
تعداد گردشگران ايراني كه درسال ۲۰۰۳ ميلادي از تركيه ديدار كردند، با۴۶/ ۱۴ درصد افزايش نسبت به سال ۲۰۰۲، به حدود نيم ميليون نفر رسيده بود.
در سال ۲۰۰۳ ميلادي در مجموع ۱۳ ميليون و ۹۵۸ هزار و ۴۵ گردشگر خارجي وارد تركيه شده بودند كه انتظار مي رود در سالجاري ميلادي بيش از ۱۶ ميليون گردشگر خارجي از تركيه ديدن كنند.
درآمد تركيه از صنعت گردشگري در سالجاري ميلادي در حدود ۱۲ ميليارد دلارپيش بيني مي شود.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
۵/۱۳ درصد ازدواج ها در سال گذشته به طلاق انجاميد

مدير كل دفتر آسيب هاي اجتماعي سازمان بهزيستي گفت: از مجموع ۶۰۰ هزار ازدواج ثبت شده در سال ۸۲ حدود ۷۰ هزار مورد به طلاق انجاميده است كه ۵/۱۳ درصد كل ازدواج هاي ثبت شده است.
سيد هادي معتمدي در گفت وگو با فارس افزود: رشد جمعيت، افزايش بيكاري، فقر و اعتياد در سال هاي اخير در كنار سختگيري هاي خانواده براي ازدواج جوانان موجب پيشي گرفتن رشد طلاق نسبت به ازدواج شده است.
وي ادامه داد: بر اساس آخرين آمار موجود از هر ۱۰۰ ازدواج ثبت شده ۵/۱۳ مورد آن به طلاق منجر مي شود و اين درحالي است كه رشد طلاق يك درصد نسبت به ازدواج بيشتر شده است.
وي ادامه داد: مهمترين اقدام دولت براي جبران پديده طلاق در كشور توجه به امر اشتغال جوانان است كه با فعال شدن بخش خصوصي و ارائه تسهيلات اشتغال به بيكاران دنبال مي شود. معتمدي با اشاره به كوچك سازي دولت و خروج تعداد بيشتر كاركنان دولت نسبت به ورودي ها افزود: اگرچه اجراي اين سياست موجب كاهش تعداد كارمندان دولت و افزايش بيكاري آنان شده است اما اين كاهش نيرو بيشتر متوجه بازنشستگان مي شود ضمن اين كه وظيفه بخش خصوصي است كه اين خلأ كاري را جبران كند. وي ادامه داد: سازمان بهزيستي براي جلوگيري از افزايش طلاق در ميان افراد تحت پوشش خود با استفاده از تسهيلات اشتغال زايي آنان را حمايت مي كند.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
بازاريابي براي هيچ ، نقدي بر گلد كوئيست

اگر شما هم در تهران يا يکي از شهرهاي نسبتا بزرگ ايران زندگي مي کنيد بدون شک تا به حال نام بازاريابي شبکه اي و در راس آن روش درآمد زايي Goldquest را شنيده ايد.

بازاريابي شبکه اي يا Network Marketing در بيان ساده عبارت است از بازاريابي سينه به سينه براي ارايه نوعي کالا يا خدمات
به عبارت ديگر فلسفه وجودي بازاريابي شبکه اي اين است که يک محصول خاص به جاي تبليغات رسانه اي مثل تلويزيون يا روزنامه توسط مصرف کنندگان خود محصول معرفي و تبليغ شود چرا که اين نوع تبليغ ماندگارتر و اثربخش تر از هر نوع تبليغ ديگر است.

و استدلال اين سخن نيز اين است که يک مصرف کننده بيش از آنکه به تبليغات پر هياهوي تلويزيون و يا آکنده از شعار روزنامه ها توجه کند براي استفاده از يک کالا يا خدمت خاص از مشورت و پيشنهاد دوستان خود بهره مند مي شود.
و در صورتي که اين تبليغات شفاهي و سينه به سينه مکانيزه شود يک کالا صاحب هزاران مبلغ مجاني و پرکار در سراسر جهان خواهد بود.

روش مکانيزه کردن اين نوع تبليغات نيز بدين صورت است که فرد مبلغ بابت هر خريداري که معرفي مي کند درصدي را به عنوان پورسانت دريافت خواهد کرد.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
و اما گلد کوئيست چيست ؟

بر اساس آنچه گفتيم گلدکوئيست يک کمپاني بين المللي ست که به خريداران خود در ازاء جلب مشتري هاي جديد پورسانت مي دهد
در **** مالي گلدکوئيست شما در ابتدا مي بايست توسط يکي از اعضا شبکه به سيستم وارد شويد. اين کار در يک جلسه نسبتا طولاني صورت مي پذيرد که شما بايستي در اين جلسه پيرامون قوانين کلي و حواشي مهم اين **** درآمد زايي توجيه شويد.

سپس يک مبلغ اوليه به عنوان هزينه خريد محصول که به انتخاب خود برگزيده ايد از شما دريافت مي شود. اکثر محصولات شرکت سکه هاي طلا مي باشند. پس از آن شما نيز با آغاز فعاليت خود به جذب خريداران جديد و دريافت پورسانت مشغول مي شويد.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
نخستين چالش : بازاريابي براي هيچ

گلدکوئيست يک شبکه از بازاريابان تجاري آزاد است که به عنوان يک شغل ثانوي به بازاريابي براي محصولات !!!!!! شرکت مشغول مي شوند.
البته تا اينجاي کار مشکلي وجود نخواهد داشت.
اما دقيقا ايراد کار از نقطه اي آغاز مي شود که آيا هدف از اين بازاريابي خريد و فروش يک کالاي ملزوم است ؟
پاسخ منفيست چرا که اصولا هيچ کس به واسطه خريد يک کالا به کمپاني گلدکوئيست پول پرداخت نمي کند.
چرا که اگر چنين بود راه هاي بسيار سريعتر و ايمن تر و ارزان تري براي خريد سکه طلا در کشور ما موجود است.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
همه پول مي دهند که عضو شوند و از عضو کردن ديگران پول بگيرند.

روش کار نيز مشخص است
ايجاد طمع براي ديگران و مجاب کردن آنان به پرداخت پول

در نهايت نيز فرد پورسانت خود را به صورت درصدي ناچيز از مبالغ پرداختي کساني که با تبليغات شبانه روزي وي وارد سيستم شده اند دريافت مي کند.

سکه هاي طلا شايد تنها ابزاري نمادين است تا به اين چرخه توخالي شکل و شمايل ببخشد و آن را از بي محتوايي خارج کند. به شما اطمينان مي دهم که اگر به جاي سکه هاي طلا يک تکه کاغذ هم خريد و فروش مي شد فرق چنداني نداشت.

و همه ماجرا در يک عبارت خلاصه مي شود :
شما ديگران را وادار مي کنيد تا پول خود را به صورت ارزي براي شرکت ارسال نمايند و شرکت نيز در ازاي اين خوش خدمتي درصد ناچيزي از پول کلان واصل شده را به شما مي بخشد و به عبارت روشن تر شما از جيب دوستانتان پول گرفته ايد.

گلدکوئيست و ضربه به بنيان اقتصادي کشور

در کشورهاي مصرفي مانند ايران ارز به قيمت خروج نفت و ثروت هاي ملي وارد کشور مي شود. و اکثرا صرف تعلق يارانه و سوبسيد به کالاهاي اساسي مي گردد. حال اگر ارز موجود که قرار است در واردات مايحتاج عمومي به مصرف برسد به سادگي و در ازاي هيچ يا حتي تحت عنوان خريد يک سکه طلا از کشور خارج شود به **** اقتصادي دولت فشاري را متحمل مي کند.
و دولت نيز به عنوان اولين گريز فشار وارده را به سوبسيدها وارد کرده و قشر ضعيف جامعه تحت فشار بيشتر تورم قرار مي گيرد.

و ديگر اينکه خروج و صادرات ثروت هاي ملي براي جبران مافات افزايش مي يابد و به بنيان اقتصادي آينده ملت ضربه وارد مي نمايد.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
گلدکوئيست و انفعال استعدادها

افرادي که در بازاريابي شبکه اي فعاليت مي کنند همگي صاحبان خلاقيت ها و مهارت هاي اقتصادي و صنعتي خاص خود هستند که به اين ترتيب و با قرارگيري در اين مسير اغلب به بيراهه انفعال کشيده شده و نمي توانند آن گونه که بايد در جهت اعتلاي ملي خود گام بردارند.
اصولا در بروشورهاي مربوطه از گلدکوئيست به عنوان يک شغل دوم و حتي نوعي پر کردن اوقات فراغت نام برده مي شود اما تجربه حاکيست که رسيدن به مرز درآمد زايي در اين روش مستلزم صرف وقت و انرژي بسيار است .
و بدين ترتيب فرد تمامي توانمندي هاي خود را فراموش کرده و صرفا با تقويت روحيه ي انفعال اقتصادي به بنيان اقتصاد ملي ضربه وارد مي کند.
در فتواي آيت الله صانعي نيز در اين باره به انفعال استعدادها به عنوان مهمترين عامل تحريم گلدکوئيست اشاره شده است.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
چرا گلدکوئيست فريبنده است ؟

درآمد بي زحمت و اکتساب ثروت يکباره و همان مثل معروف ره صد ساله را يک شبه پيمودن حس پر وسوسه و آرزوي بزرگي ست که در اکثر مردمان ممالک جهان سوم ريشه اي عميق دارد.
عدم وجود ساز و کار مناسب براي اشتغال ؛عدم رعايت شايسته سالاري در **** کاري کشور ؛اختلافات عميق طبقاتي و آينده تاريکي که نسل جوان و نوجوان پيش روي خود به تصوير مي کشد مهمترين عوامل رشد مشاغل کاذب در کشور ماست.

پول زياد در قبال کاري توام با لذت و بدون نياز به تلاش مداوم و مستمر در اين شرايط آن قدر وسوسه انگيز به نظر مي رسد که کمتر کسي حاظر به چشم پوشي از موهبتي به اين شيريني ست.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
و در پايان ...... دست هاي نيرومند

بعد از ماه ها تحقيق و ممارست در اين زمينه و آگاه کردن بسياري از مسئولان پيرامون ضربه هاي مهلکي که اين گونه سيستم هاي در حال رشد به بنيان اقتصادي و حتي امنيتي کشور وارد مي کنند تنها شاهد برخورد با بعضي ديگر از گروه هاي مشابه گلد کوئيست مانند پنتاگونا و My7Diamonds بوده ايم.

اين که چرا با گلدکوئيست با توجه به تمام روشنگري هاي انجام شده برخوردي نمي شود براي ما نيز جاي سوال است.
پليس جرائم الکترونيک معتقد است که عدم وجود قوانيني که بتواند راه را بر فعاليت اين گونه شرکت ها در ايران ببندد مهمترين عامل بي تحرکي پليس در اين باره است.
و اما کم و بيش شکوه هايي نيز به گوش مي رسد از دستان نيرومندي که که رشته هاي اصلي فعاليت گلدکوئيست در ايران را در مشت گرفته اند.

دستاني که انگار از خروج ارزهاي پرداختي به سوي جيبهاي خود آبراهه هاي کلاني گشوده اند. اما با اين همه ضربه هايي که در آينده نزديک از اين گونه فعاليت ها براي پايه هاي اقتصاد ملي پيش بيني مي شود شايد گواه مناسبي باشد که دلسوزان دست از گريبان تعلل و سهل انگاري بيرون آورند.

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
اکستازي از شادي تا مرگ

امروزه اعتیاد مشکل بزرگ جوامع است و خساراتی که این معضل یا بلای خانمانسوز به جا می گذارد بسیار زیانبار است زیرا نیروی جوان جامعه را از چرخه تولید خارج می کند.اعتیاد وابستگی جسمی یا روانی به چیزی است.اعتیاد می تواند به مواد شیمیایی یا مواردی مانند اینترنت باشد.

اعتیاد به ترکیبات شیمیایی رایجترین نوع موجود است و موادی که به طور معمول به کار می روند شامل دارو های مسکن و خواب اور, محرکهای مغزی ,مواد استنشاقی, الکل ,مواد افیونی و یا حشیش هستند.
دارو های مسکن و خواب اور شامل گروه داروهای بنزودیازپین هستند .این ترکیبات باعث اختلال عملکرد شغلی و اجتماعی خواب الودگی و اختلال درک است .از علائم ان پوست سرد و نمناک است و عوارض ان ناراحتی های کبدی و گوارشی و در نهایت در اثر مصرف زیاد مرگ را به دنبال دارد.

گروه دیگری از مواد اعتیاد اور که ممکن است کمتر جلب توجه کند مواد استنشاقی است مانند چسب موکت, تینر, بنزین, گاز فندک اتر و مایع خشک شویی است. پس از مصرف این مواد فرد دچار نشئگی , سردرد, تهوع, پرخاشگری , اختلال تکلم و افزایش تعداد ضربا نهای قلب است.این گونه مواد باعث از بین رفتن سلولهای مغزی , کاهش بهره هوشی و اسیبهای جدی به کبد و کلیه و عضلات و ریه می شود.اما از انجایی که این مواد مستقیم اثر بر مغز دارد احتمال کم خونی و سکته بسیار زیاد است.

ترکیبات دیگر مواد الکلی مانند انواع مشروبات الکلی هستند که سبب به هم خوردن تعادل و کندی پاسخ میشود و از علائم ان استشمام بوی الکل , سیگار کشیدن زیاد و استفراغ است. در چنین افرادی خطر ابتلا به سرطان سر و گردن و اسیب کبد بسیار بالاست.

مشهورترین گروه مواد اعتیاد اور مواد افیونی مانند تریاک, شیره کدئین ,مرفین و هروئین هستند .این مواد حالت نشئگی گرما و گیجی ایجاد می کنند.مشخص ترین علامت مصرف تنگی مردمک چشم این افراد است همچنین حساسیت, کاهش وزن کاهش میل جنسی و تیره شدن پوست است و احنمال ابتلا به هپاتیت ,کزاز و ایدز در این گونه افراد بسیار بالاست و مرگ بیشتر در این گروه اتفاق می افتد.

گروه دیگر مواد اعتیاد اور کانابیس است که شامل حشیش ,ماری جوانا , گراس و بنگ و...است. در اینگونه افراد تمرکز از بین رفته و اشتها افزایش می یابد.از علائم مصرف ان قرمز شدن چشم است.این مواد به سلولهای مغزی اسیب جدی وارد می کند و با درصد بالایی سبب سرطان ریه می شود.

و اما گروه جدیدی از مواد اعتیاد اور که محرکهای مغزی هستند . این مواد گروها از امفتامین دیتالین و مشتقات انها هستند .از مشتقات این مواد می توان به3و4متیلن دی اکسی مت امفنامین MDMA اشاره کرد.
XTC که امروزه به نامهای اکستاسی ,اکستازی, اکس و یا قرص شادی بخش شناخته شده است

بالا