سایت ساز وبزیکسب درآمد

خواننده ايرانی فیلم 300: فیلم را جدی نگیرید

شروع موضوع توسط amir6502003 ‏23 مارس 2007 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. amir6502003

  amir6502003 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏30 مارس 2006
  نوشته ها:
  60
  تشکر شده:
  0
  محل سکونت:
  خیلی دور خیلی نزدیک
  خواننده ايرانی فیلم 300: "فیلم را جدی نگیرید" !!!???

  اعظم علی خواننده ایرانی که آواز فیلم جنجال برانگیز 300 را خوانده است، در روزهای اخیر متنی بر روی وبسایتش منتشر کرده که از دلایل خود برای مشارکت در تولید این فیلم - که با اعتراض بسیاری از ایرانیان روبرو شده - سخن گفته است. خانم اعظم علی می گوید که با وجود آن که ناراحتی ایرانیان را درک می کند اما معتقد است که آنها برای شناساندن فرهنگ خود به دیگران گام های چندان موثری برنداشته اند. گفتگویی با اعظم علی خواننده ایرانی مقیم لس آنجلس انجام دادیم که در زیر می خوانید:
  مختصری از زندگی و کارتان برای ما بگویید.

  من در تهران به دنیا آمدم و از چهارسالگی مادرم من را به هندوستان فرستاد به مدت یازده سال در یک مدرسه شبانه روزی در آن کشور بودم تا اینکه در سال 1985 با مادرم به آمریکا آمدم.  بعد از ورود به آمریکا با استاد منوچهر صادقی که شاگرد صبا بود کار موسیقی کردم و هشت سال از او تعلیم گرفتم.

  بعد موسیقی کلاسیک غربی خواندم و از آنجا وارد کار موسیقی شدم. سال 1997 اولین سی دی ام را بیرون دادم. با یک کمپانی آمریکایی قرارداد بستم و هشت سی دی تاکنون از من عرضه شده است.

  سبک کارتان را به سبک "نیو ایج" نزدیک می دانند، درست است؟

  بله توی ایران آن را به این اسم می شناسند، من در کارهایم خیلی از موسیقی هندی استفاده می کنم با ترکیب های مختلفی موسیقی جدیدی خلق می کنم، الان یک گروه جدید هم دارم به اسم "نیاز" که با همسرم رامین ترکیان شروع کرده ام.

  توی این گروه ما هم موسیقی هندی داریم هم ایرانی و هم الکترونیک و از شعرهای مولانا و یا رباعیات اردو استفاده می کنیم.

  در چهار سی دی اول بیشتر از صدایم به عنوان یک ساز استفاده کرده ام و کلامی در کار نیست. به همین دلیل بود که برای برنامه های تلویزیونی و فیلم ها به من آوازخوانی پیشنهاد شد.

  چطور شد که وارد کار آوازخوانی برای فیلم و تلویزیون شدید؟


  من در لس آنجلس زندگی می کنم که فیلم های زیادی در آن ساخته می شوند و حدود هشت سال پیش اولین کارم را در این زمینه انجام دادم و چون همه اینجا همدیگر را می شناسند به من پیشنهاد کار در این زمینه شد.

  چند تا از کارهایی را که انجام دادید را نام ببرید.

  ماتریکس که همه می شناسند، قصه میلاد مسیح (The Nativity Story) که شهره آغداشلو هم در آن بازی می کند، سریال الینز و خیلی سریال های تلویزیونی دیگر.

  چطور شد که برای فیلم 300 به عنوان خواننده انتخاب شدید؟

  آهنگسازی که تا به حال چهار تا فیلم با او کار کرده ام، وقتی قرار شد روی فیلم 300 کار بکند پیشنهاد کرد که آوازهای فیلم را من بخوانم. من هیچ چیز در باره آن نمی دانستم....

  اولین روزی که من فیلم را دیدم و صحنه هایی که قرار بود من آواز بخوانم را دیدم، خیلی جا خوردم که چرا ایرانی ها را این جوری نشان می دهند و از آهنگساز پرسیدم که این چه نوع فیلمی است و او برایم توضیح داد که این اصلا فیلم تاریخی نیست، بلکه یک فیلم فانتزی است که از روی کتاب فرانک میلر ساخته شده است.

  من از او خواستم که صحنه های دیگری از فیلم را هم ببینم وقتی این صحنه ها را دیدم با این که کمی ناراحت شدم ولی دیدم این فیلم واقعا آن قدر فانتزی است که اصلا نمی شود آن را جدی گرفت نه فیلم تاریخی است و نه من این داستان را جدی گرفتم، وگرنه این کار را نمی کردم.

  مثلا برای من فیلم اسکندر خیلی ناراحت کننده بود چون آن یک فیلم تاریخی بود و یا بدون دخترم هرگز که یکی از بدترین فیلم هایی است که در هالیوود در باره فرهنگ ایرانی ها ساخته شده است.

  چون فکر کردم که این یک فیلم فانتزی است قبول کردم که آوازهای آن را بخوانم.

  پس انتظار این همه واکنش اعتراضی ایرانی ها را نداشتید؟

  نه اصلا، اگر می دانستم که خیلی از ایرانی ها از اکران این فیلم ناراحت می شوند، این کار را نمی کردم و من متاسفم که این اتفاق افتاده است.

  ایرانی های دیگری هم در تولید این فیلم نقش داشتند ولی از هیچ کدام آنها صدایی در نیامد ولی من خودم یک نامه ای را منتشر کردم که از این موضوع ابراز تاسف کردم و دلایل این کار را توضیح دادم.

  شما اولین بار فیلم را بصورت کامل کجا دیدید؟

  من یک هفته قبل از اکران رسمی آن در پیش اکران که مخصوص سازندگان فیلم بود، فیلم را دیدم.

  بعد از آن احساس نکردید که ممکن است ایرانی ها از این فیلم خوششان نیاید؟

  چرا اتفاقا من به همراه همسرم رفتیم فیلم را دیدیم و بعد از آن به او گفتم که فکر می کنم این فیلم ایرانی ها را ناراحت کند.

  الان که با انتقادات و اعتراضات ایرانیان مواجه شده اید، فکر می کنید اگر از این میزان اعتراضات آگاه بودید باز هم این کار را قبول می کردید؟

  سوال خیلی سختی است، خب دیگر کار از کار گذشته، به نظر من حالا که این اتفاق افتاده فرصتی هست که ما ایرانی ها بتوانیم با هم صحبت کنیم. اگر قرار باشد که هویت ملی با یک فیلم فانتزی به خطر افتد نشانگر آن است که ما فقط به تاریخ مان افتخار می کنیم و نه به چیزهایی که الان داریم.

  کسانی که با کارهای من در این ده سال آشنایی دارند می دانند که من خودم را به عنوان یک زن ایرانی به اینجا رسانده ام و به فرهنگمان احترام می گذارم و همیشه هم در فعالیت هایی مثل جمع آوری کمک مالی برای زنان افغانستان یا زلزله زدگان بم فعال بوده ام.

  اما بعد از این فیلم ایمیل های زیادی حاوی فحش دریافت کردم که این خیلی برای من تاسف بار است.

  به نظر شما در این فرصتی که برای گفتگو بین ایرانی ها پیش آمده روی چه نکاتی باید تکیه کرد؟

  من در این بیست و خرده ای سال که در آمریکا زندگی می کنم متوجه شده ام که این ها اطلاعات خیلی کمی از فرهنگ ما دارند، بنابر این ما خودمان باید روی این موضوع و شناساندن فرهنگ خودمان به آنها کار کنیم.

  ایراد گرفتن و انتقاد کردن کار آسانی است ولی چرا حتی یکی از این کسانی که این ایمیل های حاوی ناسزا را برای من می فرستند حتی ماه پیش که من در فیلم قصه میلاد مسیح آواز خواندم، به من ای میل نزد که بگوید: ما افتخار می کنیم که تو ایرانی هستی و داری در اینجا کار می کنی."

  در حالی که ایرانی ها در آمریکا یکی از ثروتمندترین گروه ها هستند من خودم در لس آنجلس یک خانمی را می شناسم که ده سال است تلاش می کند یک مرکز فرهنگی درست کند که در آن کلاس زبان بگذارند برای نسل جدید بچه های ایرانی که فارسی بلد نیستند حرف بزنند و فرهنگ ما را معرفی کند ولی موفق نشده حمایت مالی ایرانی ها را جلب کند.

  ببیند من فیلم را دیدم، در تمام صحنه هایی که از مقاومت اسپارت ها در برابر ایرانیان اسطوره سازی می شود صدای آواز شما را می شنویم، این شاید احساس خوبی به یک ایرانی ندهد، شما هم با این موضوع موافقید؟

  من دقیقا این حرف را قبول دارم، چون همان طور که گفتم خودم هم که اول فیلم را دیدم همین احساس بهم دست داد.

  من توی مصاحبه هایم با رسانه های آمریکایی هم برایشان توضیح می دهم که چرا ایرانی ها از اکران این فیلم احساس ناراحتی می کنند چون ایرانی ها در این فیلم یک ذره هم ماهیت انسانی ندارند.

  من می خواهم همین را به ایرانی ها بگویم که چون آمریکایی ها چیزی از فرهنگ ما نمی دانند به خودشان اجازه چنین کارهایی را می دهند چون مثلا امکان نداشت که مشابه چنین فیلمی را در باره سیاه پوستان بسازند چون با اعتراضات زیادی مواجه می شدند.

  ولی من می گویم که باید از حد اعتراض فراتر رفت و کاری کرد که بتوانیم فرهنگ مان را به آنها نشان بدهیم چون این اولین فیلمی نیست که ساخته شده و قبل از آن هم فیلم هایی مثل اسکندر ساخته شده بود.

  آیا اعتراضات ایرانیان در روزهای اخیر به تهیه کنندگان آن هم منتقل شده است؟

  من اتفاقا با چند نفر از کمپانی برادران وارنر صحبت کردم به نظر می رسد که این اعتراضات زیاد به گوش آنها نرسیده است ولی من با چند رسانه آمریکایی در باره این موضوع مصاحبه کردم.

  خبرهایی از ایران شنیده می شود که بعضی از جوان ها با اس ام اس به هم خبر داده اند که می خواهند در اعتراض به فیلم در برابر دفتر سازمان ملل تجمع کنند و همین طور فیلم هم با زیر نویس در شبکه مخفی ویدئویی ایران در سطح گسترده ای توزیع شده است، شما برای این معترضان و بینندگان ایرانی فیلم چه حرفی دارید؟

  من به آنها می گویم که این قدر فیلم را جدی نگیرید، چون من در وب سایت های زیادی دیدم که خیلی از ایرانی هایی که در خارج هستند هم با من هم عقیده هستند که فیلم را نباید جدی گرفت.

  بعد هم کارگردان فیلم هشت سال بود که روی این پروژه کار می کرد و بطور اتفاقی در این موقعیت زمانی فیلم ساخته و اکران شده است.

  کسانی را که ناراحت می شوند درک می کنم ولی من به ایرانی بودنم افتخار می کنم و از آنها عذر می خواهم. اما من وقتی صحنه های اولیه فیلم را دیدم زیاد قضیه را جدی نگرفتم حالا هم فکر می کنم باید کارهای عمیق تری برای معرفی فرهنگ مان به دیگران انجام بدهیم.

  به نقل از bbc

  اينم از خودي ها...؟!
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
 3. Dariush

  Dariush Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏24 دسامبر 2002
  نوشته ها:
  1,408
  تشکر شده:
  4
  محل سکونت:
  پاسارگاد
  چه خانم احمقی!
   
 4. reza395

  reza395 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏8 می 2006
  نوشته ها:
  573
  تشکر شده:
  1
  دهن این خانم را باید مورد عنایت قرار داد
   
 5. babak2536

  babak2536 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏2 فوریه 2004
  نوشته ها:
  181
  تشکر شده:
  0
  نوشته که :
  ایرانی های دیگری هم در تولید این فیلم نقش داشتند ولی از هیچ کدام آنها صدایی در نیامد ولی من خودم یک نامه ای را منتشر کردم که از این موضوع ابراز تاسف کردم و دلایل این کار را توضیح دادم.


  اگه کسی اونا رو میشناسه معرفییشون کنه لطفا
   
 6. daneshmand

  daneshmand Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏26 فوریه 2005
  نوشته ها:
  1,539
  تشکر شده:
  19
  جالبه... می ترسم تهش که در بیاد نویسنده و کارگردان و تهیه کننده هم رگ و ریشه ایرانی داشته باشند.
  واقعا جالبه! بعضی افراد برای شهرت و پول وطن خودشون رو هم می فروشند.
   
 7. reza395

  reza395 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏8 می 2006
  نوشته ها:
  573
  تشکر شده:
  1
  ... و تن خودشونم می فروشند
   
 8. sokooot

  sokooot Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏21 سپتامبر 2005
  نوشته ها:
  326
  تشکر شده:
  10
  محل سکونت:
  جهنم
 9. RPG 8

  RPG 8 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏13 ژانویه 2007
  نوشته ها:
  1,670
  تشکر شده:
  112
  محل سکونت:
  تو عالم خودم
  اگر کسی آدرس وبسایت این خانم رو میدونه بگه تا راحت تر ایشون رو مورد عنایت قرار بدیم[​IMG]
   
 10. sepanta_sabeti

  sepanta_sabeti کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏24 مارس 2007
  نوشته ها:
  39
  تشکر شده:
  0

  به شدت موافقم.
   
 11. Dariux

  Dariux کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏11 دسامبر 2005
  نوشته ها:
  171
  تشکر شده:
  0
  محل سکونت:
  FWW - Coming soon
  من فکر میکنم کل خانواده و دارای و مالو منال و ... شون رو هم باید مورد عنایت قرار بدیم [​IMG]
   
 12. Muhammadinfo

  Muhammadinfo کاربر فعال علم و دانش کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏7 فوریه 2006
  نوشته ها:
  1,898
  تشکر شده:
  24
  طیق فتوای یکی از ..... آقا بک.شیدشون.خونشون واجبه.
  نه غلام
   
 13. peiman

  peiman Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏23 فوریه 2003
  نوشته ها:
  1,545
  تشکر شده:
  21
  آیییییی نفس کش!!
  یکی سایتشو پیدا کنه بریم اونجا اتراق کنیم!!
   
 14. RPG 8

  RPG 8 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏13 ژانویه 2007
  نوشته ها:
  1,670
  تشکر شده:
  112
  محل سکونت:
  تو عالم خودم
  به نظر میاد استفاده از عوامل ایرانی الاصل توی این فیلم توسط سازندگان یجور دهن کجی باشه . ولی میتونه باشه که بدونیم ایرانیهایی که خارج از ایرانند و با فرهنگ داخل ایران رابطه ندارند چقدر از نظر طرز فکر و درک کلی با ما فرق دارند . میشه گفت منظور اصلی هالیوود رو متوجه نمیشوند .
  به هر حال آدرس سایت این خانم
  http://www.azamalimusic.com/main.php
  خواهشا طوری برخورد نکنید که ته دلش از شرکت توی این فیلم راضی بشه(مودب باشید[​IMG])
   
 15. Dong Fang BuBai

  Dong Fang BuBai Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏8 ژانویه 2006
  نوشته ها:
  885
  تشکر شده:
  13
  زنیکه وطن فروش...به ایشان عنایت می نماییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییم!
   
 16. ReD3ath++

  ReD3ath++ کاربر فعال بازیهای کامپیوتری کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏15 ژوئن 2004
  نوشته ها:
  694
  تشکر شده:
  6
  محل سکونت:
  Vienna, VA
  لطفا نوشته هاش رو بخونید قبل از هرگونه ابراز نظر - آهنگ برره رو هم خونده :دی لوووووول...
   
 17. ReD3ath++

  ReD3ath++ کاربر فعال بازیهای کامپیوتری کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏15 ژوئن 2004
  نوشته ها:
  694
  تشکر شده:
  6
  محل سکونت:
  Vienna, VA
  انصافا کارای موسیقی بسیار قویی اجرا کرده... کار هنریش واقعا خوبه...
   
 18. Dariux

  Dariux کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏11 دسامبر 2005
  نوشته ها:
  171
  تشکر شده:
  0
  محل سکونت:
  FWW - Coming soon
  فردا پس فردا امکان داره از روی فیلم بازی هم ساخته بشه. چه شود!! لابد اونموقع هم میای میگی عجب گرافیکی!!
   
 19. Dariush

  Dariush Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏24 دسامبر 2002
  نوشته ها:
  1,408
  تشکر شده:
  4
  محل سکونت:
  پاسارگاد
  واقعا به خاطر هنرش برای این فیلم انتخاب شده!؟ خیلی بعیده.
   
 20. Mahdy2021

  Mahdy2021 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏6 آگوست 2006
  نوشته ها:
  1,831
  تشکر شده:
  77
  محل سکونت:
  Iran-Tehran
  تاپیک عنایت بازاره [​IMG]
   
 21. X_Farhad

  X_Farhad Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏23 آگوست 2003
  نوشته ها:
  3,028
  تشکر شده:
  3
  پس حسب چه معیاری می خواستن انتخابش کنن!؟ [​IMG]
  آلبومشو گوش دادید تاحالا؟ فوق العادس[​IMG]
   
عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی